Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GPSMap 64s velikost karty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 RumcayzZ

RumcayzZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 8:49

Zdravíčko ve spolek,

jakou největší kartu lze nacpat do GPSMap 64s? Na stránkách Garminu je akorát zmínka o tom, že tato GPSka disponuje paměťovou kartou, což je sice zajímavá informace, ale s malou informační hodnotou. Ani ve specifikacích ani v návodu její velikost nikde neuvádějí, nebo jsem to nikde nenašel. V balení je předinstalovaná 2 GB karta, která je pro moje potřeby příliš malá.

Máte někdo nějaké info, nebo tip kde by se to dalo vyčíst?

Předem díky.


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 9:10

Předchudce 62 dle Garminu podporovala 8GB. Tady to asi nebude horsi...


  • 0

#3 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 9:11

Já mám v Oregonu 600 momentálně 8GB a funguje bez problémů. Takže předpokládám, že u 64 to bude podobné.

 

Prostě to zkus, určitě máš nějakou 32 GB kartu do mobilu, nebo ne ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 9:40

Problém je, že pokud si to koupíš s mapou, je mapa předinstalovaná na kartě, takže s výměnou karty neuspěješ.

Na druhou stranu zatím jsem za rok práce s GPSkou nepotřeboval více místa, než ty 2 GB karty. GPSka má i vestavěnou paměť, takže spousta se toho nahraje do ní.

Zatím jsem neřešil nutnost větší karty, i když jsem jel do zahraničí.

 

Doma ti to můžu vyzkoušet s jinou větší kartou. U staré GPSMap 60CSx byla myslím důležitá i rychlost karty...

 

 

PS.: Počítej s tím, že GPSka i přes Glonass není o moc přesnější než stará 60-ka. Občas se mi zdá, že některé funkce typu "předvídání" polohy tu přesnost nejspíš zabíjejí, pokud nechceš dobu čekat na místě (pokud jedeš na kole, zastavíš, uložíš si bod a počkáš půl minuty, jsi třeba 10 m od něj, i když ukazuje přesnost 3-4 m) a tracklog sice vypadá "učesaný", ale občas je víc mimo, než ukazuje přesnost. Občas mi stará 60-ka přišla přesnější, ale ono to bude jak kdy.


  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 11:02

Problém je, že pokud si to koupíš s mapou, je mapa předinstalovaná na kartě, takže s výměnou karty neuspěješ.

Na druhou stranu zatím jsem za rok práce s GPSkou nepotřeboval více místa, než ty 2 GB karty. GPSka má i vestavěnou paměť, takže spousta se toho nahraje do ní.

 

Původně jsem si taky myslel, že mám ke GPSce mapu svázanou s kartou, ale na licenční číslo map, které tam bylo ukryté, si nainstaluješ normální verze map, které umí být v PC a na libovolné kartě, ale jsou svázané s GPS.

 

Takže tu původní kartu i s mapou mám v šuflíku a v GPSce mám 8 GB. Ono, když se to nasčítá, tak 2GB není mnoho. Stačí se podívat, jak velká je třeba mapa Německa a Polska.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 RumcayzZ

RumcayzZ

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 11:54

Na stránkách prodejců jsem nakonec taky objevil zmínku o max. 8GB microSDHC kartě, takže budu považovat ten údaj za správný.

Díky všem zúčastněným za pomoc.


  • 0

#7 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 14:15

Já jsem testoval ve svém Oregonu 300 32 GB a fungovala, teď tam mam asi dva roky 16 GB a není problém...


  • 0

#8 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 21:10

Tak jsem vyzkoušel přímo GPSMap 64s s kartou z mobilu - MicroSD, HD 10, 32 GB

Vše funguje OK.

Jen upozorňuji - nevyplatí se kupovat rychlou kartu, pokud nechcete pokaždé strkat kartu do PC přes adaptér. Při připojení přes kabel jsem kopíroval data na kartu průměrnou rychlostí kolem 1400-1600 kB a z karty kolem 3000 kB, takže dosti pomalu...


  • 0

#9 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2015 - 23:00

Když on mezi nimi je tak malý cenový rozdíl, že se skoro nevyplatí kupovat ty pomalejší.

 

A rychlost přenosu po USB kabelu z GPS do PC nic nevypovídá o tom, jak rychle vlastně GPS čte data z karty.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#10 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2015 - 10:35

S kartama + mapy mám docela velké zkušenosti.  8GB je velikost kterou výrobce testoval a zaručil (větší v době tetování nebyly dostupné), 16GB je dle zkušeností použitelná v cca 90% a 32GB cca 70%. Může ale záležet jak na značce tak i konkretním kusu. Stalo se mi, že ze dvou úplně stejných karet ze stejné serie jedna fungovala a druhá ne. Určitě doporučím rychlé karty, čili Class 10 a s větší přenosovou rychlostí zápisu (lepší jsou karty určené pro foťáky a kamery) . Rozdíl v řádu desetikorun ... Nahrávat do GPS od Garmina přes kabel je trest od Garmina, je nevím co jsme provedli ... Takže možná tak CZ či SK, větší mapy typu Německo, Francie či Europe CN určitě kartu vyndat a pře čtečku přímo do PC. Pokud tedy nemáte čas několik hodin ...
PS: Na většinu Evropy stačí 16GB, ale chce si to pak pamatovat co v GPS mám a co ne :-)


  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama