Přejít na obsah


Fotka

Vhodna GPS outdoor do vysokych hor.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 8:44

Ahoj.
Shanim pro znameho, jaka GPS outdoor by se nejlepe hodila pro 2 měsíční trekovaní po Himalajich - 5000-6000 m n.m.
Odolnost, signál, výdrž, baterie, mapy...
Poradite nekdo s podobnými zkušenostmi?
Díky
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 10:36

Ahoj.
Shanim pro znameho, jaka GPS outdoor by se nejlepe hodila pro 2 měsíční trekovaní po Himalajich - 5000-6000 m n.m.
Odolnost, signál, výdrž, baterie, mapy...
Poradite nekdo s podobnými zkušenostmi?
Díky

Z novych garminich pristroju bych vahal mezi Vistou CX a GPSmap 60CSX (vyskomer, mapy, atd..) 60 se sirfem je jasne lepsi na mista s horsim signalem, ale stoji o par penez vic a hlavne se obavam, ze bude hur ovladatelna v palcakach... na to by bylo nejlepsi vzit si do prodejny palcaky a vyzkouset, ktery z pristroju je lepsi... Zkratka bych vybiral z rady eTrex nebo 60map
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 12:36

Z novych garminich pristroju bych vahal mezi Vistou CX a GPSmap 60CSX (vyskomer, mapy, atd..)


Určitě bych nezapomněl na 60CS, má 2 výhody: záznam tlaku i při vypnutém přístroji, podstatně větší výdrž baterií než novější přístroje. Nevýhoda paměť jen 56MB, ale pro uvedenou oblast kromě vrstevnic stejně žádné mapy nejsou.
A dá se sehnat levně starší.
  • 0

#4 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2007 - 19:48

Určitě GPSmap 60CSx;
používá paměťové karty (možnost nahrání velkého množství map), její vnější obal je velmi odolný, signál je díky SIRF III také přijatelný, baterie v módu šetřiče vydrží hodně dlouho.


  • 0

#5 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2007 - 21:14

60CS bude mít určitě kvůli absenci SiRFu problémy s příjmem signálu v údolích. Nic bez SiRFu proboha nekupovat. Pochybuju že na výpravě do Himalájí je dobré šetřit každou pětikačku na úkor funkčnosti a příjmu signálu.
  • 0

#6 zdenda+kolo

zdenda+kolo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2007 - 22:04

 

 GPSMAP 60CSx (US)

12 kanálů, 1000 uživatelských bodů, max. 50/250 tras/bodů, záznam trasy (TrackLog) max. 10000 bodů, slot pro paměťovou kartu MicroSD, LCD displej 56x38mm/ 240x160px. (256 barev), interní anténa (možnost připojení externí), elektromagnetický kompas, barometrický výškoměr, napájení 2 tužkové články AA, možnost připojení externího zdroje 8-36V, výstup RS232 USB, rozměry 155x61x33mm, hmotnost 153g, karta MicroSD 64MB, + zdarma možnost českého menu.
Já tento přístroj používám na svých cyklocestách a jsem velice spokojen. Je přesný, snadno ovladatelný[Y]. Ovšem cena tohoto přístroje je 13.928,- Kč.


  • 0

#7 TechNick

TechNick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2007 - 10:04

Taky doporučuji 60CSx. Sirf III byl důvodem koupě nové GPS.

A taky jsem přemýšlel nad US verzí, ale nakonec jsem zaplati 18500 za českou verzi s topomapou držákem na sklo a na kolo.

Jak je to prosím tě se zárukou a servisem té US verze? Myslím si že v případě poruchy přístroje ti  Picodas nepomůže. 


  • 0

#8 zdenda+kolo

zdenda+kolo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 9:32

Dobře je to vysvětleno na stránkách: www.skyfly.cz
  • 0

#9 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2007 - 10:21

TechNick:

A taky jsem přemýšlel nad US verzí, ale nakonec jsem zaplati 18500 za českou verzi s topomapou držákem na sklo a na kolo.

Jak je to prosím tě se zárukou a servisem té US verze? Myslím si že v případě poruchy přístroje ti  Picodas nepomůže. 

Loni jsem si koupil US verzi. S reklamací to bude zřejmě horší, ale vyřešit to určitě půjde - poslat zpět Amazonu nebo Garminum. Když jsem si kupoval mapu Topo Czech v Picodasu, tak ten chlapík na možné poruchy reagoval nenápadně, ale slovy "nějak by to asi šlo"... Samozřejmě by to asi nebyla reklamace v záruce, ale normální oprava (přístroje přece po 2 letech ze záruční doby vyjdou a může být potřeba je opravit).

 
 


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama