Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Preklad z CZ do EN


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 18:36

Zdravim.

 

Vzrabim serii eventu Pivni Akakdemie a potreboval bych nejak rozumne prelozit nazev eventu, ktery se bude konat v zahranici, konkretne v belgiii:

 

Vyjezdni zahranicni zasedani

 

Prekladac mi hazi porad neco jako:

 

Outbound session, Abroad session, ale to mi moc zvukomalevne nezni... tak pokud tu je nejaky odbornik...

 

Diky.


  • 0

#2 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 18:38

Pripadne, pokud by bl nekdo ochoten, potrebuji do EN prelozit moji tradicni anotaci:

 

Co čech to pivař, jak se vždy říkalo, říká a říkat jistě bude i nadále. Ale víme skutečně vše, co chceme vědět, nebo si to jen myslíme? Pojďme to zjistit.

 

Diky.


  • 0

#3 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 19:36

Co třeba External Workshop ?


  • 0

#4 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 12 leden 2015 - 19:37

Rozumím tomu dobře, že chceš dělat serii v Belgii a neumíš anglicky? Jak se tam chceš domluvit? Vládneš vlámsky, německy či francouzsky? Jinak palec nahoru za osvětu piva v zahraničí :-)


  • 0

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 19:48

Jinak palec nahoru za osvětu piva v zahraničí :-)

Obávám se, že zrovna v Belgii pivo fakt osvětu nepotřebuje :D , naopak je to ale velmi vhodný studijní prostor. Zvláště doporučuji pozornosti místní trapistická piva! BTW, už jste studovali v Želivě a na Strahově?


  • 0

#6 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 20:18

Věnujte se prosím tématu od autora.


  • 0

#7 honza.h

honza.h

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 541 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 21:07

Rozumím tomu dobře, že chceš dělat serii v Belgii a neumíš anglicky? Jak se tam chceš domluvit? Vládneš vlámsky, německy či francouzsky? Jinak palec nahoru za osvětu piva v zahraničí :-)

 
Že by zrovna Belgičani potřebovali co se piva týče dělat osvětu... ;-)
 

Pripadne, pokud by bl nekdo ochoten, potrebuji do EN prelozit moji tradicni anotaci:

Co čech to pivař, jak se vždy říkalo, říká a říkat jistě bude i nadále. Ale víme skutečně vše, co chceme vědět, nebo si to jen myslíme? Pojďme to zjistit.

Diky.


Při přečtení té věty jsem si vzpomněl na již klasické "Co by dup... To je takový překladatelský oříšek" :-)
  • 0

#8 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 21:38

"Výjezdní doložka" byla exit clause, ale tady mi víc sedí outing session ("outing" je spíš výlet, ale o to tady jde, ne...?). Případně můžeš použít foreign session, ale rozhodně to nespojovat. Do druhé části se ani pouštět nebudu, snad jen, že "co Čech, to pivař" je doslova nepřeložitelné - napadá mě třeba the more Czech the more beer, nebo what a Czech without a beer-belly / without a beer in his hand. Ber to ale jako nástřel, žádný lingvista nejsem. A jinak souhlasím s homole - jsem zvědavý na komunikaci s místními...

 

Co se týče belgického piva - samozřejmě jsem je tam ochutnával, ale že by mi nějak jely... Ale to bude tím, že jsem prostě zvyklej na pils dvanáctku...


  • 0

#9 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2015 - 22:44

No dobra, pro slovickare... :) Seriii eventu mam v cr, zvlaste v praze. V belgii bude event jeden. Nebo mozna dva. Podle toho, jak se mi bude chtit. :)

 

V belgii uz jsem nekolikrat byl, a osvetu spise potrebujeme my. Ne, ze bych nemel rad ceske styly piva, ale takovy westwleteren ab24 je jakoze nebesky dobre... :)

 

V zelivi jsme jeste nebyli, ja tam byl dvakrat, piva jsou ok, ale pomer cena/vykon je jaksi horsi. Naepolitickykorektniokenko: Prijde mi, ze cim vic ma do vyroby piva co kecat cirkev, tim je pivo drazsi. At uz zamernym omezovanim varek, neprijemnym jednanim o prodeji piva a tak vubec. Zeliv jeste ujde, ale belgie je v tom dost strasna. Navic, kdyz to ti mnisi stejne nevari, najimaji si na to lidi, nebot vyroba piva a vubec prace pro ne neni. :)

 

Ps. Vite, ze trapisticky klaster/opatstvi, wtz. je i v rakousku? Gregorius...


  • 0

#10 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 0:27

Pro "výjezdní zasedání" se ve firemní praxi běžně používá výraz "off-site meeting". Tady to je tedy spíše off-country než off-site :). Asi bych se nesnažil o doslovný překlad, obrat "výjezdní zasedání" zní možná vtipně v češtině, ale v angličtině to ztrácí pointu. Co třeba "beer expedition"?

Překlad anotace:

Co čech to pivař, jak se vždy říkalo, říká a říkat jistě bude i nadále. Ale víme skutečně vše, co chceme vědět, nebo si to jen myslíme? Pojďme to zjistit.

Every Czech is a beer drinker, we used to say, we say and we will continue to say. But do we really know all what we think we know? Let's find out.

Jinak pozdravujte v Belgii, pivní mapu jsem tam zkoumal rád a důkladně :).
  • 3

#11 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2015 - 10:52

 Zeliv jeste ujde, ale belgie je v tom dost strasna. Navic, kdyz to ti mnisi stejne nevari, najimaji si na to lidi, nebot vyroba piva a vubec prace pro ne neni. :)

 

Ps. Vite, ze trapisticky klaster/opatstvi, wtz. je i v rakousku? Gregorius...

Pokud vím, tak vyšší cena trapistických piv je způsobena tím, že jde o dobročinnou záležitost - většina výtěžku jde striktně na charitativní projekty. Takže ti, kdo kupují, jsou srozuměni s faktem, že tím přispívají chudým a potřebným, a vítají to. Jinak považuju za pozitivní, že v českých klášteřích si jako sládky najímají odborníky, kteří to umí, a nepokoušejí se o nějaký diletantismus, v klášteře jsem se setkala již s nerůznějšími profesemi, ale mnicha - študovanýho sládka fakt teda neznám :D. Ale v předpokladu, že v klášteře se nepracuje, se teda dost šeredně pleteš, o tom přece jen zase já vím svoje  :D.


  • 1

#12 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 3:46

Jeste nejakej englican/belgican/mexican (zrovna bezi v tv) na preklad? :)

 

Diskuse o vlivu a stavu cirkve je mimo tohle forum, ze bych zalozil pivni akademii na cirkevni pude? Strahov i Brevnov, nekdy i Vyssi Brod a Zeliv palnuju... :) A diskuse v hospode ma sakra vyssi lvl nez forum... 


  • 0

#13 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2015 - 6:56

No, jestli začnou ve Vyšším Brodě vařit pivo, dost pochybuju, ale líbilo by se mi to. Vím totiž, bohužel, v jakém stavu jsou budovy bývalého pivovaru v areálu kláštera.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama