Přejít na obsah


Fotka

Archivované cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 0:30

Před krachem stránek GC.cz jsem se dotazoval reviewera, zda je možné obnovit archivovanou kešku, pokud o ni autor prokazatelně nemá zájem (9 měsíců po výzvě reviewera) a jak. Stejně tak se musím zeptat, kde si mohu prohlédnout archivované keše (na GC.com jsem to nějak nenašel, i když je možné, že jsem špatně hledal)Nějak se mi nedostalo odpovědi (hagaeus toho má docela dost, chápu), a proto se ptám do fóra. Poraďte jak na to... THX předem všem ochotným!
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 7:54

Před krachem stránek GC.cz jsem se dotazoval reviewera, zda je možné obnovit archivovanou kešku, pokud o ni autor prokazatelně nemá zájem (9 měsíců po výzvě reviewera) a jak. Stejně tak se musím zeptat, kde si mohu prohlédnout archivované keše (na GC.com jsem to nějak nenašel, i když je možné, že jsem špatně hledal)Nějak se mi nedostalo odpovědi (hagaeus toho má docela dost, chápu), a proto se ptám do fóra. Poraďte jak na to... THX předem všem ochotným!


Poradím - sám mi takhle kdysi poradil Haggaeus, když jsem hledal archivovanou keš pro Colonela :-)
Na listingy archivovaných keší se můžeš dostat asi jen dvěma způsoby. Buď znáš její waypoint name (GCxxxx), nebo musíš znát někoho, kdo tu archivovanou keš kdysi úspěšně odlovil a pak prohlédnout jeho nalezené cache - a tam tu cache najdeš.
Uvažuji již delší dobu o tom, že sesbírám odkazy na všechny archivované keše v CZ a udělám na ně přehlednou stránku s odkazy - ale možná je to i dobrý námět pro vylepšení GC.CZ
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 8:11

Před krachem stránek GC.cz jsem se dotazoval reviewera, zda je možné obnovit archivovanou kešku, pokud o ni autor prokazatelně nemá zájem (9 měsíců po výzvě reviewera) a jak. Stejně tak se musím zeptat, kde si mohu prohlédnout archivované keše (na GC.com jsem to nějak nenašel, i když je možné, že jsem špatně hledal)Nějak se mi nedostalo odpovědi (hagaeus toho má docela dost, chápu), a proto se ptám do fóra. Poraďte jak na to... THX předem všem ochotným!

Posli mi mail via muj profil
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 10:46

Poradím - sám mi takhle kdysi poradil Haggaeus, když jsem hledal archivovanou keš pro Colonela :-)

Na listingy archivovaných keší se můžeš dostat asi jen dvěma způsoby. Buď znáš její waypoint name (GCxxxx), nebo musíš znát někoho, kdo tu archivovanou keš kdysi úspěšně odlovil a pak prohlédnout jeho nalezené cache - a tam tu cache najdeš.

Uvažuji již delší dobu o tom, že sesbírám odkazy na všechny archivované keše v CZ a udělám na ně přehlednou stránku s odkazy - ale možná je to i dobrý námět pro vylepšení GC.CZ



To sesbírání by asi šlo provést ručně - sám jsem se divil, na jakých místech kdysi dávno v pravěku byla cache a dokonce jak úžasná cache !



Přidám třetí způsob prohlídnutí archivované cache: Jejímu autorovi cache zůstane v seznamu založených.

EDIT: Možná bysme svoje úlovky mohli ve formě waypointu rovnou házet do tohoto vlákna - jeden příspěvek bych založil jako kompletní seznam a ostatní by v dalších příspěvcích přidávali další waypointy, které chybí a já bych je postupně doplňoval do kompletního seznamu, který by se pak mohl objevit někde oficiálně. Myslím že nejen pro nováčky by to byl zajímavý způsob jak si prohlídnout geocachingovou historii.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:00

A asi by tam měl být i zvláštníé oddíl pro Eventy. Určitý typ zážitků by asi neměl zapadnout.
Jinak si myslím, že většina lidí ví, kde byla keška a už není a většina z nás má ty nejbližsí archivované v seznamu nalezených.
Takže prakticky schází jen vytvoření vhodného rozhraní pro zadávání, vyřešení na kontrolu duplicity zadání a následné práce se seznamy, tj. způsoby náhledu.
Řekl bych, že na webu je, po neblahých změnách posledních dnů, prostoru dost.

  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:38

To sesbírání by asi šlo provést ručně

Archivované cache byly v gpx z cachemapy; stačí si je seřadit podle Symbolu a vybrat jenom Skull and Crossbones. Teď ka si nejsem jist jestli v tom nejsou zahrnuty i disablovené, ale to by nebyl problém vyházet ručně. Pak gpx snadno přeedituju na html nebo zdroják pro wiki. Nově archivované cache se budou ručně doplňovat když přijde notifikace.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:38

úlovky mohli ve formě waypointu rovnou házet do tohoto vlákna

lepší by bylo je dávat rovnou na wikipedii.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:03

Mam za to, ze puvodni dotaz smeroval spis na moznost adopce cache, o kterou se jiz majitel nestara, at uz je duvod jakykoliv, at uz cache je, nebo neni.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:03

Nebylo by pro tohle lepší využít wiki na GC.cz? Díky tomu, že ji lze editovat, by se tam dal udržovat plus minus aktuální seznam. Ten, kdo by v současnosti archivovanou cache obnovil, by ji zároveň odstranil ze seznamu.

Pak by to tam ještě mohlo být rozděleno podle krajů.

  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:06

A asi by tam měl být i zvláštníé oddíl pro Eventy. Určitý typ zážitků by asi neměl zapadnout.
Jinak si myslím, že většina lidí ví, kde byla keška a už není a většina z nás má ty nejbližsí archivované v seznamu nalezených.
Takže prakticky schází jen vytvoření vhodného rozhraní pro zadávání, vyřešení na kontrolu duplicity zadání a následné práce se seznamy, tj. způsoby náhledu.
Řekl bych, že na webu je, po neblahých změnách posledních dnů, prostoru dost.


Oddělení eventů je určitě smysluplné. Waypointy můžeme pochopitelně řadit podle toho jak vznikaly (tzn. podle abecedy). Rozhraní pro zadávání a vyřešení duplicity jsem popsal výše (dokud se toho neujme někdo více oficiálně). Práce se seznamy je nutno domyslet. Takže já myslím, že už je vhodná doba na to, aby ti zhýralci za oceánem zase spustili ty svoje srandastránky, ať můžem začít shromažďovat data...
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:46

Archivované cache byly v gpx z cachemapy; stačí si je seřadit podle Symbolu a vybrat jenom Skull and Crossbones. Teď ka si nejsem jist jestli v tom nejsou zahrnuty i disablovené, ale to by nebyl problém vyházet ručně. Pak gpx snadno přeedituju na html nebo zdroják pro wiki. Nově archivované cache se budou ručně doplňovat když přijde notifikace.

Nemá někdo ten gpx soubor ? Já jsem ho nestahoval už snad rok...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 12:16

Archivované cache byly v gpx z cachemapy; stačí si je seřadit podle Symbolu a vybrat jenom Skull and Crossbones. Teď ka si nejsem jist jestli v tom nejsou zahrnuty i disablovené


POZOR, nejenže tam byly disablované (ty se tam vyskytovaly vždy a v plném aktuálním počtu), ale hlavně - ne všechny archivované cache tam bylo možné nalézt! Hodně archivovaných kešek, zvlášť těch starších, se v GPX neobjevily. Jeden čas jsem nějaké archivované kešky hledal a spousta jich v GPX souboru opravdu nebyla.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:59

Mam za to, ze puvodni dotaz smeroval spis na moznost adopce cache, o kterou se jiz majitel nestara, at uz je duvod jakykoliv, at uz cache je, nebo neni.

Taky jsem mel ten pocit. Dokonce jsem premyslel, jestli autor uvodniho prispevku opravdu chtel mluvit o Archived, a ne Disabled :]. // 'Adoptovat' archivovanou cache je velmi proste, ta cache uz oficialne neexistuje a jeji misto je volne - kdokoliv tedy muze zalozit cache uplne novou, na stejnem miste nebo o pet metru dal... jestli pouzije puvodni skrys nebo dokonce i nazev je uz vec citu a taktu, urcite by se v takovem pripade sluselo o tom pak informovat v listingu atd. - Myslim, ze 'adoptovani' archivovane cache v pravem slova smyslu - tedy vyhrabani mrtvoly, jeji aktivovani a adopce - se neprovadi a ani by to nebylo stastne. // Jak to chodiva u dosud pouze >>disablovane cache<<, na kterou jeji majitel kasle, nereaguje a neni mozne se s nim domluvit, to uz je asi otazka spis na reviewera, nebo nekoho, kdo s tim ma zkusenost. Ale rekl bych, ze bez domluvy s autorem listingu se s nim neda nic provadet; snad ho jen 'pro hrube zanedbani pece' (kdyz je cache evidentne pul roku mimo provoz a autor s tim nehodla nic delat, ani nepoda vysvetleni) archivovat. Takove pripady jsem zaznamenal, a pak zase plati co uz bylo receno - po archivovani cache jako by nikdy zadna nebyla, misto je volne...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:17

Nebylo by pro tohle lepší využít wiki na GC.cz?

Chystám se to tam dát, ale asi bych se měl nejdřív ujistit jesli by zveřejnění takového seznamu nevadilo Groundspeaku; myslím že seznam bez souřadnic by snad vadit neměl.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 12:20

POZOR, nejenže tam byly disablované (ty se tam vyskytovaly vždy a v plném aktuálním počtu), ale hlavně - ne všechny archivované cache tam bylo možné nalézt! Hodně archivovaných kešek, zvlášť těch starších, se v GPX neobjevily. Jeden čas jsem nějaké archivované kešky hledal a spousta jich v GPX souboru opravdu nebyla.

To je fakt, dokonce bych řekl, že jich tam nebylo množství větší než malé, o to větší radost by byla z vyhrabání neznámé mrtvoly, můžem dát soutěž kdo jich vyhrabe víc ;-)
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 14:04

Hodně archivovaných kešek, zvlášť těch starších, se v GPX neobjevily.

Pak nezbývá než ty starší dohledat ručně; když vyjdu z nějaké hodně staré keše, tak v ní najdu logy dávných cacherů, a v jejich seznamech ještě starší keše, a tak dále, a hned jich mám několik 989B, 9633, 70E9, A7B0 ...

  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 11:22

Chystám se to tam dát, ale asi bych se měl nejdřív ujistit jesli by zveřejnění takového seznamu nevadilo Groundspeaku; myslím že seznam bez souřadnic by snad vadit neměl.

Pokud si ten seznam vytvoříme sami ručně, tak pochybuju, že by jim měl nějak vadit. Existuje nespočet stránek s různýma seznamama a odkazama na gc.com listingy (např. osobní stránky cacherů apod.) - těch archivovaných je např. daleko míň než když si někdo vytvoří osobní stránku se všemu svýma nalezenýma...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 12:12

Taky jsem mel ten pocit. Dokonce jsem premyslel, jestli autor uvodniho prispevku opravdu chtel mluvit o Archived, a ne Disabled :]. // 'Adoptovat' archivovanou cache je velmi proste, ta cache uz oficialne neexistuje a jeji misto je volne - kdokoliv tedy muze zalozit cache uplne novou, na stejnem miste nebo o pet metru dal... jestli pouzije puvodni skrys nebo dokonce i nazev je uz vec citu a taktu, urcite by se v takovem pripade sluselo o tom pak informovat v listingu atd. - Myslim, ze 'adoptovani' archivovane cache v pravem slova smyslu - tedy vyhrabani mrtvoly, jeji aktivovani a adopce - se neprovadi a ani by to nebylo stastne. // Jak to chodiva u dosud pouze >>disablovane cache<<, na kterou jeji majitel kasle, nereaguje a neni mozne se s nim domluvit, to uz je asi otazka spis na reviewera, nebo nekoho, kdo s tim ma zkusenost. Ale rekl bych, ze bez domluvy s autorem listingu se s nim neda nic provadet; snad ho jen 'pro hrube zanedbani pece' (kdyz je cache evidentne pul roku mimo provoz a autor s tim nehodla nic delat, ani nepoda vysvetleni) archivovat. Takove pripady jsem zaznamenal, a pak zase plati co uz bylo receno - po archivovani cache jako by nikdy zadna nebyla, misto je volne...

Jistě původní příspěvek byl o něčem jiném, ale nakoplo nás to správným směrem, jak se bavit během dlouhých nočních večerů - Já jsem třeba považoval Uherské Hradiště před mým geo-narozením za zemi netknutou a přitom tam byla (mimo jiné) nádherná mnohokilometrová multi, kterou bych se na základě přečtení starého listingu neštítil okopírovat a znovuzprovoznit a rovnou říkám, že za nápad vděčím autorovi, který měl bohatší fantazii.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 12:18

Myslim, ze 'adoptovani' archivovane cache v pravem slova smyslu - tedy vyhrabani mrtvoly, jeji aktivovani a adopce - se neprovadi a ani by to nebylo stastne.

Pokud by byla na stejném místě, tak si naopak myslím že by bylo lepší ji odarchivovat a adoptovat a zachovat tím původní logy.

  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2006 - 12:25

To je fakt, dokonce bych řekl, že jich tam nebylo množství větší než malé, o to větší radost by byla z vyhrabání neznámé mrtvoly, můžem dát soutěž kdo jich vyhrabe víc ;-)


Když jsem před týdnem stahoval skrýšotlač, tak jsem měl zapnutý filtr vlastní, nalezené a zrušené, Rozdíl byl asi 360 keší, když od toho odečtu vlastní a nalezené, tak vychází, že zrušených je něco kolem 110 +-(píšu to z paměti) ale jsou v tom i eventy

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama