Přejít na obsah


Fotka

Hleda se radista


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2006 - 14:31

Ahoj ve spolek. Vcera jsem dostal prima napad na kesku, jenze bych k tomu potreboval pomoc od nejakeho radioamatera nebo elektronika. Zkratka nekoho, kdo se vyzna v antenach, vysilacich a radiovem prenosu. Zdali tu nekdo takovy je?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2006 - 14:43

Ahoj, treba bych neco vedel. Ozvi se via profil
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 listopad 2006 - 16:10

Ahoj ve spolek. Vcera jsem dostal prima napad na kesku, jenze bych k tomu potreboval pomoc od nejakeho radioamatera nebo elektronika. Zkratka nekoho, kdo se vyzna v antenach, vysilacich a radiovem prenosu. Zdali tu nekdo takovy je?

Áá tady by mohla vzniknout keška mému srdci blízká :-)... tak se ozvi. Poník radista ....Radioponík
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 0:41

Tak jestli bude potreba, take bych se pridal, to ja muzu (viz. QTC) ;-)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2006 - 17:48

Ahoj ve spolek. Vcera jsem dostal prima napad na kesku, jenze bych k tomu potreboval pomoc od nejakeho radioamatera nebo elektronika. Zkratka nekoho, kdo se vyzna v antenach, vysilacich a radiovem prenosu. Zdali tu nekdo takovy je?

V tomto duchu jsem pripravoval GCX1A0, jenze na posledni chvili jsem od toho upustil jelikoz spolehlivost v nizsich teplotach nebyla uspokojujici a doted jsem nenasel rovnocennou nahradu. Hodne stesti.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 22:26

Jinak jen tak pro zajímavost :-) a třeba i pro inspiraci
SOTACACHING
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 12:31

Poník radista ....Radioponík

Aha!!! Ja som to vedel...

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 listopad 2006 - 12:54

Radista se nasel, a ne jeden. Diky!
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2006 - 19:41

V tomto duchu jsem pripravoval GCX1A0, jenze na posledni chvili jsem od toho upustil jelikoz spolehlivost v nizsich teplotach nebyla uspokojujici a doted jsem nenasel rovnocennou nahradu. Hodne stesti.

Už jednu máme a teď mám v hlavě další ....jinak pár odkazů odkud sosám inspiraci :-)
Doporučuji juknout na Geofoxing
http://www.nobarc.com/activities/geofox/
pak také na
http://www.byonics.com/piccon/
http://www.ramseyelectronics.com/cgi-bin/commerce.exe?preadd=action&key=DF1C
http://www.teamtate.co.uk/
http://www.arrl.org/tis/info/pdf/0503028.pdf

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 listopad 2006 - 19:59

Taky je ovšem otázka jak dlouho by např taková cache

v našich podmínkách vydržela... aneb jak moc se má cenu snažit.....
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 11:12

Provozujete někdo APRS? Máte nějaké zkušenosti např. s radiostanicí KENWOOD TH-D7E... Napadá mě nějaká APRS keška :-), ale nemám v tomhle provozu moc praxe....

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2006 - 11:26

Dobré vědět, jak se věci maj... :-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 0:47

Už jednu máme a teď mám v hlavě další ....jinak pár odkazů odkud sosám inspiraci :-)
http://www.byonics.com/piccon/
http://www.arrl.org/tis/info/pdf/0503028.pdf

Tak to bych viděl jako základ a pokud by bylo potřeba přispět troškou do mlýna, tak ovládání TRXu s PICem nebo ATMELem bych si troufnul udělat. TX s tím ISDéčkem vypadá slibně...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 0:24

Taky je ovšem otázka jak dlouho by např taková cache v našich podmínkách vydržela... aneb jak moc se má cenu snažit.....

No podle antény tipuju dvoumetr a ručka uvnitř, to podle mě vydrží tak 14 dní a nějakej dobrák to šlohne. Holt jsme bohužel v Čechách, ne v Americe. Ale má to ten Mike pěkně udělaný :-) Pokud bude zájem, válí se mi tu několik lišek pro 80m i s TXama. Apropó, kde se daj sehnat dvoumetrový lišky? To abych byl QRV až to spustíte.
PS: tak jsem zkouknul ty stránky a žádná ručka, poctivé home made... No nápad to není k zahození, třeba zlákáme někoho z kačerů na amatéřinu :-))) Držím palce, ať se to vše povede!
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 10:24

Je to trochu mimo téma ale když jsme u toho co se dá zakomponovat do ammoboxu mrkněte sem http://www.mini-itx....ault.asp?page=3 Doufám že v budoucnu takový kešky nebudeme tahat ze křoví :o) Q.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 10:04

No nápad to není k zahození, třeba zlákáme někoho z kačerů na amatéřinu :-))) Držím palce, ať se to vše povede!

Uz lákáme naší sérií kešek Spy stations a podle logů se vede :-) např. zde
nebo
zde
takže máme radost.
Jinak možná bych tak trochu navázal na jedno zapadlé vlákno a když už je zde takový nápis možná by se zde mohlo ledacos radiového probrat... včetně PMR a CB pásma...
Napadá mě hned jedna otázka je, nebo přemýšlíte o nějakém geokmitočtu na ama pásmech? O PMR 2 se tu mluvilo... já tady v Plzni navrhuji na CB kanál 5...jak to vidíte? No, zajímá mě také co z radiové techniky při geocachingu využíváte a jak?
Máte CB? Máte PMR? Jak sdílené kmitočty? Co dvoumetr? Packet? Krativlny? Tak.... pochlubte se :-)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 12:17

Je to trochu mimo téma ale když jsme u toho co se dá zakomponovat do ammoboxu mrkněte sem http://www.mini-itx....ault.asp?page=3
Doufám že v budoucnu takový kešky nebudeme tahat ze křoví :o) Q.

No, pěkný, ale líbí se mi víc toto.... a jsme zpět u tématu :-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 12:07

Ja vam do toho trochu vpadnu, muzu?
Asi ze me nikdy nebude nadsenec vybihajici na kopce s obrovskou vysilackou, aby tam mohl pak hodiny pipat.
Ale uz me parkrat napadlo, ze by mohlo byt fajn to co uz tady parkrat nekdo zminil - kdyz (celkem vyjimecne) nekam vyrazime ve vice lidech a treba se rozdelime, bylo by hezke zustat ve spojeni, a to nejak vtipneji nez mobilem. Co byste k tomu ucelu mohli doporucit? Takove ty walkie-talkie funguji v tomhle smyslu hezky, ale jen v nenarocnem terenu a na dost omezenou vzdalenost. Takze by to asi chtelo neco vykonnejsiho. Ale zase, protoze nejsem nadseny radista, bych prirozene chtel, abyh ten dalsi kram do batohu byl co nejmensi a co nejlehci. / Prilis velke naroky bych na to ale nekladl, dosah jen tak pro team, ktery se rozesel v podstate na chvili, z kopce na kopec, maximalne nekolik malo km... :] Upozornuji, ze se ptam jako temer naprosty laik - kdyz mi nekdo rekne 'zkus HALXS na 245 knedlikach', tak z toho nezmoudrim. Doufam ze muj dotaz neni poburujicim zpusobem hloupy, a ze muze zajimat i dalsi. :]] Dik.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 listopad 2006 - 22:55

Uz lákáme naší sérií kešek Spy stations...

No vida, ty mi zatím zůstaly utajené, už na ně zbrojím, akurát tu MSG jsem musel pustit trochu rychleji, tak pomalu už mi to nejde :-) (apropó, prozraď svoji call, páč v profilu, třeba jako Standa 1AU, ji nemáš... hi!)

Máte CB? Máte PMR? Jak sdílené kmitočty? Co dvoumetr? Packet? Krativlny?

Doma jsou v pohotovosti, vcelku logicky :-)), poslední 3 položky, dvoumetr sebou vozím občas i v autě. Dnes už ale dost málo, na bandu je stejně skoro pořád mrtvo. Při samotném GC ale prakticky nepoužíváme nic...
Tak mě to teď nějak trklo, a ze zvědavosti jsem založil pro Hamy toto vlákno...
73 de OK1IN / OK1UND
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 12:25

Něco jsem si dovolil už před časem napsat sem.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama