Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Hledání kešek bez kompasu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 AkiraEvil

AkiraEvil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 11:47

Zdravim,

 

jedno téma o kompasu sem už psal, ale mám ještě jeden dotaz, který se toho zařízení týká. Budu schopný hledat multicache atp. podle souřadnic i bez kompasu? Používám c.geo, ve které kompas je, ale můj mobil nemá zabudovaný geomagnetický kompas. Pokud tedy budu hledat multicach s tím, že další budu muset hledat podle vypočítaných souřadnic, tak na mapě její polohu neuvidím a jedinou možností je tedy kompas, který by mě na místo zavedl. Jenže nemám geomagnetický, tudíž aby mi ukázal směr, budu se s ním muset pohobovat asi rychlejší chůzí. Chápu to správně? Nebo sem v pytli? :D


  • -1

#2 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 11:58

A proč zakládáš nové vlákno??? Tohle se mohlo vyřešit v tom starém, navíc jsem ti psal (a nejenom já ), ať se vykašleš na kompas a máš se navigovat pomocí mapy. Vidíš tam sebe, keš, waypointy, silnice, cesty, terén... prostě všechno. Jediné omezení pro tebe bude to, že kurzor - šipka nebude ukazovat směr, jakým se díváš. Ale to už odvodíš z terénu.
Takže si v c:geo klidně ukládej stage a finálky a nic ti nebrání hledat.
  • 0

#3 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:05

Zdravim,

jedno téma o kompasu sem už psal, ale mám ještě jeden dotaz, který se toho zařízení týká. Budu schopný hledat multicache atp. podle souřadnic i bez kompasu? Používám c.geo, ve které kompas je, ale můj mobil nemá zabudovaný geomagnetický kompas. Pokud tedy budu hledat multicach s tím, že další budu muset hledat podle vypočítaných souřadnic, tak na mapě její polohu neuvidím a jedinou možností je tedy kompas, který by mě na místo zavedl. Jenže nemám geomagnetický, tudíž aby mi ukázal směr, budu se s ním muset pohobovat asi rychlejší chůzí. Chápu to správně? Nebo sem v pytli? :D

Odkud jsi? Udělal bych ti školení.
  • 0

#4 AkiraEvil

AkiraEvil

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:36

A proč zakládáš nové vlákno??? Tohle se mohlo vyřešit v tom starém, navíc jsem ti psal (a nejenom já ), ať se vykašleš na kompas a máš se navigovat pomocí mapy. Vidíš tam sebe, keš, waypointy, silnice, cesty, terén... prostě všechno. Jediné omezení pro tebe bude to, že kurzor - šipka nebude ukazovat směr, jakým se díváš. Ale to už odvodíš z terénu.
Takže si v c:geo klidně ukládej stage a finálky a nic ti nebrání hledat.

 

Já nevim jestli si to někdy vůbec čtete pořádně. Pokud budu hledat multicach, kde bude za úkol vypočítat nějaké souřadnice podle kterých se budu navigovat, tak po jejich zadání se mi ten bod na mapě přece neukáže ne? A jediným způsobem bude kompas a ukázání směru


  • 0

#5 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:54

Když v c:geo přidáš vlastní bod a dáš na něj navigovat, tak se ti v mapě normálně ukáže ty nevěříci Tomáši  :) 


  • 0

#6 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:54

Ujišťuju tě, že my to čteme pořadně... :ph34r:

 

Navigování na souřadnice = navigování na bod (waypoint). Ten vidíš pochopitelně všude a především i na mapě. Jak by sis představoval navigování na imaginární bod, který je vidět "jen v kompasu"...???


  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 12:55

Obecně: Když vyluštím nějaké souřadnice, zadám si je do navigace a jdu na ně. Kompas na to nepotřebuju. A divil bych se, kdyby tato možnost (ručně zadat souřadnice) v telefonu nebyla. Ať už se tomu říká Coordinates, Enter next stage, nebo Trasový bod ( to je terminologie z Oregona). A pokud jde o souřadnice zadané směrem a vzdáleností, podívej se jak se dělá projekce bodu. Určitě to jde. A pak se zase necháš vést na přesně dané místo. Zdá se mi, že hledáš složitosti. Nebo že by to na telefonu opravdu nešlo?

Pozn:Dva nade mnou byli rychlejší než jsem já dopsal.


Tento příspěvek byl upraven od mpik: 20 srpen 2014 - 12:56

  • 0

#8 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 13:05

A já to napíšu ještě jednou, ať to je na tuty ;-) Na uložený bod v c:geo se dá navigovat x způsoby. Defaultně je tam nastavený kompas, ale dá se to změnit v nastavení nebo se přes menu vybrat způsob navigace, tedy i ta mapa. Takže máš jeden bod a x voleb, jak se na něj dostat.
  • 0

#9 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 srpen 2014 - 14:07

Pro úplnost příklad jednoduché multiny s jednou stage a finálkou :
1) na stage zjistíš a splníš úkol - vypočítáš finálku
2) v c:geo v otevřené keši přejdeš VLEVO na stránku s waypointy
3) dáš Přidat bod trasy, doplníš souřadnice finálky, pojmenuješ a uložíš
4) ťukneš na přidaný řádek a vybereš Navigovat - Zobrazit na mapě

A vidíš mapu, sebe, finálku. S mapou samozřejmě můžeš zoomovat, takže se k finálce v pohodě dostaneš na metr.

A když v nastavení c:gea/Navigace nastavíš jako výchozí navigaci Zobrazit na mapě, tak si navigování spustíš kdekoliv ikonkou kompasu vpravo nahoře.

Elementary, dear Watson ;-)
  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama