Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Dotazníky


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
19 odpovědí na toto téma

#1 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 15:48

Ahoj,

Mám jeden návrh. Když založím nové téma v sekci poradna a do něj naházím všechny dotazníky, kterých je tady dost, bude to někomu vadit? Pokud ne, zítra se do toho pustím.

 


  • 9

#2 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 16:30

Nezdá se mi, že by dotazníky patřily do poradny


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#3 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 16:46

To byl jen návrh. Kam by jsi je tedy dal? Obecné? Nebo by jsi to řešil úplně jinak?


  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 18:03

Je jich tolik, že by mohli mít samostatnou rubriku.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 JaKaty

JaKaty

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 18:58

Kdybyste
Omlouvam se, ale musim, protoze jsem se rozhodla, ze to budu psat tak dlouho, dokud se to - alespon mezi mymi prateli - nezlepsi: slovni spojeni "kdyby jste" neexistuje. Spravne je: kdybyste, abyste, byste. Take nepiseme "kdyby jsem", ale "kdybych", tak stejne kdybyste, kdybychom (mozna pry uznaji do spisovne cestiny i "kdybysme" :-)).
Plati stejne pro "by jsi", spravne je "bys".
Diky
  • 7

#6 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 19:21

Je jich tolik, že by mohli mít samostatnou rubriku.

 

 

Mohli, jenže na to nemám práva. To by musel zařídit Pepa. Pokud s tím bude souhlasit.


  • 0

#7 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 22:18

...slovni spojeni "kdyby jste" neexistuje. Spravne je: kdybyste, abyste, byste. Take nepiseme "kdyby jsem", ale "kdybych", tak stejne kdybyste, kdybychom (mozna pry uznaji do spisovne cestiny i "kdybysme" :-)).

Samozřejmě, je to tak.

Ale časy se mění. Nedávno psala jedna jazykovědkyně v jazykovém koutku Týdeníku Rozhlas, že už vědci v podstatě rezignovali na striktní vyžadování perfektního pravopisu (samozřejmě ne v krásné literatuře nebo v reprezentativních publikacích). Úroveň jazykového projevu totiž stále víc upadá. Množí se sdělení, která nemají hlavu ani patu a kde ani při nejlepší vůli čtenář nebo posluchač nechápe "co tím chtěl básník říci". A že když někdo napíše smysluplný text, ze kterého pochopíme, o co jde, tak bychom mu snad mohli prominout nějaké to s/z, i/y nebo dokonce "aby jste". Jazyk se vyvíjí a jednou že se možná uzná i to "aby jsme" za spisovné.

K tomu jeden můj GC-postřeh: jsou kačeři, kteří jsou schopni v krátkém logu nasekat několik hrubých chyb, ale přitom si sami napíšou listing v angličtině a nepochybuji o tom, že se v cizině domluví. Sice chyba sem, chyba tam, ale určitě je to lepší než výborně ovládat gramatiku cizího jazyka a pak se bát promluvit, aby si jeden neuřízl ostudu nesprávným použítím nějakého slovesného času a způsobu...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 24 říjen 2014 - 22:19

  • 4
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 23:45

Jenomže když člověk furt čumí na ty hrubky v novinách, na netu, prostě všude, tak z toho hrubne i jeho vlastní jazyk :D. Já jsem nikdy s pravopisem neměla problém, aniž bych byla o gramatice musela extra přemejšlet, prostě proto, že jsem četla a byla zvyklá, jak má to který slovo vypadat. A teďko kolikrát dumám, jestli jsou v novinách zprávy nebo správy (ty tam jsou taky, zvláště ty, na kterejch novináři vyčmuchaj úplatky, že? :D) a podobý zcela jasný věci. Prostě člověk vidí chyby, slyší chyby, a už mu ani nepřijde, že dělá chyby. A to je smutný, protože oproti třeba výše zmíněný angličtině je čeština nesmírně bohatej jazyk a je škoda, že ji takovou neudržujem.

 

A to máte z toho, že furt čumíte na fórum, a vůbec na net místo abyste četli hodnotnou literaturu :D :D :D!


  • 3

#9 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2014 - 23:55

Chápu, nicméně je těžké vyjádřit se k dané otázce? Vyjádřil se jen kolombo a Pepa. Ostatní daná věc nezajímá? 


  • 0

#10 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 0:05

Já bych pokud možno nepodporovala zbytečně lidi v tom, aby to sem dávali. Což by se dělo, kdyby každej už předem věděl, že se tu s tim vážně počítá. Takže bych to radši nechala tak, jak to je


  • 1

#11 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 0:25

Navrhoval bych spíš rubriku Témata mimo geocaching, (pod dojmem z posledního dotazníku), popř. kvůli známým požadavkům Galerie. :) 

Asi souhlas s Jackou, ani to snad nestojí za tu práci.


  • 0

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 6:51

Já bych pokud možno nepodporovala zbytečně lidi v tom, aby to sem dávali. Což by se dělo, kdyby každej už předem věděl, že se tu s tim vážně počítá. Takže bych to radši nechala tak, jak to je

Zatím jsem si nevšiml, že by se někdo zajímal, jestli se s tím počítá. Lidi co se neorientují se rozhodnou pro nějakou školní práci, vymyslí si dotazník a až pak jsou sem a někam ho prsknou, pochybuju že by to bylo, jé oni tu maj sekci na dotazníky, tak to hned vymyslím bakalářku o geocachingu a sem dám dotazník. A když to bude v samostatné sekci, tak bude jednoduché to třeba vyřadit z aktivních témat, spíš si všimnou předchozích reakcí na ten samý recyklovaný dotazník geocaching a turismus co většina používá už několik let apod.


  • 6

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 7:53

No nevim, nevim. Spíš mam pocit, že to funguje tak, že vidim mezi desítkama dalších témat zadání práce na téma Geocaching a benzínové pumpy (nejlépe v souvislosti se sponzorským darem pro školu od firmy Agip nebo něco podobnýho :D), nevim, co rozumnějšího si vybrat, neb jsem líná vůbec o tom přemejšlet, tak si zadam geocaching do Googlu, vyjede mi todle fórum, a já si řeknu: ale budiž, todle dám, oni tam stejně furt vyplňujou ňáký dotazníky, tak mi to vyplněj taky a moc další práce s tim nebude. Ale čiň, jak uznáš za vhodné. Škoda, že k jednotlivejm vláknům nebo sekcím nelze přidělat ignorační tlačítko. Ale to už jsi, myslím, vysvětloval, že by to vyšlo moc draho, což je pádný argument.


  • 0

#14 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 10:51

Mně by to nevadilo. Bude se jmenovat /dev/null ?


  • 6

#15 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 11:34

Nějak se to opakuje. Čtou zakladatelé témat taky sousední příspěvky?

http://www.geocachin...rosím/?p=486214

Myslím si, že takovýto sběr informací by měl stát někde bokem. Snad i mimo to toto fórum :/
  • 1

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#16 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 11:56

Na jednom fóru se podobný "problém" částečně vyřešil tím, že žadatelům bylo povoleno vkládat své dotazníky až poté, co na fóru napsali 10 smyslupných příspěvků/odpovědí. Do té doby jim byl jakýkoliv dotazník mazán. Třeba by to fungovalo i tady. Prostě sekce dotazníky a v ní pravidlo: pokud chceš vložit dotazník, musíš mít nejdříve kdekoliv na fóru 10 smyslupných příspěvků/odpovědí. V opačném případě bude odkaz na dotazník smazán. Třeba by to šlo i tady.


  • 4

#17 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 12:18

V našem případě bych v tomhle řešení viděla jistou drobnou, leč, obávám se, že systémovou chybu: zkušenosti s předmětem zájmu dotyčného tazatele, a tudíž určitou kvalifikaci pro vytvoření aspoň trochu smysluplného díla, nezíská plkáním zde na fóru, alebrž hraním hry geocaching :D.


  • 0

#18 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 12:26

Žádná chyba, koukni se na žadatele, kolik mají příspěvků. Proč předem odsuzovat nevyzkoušené.


  • 0

#19 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2014 - 12:55

Žádná chyba, koukni se na žadatele, kolik mají příspěvků. Proč předem odsuzovat nevyzkoušené.

Ale Tomy, já nic neodsuzuju, jen říkám svůj názor.


  • 0

#20 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2014 - 18:09

Ahoj,

 

Pepa nám založil sekci Dotazníky a hlasování. Takže tady to mohu zamknout a večer až přijdu z práce, tak do sekce přesunu thready, které se do této sekce hodí.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama