Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Garmin etrex Vista HCX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Hadica

Hadica

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 14:29

Ráda bych požádala o radu. Mám GPS Garmin Etrex Vista HCX. Mám PM, keše jdou stáhnout, ale GPS je nedokáže přečíst. Taky bych se chtěla zeptat, jestli se do tohoto typu GPS dají stahovat keše i s listingem, nebo aspoň s hintem.

Děkuju


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 15:14

Tato GPS neumi zobrazovat listingy, jen nazvy bodu.

 

Nejlepsi cesta je pouzit CustomPOI. Tedy pomoci nejakeho manageru kesi (Geoget nebo GSAK,...) si stahnout kese, a vygenerovat z nich POI. Sice porad se do toho POI nevejde cely listing, ale zakladni informace o kesce vcetne velke casti hintu ano. A navic nejsi omezeny poctem POI bodu, klidne jich tam muzes mit nekolik desitek tisic. (pro predstavu, uplne cela Ceska Republika v POI tohoto druhu zabira cca 15MB na pametove karte.)

 

Kdyz na to pouzijes Geoget, tak muzes data generovat timto doplnkem: http://geoget.ararat...skript:poietrex Na te strance mas i ukazky, jak to pak v GPSce vypada, obrazky jsou prave z te tve Visty HCx.

 

Novejsi modely GPSek od Garminu uz umi zobrazovat i cele listingy, tahle ale jeste ne.


  • 0

#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 15:44

Ráda bych požádala o radu. Mám GPS Garmin Etrex Vista HCX. Mám PM, keše jdou stáhnout, ale GPS je nedokáže přečíst. Taky bych se chtěla zeptat, jestli se do tohoto typu GPS dají stahovat keše i s listingem, nebo aspoň s hintem.

Děkuju

Sice to nepíšeš (špatně popsaný problém), ale předpokládám, že je snažíš uložit GPX soubor na kartu v GPS. To opravdu nenačte.

Je třeba ho tam propasírovat třeba přes Mapsource nebo Basecamp, ne v režimu USB mass storage (disk).

A těch POI bodů tam mám momentálně dost přes 300000 a pořád to jede.


  • 0

#4 Hadica

Hadica

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 21:02

Dík, je to tak, chci nahrát GPX soubor na kartu. Nemám Geodet ani Mapsource nebo Basecamp. Znamená to, že když je použiju, budu moct stahovat keše jen ze svého počítače?  Já se v tom moc nevyznám. JIná cesta u tohoto typu GPS není?


  • 0

#5 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2014 - 23:13

Dík, je to tak, chci nahrát GPX soubor na kartu. Nemám Geodet ani Mapsource nebo Basecamp. ..

Byl (Mapsource) na instalačním CD ke GPS. Později nahrazen Basecamp, hledej případně u Garminu na webu, nejspíš se dá stáhnout. Geoget k tomu v zásadě třeba není, když máš PQ, ale těžko budeš určovat, co přesně si tam do těch pár desítek znaků na bod nahraješ za text.
 


 

... Znamená to, že když je použiju, budu moct stahovat keše jen ze svého počítače?  Já se v tom moc nevyznám. JIná cesta u tohoto typu GPS není?

Nerozumím dotazu.

Jiná cesta je "Send to my GPS" z webu rovnou do GPS.
 


  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 8:00

GPS Garmin Etrex Vista HCX nemá podporu bezpapírového geocachingu. Takže listingy tam nenahraješ.

 

Body se do GPS nahrávají pouze komunikací mezi programem a GPS, ne jako celý soubor a ukládají se do paměti v GPS. Maximální počet bodů bude asi 1000, moje stará GPS to tak měla.

 

Buď můžeš naklikávat keše z PC, volbou Sent to GPS u listingu a nebo musíš nainstalovat MapSource a nahrávat připravená data z něj, ve větším objemu. U názvů bodů máš omezení na počet znaků, takže název keše se tam nevejde :-(

 

A nebo POI body, jak tu píšou ostatní. To je jediná možnost, jak dostat do GPS i hinty a více informací. U POI bodů se ale neobejdeš bez programu na správu dat, třeba GeoGetu.

 

Obávám se, že proto, že nejde PQ nahrát rovnou do GPS tak se bez GeoGetu neobejdeš vůbec ...


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 Hadica

Hadica

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 8:15

Děkuju všem za rady. Zkusím Geoget.


  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 9:59

...

Obávám se, že proto, že nejde PQ nahrát rovnou do GPS tak se bez GeoGetu neobejdeš vůbec ...

V tomhle Geoget nepomůže. Neumí přímo komunikovat s touto GPS. Viz výše zmíněný Mapsource/Basecamp.


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 14:16

Geoget pomůže, ale propasírovat výsladné GPX do navigace budeš muset přes Mapsource. Mapsource se instaloval přímo s mapami, pokud sis instaloval mapy do PC, tak ho máš. Pokud ne, asi se dá stáhnout (dnes tedy asi Basecamp), licence platí pro mapy, ne pro samotný program. My dostali eTrex HCx s mapami na kartě a k tomu holý program bez map - ne Mapsource, ale něco jako Waypoint and track manager - ale je to totéž. Existují i nějaké další jednoduché programy na komunikaci s těmito navigacemi, stahování dat a ládování do nich, nezkoušel jsem. Když se (např. v práci) dělí několik lidí o jednu navigaci, pak stahovat naklikaná nebo nachozená data může jen jeden, kdo má mapsource s mapami.

Ale zkus si stáhnout od Garmina POIloader. Ten by snad měl umět s navigací komunikovat, ale nenahrává do ní GPX, ale přežvejká ho na POI. Ale tohle vyzkoušeno nemám, mám Oregona a do toho se dají soubory nakopírovat jako do flešky. POIloader s ním komunikuje, ale nevím, jestli bude komunikovat i s Vistou. Ale zkus to.


  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 15:23

V tomhle Geoget nepomůže. Neumí přímo komunikovat s touto GPS. Viz výše zmíněný Mapsource/Basecamp.

 

GeoGet pomůže v tom, že přepracuje PQ z webu do podoby, kterou jde otevřít v MapSource a následně nahrát do GPSky.

 

Já data jinak, než GG -> MapSource -> GPS nepřipravoval.

 

Pokud to někdo umíte jinak, tak jí to poraďte lépe.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 nalano

nalano

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2014 - 17:05

GeoGet pomůže v tom, že přepracuje PQ z webu do podoby, kterou jde otevřít v MapSource a následně nahrát do GPSky.

Já data jinak, než GG -> MapSource -> GPS nepřipravoval.

Pokud to někdo umíte jinak, tak jí to poraďte lépe.


Z GeoGetu vyexportovat data pomocí pluginu POIeTrex. Výstup z toho prohnat utilitou GPIgen .Vznikne soubor s příponou gpi, který nakopíruješ do složky POI v GPS, kterou připojíš k počítači jako nový disk. Vše ke stažení na GeoGet.ararat.cz
  • 0

#12 Hadica

Hadica

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 14:48

Dík,

vyřešila jsem to přes GeoGet.


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama