Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Využití geocachingu k propagaci CR Ústeckého kraje


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Popelix

Popelix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 12:23

Zdravím,

 

hledám projekty, které se snaží propagovat zajímavá místa Ústecké kraje pomocí geocachingových tras. Zatím jsem jich nalezl jen pár:

Za pokladem Labské královny, putování krajinou Labské královny
Po stopách praotce Čecha - leč zde se jedná spíše o projekt pomalu chátrající, zakladatel kešek se nepřihlásil již půl roku a některé kešky jím založené v rámci tohoto projektu jsou nedostupné či vyžadují údržbu
Za keškami tajmenou soutěskou Křinice

 

Neznáte prosím nějaké další? :)



 


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 13:12

Můžu se zeptat, za jakým účelem hledáte podobné projekty?
Pracujete v cestovním a turistickém ruchu?
Nebo Vás to téma zajímá jako hledače kešek?

EDIT: Podle mě by se člověk měl někoho zeptat, jestli chce nějak využívat cizí kešky nebo jiná data z geocaching.com. Možná ownerů, možná někoho jiného. Jestli se pletu, tak se omlouvám. Zatím o Vás nic nevím.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 duben 2015 - 16:08

  • 2

#3 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 14:48

Co je to prosím "projekt"...?!? Protože jaksi ze samotného principu geocachingu (většinou) vyplývá, že kešky propagují zajímavá místa.  :)


  • 0

#4 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 16:18

To jsou reakce... To je tak těžký pochopit, na co se ten člověk ptá, nebo co to je projekt? A on někde píše, že "chce nějak využívat cizí kešky"?


  • 0

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 16:21

To jsou reakce... To je tak těžký pochopit, na co se ten člověk ptá, nebo co to je projekt? A on někde píše, že "chce nějak využívat cizí kešky"?

Dejte tomu, že jsem nepochopil dotaz, na což mám právo. Počkám si na odpověď.

Pokud to téma Popelixe zajímá jako kačera, tak ho to zajímá jako kačera. Já jsem v editu prvního příspěvku vysvětlil, jak jsem ten dotaz pochopil.

Jinak je to velmi pěkné téma.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 duben 2015 - 16:32

  • 0

#6 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 16:31

Tazatel asi myslel kešky podporované nějakou institucí. To jsou snad opravdu jen tyto. Nic jiného mne nenapadá.

PS: ty PC (Praotec Čech) krabičky byly chabé po pár týdnech od publikace. Ale Labská královna je bezva a udržovaná. 


  • 1

#7 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 16:57

Tazatel asi myslel kešky podporované nějakou institucí. To jsou snad opravdu jen tyto. Nic jiného mne nenapadá.
PS: ty PC (Praotec Čech) krabičky byly chabé po pár týdnech od publikace. Ale Labská královna je bezva a udržovaná.

Takže jsou to nějaké série kešek, které založila a udržuje nějaká instituce. Jsem rád, že jsem se to dozvěděl a můžu si k tomu najít další informace. Děkuju.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 duben 2015 - 16:57

  • 0

#8 Popelix

Popelix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 17:05

Zajímá mě to z toho důvodu, že na toto téma zpracovávám bakalářskou práci. S geocachingem tepre začínám, nikoho moc neznám, kdo to dělá a tak mě napadlo, že se zeptám tady. Jelikož chci i shodit nějaké to kilčo, tak je geocaching tím pravým pro mě, spojení zábavy a sportu. :)

A ano přesně tak, myslel jsem kešky podporované nějakou institucí ...

No to mě mrzí, že Praotci Čechovi to moc nevyšlo a žádné jiné další projekty nejsou, ale děkuji Vám za informace :)

A žádné kešky využívat nechci, leč do budoucna je to zajímavý nápad využít již některé založené kešky k tvorbě trasy např. po Tolštejnském panství s ukrytým pokladem loupežníka Vildy. Ale tak do toho se rozhodně nebudu pouštět dříve, než budu v geocachingu zkušený :)
 


  • 2

#9 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 17:28

Ty vo*e, zase bakalářka na prd :D

Za chvíli jich bude již stofka !


  • 1

*


#10 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 17:42

Položená otázka byla poněkud absurdní. Projekt, propagující zajímavá místa toho kterého kraje, je bezesporu geocaching sám o sobě. Projektů, které se z popudu nějaké instituce snaží využít popularity geocachingu a pomocí keší propagují pamětihodnosti je po republice spousta. V Ústeckém kraji minimálně ještě v Terezíně. Často jsou tvořeny ve schématu "pas - razítka - poklad v íčku". Asi se to takhle přednášelo na nějakém semináři státní správy...  :)

 

Pokud chceš nějaké další informace do bakalářky, napiš mi SZ. Mám "něco společného" se zde zmiňovanou Labskou královnou. Jinak je třeba říct, že na poznání kraje a shození nadbytečných kil je geocaching výbornou volbou. A to bez jakýchkoliv institucí a jejich projektů...


  • 7

#11 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 17:52

kiReGPS: Propagují pamětihodnosti ČR pomocí keší. Ale pomocí svých keší. Tady jsem opravdu myslel, že chce někdo (instituce) využít cizí keše k realizaci nějakého zájmu. Ale nevím, jestli by to vůbec někoho napadlo. Možná moc koukám na ty krimiseriály...

EDIT: jinak jsem rád, že Popelix odpověděl. A když chce někdo poznat kačery, tak chodí třeba na eventy :)

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 04 duben 2015 - 18:22

  • 0

#12 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 18:17

Ty vo*e, zase bakalářka na prd :D

Za chvíli jich bude již stofka !

Já se celkem nedivím, že lidi takový bakalářky píšou. Prostě mají na výběr nějaký témata a jedno si vyberou. Spíš mě nepřestává udivovat, že někdo na akademický půdě takový téma vypíše a nebo přinejmenším přijme pod svá křídla jako vedoucí.


  • 3

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 21:02

Už jsem se lekl, že se jedná o nějaký projekt...

Poté, co díky fondu EU ve Východních Čechách založil Polák 30 kešek s listingem o pár řádcích, občas špatně zaměřené, podle logů FTFkařů občas hodně špatně zaměřené, jsem spíše proti podobným projektům, pokud nejsou tvořeny některým z kačerů, kteří je tvoří s láskou a ne pro peníze..


  • 1

#14 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 21:21

Tazatel by měl hlavně vědět, že bakalářských prací na téma geocaching už opravdu vznikly tuny. Prvním krokem by mělo tedy být tyto práce projít, aby neobjevoval Ameriku. A také nutno dodat, že většinu těch prací psali lidi, kteří o geocachingu vědí asi tolik, jako tazatel.


  • 1

#15 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 21:24

Už jsem se lekl, že se jedná o nějaký projekt...
Poté, co díky fondu EU ve Východních Čechách založil Polák 30 kešek s listingem o pár řádcích, občas špatně zaměřené, podle logů FTFkařů občas hodně špatně zaměřené, jsem spíše proti podobným projektům, pokud nejsou tvořeny některým z kačerů, kteří je tvoří s láskou a ne pro peníze..


A MS kesky na Ostravsku byly tez financovany jako EU projekt, pokud se nepletu...
  • 0

#16 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2015 - 21:37

A MS kesky na Ostravsku byly tez financovany jako EU projekt, pokud se nepletu...

Ano, MSGC - správný tip, více na  http://www.geocachin...o-kraje/page-15


  • 0

#17 Popelix

Popelix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 8:52

Tazatel by měl hlavně vědět, že bakalářských prací na téma geocaching už opravdu vznikly tuny. Prvním krokem by mělo tedy být tyto práce projít, aby neobjevoval Ameriku. A také nutno dodat, že většinu těch prací psali lidi, kteří o geocachingu vědí asi tolik, jako tazatel.

 

To vím a mám je pročtené, jde jen o to, že přímo na toto téma (nikoliv na geocaching všeobecně) jich zas tolik není a ty co jsou, tak pár let staré třeba, tudíž tam ty trasy nejsou, pokud vznikly některé nové.


  • 0

#18 Popelix

Popelix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 8:56

Ty vo*e, zase bakalářka na prd :D

Za chvíli jich bude již stofka !

O co bylo v těch desítkách dalších BP, co jsou naprd, špatného? Rád se poučím z chyb ostatních :)


  • 0

#19 Popelix

Popelix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 9:01

Já se celkem nedivím, že lidi takový bakalářky píšou. Prostě mají na výběr nějaký témata a jedno si vyberou. Spíš mě nepřestává udivovat, že někdo na akademický půdě takový téma vypíše a nebo přinejmenším přijme pod svá křídla jako vedoucí.

No má první volba to také nebyla, původně jsem měl mít něco o CR Ameriky, leč stránky školy, tak nějak neukazovaly, že toto téma již si někdo zabral, tudíž jsme žili měsíce v tom, že ho máme a ejhle pak se zjistilo, že ne. A zbyl geocaching a něco s managementem a personalistikou, tudíž jsem zvolil geocaching doufaje, že mě to nadchne a shodím nějaký to kilo. A ano nadchlo mě to, ale nemám na to teď čas. Ale po státnicích se do toho chci pustit.


  • 0

#20 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 9:19

Já jsem spíš nějak nepochopila, o čem že ta bakalářka má teda být. CR v Ústeckém kraji? No potěš, to je na bakalářku docela široké téma. Koukni na odkaz. Dej kvalifikační práce a tam se koukni, co na téma CR vzniklo. Na katedře geografie je to docela časté téma závěrečných prací. Klíčové slovo cestovní ruch má 91 prací. Konkrétní odkazy jsou strašně dlouhé tak si příklady dohledej už sám.

https://portal.ujep....zeni/index.jsp 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama