Přejít na obsah


Fotka
* - - - - 1 Hlasů

GPX ČR


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 The Baku

The Baku

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 8:29

Ahoj, zdravím všechny. Rád bych vytvořil mapu keší v ČR, k tomuto účelu bych ale potřeboval GPX. Nenašel by se prosím mezi vámi někdo takový, kdo například v poslední době generoval tato data a byl by ochoten se o ně případně podělit? Předem moc díky.


  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 8:49

Mapu kesi v CR z jednoho GPX? K cemu takova mapa bude? Nestaci ti mapa na geocaching.com nebo keskomapa (Geoget, GSAK) ci cachemap (Geoget)? Kese jsou jak zivy organismus a stale vznikaji a zanikaji, ta mapa bude za mesic dost neaktualni.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 8:52

Ono se dá sehnat skoro všechno na světě, ale jde o smysl toho podniku. Jestli to má být něco jako tapeta na zeď, tak je úplně jedno jestli to budou aktuální data nebo stará. Protože stará budou druhý den i ta "aktuální". 


  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 9:02

A u mysterek, multi a dalších chceš rovnou finálky a nebo stačí výchozí souřadnice ?

 

Naprostá většina zveřejněných poloh keší vedla jen k problémům. Mapa je dostupná na webu a více asi není potřeba.

 

A aby někdo poskytl data, která podle pravidel poskytovat nemá, to by musel být vážnější důvod, než "já chci ...."

 

Zaplať si PM a po několika dnech budeš mít data celé ČR. Kdokoliv, kdo ta data má, to nedělá jinak.


  • 5

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 10:15

Google Earth urcite poznas, tu je navod ako si v nom mozes pozriet vsetky kesky /okrem PM/ ktore su zverejnene na groundspeaku.

http://www.geocachin...out/google.aspx

 

Su tam limity a su zavisle od toho ci si BM alebo PM uzivatel. Cele uzemie je rozdelene do stvorcov Kesky nie su zakreslene presne - je tam umyselna nepresnost aby nebolo mozne podla tohoto zoznamu kesky aj hladat.


  • 5

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#6 shaman5

shaman5

    shaman3

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 21:09

... Kese jsou jak zivy organismus a stale vznikaji a zanikaji, ta mapa bude za mesic dost neaktualni.

Někoho kdo má přes 2000 nalezených keší chceš poučovat o tom jak to funguje?  :rolleyes:   Já tě zase poučím, jak to tady funguje, když někdo přijde s jednoduchou prosbou, tak se v 99,99 % příspěvků dozví jen to, proč mu nikdo nechce pomoci a že si má zaplatit PM a pomoci si tak sám.  :wacko:


  • -11

#7 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 21:13

A je tahle písnička už tu dlouho nebyla. :(


  • 1

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 21:17

šaman: Když jednoduchá prosba, tak by měla být rozumně logicky zdůvodněná. Jak pomáhat něčemu o smysluplnosti čeho není přesvědčení ?


  • 4

#9 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2015 - 11:18

... Kese jsou jak zivy organismus a stale vznikaji a zanikaji, ta mapa bude za mesic dost neaktualni.

 

 

 

Někoho kdo má přes 2000 nalezených keší chceš poučovat o tom jak to funguje?  :rolleyes:   Já tě zase poučím, jak to tady funguje, když někdo přijde s jednoduchou prosbou, tak se v 99,99 % příspěvků dozví jen to, proč mu nikdo nechce pomoci a že si má zaplatit PM a pomoci si tak sám.  :wacko:

 

gorda určitě nemusíš poučovat, jak to tady chodí, pro fórum je daleko prospěsnější než ty.

 

Napíši ti to jednoduše. Fórum je podle tebe špatné. Geocaching se ti podle toho kdo to vede a co zde už dost dlouho píšeš a to i pod již zabanovaným nickem, nelíbí. Upozorňoval jsem tě, co se stane, pokud nepřestaneš s provokativními příspěvky. Od teď máš opět schvalování příspěvků.

Důvod? Obcházení banu, provokativní příspěvky. Pokud zjistím, že jsi si založil další nick bude okamžitě, bez varování zablokován.

 

Pro ostatní. Nehodlám zde o tomto mém rozhodnutí diskutovat. Pokud mi něco chcete napsat ohledně tohoto mého kroku, napište mi prostřednictvím SZ / soukrommá zpráva /. Příspěvky nesouvisející s tím, na co se zakladatel tohoto threadu ptá, budou smazány.


  • 11

#10 brizak

brizak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 25 únor 2015 - 10:29

Tuším,že kdysi to někdo pravidelně aktualizoval a nahrával na uložto. Samozřejmě žádné finálky a podobné prasárny! Prostě export keší na území ČR. Já bych tomu i rozuměl. Vidím to u sebe. V Locusu mám uloženo x bodů. Vpodstatě kdykoliv jedeme někam na výlet, tak si, kromě navigace, nahrávám export i do tabletu(a telefonu,znáte to,jisota je jistota a ta panika,když dochází baterka... :) ),kde to mám rozdělené podle krajů. Občas prostě přijde situace, kdy mám nějaký čas, např. mezi schůzkami nebo se vracím domů a mám chuť cestou odlovit nějakou krabici. Pak to přijde nesmírně vhod, jelikož nemusím čekat, až se mi keše natáhnout přes data. Jednoduše jen zobrazim ty, v jejichž revíru se právě nacházím a hotovo. Vzhledem k tomu, že to nejsou situace, kdy by se jednalo o nějaký  naplánovaný výlet a jsou to rychlovky, jen na takové to domácí žvýkaní,tak mě ani netrápí,že body nejsou úplně aktuální a cestou se mohlo objevit pár nových keší :)

Zkusím pohledat, jestli bych ten soubor nedopátral.


  • 3
I use multi-million dollar satellites to find tupperware in the woods.

#11 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 11:02

ja se taky snazim udrzovat db GG plnou a aktualni. Prvotni naplneni bylo pres PQ podle datumu (kdysi na gc.cz byla takova stranka, kde se podle datumu publikaci rozdelilo po 1000 (max obdah PQ)), a pak dotahal archivovane kese. Bylo to na 2 tydny prace (denne cca hodinka). Od te doby mi kazdy den bezi dve PQ (jedno s kesemi publikovanymi za posledni mesic (placed last month) a  druhe za poslednich x dni a do budoucnosti - kvuli eventum - placed during between). Vim ze to neni uplne, ale stejne kdyz nekam jedu tak si delam PQ okolo mista a na cestu a vzdycky se tam nejaka nova kes objevi. Nejsem takovy blazen abych mel nastavene PQ podle tech jejich zaboru pro 1000 kesi pro celou CR a prubezne si je poustel. Takze jde vlastne jen o prvotni nacteni, pak uz staci nastavit jen par pravidelnych PQ a denne je tahat do GG. Proto je fakt, ze aktualni GPX z dneska neni uz zitra aktualni a pokud vim, tak neexistuje zpusob jak ROZUMNE stahovat VSECHNY publikovane kese v CR....naklikani notifikaci pro celou republiku a vsechny typy za rozumny postup nepovazuju....


  • 0

tarmara.png


#12 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2015 - 11:24

tarmara + brizak: To co píšete je jasné. Jiný problém je ale původní žádost od "Baku" která toto vlákno vytvořila.


  • 0

#13 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 553 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2015 - 8:40

Jinak ten tool na rozdeleni PQ je ted na project-gc: http://project-gc.com/Tools/PQSplit
Pro CR to vychazi aktualne na nejakych 44 PQ po 1000, coz se teoreticky da s tydennim intervalem zvladat aktualizovat celou CR. Takze teoreticky vyrobit to GPX by nemel byt problem, jen to zabere cas.


  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#14 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2015 - 17:00

Takže k původní otázce:

Koukám že nejsi PM, tak bych ti doporučil používat Geoget. Tam za pomoci jistého doplňku si můžeš stahovat keše z celé ČR, doporučuji po krajích.

Z mé osobní zkušenosti zhruba rychlostí 400 kešek / hodinu. Pokud budeš plánovat výlet do některého kraje, stačí si ho den předem aktualizovat.


  • 0

#15 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 8:00

Ony existují i alternativní způsoby stažení i pro ne PM.Dokážu stáhnout 200 keší za cca 1 min (někdy i rychleji).


Tento příspěvek byl upraven od wadesss: 27 únor 2015 - 8:02

  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 9:06

Tak ono nutno vedet, ze treba ten GJ je umele brzdeny, asi v ramci maskovani. Kdyz jsi tvrdak, dokazes i s GJ dosahnout maximalni mozne rychlosti.


  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 9:29

Zcela legálně jako BM můžeš stáhnout 10000 bodů denně přes API. Ovšem bez listingů, hintů, atd. A zcela legálně můžeš přes API aktualizovat stavy, takže poznáš, co je disable, archive, atd. Mluvím pochopitelně o geogetu a pod. programech. A zcela legálně můžeš stáhnout 3 plné listingy denně, což stačí na aktualizaci kolem domova, pokud tam nevyběhne PWT ( a pro většinu PWT listingy nepotřebuješ a hinty taky ne, jdeš po geodálnici).

A proč držet databázi celé republiky? Je to jednoduché. Já ji držet nebudu, i kdyby to šlo jednodušeji. K ničemu by mi nebyla. Držím si okolí tak do 30 km a pár dalších míst, kde se asi tak můžu vyskytnout. Ale někomu se to může hodit. Třeba do sbírky. Taky mám spoustu turistických map, ještě před rokem 89 a k ničemu mi asi nebudou a jsou už zastaralé.


  • 0

#18 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 9:41

Tak ono nutno vedet, ze treba ten GJ je umele brzdeny, asi v ramci maskovani. Kdyz jsi tvrdak, dokazes i s GJ dosahnout maximalni mozne rychlosti.

Přiznám se,že této rychlosti stahování nedosahuji přes GJ,protože programování a scriptování nezvládám,ale používám jiné dostupné nástroje.


  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 10:05

Ale ja tim chtel rict neco jineho:

Napsat stahovatko, co to bezhlave stahne maximalni moznou rychlosti, bez ohledu na vytizeni serveru a bez ohledu na ochranu uzivatele pred prozrazenim jeho nelegalni cinnosti, to neni nic k chlubeni! To dokaze kazdy blbecek.


  • 7

#20 wadesss

wadesss

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 10:29

Ale ja tim chtel rict neco jineho:

Napsat stahovatko, co to bezhlave stahne maximalni moznou rychlosti, bez ohledu na vytizeni serveru a bez ohledu na ochranu uzivatele pred prozrazenim jeho nelegalni cinnosti, to neni nic k chlubeni! To dokaze kazdy blbecek.

Asi jsem ještě něco méně než blbeček,protože já to opravdu nezvládnu.Použil jsem jen některé programy,které jsou volně přístupné na internetu.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama