Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Čtení NFC tagu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 12:59

Na jedné keši jsem chtěl vyzkoušet, zda to mobil zvládne. Zapl jsem NFC a po chvíli našel místo, kde mi mobil napsal "Text/Plain", ale nic jiného, řádek se nedal rozkliknout, nic jiného se s tím nedalo dělat, než tlačítkem zpět odejít.

Autor uvádí, že jemu načte mobil TAG v pohodě. Má WM. Já Android. Jak číst NFC tagy na Androidu?

 

Předem díky za radu.


  • 1

#2 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 27 únor 2015 - 13:16

Ja jsem na Z3 zkousel cteni NFC na mysterce v Libeznicich a uplne bez chyb to nebylo. Nekdy se to nacetlo hned, podruhe to vyhodilo chybu. Muj pocit z teto technologie byl takovy rozpacity....


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#3 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 13:41

No, mně to několikrát udělalo to samé - načetlo stejnou hlášku "Plan/Text" A teď si říkám, že to asi bude mobilem, když autorovi to funguje. I když někdo psal už dříve, že to prý na jeho androidu nefungovalo, ale na WM ano. Tak nevím...

Je na to nějaká speciální čtečka? Nic jsem nenašel, asi by to měl umět přímo Android, jestli jsem dobře pochopil.


  • 0

#4 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 27 únor 2015 - 13:47

Presne tak, na telefonu jsem zapnul NFC a v okamziku prilozeni k tagu se ten nacetl a posleze se v Chrome na mobilu otevrel odkaz na webovou stranku.


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#5 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 16:14

Já používám NFC TOOL PRO dostupný na Gplay. Ze začátku jsem s tím také zápasil než jsem zjistil, že NFC přijímač mám na dolní části founu :-)

Tento příspěvek byl upraven od drowned: 27 únor 2015 - 16:15

  • 0

#6 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 16:24

Ja tomu moc nerozumim, ale rekl bych ze na nacteni NFC potrebujes nejakou aplikaci ktera to co se nacte zobrazi. Aspon ja si na to nejakou stahnul a pak to slo a po zapnuti NFC a prilozeni telefonu k NFC tagu se ty data objevily v ty aplikaci rozklicovany do detailu, nejen ta textova cast. Jestli by to neco udelalo samo bez ty aplikace si nejsem jistej. Mam nejakej TagInfo. Zrejme neco jako zminuje drowned ten NFC TOOL Pro.


  • 0

#7 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 17:11

Ne všechny NFC tagy jsou kompatibilní se všemi telefony: http://www.andytags....ml#.VPCWl_mG9OI


  • 0

#8 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 27 únor 2015 - 19:44

Ja tomu moc nerozumim, ale rekl bych ze na nacteni NFC potrebujes nejakou aplikaci ktera to co se nacte zobrazi. Aspon ja si na to nejakou stahnul a pak to slo a po zapnuti NFC a prilozeni telefonu k NFC tagu se ty data objevily v ty aplikaci rozklicovany do detailu, nejen ta textova cast. Jestli by to neco udelalo samo bez ty aplikace si nejsem jistej. Mam nejakej TagInfo. Zrejme neco jako zminuje drowned ten NFC TOOL Pro.

Nevim, ale na Xperia Z3 to fungovalo jak pisu. Prilozil sem logo NFC na tag, a telefon pipnul, nacetl data, automaticky otevrel Chrome a zobrazil stranku. Mozna s nejakym lepsim sw by to bylo vic uzivatelsky prijemne, ale na odloveni kese to stacilo :-)


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#9 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2015 - 20:07

Treba na s4 zadny soft navic potreba neni, ale i tak pouzivam nfc tool z gp. Jinak zalezi na kvalite tech nfc stitku. Jsou ruzne za ruzne ceny. A je jich i hodne druhu, tak pak verim, ze to nekomu muze blbnout. Ja si koupil 3 za 50 z ebaye a fungujou v poho. Premyslim, jak je vyuzit pri zalozeni kesky :-)
  • 0

#10 Tertiator

Tertiator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 11:04

jestli se ti tam zobrazilo plain/text tak to může znamenat, že ten obsah někdo vymazal... tohle mi píše Android u tagů, které jsou naformátované, ale prázdné.
Je potřeba ty tagy při zavádění uzamknout. Pak už je nikdo nepřepíše.


  • 0

#11 Tertiator

Tertiator

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 11:08

jo jinak rady mi dali při koupi tagů na www.nfcmix.com, tam mají jeden štítek s označením geocachingu http://www.nfcmix.co...laty-40mm.html#


  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2015 - 11:22

jestli se ti tam zobrazilo plain/text tak to může znamenat, že ten obsah někdo vymazal... tohle mi píše Android u tagů, které jsou naformátované, ale prázdné.
Je potřeba ty tagy při zavádění uzamknout. Pak už je nikdo nepřepíše.

 

Autor bohužel píše, že tam poté byl a v pohodě štítek načetl, takže to spíše bude nějaký ten štítek, co jde načíst jen některými telefony :-(


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama