Přejít na obsah


Fotka
* * * * - 2 Hlasů

Mystery Cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 MBelbi

MBelbi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 18:19

 
Dobrý den,
začínám teď dělat mystery cache a něco mě zaráží. Např. u této kešky: GC4DP7C. Dole jsou souřadnice začátku cesty a po vyluštění šifry dostanu souřadnice mysterky. Co jsou ale zač souřadnice, které jsou napsané na začátku listingu? Nějaké orientační?

 


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 18:30

Na ty souřadnice ukazuje ikonka s otazníkem, ale nejspíš je nepotřebuješ. Ale teď ten listing nevidím.
  • 0

#3 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 18:45

To nahoře jsou tzv. výchozí souřadnice a ty můžou být v podstatě jakékoliv. Často se využívají k označení vhodného výchozího bodu na cestu k finálce nebo parkoviště, ale není to podmínkou.

 

Tím "dělat mystery cache" myslíš luštit nebo zakládat?


  • 2

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 18:45

Ten otazník dej na nějaké hezké místo které se s keší nějak tematicky doplňuje. Ale tak aby na mapě nekolidoval s jinou ikonou. Jsou určitá pravidla na vzdálenost od skutečné finálky, tuším že max dva kilometry, ale není to dogma. U mnoha keší je zase poznámka, že úvodní souřadnice mají význam v tom, že označují že finálka je v (například) Jihomoravském kraji,  aby se nemrvily statistiky.

Na tu vzdálenost jsou dva názory. Jeden tvrdí, že by to mělo být blízko, abys při odlovu mohl plánovat oblast kde budeš a keše v ní. Druhý zase říká, že přílišná blízkost je vlastně spoil a šikovný BF hledač by to při malé vzdálenosti mohl zvládnout.

Tak si vyber něco mezi tím :-)


  • 2

#5 MBelbi

MBelbi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 18:53

Díky za odpovědi, ale já je začínám hledat, ne zakládat ;).


  • 0

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 18:58

Kdyby byly úvodní souřadnice potřebné k nalezení finálky, tak se to z listingu dozvíš.
  • 0

#7 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 10 únor 2015 - 19:01

Tak s tím nesouhlasím, znám několik "kladenských" mysterek, kde v listingu je text, který s keškou nemá nic společného a je jen zapotřebí uhodnout co se má s výchozími souřadnicemi udělat.
  • -2
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 19:14

Tak s tím nesouhlasím, znám několik "kladenských" mysterek, kde v listingu je text, který s keškou nemá nic společného a je jen zapotřebí uhodnout co se má s výchozími souřadnicemi udělat.

A je v nich napsáno, že výchozí souřadnice nemají žádný význam ? Asi není...
  • 0

#9 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 21:23

Tak s tím nesouhlasím, znám několik "kladenských" mysterek, kde v listingu je text, který s keškou nemá nic společného a je jen zapotřebí uhodnout co se má s výchozími souřadnicemi udělat.

Může být, mysterky jsou různé.
MBelbi: kdyby byl u některé kešky problém s luštěním, tak se dá napsat jejímu autorovi.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 10 únor 2015 - 21:29

  • 0

#10 MBelbi

MBelbi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 21:35

Šifru mám už po pomoci autora vyluštěnou, ale jde mi jen o to, až budu venku, jestli mě něco čeká na těch souřadnicích přímo v listingu nebo mám jít rovnou na ty vyluštěné...


  • 0

#11 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2015 - 21:40

Šifru mám už po pomoci autora vyluštěnou, ale jde mi jen o to, až budu venku, jestli mě něco čeká na těch souřadnicích přímo v listingu nebo mám jít rovnou na ty vyluštěné...


Souřadnice, které potřebuješ v terénu, jsou dole a dají se stáhnout do GPS. Tady jdi na vyluštěné souřadnice. Kačeři si mezi sebou tykají, snad Ti to nevadí.
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 7:03

 

Moje rada zní - jdi prostě na vyluštěné souřadnice, kde hledej podle nápovědy.

Výchozí souřadnice mají u některých mysterek:

  • odkázat na zajímavé místo (spjaté s tématem) 
  • u jiných označit výchozí bod putování (u těch, které se luští v terénu) 
  • u jiných je to třeba jen vhodné parkoviště, odkud je dobré se vydat na cestu za mysterkou
  • u některých důležitý bod pro luštění, protože z nich počítáš (china syndrom atp.)
  • a u spousty dalších jen nepodstatný bod, aby mohla mít keš ikonku v mapě, bohužel (toto platí hlavně pro města) často i mnoho kilometrů od finálky.

Souřadnice, které potřebuješ v terénu, jsou dole a dají se stáhnout do GPS. Tady jdi na vyluštěné souřadnice. Kačeři si mezi sebou tykají, snad Ti to nevadí.

 

Nemyslíš spíš, že se vypočítají z údajů dole v listingu? Ty ale těžko stáhneš do GPSky

Občas sice bývají uvedené i ve "Final waypoint" ale to je hodně zřídka. Ty sedají stáhnout do GPSky.

Většinou se tedy nedají stáhnout do GPS. Leda, že by měl dotyčný upravené souřadnice na gc.com. A to bych při podobných radách raději nepředpokládal. Leda začátečníky spleteš.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 11 únor 2015 - 7:03

  • 1

#13 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 9:37

Romane, myslím waypointy, jako parkoviště, začátek trasy...
Místa, který potřebuješ v terénu.

Úvodky většinou nepotřebuješ, nebo je napsaný v listingu, že k nim máš něco přičíst, něco od nich odečíst, nebo je tam zařízení, který něco vysílá...
Když máš mysterku, kde všechno spočítáš doma a jdeš na finálku, tak ty výchozí souřadnice celkem nepotřebuješ.

Ale může tam být místo, ke kterému se ta mysterka vztahuje. Což je zase napsaný v listingu: "Na výchozích souřadnicích keš nehledejte, je tam jen to a to...

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 11 únor 2015 - 10:22

  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2015 - 10:32

Aha, trochu jsem si seděl na vedení  a domyslel jsem si, že myslíš, že někde stáhne souřadnici finálky, kterou potřebuje v terénu nejvíc :-)

Neuvědomil jsem si, že myslíš souřadnice WP parkoviště, stage atp. u některých mysterek...


  • 0

#15 miralill70

miralill70

    Premium Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:28

Tich výchozích souřadnic si nevšímej, jdi prostě na ty vyluštěné a tam hledej podle hintu - ještě se může stát, že narazíš na toto:

1. stage: strom

Final: pod kamenem

Souřadnice které sis vyluštil ještě nemusejí být konečné, na "1. stage" třeba najdeš další indícii k finále.

Přeji abys odlovil :) :) :)


  • 1
K zapisování kešek používám počítač Windows 7 Home Premium.
K hledání pokladů používám GPS Garmin eTrex Legend HCx.
K hledání pokladů používám také mobil a tablet Samsung Galaxy Core LTE a Samsung Galaxy Tab 3.
Přeji vám také co nejvíce nalezených krabiček... :) ;) :D

 

Můj profil na poznejmisto.cz: GarfieldCZ, moje fotky (zatím :D): 2649, 2669, 2716, 2744, 2799, 2896

 

PS: Věk v profilu je pouze geocachingový, ne opravdový ;)

b8185209-23a7-4c3f-bac8-9dee9b2f8ae8.jpg





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama