Přejít na obsah


Fotka

Průnik: Co znamenají přeškrtnuté kešky + Hacknutý web + Konec strámek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2006 - 12:09

Asi nejsem zrovna vzorný kačer, protože si fora čtu až v poslední době. Chybí mi docela cachemapa, protože díky mé lenosti ve vyhledávání bylo dost jednoduchý najít v požadované oblasti cache. Když neni, tak se holt budu muset víc snažit. Mohli by ste mi jen říct, co znamenají některý ty zkratky? Mam pocit že PM je premium member. Jestli se pletu, tak mě někdo opravte. Jen nevim, co sou další jako je PQ a skrysotlac a tak. Mohl by mi to někdo íct a nebo aspoň říct, kde se o tom už psalo? Díky a hodně štěstí při kačení

Hned na titulni strance narazis na wiki.geocaching. Nejspise jsi tam jeste nebyl.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2006 - 12:11

Asi nejsem zrovna vzorný kačer, protože si fora čtu až v poslední době. Chybí mi docela cachemapa, protože díky mé lenosti ve vyhledávání bylo dost jednoduchý najít v požadované oblasti cache. Když neni, tak se holt budu muset víc snažit. Mohli by ste mi jen říct, co znamenají některý ty zkratky? Mam pocit že PM je premium member. Jestli se pletu, tak mě někdo opravte. Jen nevim, co sou další jako je PQ a skrysotlac a tak. Mohl by mi to někdo íct a nebo aspoň říct, kde se o tom už psalo? Díky a hodně štěstí při kačení

Ahoj. Zkus mrknout sem... Encyklopedie geocachingu Mam takovy pocit, ze uz tam je dnes vse, co je potreba vedet a odkaz je mimochodem i na hlavni strance tohoto webu. Ruzne nejcasteji pouzivane zkratky najdes necekane pod heslem "zkratky" ;-) PQ je pocket query (premium member udelatko slouzici na vyhledavani, filtrovani a stahovani souradnic a popisu ve formatu .gpx).. rovnez najdes pod velice necekanym heslem :-). Skrysotlac umi take vetsinu techto veci a muze ho pouzit i basic member. Vice zde.
Doporucuji pouzivat tu encyklopedii. Je tam fakt skoro vsechno, tak hodne stesti pri hledani.
Michal
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2006 - 10:34

ber to tak, ze groundspeak nas odstrihol a teraz sa caka na reakciu groundspeaku na maily, ktore im boli napisane, musia sa prebrat po dovolenke. gc.de tento problem ma vyrieseny, gc.sk ma zatial maly objem stahovanych dat. Jednanie sa vedie naraz za gc.cz i gc.sk.

No, a nebyl by dobry napad dat informace tohoto typu na homepage?

  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2006 - 11:24

GC.com je zase down. Tvari se jako pretizeny. Uz aby jim doslo, ze nas je moc a ze je potreba snizit zatez hlavniho serveru. Treba tim, ze ceske GPX budou dostupna i odjinud... treba z GC.cz ;o)
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 01 December 2006 - 11:56

No, a nebyl by dobry napad dat informace tohoto typu na homepage?

napad je to samozrejme dobry, a napadol uz x ludi, len Honza sa k tomu nejako nestavia celom...
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2006 - 15:41

GC.com je zase down. Tvari se jako pretizeny. Uz aby jim doslo, ze nas je moc a ze je potreba snizit zatez hlavniho serveru. Treba tim, ze ceske GPX budou dostupna i odjinud... treba z GC.cz ;o)

No jo, to by ale přišli o svůj byznys a to zřejmě nechtějí. Ať žije nekomerční komerce :-( Podle mne jde jen o to, natlačit co nejvíce lidí do PM, jiný podtext v tom nevidím...
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2006 - 18:15

No jo, to by ale přišli o svůj byznys a to zřejmě nechtějí. Ať žije nekomerční komerce :-( Podle mne jde jen o to, natlačit co nejvíce lidí do PM, jiný podtext v tom nevidím...


Kdyby mne to melo zivit, tak to udelam uplne stejne... A neverim tomu, ze ty servery vcetne lidi, co to udrzuji, se uzivit nemuseji a delaji to jen jako svuj konicek. Takze je to jen logicke, ze chteji mit vice prispivajicich lidi. Proc si proboha stale nekteri stale mysli, ze vsechno jde delat zadarmo? Co delate zadarmo pro jine vy, v tak velke mire? Uz konecne prestante tady mrmlat, ze nemate zadarmo GPXka!
Za GPSky, mobilni telefony, pripojeni k internetu, pocitace a PDAcka, fotaky, auta, benzin , dopravu, veceri v hospode po vyletu z kesek, (atd.) jste mnozi zaplatili desetitisice - a ta rocni almuzna kolem 7 stovek se vam zda moc? I kdyz prakticky muzete denne mailem dostat az 2500 (5xPQ) uplnych popisu kesi vcetne logu do vaseho pocitace, daleko podrobnejsi a uplnejsi, nez je GPX z GC.CZ? A to nejen z Ceska, ale z libovolneho mista na svete?
Pokud se vam tech cca 7 stovek za rok skvele zabavy a dokonaly prehled zda moc, mate jeste Skrysotlac, anebo muzete stahovat waypointy do LOC souboru po 25 keskach po strance libovolne dle vaseho vyberu lokality. Takze dostatecna alternativa pro kesovani stale existuje.
Problem je v tom, ze si jen mnozi zvykli na peceneho holuba, litajiciho pravidelne den co den zadarmo az do huby a ted je pro ne velkym problemem se pro to zradlo jen trosku vic natahnout!
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2006 - 18:35

Ad skrysotlac:
Nevim jestli to tady uz nekdo nepsal - celou diskusi se mi cist nechce :-) - ale pokud mate se skrysotlacem problemy pri velkem poctu cachi, zvyste Java heap size tak, aby se do pameti alokovane pro skrysotlac vsechny ty cache najednou vesly. "Problem" je, ze skrysotlac drzi vsechna data (cache) v pameti a tak ji pri jejich velkem poctu vyzaduje pomerne hodne. Samozrejme pro takovouto akci se zvysovanim Java heap size musite mit dostatek pameti ve vasem PC.. :) Priklad spusteni skrysotlace s maximem 512MB heap size:
java -Xmx512m -jar cacheprinter.jar
Tam by se uz nejakych tech 700 cachi melo v poklidu vejit. Ja jsem narychlo zkusil 447 cachi pri zakladnim nastaveni skrysotlace a s max. heap size 384MB a takhle to dopadlo s alokaci pameti, tj. sezralo ji to docela dost (modre vyuzita pamet uvnitr Java heap, cervene velikost samotne Java heap, tj. cca 260MB sezrano skyrsotlacem, samotna Java heap se rozlezla jak jen mohla :-) ).
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama