Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Ztracené poznámky - zhroucený disk


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Osterovin

Osterovin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 22:52

Dobrý den,

 

ač sám tento program nevyužívám, tak prosím o pomoc.

 

Dnes jsem byl u zákazníka-důchodce, který používá program GeoGet.

 

Zhroutil se mu HDD s WinXP a odnesli to tři programy, včetně Geogetu.

 

Na novém PC s Win 7 jsem mu nainstaloval nový Geoget. Po připojení k databázi na geocaching.com se mu sice stáhly všechny navštívené kešky, ale bez poznámek, které měl ve starém PC. Jedná se asi o 3000 kešek a u každé měl poznámku (Stav - taková ta tužka :)

 

Zkoušel jsem zapnout starý PC. Geoget nejde nastartovat - chyba v geoget.ini

 

Pokud chci zkopírovat adresář z C: Geoget, tak to jde, až na 3 soubory (všechny *.ini), které to hlásí, že jsou poškozené.

 

Jde z nějakého souboru vytáhnout ty poznámky, případně nějak obnovit databázi s nimi?

 

Chudák mi tam brečel, že sice má všechny místa, kde byl, ale veškeré propočty a přesné souřadnice jsou pryč. Kromě toho původního adresáře nemá pochopitelně udělanou žádnou zálohu, ani export žádných dat.

 

Jenom pro rekapitulaci:

 

Mám PC s WinXP načatým vadným diskem, původní adresářovou strukturou Geogetu - má to cca 1,3 GB

Geoget nejde spustit - chyba v *.ini souborech

Potřebuji odtud dostat poznámky(stav - taková ta tužka) k cca 3000 keškám a nahrát je do nového PC s Win7..

 

Díky za radu, tip, apod..


  • 0

#2 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2015 - 23:15

Databáze je pravděpodobně v souboru geoget.db3.


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#3 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 6:04

Ty nejdulezitejsi inforamace jsou v databazi (soubory *.db3), pokud zkopirujes jen tyto soubory, ostatni je mozne nastavit. Ale data, ktera jsou v databazi, jinak nedoplnis - doplnit je mozne jen informace stazene ze serveru, to, co si tam napsal uzivatel sam, to nikde jinde nez v databazi neni.

 

Kdyz ze stare adresarove struktury vynechas sy poskozene soubory a prepises ji na novy disk s instalovanym Geogetem do jeho datoveho adresare, melo by vsechno chodit a melo by to byt ve stavu, jak to bylo na starem disku.

 

Bylo by mozna dobre vedet, jake ini soubory to jsou. geoget.ini obsahuje informace pro spusteni aplikace. Soubory jsou popsany zde.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 6:06

Ještě dodám - při instalaci v přenosné verzi, je databázový soubor v podadresáři \data, v normální instalaci bude někde jinde (bohužel nepoužívám, takže nevím).

Pokud se ti nepodaří obnovit data z této databáze, ještě není vše ztraceno, při každém startu se vytváří záloha a při základním nastavení se nechávají 3 zálohy, takže hledej ještě soubory s názvy geoget.2015MMDD.db3, může být ještě v pořádku jeden z těch.

 

Případně, pokud si dotyčný databázi přejmenoval, bude se soubor jmenovat podle názvu jeho databáze!


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 26 květen 2015 - 6:09

  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 6:52

Nainstaluj GG na novém PC  (to už asi máš) a přenes jen data, filtry, seznamy.

 

Začni jen přenosem databází (přípona .db3), uvidíš, co pak ještě bude scházet.

 

Zajímá Tě jen datový adresář GG, tedy ta adresa, co je na spodním stavovém řádku GG.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 8:42

Myslím, že ani nemusíš moc hledat, kde měl datový adresář, dej na tom disku (nebo ve složce kde byl Geoget) vyhledat soubory s příponou db3. Pravděpodobně jich moc nebude a jeden se bude asi jmenovat geoget.db3.

V nové instalaci geogetu ho najdeš také, někam ho zazálohuješ a přehraješ tím zachráněným.

A pokud bys chtěl používat ty záložní soubory (s datem), radši je přejmenuj. Jinak se bude chtít každý den dělat záloha zálohy a byly s tím nějaké potíže.


  • 0

#7 vkvkvk

vkvkvk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:32

Data se obvykle ukládají do profilu uživatele. Na Vistách je mám v C:\Users\vkvkvk\AppData\Roaming\GeoGet (XP na tom budou trochu jinak) Odtud bych zkopíroval vše, co půjde a nahrál to do odpovídajícího adresáře, kde má GeoGet data nyní. Pokud mě odhad neklame, tak si to přebere. GeoGet je dost odolný vůči drobným nesrovnalostem.


  • 0

#8 Osterovin

Osterovin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:37

Ahojky, MOC DĚKUJI za tipy.

 

Co si pamatuji, tak tam má ve složce data několik souborů s koncovkou .db3

 

Určitě geoget.db3 a pak s datumem 20150522.db3 a ještě další dva - což jak chápu je záloha z 22.5.2015 - každý má kolem 300 MB.

 

1. Přetáhnu tyto datové soubory

2. Zazálohuji na novém PC soubor geoget.db3 a nahradím ho tím ze starého pc

Pak by se mi měla ukázat stará databáze i s poznámkami?

3. Potom dám (nevím přesně jak se to jmenuje), ale přes Databáze - Import - natáhnu zbylé aktualizace navštívených míst, které se od 22.5., kdy naposledy šel ten starý PC, udály a mělo by to být hotové, že?

 

Další nastavení nevím jestli bude chtít přetáhnout - je obyčejný uživatel. Jediné co řešil, že si na geocaching.com označil navštívené kešky, ty si pak stáhnul do Geogetu a dopsal poznámky.

 

 Ve čtvrtek k němu jdu, vyzkouším rady a napíši, co se povedlo :)

 

Ještě jednou díky přátelé...


  • 0

#9 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:47

Přesně tak, geoget.db3 je to podstatné a v něm jsou i ty žádané poznámky u keší. Pokud by byl porušen, snad se povede rozjet některou z těch záloh.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:48

Já myslím, že 99% věcí bude v té databázi.

 

Ještě by mohl potřebovat další soubory, na starém PC si zazálohujte celý datový adresář GG.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:53

Ještě upřesním, že funkce v bodu 3. je Databáze - Import - Aktualizovat vaše nálezy...


Tento příspěvek byl upraven od kiReGPS: 26 květen 2015 - 9:53

  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2015 - 9:59

Ano, podstatne je ta databaze (vychozi nazev je geoget.db3). Ty verze s datumem jsou jeji starsi zalohy. K preziti staci alepson jedna z nich, maximalne clovek prijde o poslednich par dnu.

 

Pokud ani jedna z nich nebude k pouziti, pak je to v haji.

 

V kazdem pripade je proto velmi rozumne si ty databaze jeste nekam pro jistotu zalohovat. Alespon obcas.


  • 0

#13 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 6:37

Mě se též osvědčilo nainstalovat Dropbox a teprve do něj GeoGet (v portable verzi) - mám tak automatickou zálohu mimo své PC ;)


  • 0

#14 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 8:26

No jo, jenze zaloha skrze cloud nemusi bejt pro kazdyho to pravy orechovy. Pokud to chces pouzivat, tak musis vypinat synchronizaci pred pouzitim GG, jinak by sis moh taky pekne po..chroumat databazi (a nejen tu). A zrovna duchodci, co je zjevne obycejny BFU, ktery jen umi pouzivat to, co nutne potrebuje, bych cloud nedoporucovala.
  • 3

#15 Osterovin

Osterovin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2015 - 10:43

On je opravdu obyčejný BFU. Zatím zkusím to běžné obnovení. Pak mu nastavím automatické zálohování složky geoget přes Windows zálohování na druhý disk. To snad bude stačit jako pojistka pro příště :)


  • 2

#16 Osterovin

Osterovin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 14:02

Tak všem moc děkuji za pomoc.

 

Přezálohoval jsem geoget.db3, přehrál ho tím ze starého PC. Spustil a vše se objevilo. Pak jsem jenom dostahoval zbylé kešky.

 

Poznámky jsou zpět..

 

Díky - Ať se Vám daří..


  • 4

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 14:34

gratuluji k druhemu narozeni. :)


  • 1

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2015 - 22:18

Pro příště - ať zálohuje. Třeba ať si jednou za čas celý adresář s databází vypálí na DVD. Já si takhle zálohoval fotky na CD. Po letech nepřečtu ani jedno. Naštěstí jsem to nepotřeboval.


  • 0

#19 Osterovin

Osterovin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2015 - 7:13

Nastavil jsem mu automatické zálohování složky Data 1x měsíčně na druhý (záložní disk).

 

Jinak s tím CD mám stejnou zkušenost. Po 10 letech jsem marně hledal fotky na vypáleném CD..


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama