Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Ofiko aplikace + Locus


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 21:12

Ahoj. Existuje nějaký způsob jak skloubit oficiální aplikaci Geocaching od GS a offline mapy locus? Nebo bych se mohl zeptat ještě jinak. Dají se nějak narvat keše do locusu bez PM? Sice jsem to nějak zkoušel, ale prostě se mi to nepodařilo. Dík za rady.


  • 0

#2 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2014 - 21:29

Navodov ako stiahnut data do MoZiLive je viacero, tento ukazuje aj optimalizaciu trasy

A tu je navod ako urobit export pre Locus

http://mozilive.zubo...ortPreLocus.htm


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#3 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:14

Jsou to vlastně dvě otázky:
1 - jak skloubit oficiální aplikaci Geocaching od GS a offline mapy locus
2 - nějak narvat keše do locusu bez PM

ad 1
Oficiální apku GS moc neznám, nepoužívám, protože si myslím, že jsou jiné apky dokonalejší. Máš-li na mysli pro Android, tak dobré jsou třeba c:geo, a:drake. Každá aplikace má svoje možnosti exportu a importu. Častý formát je .GPX , řekl bych univerzální. Některé aplikace spolupracují i předáním databáze (např. .DB3).
Locus umí importovat .GPX dvěma způsoby. Buď složka - tři tečky na pravoboku - Import (pak jdou data do složky), nebo Menu - Import - vybereš odkud - zvolíš složku. Pomocí pluginu nacucne i tu DB3, ale mně osobně se to při větších objemech seká (možná je to problém mého mobilu).

ad 2
Z počítače je možno načítat data i do Geogetu (Windows). Vyzkoušej si to. Třídění, filtrace, řešení mysterek. Export z GeoGetu má spoustu formátů, GPX samozřejmě taky. Import do GG je možný přes oficiální rozhraní Geocaching Live, to má ovšem omezení pro BM v počtu stažených keší za den. PM mají taky limity, ale vyšší. Existují "divoké" pluginy, které nerespektují limity stažení, ale vystavuješ se riziku banování, nedoporučuju.
Import do Locusu jsem zmínil už v předchozím odstavci.

Poznámka. V Locusu je moc fajn možnost přidat si vlastní bod (a zařadit ho do složky), třeba hospodu, lavičku, rozcestník, moje místečko pro kešku, naleziště hříbků, atd. Říká se tomu Point of interest (POI), bod zájmu. Ne že by to v jiných programech nešlo, ale tady je přímé spojení s mapou.

Závěr
čti, hledej zde na fóru, Gůgli. Zkoušej. Chce to trochu sicflajš (sedět u toho). Každému sedne něco trochu jiného. A skoro všechno tady už bylo mnohokrát řečeno :)
  • 0

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#4 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:17

Oboum děkuji


  • 0

#5 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 19:30

Dají se nějak narvat keše do locusu bez PM? 

Já rvu keše do Locusu přes addon G4L, ale ne ten co je na GFoogle Play, jedu přes starší verzi 1.4.2.5, která ještě nemá to omezení na ubohé tři tradičky denně. 


  • 0

#6 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 09 říjen 2014 - 20:52

Já rvu keše do Locusu přes addon G4L, ale ne ten co je na GFoogle Play, jedu přes starší verzi 1.4.2.5, která ještě nemá to omezení na ubohé tři tradičky denně. 

 

Souhlas.

 

 

Stahni Geocaching 4 Locus max verzi 1.5. Novejsi verze z google play to neumi. A muzes stahovat libovolne kesek. Jen to neni uplne koser (viz pravidla na Groundspeaku), ale to neni zadne hromadne stahovani vice jak 3 kesek (s listingem) za den. Kdyz nejsi PM.  Tohle je pro tebe opravdu nejjednodussi. Jednodussi nez geoget a mozilive.

 

Najdes to treba na ulozto.

 

A nebo si jen v tom G4L zapni live mapu a budou se ti zobrazovat vsechny kesky (online) v locusu. Stejne jako na strankach s mapou na netu. A pak si stahni jen 3 kesky pro offline na ktere pujdes. Voba uz je na tobe.


Tento příspěvek byl upraven od DogVader: 09 říjen 2014 - 20:56

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama