Přejít na obsah


Fotka

Průnik: Co znamenají přeškrtnuté kešky + Hacknutý web + Konec strámek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 12:20

Vážené kolegyně a kolegové, s údivem sleduji již asi dva týdny některé Vaše reakce na současný stav webu geocaching.cz. Např. "Já to nepotřebuju", "K čemu jsou statistiky", "Gratulace nikdo nepotřebuje", "Já sem ani nelezu", "Jsem PM", "Maximálně jdu na fórum, ale to jsou stejně......", "Naučte se konečně anglicky", atd. Napadlo Vás, že registrací zde jste se přihlásili a stali součástí určité komunity, která má něco, co Vám můžou třeba takoví Amíci jenom závidět? JSOU TO TYTO STRÁNKY!!! Existuje asi málo takových světoběžníků, kteří mají své ulovené cache rovnoměrně rozdělené po světě. Většina z nás ulovila většinu svých "pokladů" zde v Česku, proto je přehlednost naší cachemapy pro nás tak důležitá. Navštívili jsme plno krásných a zajímavých míst, které nebýt geocachingu, asi by je většina z nás přešla bez povšimnutí, nebo na ně zabrousila jen náhodou. Ruku na srdce - i když tuto zábavu provozujete pro její sepětí s přírodou, mnoho z Vás vykopala teprve až ona od compu a ukázala, že existuje taky něco jiného než "nuly a jedničky"! Vlastně skoro nikoho z Vás osobně neznám, ale svým způsobem jste všichni moji kamarádi. A myslím si, že za to můžou hlavně tyto stránky. A třeba i ty statistiky, které sice z frajeřiny zlehčujete, ale pro 95% z Vás je to první klik po přihlášení. Můžete s tím (dle Járy Cimrmana) nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to jak jediné co proti tomu můžete dělat. V tuto chvíli je plno reakcí na výše zmíněných vláknech asi zbytečných. Potřebujeme hlavně vysvětlující reakci od webmastra!!! (jestli to není tajné). Potřebujeme vědět, proč je to takhle, potřebujeme vědět, jestli to dále nepůjde, nebo půjde, za jakých podmínek a kdy!!! A hlavně nechceme přijít o český geocaching.cz, protože ho potřebujeme a to nejen z ryze praktického hlediska!!! (Já tedy určitě) PS:I když si to někteří nemyslí nebo neuvědomují.......
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 12:55

Vážené kolegyně a kolegové,
s údivem sleduji již asi dva týdny některé Vaše reakce na současný stav webu geocaching.cz. Např. "Já to nepotřebuju", "K čemu jsou statistiky", "Gratulace nikdo nepotřebuje", "Já sem ani nelezu", "Jsem PM", "Maximálně jdu na fórum, ale to jsou stejně......", "Naučte se konečně anglicky", atd. Napadlo Vás, že registrací zde jste se přihlásili a stali součástí určité komunity, která má něco, co Vám můžou třeba takoví Amíci jenom závidět? JSOU TO TYTO STRÁNKY!!! Existuje asi málo takových světoběžníků, kteří mají své ulovené cache rovnoměrně rozdělené po světě. Většina z nás ulovila většinu svých "pokladů" zde v Česku, proto je přehlednost naší cachemapy pro nás tak důležitá. Navštívili jsme plno krásných a zajímavých míst, které nebýt geocachingu, asi by je většina z nás přešla bez povšimnutí, nebo na ně zabrousila jen náhodou. Ruku na srdce - i když tuto zábavu provozujete pro její sepětí s přírodou, mnoho z Vás vykopala teprve až ona od compu a ukázala, že existuje taky něco jiného než "nuly a jedničky"! Vlastně skoro nikoho z Vás osobně neznám, ale svým způsobem jste všichni moji kamarádi. A myslím si, že za to můžou hlavně tyto stránky. A třeba i ty statistiky, které sice z frajeřiny zlehčujete, ale pro 95% z Vás je to první klik po přihlášení. Můžete s tím (dle Járy Cimrmana) nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to jak jediné co proti tomu můžete dělat.
V tuto chvíli je plno reakcí na výše zmíněných vláknech asi zbytečných. Potřebujeme hlavně vysvětlující reakci od webmastra!!! (jestli to není tajné). Potřebujeme vědět, proč je to takhle, potřebujeme vědět, jestli to dále nepůjde, nebo půjde, za jakých podmínek a kdy!!! A hlavně nechceme přijít o český geocaching.cz, protože ho potřebujeme a to nejen z ryze praktického hlediska!!! (Já tedy určitě)
PS:I když si to někteří nemyslí nebo neuvědomují.......


Nevím, jestli jsi ty diskuze správně pochopil nebo jestli jsem je pochopil já, ale podle mě je to takhle:
Problém s gc.cz je ten, že vysychá zdroj dat z gc.com, čemuž se není co divit, spíš se divím, že to doteď fungovalo.
Co se stane po odstřihnutí gc.cz od gc.com? Pravděpodobně nebudou statistiky a nebude cachemapa. Není důvod, aby přestalo fungovat cokoli jiného. Myslím, že tyto dvě funkce českou geokomunitu nevytvářejí.
Se statistikami se buhužel budeme muset rozloučit (taky se tam občas mrknu) a většian dalších příspěvků je o tom, co s cachemapou. Myslím, že ve vláknech je už dost návodů na to, jak přežít bez cachemapy. Jen to prostě někteří (a není jich málo) nějak psychicky špatně snášejí.
Jsem PM a používám GSAK (ano, stojí to nějaké peníze) a od té doby, co jsem se takto zařídil, jsem po cachemapě ani neškytnul. Je to nesrovnatelně lepší, jenže se tomu těžce věří, když to člověk u někoho nevidí. Mimochodem, já do toho šel, aniž bych to u někoho viděl fungovat, prostě jsem mírně zariskoval (PM 3 USD a GSAK 21 dní free) a myslím, že není problém, aby si to každý taky vyzkoušel. Možná by se dalo nějak zařídit, že pro účely testování by se dal k dispozici jeden GPX soubor vygenerovanej z pq se středem třeba někde v Praze a počtem 20 waypointů.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 13:59

PSmolda:

1) informacie od webmastera, ktore si vynucujes, su uz napisane inde
2) mas pravdu, ze tento web je skvely a uzitocny, ale prave cachemapa a GPX export nie su to co definuju komunitu. chceme ich zachovat prave kvoli Tebe a dalsim, ktori si na to zvykli.
3) to, co Ti momentalne chyba, si mozete namiesto kilometrovych diskusii stiahnut inac - PQ, geotoad, skrysotlac, zobrazit na google maps, google earth, OZI Explorer, TTQV atd.
trosku sa snaz. ludia, co Ti pisu, ze sa zaobidu bez cachemapy, nie su trapni frajeri, ale pravdepodobne ludia, co si uvedomuju, kde lezi primarny zdroj aktualnych dat.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2006 - 22:44

s údivem sleduji již asi dva týdny některé Vaše reakce na současný stav webu geocaching.cz. Např. "Já to nepotřebuju", "K čemu jsou statistiky", "Gratulace nikdo nepotřebuje", "Já sem ani nelezu", "Jsem PM", "Maximálně jdu na fórum, ale to jsou stejně......", "Naučte se konečně anglicky", atd. Napadlo Vás, že registrací zde jste se přihlásili a stali součástí určité komunity, která má něco, co Vám můžou třeba takoví Amíci jenom závidět? JSOU TO TYTO STRÁNKY!!!

S tímto názorem naprosto a bezvýhradně souhlasíme. Cachemapa nám opravdu chybí. Statistika taky. Chápeme, že podstata geocachingu je někde jinde. ale klidně si to přiznáme. Rádi jsme se dívali jak s každou odlovenou keškou postupujeme v před. Doufáme, že se vše vrátí do starých kolejí.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 13:00

takovy soubor si muzes udelat skrysotlacem, k tomu nepotrebujes PM a PQ

Možná by se dalo nějak zařídit, že pro účely testování by se dal k dispozici jeden GPX soubor vygenerovanej z pq se středem třeba někde v Praze a počtem 20 waypointů.


  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 14:47

[quote]PSmolda:

1) informacie od webmastera, ktore si vynucujes, su uz napisane inde
2) mas pravdu, ze tento web je skvely a uzitocny, ale prave cachemapa a GPX export nie su to co definuju komunitu. chceme ich zachovat prave kvoli Tebe a dalsim, ktori si na to zvykli.
3) to, co Ti momentalne chyba, si mozete namiesto kilometrovych diskusii stiahnut inac - PQ, geotoad, skrysotlac, zobrazit na google maps, google earth, OZI Explorer, TTQV atd.
trosku sa snaz. ludia, co Ti pisu, ze sa zaobidu bez cachemapy, nie su trapni frajeri, ale pravdepodobne ludia, co si uvedomuju, kde lezi primarny zdroj aktualnych dat.[/quote]
Ad1) Informace si nevynucuji, ve vláknech píše kdokoli cokoli - chybí základní informace o současném stavu třeba na hlavní straně
AD2) Na tento názor máš samozřejmě právo, mám jiný viz výše - to je taky moje právo
AD3) viz moje reakce na http://www.geocachin...o.aspx?id=26819
AD4) Cituji: A třeba i ty statistiky, které sice z frajeřiny zlehčujete, ale pro 95% z Vás je to první klik po přihlášení. (konec citátu) Nevím, kde jsi vzal terminus technikus "trapni frajeři" - já to nenapsal. Kde leží primární zdroj dat vím, ale to nesouvisí s mojí myšlenkou akčnosti gc.cz. viz ad2)[/quote]
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:17

S tímto názorem naprosto a bezvýhradně souhlasíme. Cachemapa nám opravdu chybí. Statistika taky. Chápeme, že podstata geocachingu je někde jinde. ale klidně si to přiznáme. Rádi jsme se dívali jak s každou odlovenou keškou postupujeme v před. Doufáme, že se vše vrátí do starých kolejí.

Pokud by se však naplnily nejčernější scénáře a GC.com nám už navždy zavřel kohoutek, co takhle udělat GC.cz jako redakční systém? Každý by tak mohl vytvářet obsah (samozřejmě po schválení webmasterem), podobně jako ve WIKI. Narážím na současné snahy o vytváření "vlastních" statistik, seznamů, návodů atd. Tím ale tyto počiny nekritizuji, naopak je chválím! Choze
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 13:48

Doporučuji taky Google Earth. Sice tam jsou vidět všechny cache, nejen ty nenalezené, ale pro plánování na místech, kde člověk často neloví, je to výborné.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 13:48

takovy soubor si muzes udelat skrysotlacem, k tomu nepotrebujes PM a PQ


Nevím, skýšotlač nepoužívám. V PQ jsou obsaženy i listingy, posledních 5 logů, hint, kdo je owner, jestli jsem kešku našel a spousta dalších informací. Možná to skrýšotlač umí taky, ale zatím jsem slyšel, že jsou se skrýšotlačí problémy při větším počtu keší. Z PQ můžu dostat 500 výsledných kešek po filtru. Takže třeba 500 kešek v okolí home coordinates, které jsem nenalezl, jsou aktivní, nevlastním je, jsou to tradiční nebo multi a nemají terén větší 3,5. Příklad.
Nechci tady propagovat PM a PQ, to je každého věc, ale pokud je tady někdo, kdo umí porovnat PQ a skrýšotlač (ne tak, že to pět minut viděl, ale kdo oboje aspoň chvilku používal), tak by mohl napsat srovnání. Docela by mě to zajímalo. A asi nejen mě - jde o to, jestli existuje rozumná neplacená alternativa k PQ.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 15:13

Mně nejvíc chybí to rychlé mrknutí na cachemapu, kde krásně svítily hvědičky u nových kešek.
Ale i to lze snadno nahradit stáhnutím nových kešek v CZ za poslední období a promítnout do Mapsource.

Do statistik jsem se kouknul asi tak 4x do roka, takže se přiznávám, že patřím mezi ty, kterým statistiky na GC.CZ nechybí
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 15:29

AD4) Cituji: A třeba i ty statistiky, které sice z frajeřiny zlehčujete, ale pro 95% z Vás je to první klik po přihlášení. (konec citátu) Nevím, kde jsi vzal terminus technikus "trapni frajeři" - já to nenapsal. Kde leží primární zdroj dat vím, ale to nesouvisí s mojí myšlenkou akčnosti gc.cz. viz ad2)

Já si stejně myslím že primární zdroj dat jsou GEOCACHEŘI, a ne Groundspeak nebo geocaching.cz.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 13:51

Doporučuji taky Google Earth. Sice tam jsou vidět všechny cache, nejen ty nenalezené, ale pro plánování na místech, kde člověk často neloví, je to výborné.


Jj, GE používám když jedu někam, kde to neznám - mrknu se, jak to zhruba vypadá, která keška je vhodná jako potenciálně centrální pro PQ, pak to zadám do PQ a tradá.
Tady ale asi spíš jde o to, jak hromadně stáhnout informace o keškách a k tomu GE vhodný bohužel není.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 14:10

Co jsem testoval skrysotlac tak umi vetsinu z toho, co PQ, filtrovat vlastni, nalezene, multi, mystery. Neumi filtrovat podle atributu a vetsinou mi nevygeneroval vetsi pocet nez 200 waypointu, pak zatuhl. V idealnim pripade by teoreticky mel generovat az 700 bodu. Je to vcelku dobre pouzitelna alternativa k PQ, jen nefunguje automaticky. Mezi nactenim kazdeho dalsiho bodu ma skrysotlac prodlevu, jak ja chapu pro to, aby to simulovalo cinnost cloveka a ne robota, takze vygenerovani gpx souboru trochu trva. pro ty, co nepotrebuji notifikace o novych, disablovanych a enablovanych cachich do mailu a nepotrebuji kazdy den generovat novy gpx je podle mneskrysotlac vice nez dobra alternativa k PQ PM

Nevím, skýšotlač nepoužívám. V PQ jsou obsaženy i listingy, posledních 5 logů, hint, kdo je owner, jestli jsem kešku našel a spousta dalších informací. Možná to skrýšotlač umí taky, ale zatím jsem slyšel, že jsou se skrýšotlačí problémy při větším počtu keší. Z PQ můžu dostat 500 výsledných kešek po filtru. Takže třeba 500 kešek v okolí home coordinates, které jsem nenalezl, jsou aktivní, nevlastním je, jsou to tradiční nebo multi a nemají terén větší 3,5. Příklad.
Nechci tady propagovat PM a PQ, to je každého věc, ale pokud je tady někdo, kdo umí porovnat PQ a skrýšotlač (ne tak, že to pět minut viděl, ale kdo oboje aspoň chvilku používal), tak by mohl napsat srovnání. Docela by mě to zajímalo. A asi nejen mě - jde o to, jestli existuje rozumná neplacená alternativa k PQ.


  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 15:58

Já si stejně myslím že primární zdroj dat jsou GEOCACHEŘI, a ne Groundspeak nebo geocaching.cz.


Špatná úvaha!
Nejde tu vůbec o primární zdroj dat, ale o "shromaždiště" těchto dat. Bez něj by to nešlo. Ale to už tu bylo probíráno mnohokrát.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 16:08

Me taky mapa a nove hvezdiky chybi. Uvedomuju si, kde je primarni zdroj dat, a nezbude mi nic jineho, nez ho pouzivat. Myslim, za problem v zatezi pri zakazu stahovani gc.cz nebyl. Zatez se urcite zvysi, kdyz vsichni z cr zacnou pouzivat primarni zdroj dat. Za minule situace v noci stahlo gc.cz nejaky objem dat, a ten dale distribuovalo, a bylo urcite spousta lidi, co pouzivali takrka pouze gc.cz, jen listingy konkretnich pokladu na zdroji. Takze je to "politicke" rozhodnuti gc.com (pocet kliku, navstevnost, atd ...) a nic moc s tim pravdepodobne neudelame. Jsem ale zvedavy na osud gc.cz jako stranek, ne jako komunity. Je urcite spousta lidi, kteri si tahanim dat "od zdroje", zvyknou i na "zdrojova" fora, a frekvenci navstev gc.cz hodne snizi. Uvidim, necham se prekvapit, sam jsem zvedavy i na sebe, tak nebudu prorokovat.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 listopad 2006 - 16:38

Jsem ale zvedavy na osud gc.cz jako stranek, ne jako komunity. Je urcite spousta lidi, kteri si tahanim dat "od zdroje", zvyknou i na "zdrojova" fora, a frekvenci navstev gc.cz hodne snizi. Uvidim, necham se prekvapit, sam jsem zvedavy i na sebe, tak nebudu prorokovat.

no ja nevim ale rekl bych ze vetsina lidi sleduje fora pres rss takze vidi co je noveho, jinak fora tady porad funguji takze nevim proc by se mel tady omezovat provoz. no mozna ze to bude mit za nasledek ze ti lide kteri na forum vlezou jen kdyz neco nefunguje tak tech ubyde coz by mozna byl i pozitivni vysledek :)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2006 - 13:18

Me taky mapa a nove hvezdiky chybi. Uvedomuju si, kde je primarni zdroj dat, a nezbude mi nic jineho, nez ho pouzivat. Myslim, za problem v zatezi pri zakazu stahovani gc.cz nebyl. Zatez se urcite zvysi, kdyz vsichni z cr zacnou pouzivat primarni zdroj dat. Za minule situace v noci stahlo gc.cz nejaky objem dat, a ten dale distribuovalo, a bylo urcite spousta lidi, co pouzivali takrka pouze gc.cz, jen listingy konkretnich pokladu na zdroji.

Nechci zbytečně "čeřit vodu", ale dnes jsem se na stránky GC.cz nedostal "díky" zaneprázdněnému serveru. Pokud to bude pokračovat tímto způsobem, začne mi být stránek GC.cz moc líto...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2006 - 20:41

Mam pocit, ze s vyschnutim datoveho kanalu to az tak tragicke nebude. Opravte ma pokial sa mylim, lebo nepoznam cele pozadie tejto situacie, no obcas navstevujem aj ine lokalne GC komunity napriklad www.geocaching.sk ; www.geocaching.de atd... a nadobudol som pocit, ze im GC.com este datove supatko nepriskrtil, skor naopak. GC.sk pred casom presiel drobnym "faceliftom" a velmi mu to slusi. Pri "vysychajucom" datovom toku by sa asi do uprav nikto nepustal a to ma vedie k uvahe, ci je v hre skutocne "zvacsena datova prostata" na GC.com, alebo len bezna (docasna) IT/IS chyba. Nemam problem najst potrebne info na come, ale stotoznujem sa s nazorom o domackej mape a domackych hviezdickach...
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2006 - 11:35

Asi nejsem zrovna vzorný kačer, protože si fora čtu až v poslední době. Chybí mi docela cachemapa, protože díky mé lenosti ve vyhledávání bylo dost jednoduchý najít v požadované oblasti cache. Když neni, tak se holt budu muset víc snažit. Mohli by ste mi jen říct, co znamenají některý ty zkratky? Mam pocit že PM je premium member. Jestli se pletu, tak mě někdo opravte. Jen nevim, co sou další jako je PQ a skrysotlac a tak. Mohl by mi to někdo íct a nebo aspoň říct, kde se o tom už psalo? Díky a hodně štěstí při kačení
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2006 - 1:16

Mam pocit, ze s vyschnutim datoveho kanalu to az tak tragicke nebude. Opravte ma pokial sa mylim, lebo nepoznam cele pozadie tejto situacie, no obcas navstevujem aj ine lokalne GC komunity napriklad www.geocaching.sk ; www.geocaching.de atd... a nadobudol som pocit, ze im GC.com este datove supatko nepriskrtil, skor naopak. GC.sk pred casom presiel drobnym "faceliftom" a velmi mu to slusi. Pri "vysychajucom" datovom toku by sa asi do uprav nikto nepustal a to ma vedie k uvahe, ci je v hre skutocne "zvacsena datova prostata" na GC.com, alebo len bezna (docasna) IT/IS chyba. Nemam problem najst potrebne info na come, ale stotoznujem sa s nazorom o domackej mape a domackych hviezdickach...

ber to tak, ze groundspeak nas odstrihol a teraz sa caka na reakciu groundspeaku na maily, ktore im boli napisane, musia sa prebrat po dovolenke. gc.de tento problem ma vyrieseny, gc.sk ma zatial maly objem stahovanych dat. Jednanie sa vedie naraz za gc.cz i gc.sk.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama