Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak zatočit s pytlíkem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Zahonkovi

Zahonkovi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 13:16

Zdravím

 

Nedávno jsem si s velkým zájmem přečetl tento článek:

 

http://www.cageo.cz/pytlik/

 

Protože některé námi provozované keše mají krabky uložené v bytelnější plastové fólii, docela bych rádi bychom udělali napřesrok pořádnou generálku a všechny krabky opatřil dobrým nepromokavým pytlíkem z látky.

 

Chci se proto zeptat, zda má někdo dobré zkušenosti s nějakým konkrétním typem a obchodem (kamenným), kde ho v Praze prodávají. Odkazovaný článek bohužel pouze šíří chválihodné poselství, nicméně na praktické rady je dosti skoupý. Náš oblíbený ochod Tytyty je asi nemá. Resp. nenašel jsem.

 

Děkuji každé dobré duši, co utrousí nějakou informaci. :-)


  • 0

#2 kstavk

kstavk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 13:19

úžasný sou ty plátěný pytlíky třeba na stromech. V klidu na zemi se tam keš dá dobře - vejde se tam akorát, ale vyndavat ho třeba ve 20-ti metrech je fakt síla. To si pak owner vyslechne jmen.....


  • 3

#3 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 13:43

Maskovací pytlík si velmi snadno vyrobíš např. z netkané textilie, která se používá na zahradách. Jsou i jiné vhodné materiály – diskutovalo se to třeba tady. Nejlepším řešením je ale nedávat keše do špinavých a mokrých úkrytů.  Skoro vždy se dá najít lepší místo než „v pařezu“  nebo „pod kořenem“.


  • 3

#4 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 13:45

http://www.geokes.cz...a-geocache.html

 

Ale použila bych je třeba na stromě. Na zemi je lepší nechat krabičku bez sáčku.


  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 13:58

Jak už bylo řečeno, na stromě jedině dost velký pytlík, aby se to dalo snadno vyndat a dát zpátky. Jednou jsem na stromě (malém) rozdělával tubu a v ní poskládaný moták, když jsem se musel jednou rukou držet, bylo to o hubyrozbití.

Ale jinak - Pytlíci bývají přece v norách.


  • 0

#6 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 14:16

Taky mám tenhle pytlík na stromě a jak říká mpik, je potřeba o číslo větší. Ten můj je akorát, krabička se do něj snadno vejde, ale jen když člověk stojí na zemi! Kačeři houpající se ve větvích s pytlíkem, který má na každé straně vůli půl centimetru, docela zápolí a je jen otázkou času, kdy povolí.


  • 0

#7 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 16:02

 Nejlepším řešením je ale nedávat keše do špinavých a mokrých úkrytů.  Skoro vždy se dá najít lepší místo než „v pařezu“  nebo „pod kořenem“.

Do kamene tesat!!!


  • 0

#8 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 16:15

S pytlíkem zatočíš nejlépe tak když na keš žádný nedáš. V 99% všech keší které jsou v pytlíku, jsou vlhké, špinavé a hnusné, obalené slimáky a bůhví čím ještě. Takže na co pytlík?
  • 3

#9 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 16:52

Pytlík z nějaké nenápadné slušné látky, jako je ta netkaná, je dobré krytí a většinou přidá level, ale musí být prodyšný, nikoli nepromokavý, jinak slimácí a žblebt. Nepromokavá musí být sama krabička.


  • 5

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#10 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 17:38

Taky mám tenhle pytlík na stromě a jak říká mpik, je potřeba o číslo větší. Ten můj je akorát, krabička se do něj snadno vejde, ale jen když člověk stojí na zemi! Kačeři houpající se ve větvích s pytlíkem, který má na každé straně vůli půl centimetru, docela zápolí a je jen otázkou času, kdy povolí.

 

 jo a jeste si zapomnel, ze je to cele za tmy:-D Opravdu hodne tesnej pytlik:-)


  • 1
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#11 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 19:21

Tyhle pytlíky jsou také na houby, člověk z toho vyndává kešku a přitom na něj z pytlíku padají škvoři.  :wacko:


  • 0

#12 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 19:39

Tyhle pytlíky jsou také na houby, člověk z toho vyndává kešku a přitom na něj z pytlíku padají škvoři.  :wacko:

 

Furt lepší suchej škvor, než slimák, nebo jinačí oslizlej obsah ;)


  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#13 Godfrit 32

Godfrit 32

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 19:53

úžasný sou ty plátěný pytlíky třeba na stromech. V klidu na zemi se tam keš dá dobře - vejde se tam akorát, ale vyndavat ho třeba ve 20-ti metrech je fakt síla. To si pak owner vyslechne jmen.....

A to je jako problém vytáhnout keš z pytlíku, když jsi na stromě? Já se jednou nohou obtočím kolem stromu a ruce mám volné...


  • 0

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 20:02

A to je jako problém vytáhnout keš z pytlíku, když jsi na stromě? Já se jednou nohou obtočím kolem stromu a ruce mám volné...

Myslím, že mluví o tom mém, ten je fakt těsný. Ven to je docela dobře, ale zpět už blbě. Přeci jen doma na židli je to trochu něco jiného. :-)


  • 0

#15 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 20:18

Nejsem nějaká fajnovka, ale škvoři jsou vážně velice nechutní. Když se na mne z budky vyhrne celé hejno, mám dilema, jestli je lepší skočit dolů nebo do budky nablejt :)


  • 0

#16 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 20:25

A to je jako problém vytáhnout keš z pytlíku, když jsi na stromě? Já se jednou nohou obtočím kolem stromu a ruce mám volné...

 
Jasně, stromovka se dá lovit v papučích a v županu. Nevěříš? Prohlídni si
  GL6XPGPN - Sosmanův log
  foto Sosmana při činu ;)
 
A teď vážně, je snad na každém z nás, jestli dá 20m nahoru bosky, nebo 10m s úvazkem a cvakne smycu. Taky mám doma děti a ženu, tak nehazarduju. Ale to obtočení používám taky.

Tento příspěvek byl upraven od r6ak: 15 září 2014 - 20:27

  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#17 Godfrit 32

Godfrit 32

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 22:24

 
Jasně, stromovka se dá lovit v papučích a v županu. Nevěříš? Prohlídni si
  GL6XPGPN - Sosmanův log
  foto Sosmana při činu ;)
 
A teď vážně, je snad na každém z nás, jestli dá 20m nahoru bosky, nebo 10m s úvazkem a cvakne smycu. Taky mám doma děti a ženu, tak nehazarduju. Ale to obtočení používám taky.

V klidu, já pro T4.5 taky lezl v žabkách.


  • 0

#18 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 22:34

Některé pytlíky jsou sice dobře vymyšlené a udělané, ale stejně mnohem víc oceňuji lock-lock krabičku rovnou polepenou  kousky kůry nebo šupinami šišek. To je podle mě nejlepší krytí pro keš pověšenou na stromě. Kolem Zvíkova se jich pár takových vyskytuje, jmenovala bych i ownera, ale nechci napovídat nebo někoho připravit o překvapení. 


  • 3

#19 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 23:23

Nejen na stromě, ale i v přízemí se může nedomyšlený pytlík stát záminkou pro nedělní chvilku koprolálie. :D Vzpomínám na jednu keš, dneska už je v archivu, ta byla v okrajové městské čtvrti na relativně frekventované ulici schovaná dá se říct podle hesla pod svícnem tma - v dutině zezadu kovového sloupu od uliční lucerny. Kámen úrazu byl ovšem v tom, že když se člověk pokusil ve vteřině jedním hmátnutím při "zavazování tkaničky" (nebo, jako v mém případě, dohušťování bicyklu) vylovit, pohořel - ano můžete hádat dvakrát, na tom "pytlíku na cvičky". Jednou rukou za vteřinu pytlík otevřít, o vytažení krabičky nemluvě, to byl prostě úkol nemožný. A šacovat se tam s tím obouruč deset vteřin, to zase nebylo reálně, dozajista by se mezitím nějaký mudla zpoza rohu vynořil. Takže "zásluhou" poněkud nemístně uplatněného pytlíku mi keš nakonec zůstala nalezená-neodlovená navždycky.
  • 1

#20 Godfrit 32

Godfrit 32

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2014 - 23:26

Na frekventovaným místě má být magnet, nebo háček a očko z drátu. Pytlík je vhodný do lesa, aby splynul.


  • 3




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama