Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Soukromý/neveřejný profil?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 sykorecka

sykorecka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 11:57

Ahoj!

Pokoušela jsem se najít info v dřívějších vláknech a FAQ na geocachingu, ale ohledně dotazu se mi bohužel nepodařilo najít takřka žádnou odpověď...

Bude to asi znít trapně a pro někoho i vtipně, ale zjistila jsem, že bývalému příteli hráblo a začal mě šmírovat přes geocaching :( Díky logům ví s kým, kdy a kde se pohybuju, což mě pěkně vytáčí a zároveň činí nešťastnou, protože keškování je jedna z věcí, která mě neskonale baví... Protože už mám za těch x let nemálo nasbíráno, je mi líto profil rušit a zakládat nový, proto se chci zeptat, jestli neexistuje možnost, jak svůj profil udělat neveřejným. Nikde jsem se nedočetla, že by to šlo, takže se smiřuju s tím, že těch x set krabiček přijde vniveč...

Díky moc a hezké jaro...

 


  • 0

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:00

Myslím, že si můžeš změnit nick... a účet Ti jinak zůstane. Jinak nevím.

Ale Alke04 to myslím měl, že se nedalo v tom profilu nic rozkliknout.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 05 duben 2015 - 12:04

  • 0

#3 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:05

Asi nejsem ta nejerudovanější, ale stejně jako kalubr bych doporučila změnu nicku. Podle méno nějak utajnit svůj účet nemůžeš, protože pokud ex zná Tvůj nick, tak si Tě zkrátka najde.


  • 0

#4 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:08

Zkusil bych napsat Alkemu. Ten má udělán profil tak, že se mu v profilu normální cestou na to, které keše lovil, nedostaneš. A pokud tvůj "přítel" není nijak PC zdatný, mohlo by to fungovat.

 

viz. http://www.geocachin...7c-59e31e7c9e9d


  • 0

#5 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:08

Jo, nick lze samoobslužně změnit. A k tomu třeba ještě logovat s větším zpožděním, třeba 2 měsíce - ono to toho ubohého trapáka třeba přestane bavit, když bude mít tak zastaralé informace. A spolulovce požádat, aby Tě nikdy nezmiňovali v logu a aby nedávali k logu žádné fotky, kde jsi Ty.

 

A jak víš, že on ví, co děláš? To spolu komunikujete? To bych doporučoval absolutně odříznout. Na nic neodpovídat, zásadně (raději si to ani nečíst a rovnou mazat). Hovory típat. Kdyby to nabíralo větších obrátek, neváhat s nahlášením stalkingu.


  • 5

#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:10

Ale pokud má ten bývalý přítel uloženou adresu jejího profilu, nenajde ji i s novým nickem?
  • 0

#7 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:11

Zkusil bych napsat Alkemu. Ten má udělán profil tak, že se mu v profilu normální cestou na to, které keše lovil, nedostaneš. A pokud tvůj "přítel" není nijak PC zdatný, mohlo by to fungovat.

 

viz. http://www.geocachin...7c-59e31e7c9e9d

Já teda na Alkeho profilu vidím, který keše našel.


  • 0

#8 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:19

Ale pokud má ten bývalý přítel uloženou adresu jejího profilu, nenajde ji i s novým nickem?

To je asi pravda, odkaz na profil asi zůstává pořád stejný. Kdyby adresu uloženou neměl, tak se taky stačí podívat na nějakou předchozí keš, co sykorka ulovila, a hned by zjistil nový nick.

 

Já bych spíš sázel na to opožděné logování - nedokážu se dost dobře vžít do psychiky toho zoufalce, ale myslím, že velmi neaktuální informace ke šmírování by ho asi nebavilo sledovat. Tyhle lidi asi chtějí mít toho druhého pod kontrolou a vědět něco o čtvrt roku pozdě bude spíš vytáčet jeho. A měnit nick je takový úhybný manévr, ze kterého by nakonec mohl mít ještě radost, protože se mu tím sykorka podvolila (a on to stejně odhalil).


  • 4

#9 sykorecka

sykorecka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:22

Díky moc za vstřícné odpovědi... O změně nicku jsem se dočetla, prakticky jsem to zatím nezkoušela, protože mě napadlo, že kdyby se pak nick následně automaticky změnil i u kešek již zalogovaných, ničemu by to ve finále nepomohlo... V ideálním případě jsem si to představovala tak nějak jako to má zmíněný Alke04, zkusím ho kontaktovat, opravdu moc díky za tenhle tip :) Protože já jeho kešky ani jinou záložku rozkliknout nemůžu...

 

@Zmijovkar: Vím to od jedné naší společné keškovací kamarádky, které se prý svěřil, že ví, kde a kdy jsem byla díky tomu, že si zobrazí můj profil... Mně samotné nic takhle nepředhodil, jinak s ním v kontaktu už nejsem, ale stejně je mi vrcholně nepříjemná představa, že mě takhle potichu sleduje někdo jako "Velký bratr", jistě chápete... :( Je to poměrně čerstvá záležitost, proto ve skrytu duše doufám, že si dá pitomoc pokoj...


Tento příspěvek byl upraven od sykorecka: 05 duben 2015 - 12:25

  • 0

#10 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:28

Zkusil bych napsat Alkemu. Ten má udělán profil tak, že se mu v profilu normální cestou na to, které keše lovil, nedostaneš. A pokud tvůj "přítel" není nijak PC zdatný, mohlo by to fungovat.

 

viz. http://www.geocachin...7c-59e31e7c9e9d

Aha, já už asi vím, proč to u Alkeho vidím - už jsem si tu jeho zábranu dříve odstranil. Bylo to jednoduché a to nejsem žádný IT mág (prozrazovat to nebudu). Zkusil jsem to v jiných prohlížečích, co normálně nepoužívám, a tam to Alkemu stále funguje. To by bylo pro toho ex asi pěkně k vzteku (pokud by to taky nedokázal obejít).

 

No, snad je to vzhledem k výše napsanému sykorkou jen lehčí případ a nepřeroste to nějak neúnosně. Držím palce.


  • 2

#11 sykorecka

sykorecka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:38

Moc díky, kluci! Napíšu Alkemu a snad bude brzo klid!


  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:40

Co jsem Alkemu ted koukal na profil, tak to neni tak slozite. Ale nerekl bych, ze je to nejaka extra ucinna obrana. Obejdu to za 30 sekund. ;)


Tento příspěvek byl upraven od gord: 05 duben 2015 - 12:54

  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:49

Normálně bych lovil dál, ale nelogoval na internetu. Když tam nic neuvidí tak snad šmírování nechá a keše si pak klidně můžeš zalogovat zpětně klidně za půl roku.


  • 1

#14 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:52

 Nerekl bych, ze je to nejaka extra ucinna obrana. Obejdu to tak za 30 sekund. ;)

 

Možná by dotyčnému ex toto ve šmírování zabránilo, ale to by si ještě stejné opatření na profilu museli udělat pravidelní spolulovci sykorky, o kterých on už asi ví a přes jejich úlovky by se dostal i k logům jejím. To mi přijde pořád neúčinější to zpoždění logování a aby spolulovci drželi basu a nic neprozrazovali..


Tento příspěvek byl upraven od zmijovkar: 05 duben 2015 - 13:02

  • 0

#15 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 12:56

Zmijovkar: Mas pravdu, neuvedomil jsem si, ze to pro nekoho muze byt prekazka. Upravil jsem svuj prispevek. Prosim, uprav i ty moji citaci, at to tu neni tak okate vykecane.


  • 2

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#16 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 13:06

Nejlepší rada, poslat bejvalýho do pr.. ať se chová jako chlap a neztrapňuje se :) i to co má alke se dá obejít třeba přes http://www.geocachin....aspx?ul=alke04
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#17 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 13:14

Jak už napsali jiní, i ta drobnost na Alkeho profilu může spoustu lidí odradit. :)

Jo a poslána SZ.

 
 

  • 0

#18 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 14:09

i to co má alke se dá obejít třeba přes http://www.geocachin....aspx?ul=alke04

Tak u týhle funkce by ta změna nicku asi pomohla. Nebo to opožděné logování.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 05 duben 2015 - 14:45

  • 1

#19 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 14:56

...ale stejně je mi vrcholně nepříjemná představa, že mě takhle potichu sleduje někdo jako "Velký bratr", jistě chápete... :( Je to poměrně čerstvá záležitost, proto ve skrytu duše doufám, že si dá pitomoc pokoj...

Já bych doporučila spíš si to prostě přehodit v hlavě a nechat to plavat. (Samozřejmě pokud tě nezačne vyloženě obtěžovat...) Měla jsem kamarádku, u které jsem po čase zjistila, že nemá nic jiného na práci, než svoje kamarádky, známé, ale i příbuzné po internetu šmírovat. Dokázala vypátrat kdekoho, i když si měnil nicky, dávala si často i jen dvě a dvě dohromady z toho, co dotyčný kam napsal a podle toho ho identifikovala. Když mi to postupně docvaklo, že takhle šmíruje i mě, tak bylo po kamarádství. Zkraje jsem měla tendenci se "zamaskovat" kde jen to půjde, ale pak se mi to rozleželo, že se nenechám vyvádět z rovnováhy, nikde nepíšu nic, co by mi mohlo škodit, co by někdo mohl použít proti mě a jsem v klidu. Jestli jí baví mě dál i po letech šmírovat, její problém. Já si běhám po keškách, užívám si přírodu, zajímavosti, prima setkání a ona sedí u PC a šmíruje, šmíruje... kdo má lepší život?  :rolleyes:


  • 9

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#20 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 484 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2015 - 19:03

Ahoj, pokud nejsou známy okolnosti, proc to dela, vůbec bych to neresil. Kdybych ja mel resit kazdyho, kdo mne sleduje a nemam ho rád, nic jiného nedelam. Navíc panáček evidentne slečnu nekontaktuje, neobtěžuje, takže bych to nechal plavat. Soudit lidské vztahy a okolnosti jejich rozpadu si netroufám...
  • 1

brundi
 





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama