Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak by jste logovali tuto keš?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 blizek

blizek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 16:17

Ahoj, jde mi o keš u koncentračního tábora Osvětim, úkryt jsem našel, ale keš s logbookem v něm nebyla. Jak to zapsat na internet, podle mě logem need maintenance. Poslední 2 nálezci si to zalogovali jako found it, ale to je podle mě špatně, pokud nejsou zapsáni v logbooku. Jde o tuhle keš: http://www.geocachin...gotten-cemetery


  • 1

#2 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 16:26

Je to přesně tak jak píšeš. Ti dva před tebou nemají na FI nárok a ovner keše jim logy může smazat.


  • 0

#3 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 204 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 17:44

aby to nebylo kousek vedle, mne se to stalo v Rime u kesky Colloseum, kde byly logy ze v dire neni a ona tam ve spravne dire byla...
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 19:59

Zalogoval bych DNF.


  • 3

#5 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 20:38

Pokud je pravděpodobné, že jste našli správný úkryt, tak asi Needs Maintenance.
  • 1

#6 jardavera

jardavera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 20:44

Totéž u keše Zámek Kroměříž, lidi najdou v trávě poházených pár listů logbooku a vesele logují FI.......
  • 0

Co nevidím, nahmatám . . .


#7 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 21:54

Mno logování keší je nějak uvolněné. Všichni logují DNF a někteří Fl " Byl jsem tady. Pěkné místo." Nebo jinde owneři při ztrátě keše při logování třeba na náhradu někomu asi známým uznají log, někoho smažou. Na trailech si někdo zaloguje vše i když vše nenalezl. No a někdo loguje od stolu a pohoda.


  • 0

#8 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 22:51

. Na trailech si někdo zaloguje vše i když vše nenalezl.


PRÝ existuje takový mezinárodní zvyk, že se powertraily logují komplet i když tam některé nejsou. Osobně to nedělám, ale slyšel jsem o tom...
  • 0

#9 ilus

ilus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2015 - 22:58

Tady mi není jasné, jestli se našla schránka, ale nebyl v ní logbook, nebo v jasném úkrytu nebylo vůbec nic. V tom prvním případě by bylo možné do keše vložit provizorní náhradní logbook, to se běžně dělá, a logovat pak FI. Ve druhém případě samozřejmě DNF a (nebo) NM. 

 

PRÝ existuje takový mezinárodní zvyk, že se powertraily logují komplet i když tam některé nejsou. Osobně to nedělám, ale slyšel jsem o tom...

 

U powertrailů se to většinou dělá tak, že se na místo zracené keše dá náhradní a loguje se pak FI. Owneři jsou za to obvykle rádi, že jim tak ostatní pomáhají s údržbou. Mnozí kačeři propagují obdobný postup i u jiných keší.


  • 0

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 11:45

PRÝ existuje takový mezinárodní zvyk, že se powertraily logují komplet i když tam některé nejsou. Osobně to nedělám, ale slyšel jsem o tom...

 

Jsou země, kde už skoro nic jiného než powertraily neexistuje. Podle mě je to ale prasárna, takhle logovat. To samé dát tam náhradní a valí se dál. Jestli si owner založil tři sta keší, tak ať se o ně taky stará. Nehledě na to, že ta keška tam někde může být, kačer jen blbě hledal. Osobně mám jen půlku kapra, protože jedna keš nebyla. A dál jsem nepokračoval, protože bych nenašel bonusovku.


  • 8

#11 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 12:08

Kdysi, když jsem našel prázdnou třeba budku a v tom vložený náhradní papírek, tak jsem na něj zapsal. Bral jsem to, že jsem našel schránu. Dnes to píšu jako DNF. Mně takový nález radost neudělá a za bod nestojí, mám jich dost. Pokud najdu někde jen náhradní sáček, tak to píši jako DNF a pokud je to dlouhodobý problém a owner neaktivní, tak nejen NM, kterých už je tam třeba deset, tak klidně bych se nesytděl za NA. Nebudu ale moralizovat a nevylučuji, že bych v určitých situacích pokračovat vždy takto a taky to jiným rozhodně nebudu vyčítat. Logování nenalezených krabiček - neexistujících v danou chvíli - na powertrailech ale vyčítat budu, je to totální zvrácenost, nevím, proč by tu měly platit nějaké speciální podmínky pro powertraily, DNF je samozřejmostí. Je to stejná zvrhlost jako žabičkování a podobně.


  • 1

#12 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 12:58

Speciální podmínky se na powertrailech uplatňují proto, že tam nejde ani tak o nález jako o bod.


  • 0

#13 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 13:19

Pozor na Polsko. Spousta míst má dvě kešky. Jednu pro geocaching, druhou pro opencaching, který je v Polsku oblíbený. Několikrát se mi stalo, že když jsem prdnul razítko do logbooku, všiml jsem si že jedná o opencaching. Ta pravá geocachingová byla o kus vedle.


  • 0

georabbits.cz.png


#14 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2015 - 16:04

Pozor na Polsko. Spousta míst má dvě kešky. Jednu pro geocaching, druhou pro opencaching, který je v Polsku oblíbený. Několikrát se mi stalo, že když jsem prdnul razítko do logbooku, všiml jsem si že jedná o opencaching. Ta pravá geocachingová byla o kus vedle.

To se ti může stát i kdekoliv jinde. V Budapešti byla u letiště místní krabka asi dva metry od té gc.com která patřila do okruhu kolem Budapešti.
A i u nás je můžeš potkat, tyhle "lokální" systémy se bohužel neomezují jen na svou domácí půdu - dokonce i u nás. Maďarských je u nás šest:
Dvousystémové: GCGJV3 Trosky
Jednosystémové:
Kutná Hora (hned vedle Barbory, pár desítek metrů je od ní finálka jedné naší)
Praha - multina začíná na Karlově mostě, možná je jen virtuální
Mělník - naštěstí virtuálka
Nový Bor - Sloup (cca 50 metrů od naší GC5FTMM, naštěstí odděleno skalama)
Pardubice (v Tyršových sadech u Sukovy třídy)
Na Slovensku jich mají Maďaři 92, v Polsku 5, v Rakousku 65.

Polských je u nás 16:
například:
Beskydy - jen pár metrů od GC2DXX4
Praha - vedle Malostranské mostecké věže, pak virtuální mysterka na Žižkově, další někde na čelní straně Baziliky sv. Jiří, další je na Vyšehradě vedle Baziliky Petra a Pavla
Javorník a okolí - 3 kousky, jedna silně kolizní s GC3R74R
Moravský Kras - jedna je v kolizi s GC47GT6 a druhá ve Skalním mlýnu
  • 2

#15 HarryhoCache

HarryhoCache

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 10:23

Pozor na Polsko. Spousta míst má dvě kešky. Jednu pro geocaching, druhou pro opencaching, který je v Polsku oblíbený. Několikrát se mi stalo, že když jsem prdnul razítko do logbooku, všiml jsem si že jedná o opencaching. Ta pravá geocachingová byla o kus vedle.

Co je to opencaching?


  • 0

#16 georabbits.cz

georabbits.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 90 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 10:26

Co je to opencaching?

Zde je více: http://www.opencaching.com/cs/#


  • 0

georabbits.cz.png


#17 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 10:28

Co je to opencaching?


http://opencaching.cz

Je to alternativní server k geocaching.com
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 11:15

 

 

http://opencaching.cz

Je to alternativní server k geocaching.com

to jsou dva různé opencachingy a je jich ještě víc, třeba PL...


  • 0

#19 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 11:40

http://navigovat.mob.../sc-3-a-1315117

To je ono, nebo je to taky něco jiného?
  • 0

#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2015 - 11:47

http://navigovat.mob.../sc-3-a-1315117

To je ono, nebo je to taky něco jiného?

to je  http://www.opencaching.com/cs/#


  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama