Přejít na obsah


Fotka

Virtuální prohlídky - nejen pro Jacku :o)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 13:05

Mnozí z vás možná znají takzvané "Virtuální prohlídky", kterým se také občas říká "Sférická fotografie", nebo "360° fotografie". Je to zajímavá možnost, jak návštěvníky webu seznámit s daným místem ještě lépe, než pomocí fotografie i videa dohromady. Je to prostě panorama nafocené 360° kolem dokola všemi směry, ve kterém se lze pohybovat pomocí myši všemi směry. Existuje několik programů, pomocí kterých se to dá složit dohromady a na webu je také nekolik návodů, jak je to vlastně potřeba nafotit. Pro kačery to může být zajímavé i tím, že některé specializované webové stránky umožňují vygenerovat HTML kód, který pak můžete vložit do listingu kešky, nebo na svůj web, nebo prostě kamkoliv jinam.

 

Jeden z prvních pokusů na tomto poli věnuji kačerce Jacka, jako poděkování za zprostředokání fotografování jednoho kostela.

 

Ukázku najdete zde: Kostel Svatého Josefa


  • 4
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 12 únor 2015 - 13:14

Je to moc pěkný. Obdivuji ty, kdo se k podobným experimentům dokopou a hlavně to dokončí.

A pobavily mě ty boty s kouskem nohy :)


  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 13:18

Tohle nevypadá špatně. Nesnáším panoramata, do kterých sáhnu myší a jedou sama. Jinak předpokládám, že je na to třeba stabilní stativ s otočnou hlavou, na focení uvnitř silná světla, atd - čili vybavení pro poloprofíky.


  • 0

#4 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 13:22

Je to moc pěkný. Obdivuji ty, kdo se k podobným experimentům dokopou a hlavně to dokončí.

A pobavily mě ty boty s kouskem nohy :)

 

Díky. Jo, nohy mi tam zůstaly, teprve s tím začínám, takže to ještě není úplně na 100%. :)

 

Tohle nevypadá špatně. Nesnáším panoramata, do kterých sáhnu myší a jedou sama. Jinak předpokládám, že je na to třeba stabilní stativ s otočnou hlavou, na focení uvnitř silná světla, atd - čili vybavení pro poloprofíky.

 

Ne, ne - fotil jsem to z ruky a bez světel. Pravda ale, použil jsem celkem drahé rybí oko. Nicméně to jde i běžnými objektivy, jen je pak na to potřeba víc fotek, takže focení i skládání je pak o něco pracnejší.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#5 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:15

Ó děkuji :wub: !


  • 1

#6 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:17

Hmm, taky jsem se na to díval, jak se tohle dělá... Jenže když si vezmu, že s 28 mm objektivem se jednoduché panorama skládá z cca 10-ti fotek na šířku, teď si vezmu, že pak dělat ještě 2x8 + 2x6 + 2x .... tak nevím, z kolika fotografií by muselo být takovéto panorama s normálním objektivem. Nakonec jsem to raději ani nezkoušel.

Bohužel víc jak 10 tisíc za ten speciální objektiv je pro mě opravdu hodně drahé... Budu rád, když zbude na nový foťák.


  • 0

#7 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 12 únor 2015 - 14:19

 

Ne, ne - fotil jsem to z ruky a bez světel. Pravda ale, použil jsem celkem drahé rybí oko. Nicméně to jde i běžnými objektivy, jen je pak na to potřeba víc fotek, takže focení i skládání je pak o něco pracnejší.

 

Na Xperii mam taky featuru, ktera to umoznuje. Zatim sem to zkousel doma v bytu, a vypúadalo to hezky. Az budu nekde, kde to stoji za to, tak neco vytvorim....


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#8 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:27

Ono je to opravdu spíš o tom sw, nafotit se to dá víceméně s čímkoliv co umí alespoň uzamknout expozici. Samozřejmě čím šírší ohnisko, tím stačí míň fotek.


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:28

Fotky nic navíc nestojí. Pokud to zvládne software... Ale potíž s normálním objektivem by asi byla, že by se nepodařilo vyfotit opravdu všechno a s překryvem.

Myslím, že ten stativ s hlavou není zase tak drahý a určitě by se dal od někoho na ten pokus půjčit.

A myslím, že podmínkou bude, aby ten foťák uměl zamknout barevné vyvážení a expozici. Pokud by byla každá fotka jinak exponovaná a jinak barevně, výsledek by asi dobrý nebyl. Párkrát jsem ručně spojoval fotky, fotil jsem je z ruky a na automatiku, bylo dost těžké je sladit barevně a na obloze se to nepovedlo vůbec, tu jsem musel vystřihnout a dát z jiné fotky.


  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:35

Hmm, taky jsem se na to díval, jak se tohle dělá... Jenže když si vezmu, že s 28 mm objektivem se jednoduché panorama skládá z cca 10-ti fotek na šířku, teď si vezmu, že pak dělat ještě 2x8 + 2x6 + 2x .... tak nevím, z kolika fotografií by muselo být takovéto panorama s normálním objektivem. Nakonec jsem to raději ani nezkoušel.

Bohužel víc jak 10 tisíc za ten speciální objektiv je pro mě opravdu hodně drahé... Budu rád, když zbude na nový foťák.

 

S objektivem 28mm by to ještě pořád nemuselo být tak zlé, navíc výsledek je stejně jen k prohlížení na webu, takže ani není nutný to dělat v plným rozlišení, což zase zrychluje skládání.

 

Na Xperii mam taky featuru, ktera to umoznuje. Zatim sem to zkousel doma v bytu, a vypúadalo to hezky. Az budu nekde, kde to stoji za to, tak neco vytvorim....

 

Tyhle aplikace do telefonu nejsou špatné, ale není to úplně ono, protože to umí jen pás dokola, ale už ne nahorů a dolů.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 Osmina

Osmina

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:07

Tak já mám přímo na foťáku ve svém mobilu možnost “vyfotit“ okolí.

Takže si místo projedu-mám limit pouze 10 vteřin- a pak si můžu fotkou pohybovat.

Což znamená že bych mohl něco takového vytvořit i pouze se základním fotoaparátem v telefonu :)

A vypadá to hodně hezky...až  objevím někdy pěkné místo v přírodě tak zkusím něco takového udělat...


  • 0

#12 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 18:24

Tak já mám přímo na foťáku ve svém mobilu možnost “vyfotit“ okolí.

Takže si místo projedu-mám limit pouze 10 vteřin- a pak si můžu fotkou pohybovat.

Což znamená že bych mohl něco takového vytvořit i pouze se základním fotoaparátem v telefonu :)

A vypadá to hodně hezky...až  objevím někdy pěkné místo v přírodě tak zkusím něco takového udělat...

 

Jo, to jde, takových aplikací je hafo - ale není to ono, je to pořád jen pruh, nikoli "koule", ve které se lze libovolně pohybovat všemi směry.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#13 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 18:49

Aplikace Google Camera umí dělat sférické fotky (tj. koule), jen se ne vždy všechny fotky dobře spojí...


  • 2

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 19:04

Mě se to vůbec nezobrazí... furt tam je černý wokno a dokola běhaj čárečky :(


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 19:19

Aplikace Google Camera umí dělat sférické fotky (tj. koule), jen se ne vždy všechny fotky dobře spojí...

 

Díky za tip, vyzkouším ! :)

 

Mě se to vůbec nezobrazí... furt tam je černý wokno a dokola běhaj čárečky :(

 

To je divný, tak zkus jinej prohlížeč, jinak mě nic nenapadá ....  :(

Případně jestli máš všechno aktualizovaný, případně jestli nemáš zakázaný nějaký scripty.


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#16 mirecek7

mirecek7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 20:14

Mnozí z vás možná znají takzvané "Virtuální prohlídky", kterým se také občas říká "Sférická fotografie", nebo "360° fotografie". Je to zajímavá možnost, jak návštěvníky webu seznámit s daným místem ještě lépe, než pomocí fotografie i videa dohromady. Je to prostě panorama nafocené 360° kolem dokola všemi směry, ve kterém se lze pohybovat pomocí myši všemi směry. Existuje několik programů, pomocí kterých se to dá složit dohromady a na webu je také nekolik návodů, jak je to vlastně potřeba nafotit. Pro kačery to může být zajímavé i tím, že některé specializované webové stránky umožňují vygenerovat HTML kód, který pak můžete vložit do listingu kešky, nebo na svůj web, nebo prostě kamkoliv jinam.

 

Jeden z prvních pokusů na tomto poli věnuji kačerce Jacka, jako poděkování za zprostředokání fotografování jednoho kostela.

 

Ukázku najdete zde: Kostel Svatého Josefa

Moc pěkné, díky za inspiraci.


  • 0

#17 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 20:18

Zajímavé a hezké. Člověk, jakoby tam stál...

 

Hned mě napadlo, že se kamarád účastnil expedic do gulagů, které takto mapovaly. Kdyžtak odkaz je na http://www.vitablondak.cz/

 

 

Zajímavé odkazy  -  Gulagy v Rusku.  Pak Virtuální prohlídka.  Z toho až mrazí..


Tento příspěvek byl upraven od vitablondak: 12 únor 2015 - 20:22

  • 1

#18 P€T@

P€T@

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 21:26

Pěkný, nemá někdo tip na nějakou dobrou aplikaci pro android, protože Google Camera nepodporuje moje zařízení.


  • 1

Samsung Galaxy Core LTE + Garmin Etrex 30


#19 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 11:38

Zajímavé a hezké. Člověk, jakoby tam stál...

Hned mě napadlo, že se kamarád účastnil expedic do gulagů, které takto mapovaly. Kdyžtak odkaz je na http://www.vitablondak.cz/

Zajímavé odkazy  -  Gulagy v Rusku.  Pak Virtuální prohlídka.  Z toho až mrazí..

 

To samozřejmě velmi dobře znám, skvělé fotky i články, jen jsem nevěděl, že to dělá kačer. Díky za osvětlení pozadí, asi mu napíšu ....  :)

 

Pěkný, nemá někdo tip na nějakou dobrou aplikaci pro android, protože Google Camera nepodporuje moje zařízení.

 

Obávám se, že jiná aplikace to nevyřeší - na úspěšné složení z mobilu je potřeba specifický HW, který je většinou jen u vyšších modelů. Mě Google camera nejede ani na půl roku starým telefonu za desítku. :(


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#20 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 13 únor 2015 - 12:01

Pěkný, ale v IE11  to nefunguje


  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama