Přejít na obsah


Fotka

Uhly pohledu - cteni pro ty, kteri se hooooodne nudi :]


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2006 - 22:52

Pokud se opravdu hooooodne nudite, mate hrozne moc zbytecneho casu a fakt uz nevite do ceho stouchnout prstem, muzete se podivat na vysoce erudovanou debatu na otazku, ktera by tady asi velkou diskuzi nevyvolala :]] Je GPSka k necemu dobra? Je to docela zajimave... je zjevne, ze ani pres akce Bedi Travnicka a podobne zrejme vetsina lidi nema predstavu, co vsechno jim GPS technologie muze ci nemuze nabidnout... a vesele existuji bez ni. // Coz je mozna tema k zamysleni. Kdyby najednou nekdo (v Pentagonu?) udelal 'cvak' a vsechny druzice ztichly, asi by nebylo zrovna jednoduche provozovat geocaching. Skalni nadsenci a zavislaci by mnohe cache hledali podle map a hintu. Ja prilezitostne asi taky. :] Ale jinak bych myslim zadne velke abstinencni priznaky nemel, bez GPSky v ruce se jeste porad necitim jako nahy, jeste porad si na cestach, vyletech atd. poradim bez ni, aniz bych mel pocit, ze mi neco chybi. Jak jste na tom vy? :]]
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 prosinec 2006 - 23:31

Jak jste na tom vy? :]]

Kdyz uz se to tu nakouslo tak GPS mam od dubna z Bedovy koloakce, "zavisly" nejsem obesel bych se i bez ni, ale prinesla mi uz par opravdu peknych pohledu a zazitku o ktere bych jinak prisel... Takze ja sem s GPS spokojeny a sem rad ze ji mam... Jen kdyby nekteri vice cetli at uz pravidla geocachingu ci ukoly TG ci GC, obcas nerad rikam ze i ja mam GPS od Bedy. Snazim se zodpovedne delat geocaching abych si ho vychutnal a nikdo nemusel pocitovat (v negativnim slova smyslu) moji predchozi pritomnost.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2006 - 2:39

Ten prispevek v bikerskem foru je spis o mapove GPS vs. papirove mape (v cemz s autorem souhlasim).
O zavislosti na GPS - nedavno jsem to pocitil, kdyz mi Geko zapadlo do listi, a trvalo mi 14 dni, nez jsem ho nasel. Cesta bez GPS na autobus: co chivili jsem marne sahal po GPS, abych se podival, kolik je hodin, a jak je to daleko. Cekani na autobus - ha, pobliz je pomnicek padlym z 1. svetove valky, aspon bych ho mohl zamerit jako waymark - neni cim. Cachovani s nahradni GPS (zmineny Beduv Legend) - opravdu obdivuju ty, co ho pouzivaji jako hlavni GPS. K Jezisku si preju belt clip na Geko, abych si na nej mohl pridelat wrist strap a nic podobneho se mi uz neprihodilo.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2006 - 18:05

Ale jinak bych myslim zadne velke abstinencni priznaky nemel, bez GPSky v ruce se jeste porad necitim jako nahy, jeste porad si na cestach, vyletech atd. poradim bez ni, aniz bych mel pocit, ze mi neco chybi. Jak jste na tom vy? :]]


Tak moc, abych procital tu debatu tam, se ted nenudim. Takze alespon k tomu, co je tady: Mne by to asi vadilo dost, asi jak to popisuje haggaeus. Hodinky jsem totiz oddelal pred ctyrmi a pul lety (tak dlouho jsem je po oprave nosil v pytlicku v kapse, az jim upadlo kolecko :-P), takze do civilizace bez GPSky nemuzu, anobrzto bych nic nezarizoval vcas a vsechno by mi ujelo. Nutkani zamerovat pomniky sice nepocituju, ale pomalu pri kazde delsi vychazce se nemuzu ubranit tomu, ze drzim pristroj v ruce a kazdych sto kroku koukam, kolik zbyva vzdalenosti, jak jsem na tom s casem atp., trebas by to bylo po stokrat zname silnici. :-))

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2006 - 1:08

Je GPSka k necemu dobra?

Doma je dobrá tak akorát na hraní. :-) Já si ji pořídil kvůli chystané expedici (odkaz). Až totiž přijde ruská "purga" (pro ty mladší, co už rusky nevládnou - bouře), tak se nám bude jakýkoli prostředek pro orientaci hodit. No a když už tuhle hračku jednou mám, tak si s ní hraju i doma. Dobrá je mi k tomu, že jsem se dostal na krásná místa, například při hledání Ještědských pomníčků.

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama