Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logování TB


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 22:44

Dobrý večer všem, potřebovala bych poradit. Může se jeden TB logovat vícekrát? Nedávno jsem u sebe měla TB, vložila do keše, a dnes po několika měsících náhodou potkala na eventu u kačera. Jelikož moc necestoval, tak jsem ještě viděla že nedávno byl u mě. Ale kdyby měl více záznamů nebo by to bylo po delší době, nezjistím to a loguju stejný TB znova. Může se to ? A dá se to nějak zjistit ? - u keší je to jasně vidět když ji rozkliknu, že ji mám zalogovanou, ale u TB nic podobného nevidím.

Díky za rady


  • 1

#2 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 22:59

Jednou nějaký kačer dvakrát vyzvedával jeden TB z různých schránek. Myslím, že když ho máš jednou zalogovaný, tak že už ho prostě máš. Ale nevím.

Edit: když se podíváš v profilu na Trackovatelné předměty a Přesunuté/Objevené, tak ho tam někde najdeš.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 23 červen 2015 - 23:04

  • -3

#3 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 23:00

Není v tom problém, možná se ti nezapočítá do statistik ale to zase tak moc nevadí.


  • 3

#4 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2015 - 23:37

Jednoduše:
Může.  :) 

Ještě EDIT - doplnění odpovědi:
Není to proti pravidlům, ani proti etice. Takže si nález/vidění jednoho cestovatele samozřejmě můžeš dle libosti zalogovat opakovaně. 
Ono je to někdy i žádoucí, pokud takového cestovatele opakovaně potkáš a budeš mu chtít pomoci a znovu ho přemístit z keše do keše. 

Na tvoje statistiky opakované logování téhož cestovatele ale žádný vliv nemá; jednou zalogovaný unikátní cestovatel ti tam již zůstává jako jeden jediný; "nemnoží" se.  :) 






 


Tento příspěvek byl upraven od Canoppy1: 24 červen 2015 - 9:10

  • 0

#5 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 6:14

Dobrý večer všem, potřebovala bych poradit. Může se jeden TB logovat vícekrát?  A dá se to nějak zjistit ? - u keší je to jasně vidět když ji rozkliknu, že ji mám zalogovanou, ale u TB nic podobného nevidím.

Díky za rady

Ahoj, abychom se  vrátili k tematu, pánové - já mám za nejjednodušší cestu, jak zjistit, že jsem TB měl, že rozkliknu jeho listing, dám View Map (objeví se logy všech) a pak přes CTRL+F najdu sebe....


  • 4
Oregon 650, iPhone5 + Geoget

#6 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 7:19

Vícenásobné logy u cestovatelů není nic závadného, v evidenci jsou vždy jen jednou. Může přitom nastat více možností. U klasického cestovatele, kterého odněkud vyzvednu a zase jinam vložím, se občas stane, že ho zase někde potkám. Tak ho buď zase vyzvednu a poponesu, nebo dám log, že jsem ho jen viděl, nebo pokud si ho pamatuji, tak nic. Většinou jsou ale vlastníci rádi za jakýkoliv log, protože aspoň ví, že jejich cestovatel "žije". A to, že už ho někdy zalogovaný mám, neřeším. Opakované logování se zjistit dá asi jen postupem, který uvedl plavcik.

Spousta kačerů má osobní cestovatele, které vozí s sebou a ukazuje je třeba na eventech. V těchto případech se taky stane, že se něco zaloguje vícekrát. Další mají trackovatelné osobní předměty - auta, kola, trička, batohy, aj., které se třeba logují opakovaně při každém spatření, což i jejich vlastníci požadují. Viděl jsem i trackovatelná razítka, kde kód byl součástí otisku razítka v logbooku.


  • 2

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 9:51

Taky se mi stalo, že jsem jedno TBčko našel dvakrát. Jednou v Liberci a převezl jsem ho do Chorvatska. A po roce jsem ho našel u lomů Amerika. Zkusil jsem ho zalogovat, normálně se mi dostalo do inventáře, ale nezvýšil se počet nalezených TBček. Takže je to ošéfovaný dobře.


  • 1

#8 lasyma

lasyma

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 94 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2015 - 14:15

Děkuji za odpovědi, bohužel jsem se dostala k netu zase až teď. Tady u toho TB to řešit nebudu - prostě jsem si všimla že už jsem ho nedávno měla u sebe tak teď ho logovat nebudu, Spíš mě to jen tak zarazilo do budoucna ( nebo možná že už i v minulosti se mi nechtěně něco takového stalo). Prostě potkám TB, zaloguju že jsem ho viděla tam a tam a třeba za rok, dva, tři.... potkám ho zase - a loguju znova protože už si nepamatuju že jsem ho někdy dávno logovala. A je teda dobře že ve statistikách nepřibývá


  • 1




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama