Přejít na obsah


Fotka

Datová složka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 11:15

Zdravím, opět jsem se po dlouhé době pokusil znovu začít s GeoGetem. A hned na začátku jsem narazil na problém s datovou složkou - při instalaci se na její umístění neptá a v programu nastavení najít nemůžu. Datovou složku mi to jeblo do C:/users/... Jak se dá umístění složky změnit? Díky za radu!


  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 11:32

1. Ac se ti to mozna nelibi, tam je to spravne misto pro data tvych programu, proto je to vybrano jako vychozi misto.

 

2. viz. http://geoget.ararat...avody:instalace


  • 0

#3 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 11:53

Byť sem přesně tohle slyšet nechtěl, tak dík. :-)

Raději jsem tedy nainstaloval v režimu přenosného disku a mám celý GeoGet tam, kde jsem chtěl mít jen jeho data. Asi to bude praktičtější. Já jsem ze staré školy, takže mám oddělený disk a při reinstalaci windows nedělám zálohu, prostě smažu celé Cčko (kde nic důležitého nemám). Čímž bych pak o data přišel...


  • 1

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 12:43

Coz je sice hezke, ale zustane ti tam spousta nastaveni spousty programu, i samotnych windows.

 

Kazdopadne nevim, co jsi chtel slyset? Stacilo prekopirovat jen ten datovy adresar kam se to zlibi, a do geogetboot.ini napsat jeho umisteni. To je vse!


  • 0

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 14:34

Jj, to jsem zkusil, ale nefungovalo, GeoGet mi po spuštění ukazoval datový adresář pořád na Cčku. Teď v tom přenosnym módu už všechno šlape jak má, tak to tak nechám. Je to pár mega.

 

Díky, už bojuju s vytvořením statistik, nějak jsem si na ně vzpomněl a poslední na profilu mam víc než rok starý :-)


  • 0

#6 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 16:00

prakticky jsou dvě jednoduchý možnosti

a, nastavit cestu k datovému adresáři v geogetboot.ini (http://geoget.ararat...user:geogetboot)

b, upravit zástupce pro spuštění programu přidáním parametru -d="d:\geoget\datadir".. (http://geoget.ararat.../user:parametry)


  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2015 - 19:25

Obe reseni, ktara mikrom popsal, mam mnohokrat vyzkousena a funguji naprosto spolehlive. Pokud tobe ne, pak jsi neco neudelal spravne. Instalace jako na prenosny disk neni nic idealniho.

 

  1. mas data pohromade s programem
  2. pokud budes chtit dalsi oddeleny datadir, jsi ve stejnem stavu jako ted

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 7:58

Já kdysi nainstaloval GASP a mám tedy vše v jednom, i když po aktualizacích už je taky všechno jinak. Ale u portable jsem zůstal. Programátoři budou mít jiný názor, ale já u jednodušších aplikací mám radši všechno na jednom místě. Program, data i konfiguráky. Začínal jsem s DOSem a tam to ani jinak nešlo. Má to i výhodu, že se to dá snadno celé překopírovat jinam, třeba na flešku, nebo z flešky na disk. A nesviní to registry při nesprávném odinstalování. Ale je to věc názoru, možná u programátorů podloženou větší znalostí, ale já takové programy jako geoget, geosetter, Freecommander, apod. provozuju radši jako portable.


  • 1

#9 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 9:52

Taky raději používám portable. Minimálně proto, že tam mám tři datové adresáře pro tři kačery. A pak taky se do toho snáze vstoupí commanderem, když cesta není skrytá kdesi v hloubce a nemá skryté mezičlánky.


  • 1

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 10:10

No moment, portable nema nic spolecneho s nekolika datadirz. Nemam GG nainstalovany v portable verzi a presto bezne pouzivam nekolik datadiru (prinejmensim pro testovani kde ceho mam 2 ruzne + 1 "ostry").


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2015 - 22:48

No moment, portable nema nic spolecneho s nekolika datadirz. Nemam GG nainstalovany v portable verzi a presto bezne pouzivam nekolik datadiru (prinejmensim pro testovani kde ceho mam 2 ruzne + 1 "ostry").

Mám jiný názor. Klasická instalace nacpe datadir kamsi do neviditelné oblasti v AppData, pokud neznáš nějaký tajný trik jak tam udělat jednoduše jiný, tak podle mého názoru je tvorba dalšího adresáře v těch místech složitá. Stejně jako pracovat tam se soubory a s třebas skripty nějakým ne-průzkumníkovým programem (FAR, TC, Salamandr,...).
Kdežto v portable instalaci to mám na nějakém rozumném místě, implicitně jako podadresář v adresáři samotného Geogetu ale snadno to mohu přesunout na jiné jednoduché a viditelné místo. Vyrobit druhý datadir je na pár ťuknutí do klávesnice a k tomu několika kliknutími udělat další ikonu GeoGetu.
  • 0

#12 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 4:54

No a nebo si clovek udela jen jeden data dir a v nem vice profilu a pouziva prepinani profilu a neresi, kde ma slozku umistenou (i kdyz taky mam od zacatku cely gg nainstalovany mimo disk c, ale to je jeste z davnych dob začátku gg)
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 6:58

Mám jiný názor. Klasická instalace nacpe datadir kamsi do neviditelné oblasti v AppData, pokud neznáš nějaký tajný trik jak tam udělat jednoduše jiný, tak podle mého názoru je tvorba dalšího adresáře v těch místech složitá.

 

Viditelnost skrytých systémových adresářů se dá bez problému zapnout. U uživatelů to používám tak, že TotalCommander vidí i skryté, průzkumník ne.

 

A finta je, že pokud poklepeš na stavovém řádku GG na ten odkaz na datový adresář, otevře se Ti v okně průzkumníka.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 7:25

... a v prikazove radce, nebo v BAT souborech je ta vychozi "strasne slozita" cesta takovato:

%appdata%\geoget


  • 2

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 8:45

A finta je, že pokud poklepeš na stavovém řádku GG na ten odkaz na datový adresář, otevře se Ti v okně průzkumníka.

Nedělej ze mne blbečka. Tohle ale používám pouze pro přenos na jiný počítač nebo do mobilu, tam se musí použít průzkumník. K normální práci ale průzkumník používat neumím, jsem ze staré "nortonovské" školy.
  • 1

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 9:00

Ja nepouzivam pruzkumnika ani na prenos souboru na jiny pocitac nebo mobil :) Pouzivam TotalCommander a nemam problem s tim se dostat do potrebnych adresaru. Ale to jsme trosku mimo tema.

 

Zadny tajny trik na udelani noveho datadir nepotrebujes. To poklepani na stavovy radek, ktere zminuje Kolombo a ktere se te dotklo, ti umozni udelat adresar presne v tom miste, kde uz jiny datadir mas. (EDIT: a navic myslim, ze vsechny tyto triky jsou dokumentovane na araratu a nejsou nijak tajne ani utajene.)

 

A klidne muzes mit normalni instalaci a datadir jinde na disku nebo na jinem disku. Tak to mam ja. Porad mas oddelena data od programu. Ale nenutim ti sve postupy, pouzivej si to jak ti vyhovuje. Mne se proste michani dat s aplikacemi a nastavenim nelibi. Portable, a tedy to smichani, ma smysl pouzit na flesce, kterou proste preneses a pouzijes jinde. Na druhou stranu uz jsem mel nekolik lidi, kteri byli prekvapeni, ze s fleskou prisli o vsechna sva data, protoze jinde databazi nemeli.


Tento příspěvek byl upraven od gord: 06 říjen 2015 - 9:02

  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 9:02

K normální práci ale průzkumník používat neumím, jsem ze staré "nortonovské" školy.

 

Kolikrát stačí otevřít ten průzkumník v několika oknech.

 

A xtree bylo vždy daleko lepší, než norton.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 9:13

Kolikrát stačí otevřít ten průzkumník v několika oknech.
 
A xtree bylo vždy daleko lepší, než norton.

Xtree bylo trochu jiné... To ale není jen o počtu oken, ale o celkové práci. Opravdu mne například neláká asociování všech možných přípon textových souborů s nějakým notepadem, když na to normálně stačí zmáčknout F4.
  • 0

#19 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 9:16

Nezačneme se tu ještě hádat o Nortonovských programech?

Ještě bych mohl nabídnout Mikroman, možná by ještě šel spustit. Ten neměl žádné přídavné funkce, ale měl pouhých 45kB, vešel se i na skoro plnou disketu. A textový editor Qedit o podobné velikosti, ale s propracovaným systémem tvorby maker, kdyby uměl windows. češtinu, používám ho možná dosud. (oprava, spletl jsem se, Mikroman.com má jen 14,5 kB a ve Windows se spustí)

Jinak ale používám Freecommander. Prostě mi vyhovuje a nepotřebuju to měnit. Ono je to ale jedno. Všechno to vychází z Nortonu, včetně ovládání a zkratek, které nikdo z Windowsáků nechápe.

A mimochodem, proč vůbec kopírovat Commandrem? Což nestačí příkaz copy v dosovském okně?

Přidávám jednu mysterku, kterou jsem teď vyrobil jen pomocí příkazu Copy v dosovském okně.

Přiložené miniatury

  • pokus.jpg

Tento příspěvek byl upraven od mpik: 06 říjen 2015 - 20:03

  • 0

#20 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2015 - 9:41

ještě bych si přihodil k tomu "naprosto neznámo kde, před uživatelem ukrytá složka, kterou nemůže nikdy najít.."

hidden.png


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama