Přejít na obsah


Fotka
* * * * * 1 Hlasů

Jsem v koncích


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 kakao2412

kakao2412

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 15:33

Ahoj, není to tak dlouho co jsem začal lovit. Moje první keška byla na sněžce díky kamarádovy. Teď jsem stáhnul appku, rozluštil šifru a nevím co dál. Šifra byla složená ze šipek, vyšli mi z toho čísla, ale ty nevím jak použít..poradíte mi někdo prosím.


  • 1

#2 kakao2412

kakao2412

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 15:35

Mimochodem jde o cach Pecka Celoročka (GC2GJ8F) a to taký nevím co je :D ANO jsem lama začátečník


  • 0

#3 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 15:54

1) Ach ten češtin, se mnou sice být taky katastrofa, ale občas po sobě stačí číst. ;) (promiň, že rýpu, já musel)

2) Čísla použij jako souřadnice. Buďto jsou souřadnice celé, nebo máš jen jejich část a pak ji tedy dosaď. Ale na první pohled se mi zdá, že čísel u téhle keše by mělo vyjít dost, aby z toho byly na první pohled odvoditelné souřadnice v klasickém formátu N xx° xx,xxx' a E yy° yy,yyy'. :)


EDIT: Koukal jsem na tu šifru. V prvním řádku získáš čísla ABCDEFG a ve druhém čísla HIJKLMN.
Souřadnice tedy jsou: AB° CD,EFG' HI° JK,LMN'.

Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 28 březen 2015 - 18:13

  • 4

#4 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 17:07

Ta cestina je vkutku myteriosny jazyk. Sorry.

Ale k věci. KulisekW Ti poradil, jak získat z vyluštěných čísel souřadnice kešky. Já jen dodám, že názvy kešek musí být v současné době bez diakritiky, takže u některých může být jejich název bez háčků a čárek matoucí. Zmíněná by se tedy správně česky psala "Pecká celoročka", což znamená, že je v Peci pod Sněžkou, a na rozdíl od většiny okolních ji lze odlovit celoročně, i při sněhové pokrývce, což dokládají atributy "Available in winter" a "Available 24-7".

Jinak přeji hodně radosti z keškování.


  • 3

#5 kakao2412

kakao2412

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 19:31

1) Ach ten češtin, se mnou sice být taky katastrofa, ale občas po sobě stačí číst. ;) (promiň, že rýpu, já musel)

2) Čísla použij jako souřadnice. Buďto jsou souřadnice celé, nebo máš jen jejich část a pak ji tedy dosaď. Ale na první pohled se mi zdá, že čísel u téhle keše by mělo vyjít dost, aby z toho byly na první pohled odvoditelné souřadnice v klasickém formátu N xx° xx,xxx' a E yy° yy,yyy'. :)


EDIT: Koukal jsem na tu šifru. V prvním řádku získáš čísla ABCDEFG a ve druhém čísla HIJKLMN.
Souřadnice tedy jsou: AB° CD,EFG' HI° JK,LMN'.

Děkuji ti mnohokrát, ale i tak těm šifrám pořádně nerozumím..


  • 0

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 19:53

Tuhle si vylušti :) http://www.geocachin...A_rekne-se-kost
  • 0

#7 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 19:59

Děkuji ti mnohokrát, ale i tak těm šifrám pořádně nerozumím..

To dost možná nebude těma kešema ... 


  • 4
:)

#8 zdenys64

zdenys64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2015 - 20:08

Děkuji ti mnohokrát, ale i tak těm šifrám pořádně nerozumím..

Hlavně prosím Tě nech si příště od někoho zkontrolovat pravopis.Tohle je jako parodie na češtinu.


  • 0

#9 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 7:07

Netrap ho


  • 0

tarmara.png


#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 10:11

Netrap ho


Já jsem taky neuměl nic vyluštit... Řekl bych mu, ať loví jiný druh keše, ale asi se někam dál od bydliště prostě nedostane. U těch mysterek určitě poradí i owner, každej kačer někdy začínal.
  • 0

#11 tarmara

tarmara

    Air-cooled

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 15:50

Já jsem taky neuměl nic vyluštit... Řekl bych mu, ať loví jiný druh keše, ale asi se někam dál od bydliště prostě nedostane. U těch mysterek určitě poradí i owner, každej kačer někdy začínal.

ja to spis myslel tak, ze tohle je barbinacka keska... D za dve hvezdy, ale ja uz na tokoukam dva roky a nic....jednu jejich dalsi mam za barakem....a ownera znam....ale "nechci ztratit tvar" :)


  • 1

tarmara.png


#12 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 16:18

ja to spis myslel tak, ze tohle je barbinacka keska... D za dve hvezdy, ale ja uz na tokoukam dva roky a nic....jednu jejich dalsi mam za barakem....a ownera znam....ale "nechci ztratit tvar" :)


Ale ta finálka je asi pěkná... já to mám trošku daleko.
  • 0

#13 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:38

Kucí, kde jsou Koce?


  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#14 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 19:59

Kucí, kde jsou Koce?

Copak neznáš tu písničku, kde se zpívá: "Vojenský má z Koců kabát, zkrátka lesní manekýn." Takže asi někde v lese, nejspíš u Semil, kde poslední kousek lesa zbyl.

Omlouvám se za OT, snad to tomy.22 rychle smázne.


  • 4

#15 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:20

Kucí, kde jsou Koce?

Pokud není blíže specifikováno, tak je myšlen samozřejmě Prágl :-)

A tam byl V Kocích výprodej těch vojenských kabátů, tatík na to rád vzpomíná.
  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#16 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 20:24

Ale no tak.  ;)  Nadpis opraven a věnujte se prosím již jen tomu, na co se autor ptal.

 

Díky. ;)


  • 0

#17 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 21:17

Tak nevím, jestli ty "Koce" jsou vtip nebo že pamětníci "Kotců" už vymřeli.V ulici V kotcích na Starém Městě poblíž kostela sv. Havla byly v letech 1964-70, když jsem v Praze studoval, četné krámky většinou se starou vojenskou výstrojí. Brašna na (asi) plynovou masku přes rameno za 10 Kčs, výborné kožené tkaničky do pohorek, různé bundy, řemínky a řemeny, látky, polní lahve apod. zboží. Nejhezčí tam byla ta atmosféra a pocit "výhodného nákupu" za pár korun.

Teď ale vidím, že nejsem v 50 odstínech. Takže asi budu smazán...


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 29 březen 2015 - 21:19

  • 6
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#18 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2015 - 21:36

Ale k tématu: slovo mystery  se překládá jako např. tajemství, záhada. Hodně mysterek ale jsou např. slovní matematické nebo logické úlohy, nebo je zapotřebí nějaké informace vyhledat na webu.  K těmto mysterkám stačí jen trochu inteligence a času ke zpracování. Jenže je dost mysterek odpovídajících mé první větě – a tady se obávám, že je k tomu potřeba jistý způsob myšlení, který není dán do vínku každému. Mně třeba různé (prý i lehké) šifry typu "udělej si sám" nic neříkají, tak je jednoduše neluštím. Šetřím si oči a páteř. Každý zkrátka myslíme jinak a v životě se tak doplňujeme.
Asi je to tak dobře.


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2015 - 6:14

Ono Mystery se překládá tak jak je napsáno, ale u Groundspeaku se to jmenuje Unknown - neznámá. Většina se jich vyluštit dá. Jsou čtverkové a pětkové, napsané třeba v téměř neznámém programovacím jazyce, nebo takové, kde není v listingu nic a musíš zkoušet všechno, jestli náhodou nejsou souřadnice někde v obrázku, nebo jestli prázdné místo v listingu je opravdu prázdné. O to víc potom vyluštění potěší.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama