Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Windows 10 USB a Garmin Oregon


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 8:43

Ahoj, po instalaci Windows 10 mi s nimi nekomunikuje GPS, pro Windows 10 se jeví být Oregon jako neznámé zařízení. Instalace nových ovladačů USB taky nezabrala. (potřebuji vidět GPS jako disk/disky, či jakkoli aby tam šlo nakopírovat data). Přeinstalovány jak ovladače MB, tak ovladače ze stránek Garmin. (Garmin komunikátor nepomohl už vůbec, ten neřeším, tam snad vím proč to nejede).

 

Někde jsem četl, že by mělo problém odstranit jednoduché nastavení v konfiguraci USB, bohužel návod byl na anglickou verzi windows a značně nepřehledný.

 

Setkal se někdo již s tímto problémem a vyřešil jej ? Díky.

 

P.S. Jedná se o čistou instalaci Windows 10, při předchozí variantě upgrade ze 7miček se GPS občas připojila, zato při odpojení to začalo permanentně otravovat oznamování nových zařízení neustálým cinkáním, jako že se opět nepodařilo poznat připojený hardware, atd... ani opětovné připojení GPS již nezabralo a tak pomohl jen restart.

 

Jen doplním, že oficiální rady Garminu tohoto typu, snad až na tu "použij jiný počítač", jsou naprosto k ničemu: https://support.garm...0-000000000000}

 

:-(


Tento příspěvek byl upraven od Autacek: 08 September 2015 - 8:57

  • 0

#2 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1771 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 8:53

Měl jsem podobný problém s připojením Android mobilu a tabletu přes USB. Vyřešil jsem to návratem k Win 7, ale to asi nechceš slyšet, co?


Tento příspěvek byl upraven od LudekV: 08 September 2015 - 8:53

  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#3 see.bee

see.bee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 8:53

Měl jsem s tím taky problém, že mi win10 nenašly garmin oregon450. Přišel jsem na to, že u mne byl problém ve Mozile, že jsem měl zakázaný plug-in. Po povolení zase u mne vše OK


  • 0

#4 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 11:41

No, pokud se nepřihlásí jako disk tak je mu Communicator k ničemu. Že by win10 nepodporovaly mass storage zařízení ale plně jenom MTP? To má bejt ten jejich uzavrenej eko-system? Tak to potěš, teda...
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#5 nokiak

nokiak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)
  • LocationTábor

Publikováno 08 September 2015 - 12:28

Mě chodí komunikace mezi w10 a etrexem 30 úplně výborné. Místo okýnka o nalezení jednotky a co s tím chci dělat jako ve w7 mi se mi rovnou otevřou 2 okna. Jedno jako etrex a druhé jako karta Kingston. Dokonce pokaždé pod stejnými písmenky takže s oblibou používám upravenou nabídku pod pravým tlačítkem myši ODESLAT - GARMIN VNITŘNÍ PAMĚŤ k přímému ukládání souborů PQ s keškama. Ty staré PQ dam přepsat a mám to aktuální.
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 14:25

Tak tohle, se stejnými písmenky, mi dělají i WinXP, jen jsem to tam musel někde nastavit (a pak zapomenout). Díky tomu odesílám bezdotykově, přímo příkazem v dávce Combine v Geogetu. Okno bez volby se mi taky otvírá, pokud jsou na zařízení jen soubory jednoho typu (typ. karta z foťáku, kde jsou jen obrázky, při připojení navigace se otevře jen jedno, s kartou). Ale i to by se asi nastavit dalo. Jenomže PC dosluhuje a další bude s Win8 nebo 10. Takže jestli jsou tam potíže i s flaškou a podobnými zařízeními, tak to potěš koště.


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6631 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 14:39

Díky tomu odesílám bezdotykově, přímo příkazem v dávce Combine v Geogetu.

 

Mirne OT: Tohle resim tak, ze si v davce Combine najdu, pod jakym pismenem mam GPS (nebo telefon) pripojeno, a pak pracuji s prislusnym "diskem". Bohuzel s MTP to takto praktikovat nejde.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 maluston

maluston

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 19:52

Podobný problém jsem řešil u zákazníka s rok starou základní deskou Gigabyte a to těsně po uvedení W10 a upgrade z W7. Ovladače pro tu desku pro W10 nebyly, použily se ovladače od MS.  Zajímavé bylo, že během asi 2 týdnů vydal MS aktualizaci ovladače, díky které problémy zmizely a nyní se vše chová jako v čase W7.


  • 0

#9 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 08 September 2015 - 20:18

Tak já teda nevím, ale mě tablet na W10 a Oregon 550 komunikuje normálně. Pravda musel jsem nainstalovat communicator plugin, ale pak už to nechtělo ani restart. S driverama byl lehoulinkej problém hned po instalaci W-10, takže moc nefungoval Bluetooth, ale to spravil reinstal driverů určených pro W 8.1. Jestli si na to vzpomenu, tak to zítra vyzkouším ještě na notesu, kterej mám v práci aby mě tady nepřekážel  - tam už jsem taky na W-10.

EDIT: Tak na notesu s W10/64bit. to taky jede bez problémů a tady jsem ani nepřeinstalovával drivery, takže tam budou ty od MS, případně původní z W7.

 

2 Autacek: pokud to byla čistá instalace, tak bych natvrdo přehrnul ovladače na chipset, těma co jsou k mainu, resp jejich co nejnovější variantou. Hlavně se nenech odradit tou hláškou, že už jsou nainstalovány novější... Mě se taky neotáčel tablet a blbnul bluetooth, dokud jsem to neudělal a přitom se všechno tvářilo, že je to OK.


Tento příspěvek byl upraven od ReVIZ: 09 September 2015 - 14:49

  • 0

#10 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2015 - 9:42

Díky všem účastněným za reakce, tak že jen doplním, problém řeším na W10/64bit, na stolním PC, MB Gigabyte, s Oregonem 650. Krom pocitu, že bych celé Windows i GPS nejradši mrskl z okna, nakonec se mi podařilo najít řešení v připojení 10 let starého USB hubu 1.1,  přes toto připojení se GPS v systému jako velkokapacitní úložiště objeví, jen pozor na to, že GPS z portu žere jako tank, tak že HUB již nic jiného (třeba ani nanoreciever k myši) neutáhne. Jinak ostatní pokusy o připojení GPS kabelem přímo do počítače k USB 2.0 ani 3.0 s nulovým úspěchem. (jen podotýkám, že s WIN7 to fungovalo bez problémů). Snad toto "řešení" někomu pomůže. 

 

P.S.: Komunikace s podporou Garminu v ČR sice pružná, ale odpověď "kolega to s WIN10 před časem zkoušel a jelo mu to" mi opravdu moc nepomohla.


  • 0

#11 r6ak

r6ak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2015 - 17:42

Ahoj všichni,
přihodím jenom velmi abstraktní radu, že Win10 je velmi mladý systém a dají se očekávat problémy s méně rozšířeným hardwarem. Obecně se doporučuje přecházet na W desítky až po novém roce, kdy budou přece jenom dopsané mraky driverů.

Pokud máš platnou licenci na starší Widle, je možné použít VMware Player (zdarma), nainstalovat si do nich chodící verzi staršího nebo úplně jiného operačního systému, k tomu svoji sadu programů a spouštět tento virtuální počítač jen v případě potřeby. Mám takto naistalované Wxp s drivery pro speciální zařízení, 32bit, nekompatibilní s Win7. Existuje víc SW pro virtuální počítače, ale píšu jen o vyzkoušené kombinaci.
  • 1

Festina lente ...

 

http://r6ak.cz/gc


#12 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2015 - 4:23

Jinak ostatní pokusy o připojení GPS kabelem přímo do počítače k USB 2.0 ani 3.0 s nulovým úspěchem. (jen podotýkám, že s WIN7 to fungovalo bez problémů). Snad toto "řešení" někomu pomůže. 

 

Tak nevím, ale řekl bych že problém bude na straně PC a ne na straně Oregona. Zkusil jsem to u kamaráda co má Win10 a nemuže si je vynachválit a Oregon se normálně přípojil, stejně jako starý Colorado co mam. Oba se připojujou jako mass storage a ten systém s nima neměl žádnej problém. Tipoval bych, z toho co jsem četl na netu s problémama s tabletama a telefonama Samsung, že máš nějakou základní desku, kterou ještě Win10 plně nepodporuje a to asi nebude řešit nikdo. To by měli vyřešit u MS nebo výrobce desky a těžko jako v uvedeným případě třeba Samsung.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#13 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 684 příspěvků(y)

Publikováno 12 September 2015 - 19:37

Ahojky,

 

nainstaloval jsem 10 na čistý systém, doinstaloval nekolik prográmků od garmina a pripojení O450 jde bez problémů.


  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#14 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2015 - 8:37

 Win10 je velmi mladý systém a dají se očekávat problémy s méně rozšířeným hardwarem. Obecně se doporučuje přecházet na W desítky až po novém roce, kdy budou přece jenom dopsané mraky driverů.
 

Tak nevím, po připojení mého starého Oregona 400 žádný problém, GPS se přepne do režimu mass storage a Win10 zobrazí externí disk, když k témuž kabelu připojím Oregona 650, tak se prostě GPS do tohoto režimu nepřepne. Funguje to pouze když ji připojím přes USB 1.1 pomalej HUB. Patrně to budu muset zkusit s WIN10kami nainstalovanými na nějakém jiném železe, abych byl schopen rozlišit, kde je chyba...


  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2015 - 9:23

Ona chyba může být i HW. Měl jsem disk, který všude chodil, ale na jedněch WinXP se nechtěl chytit a odpojoval se. Po jednom takovém pokusu skončil disk na záruční výměně (a data v háji), PC po nějakém čase ve šmelcu. Ale na tom postarším PC fungoval skener, který se k novějším PC prostě nepřipojí, vůbec ho nenajdou. Možná na tom stroji zkusit jiný OS, třeba Linux z flašky. Ovšem jestli se chyba s Oregonem stala po upgradu z 8 na 10 a dřív to chodilo, asi tahle informace nepomůže.

A mimochodem, zkoušel jsi všechny USB porty? Třeba to nejde jen na tom, který má USB3.0.


  • 0

#16 hlavsic

hlavsic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)
  • LocationMělník

Publikováno 17 September 2015 - 9:51

A mimochodem, zkoušel jsi všechny USB porty? Třeba to nejde jen na tom, který má USB3.0.

 

Presne tak! Doma na ntbk mi ze dvou portu jede pouze tiskarna a mys. Zadne jine zarizeni v nich nefunguje! Oregon 600 v nich ze zacatku fungoval, pak po nejake updatu Win7 prestal. 


  • 0

:ph34r: Garmin Oregon 600 - Sony Xperia Z3 - GeoGet - a:Drake  :ph34r:


#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 17 September 2015 - 10:35

On Oregon zřejmě dost žere. Napájení z USB může být teoreticky až 500mA, ale prakticky může dát víc (pokud tam to omezení není), nebo podstatně méně. Možná zkusit hub s externím napájením.


  • 0

#18 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 10 October 2015 - 9:42

Tak jsem řešil u známého stejný problém a po pátrání na netu jsem našel řešení, které mi zafungovalo až jsem si říkal "Jak prosté, milý Watsone!!!". Návod najdete tady: Garminy ve Win10

 

Snad Vám to taky pomuže.


  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#19 vlastin

vlastin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 11 October 2015 - 21:05

Není to vůbec prosté. Laboroval jsem podle návodu, ale vždy se zobrazovalo, že je vše v pořádku. Mimochodem mi W10 přiděluje písmeno jednotky. Garmim byl vždy k nalezení. Stejně to nešlo.

Jak prosté bych chtěl říci: Nainstaloval jsem si Mozillu Firefox a po povolení plunginů stahování do W10 chodí bezvadně (zatím, než to třeba zarazí).


  • 0

#20 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1439 příspěvků(y)

Publikováno 12 October 2015 - 9:16

Tak to je potom něco zcela jiného. Plugin Communicator v posledním Chrome už nejde protože to vývojáři chromu utnuli. To samé čeká i Firefox v brzku. Teď mi to ještě jde ve FF a IE. Jinde už ne
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama