Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

POMOC!


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
32 odpovědí na toto téma

#1 danos50

danos50

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 18:59

Ahoj,

potřeboval bych pomoct s jednou keší.

GC637B3

https://www.geocachi...itle=grasmanka

Stačilo by mi napsat jméno toho Ruského vědce, ale pocom to vylušti by se taky hodila.


  • -4

#2 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 19:13

1. Kdopak jsi ? Ten nick, pod kterým jsi tady, se na webu geocaching.com nedá najít :-(

2. Pokud už máš dokončenou základní školu, tak jsi o tom určitě slyšel.

3. Prohlédni si pořádně ta písmenka v šifře, myslím, že na to jméno přijdeš sám.

4. Na řešení šifer se na fórech neptáme !

 

PS: Přemýšlení asi minuta, bleskové vygooglení nástroje, luštění necelých 5 minut.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#3 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 19:14

Ale no tak...
Ruských vědců není zase tak moc, abys neuhodl který se zabýval jedno nebo dvoupísmenými značkami


  • 3

#4 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 19:39

Ještě:

 

- příspěvky se nadepisují tak, aby už z nadpisu bylo jasné o co běží

- o nápovědu se žádá nejdřív owner a když neodpoví, tak zkus někoho kdo už má odloveno

- tohle je tak jednoduché, že by na to měl přijít každý deváťák, jsou mnohem těžší šifry


  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 19:47

- tohle je tak jednoduché, že by na to měl přijít každý deváťák, jsou mnohem těžší šifry

 

Když si vezmu, s čím jsem měl problémy na začátku a co dnes vidím prakticky na první pohled, tak si myslím, že to hlavně chce nějaké zkušenosti. Asi bych nezačínal lovem mysterek.

 

Ale tohle je opravdu jednoduché, žádné chytáky a záludnosti ....


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:03

a když neodpoví, tak zkus někoho kdo už má odloveno

s tím mám jednu horší zkušenost. Napsali mi, že si to mám řešit s ownerem.
  • 0

#7 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:06

PS: Přemýšlení asi minuta, bleskové vygooglení nástroje, luštění necelých 5 minut.

No, to seš dost pomalej :P . Jinak obtížnost je značně nadhodnocená, ale pokud ještě tazatel nechodil do osmé třídy, tak pak sedí.

Ve výše uvedených příspěvcích už je tolik nápověd, že by to mělo k vyluštění stačit.


  • 1

#8 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:13

s tím mám jednu horší zkušenost. Napsali mi, že si to mám řešit s ownerem.

Holt jsi napsal finálkářům...


  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:13

S tím vědcem by ti mohlo pomoci číslo 101.


  • 0

#10 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:20

Holt jsi napsal finálkářům...


To ne. Prostě není zvyklý nic vyzrazovat.
  • 0

#11 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:30

4. Na řešení šifer se na fórech neptáme  

to je zase výplod <smajlík nevěřícně kroutící hlavou>


  • -5
Xperia TIPO,oregon 450

#12 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:35

to je zase výplod <smajlík nevěřícně kroutící hlavou>

 

 

bod 8

http://www.geocachin...tion=boardrules


  • 5

#13 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 20:44

to je zase výplod <smajlík nevěřícně kroutící hlavou>

bod 1 a 11

http://wiki.geocachi...y_na_fóru_gc.cz


  • 6

#14 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 22:50

S tím vědcem by ti mohlo pomoci číslo 101.

 

Tahle šifra je na mne moc složitá :-)


  • 3

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#15 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2015 - 23:09

Počkej do Velikonoc, na Velký pátek se otevírají poklady - a třeba owner udělá dobrý skutek...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#16 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2015 - 8:54

Tak je pravda že jsem pravidla na která odkazujes asi nečetl takže se kolombovi omlouvám, nejedná se o jeho blábol, ale za nesmyslné to považuju nadále. Kam má člověk jít pro radu když např owner nereaguje a loví sám a nezná se s jinými kačery a třeba se ani seznamovat nechce? Nechápu důvod proč by se nemohl zeptat na foru tykajicim se keší, to má jít do uzenářství na rohu nebo na cykloforum?  :)  Specializovana fora jsem povazoval za jeden stezejnich prostredku jak se dostat k informacim o te urcite veci.Celkově považuji bod 8 pravidel za bod který jde proti smyslu fora. Možná by stálo zato požádat o revizi pravidla  :) , vždyť i když je dotaz položen veřejně, tak odpovědi můžou být soukromé. Takže změnu pravidla bych viděl nějak jako že odpovědi které by mohli spojlovat širokou verejnost budou zodpovidany pouze do sz. Hráč který by chtěl nebo potřeboval poradit, by radu dostal a ostatním by tenhle způsob nijak neuškodil.

 

bod 1 naprostý souhlas, jen je to tak častý nešvar že už to ani nevnímám ale není to důvod proč neporadit

bod 11 neni nikde napsano ze 5 bodu nevyzkousel nebo k nim z nejakeho duvodu nemuze pristoupit a ten 6 povazuju jen za doporucujici 


Tento příspěvek byl upraven od Lanc: 31 říjen 2015 - 8:58

  • 2
Xperia TIPO,oregon 450

#17 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2015 - 9:59

Tak je pravda že jsem pravidla na která odkazujes asi nečetl takže se kolombovi omlouvám, nejedná se o jeho blábol, ale za nesmyslné to považuju nadále. Kam má člověk jít pro radu když např owner nereaguje a loví sám a nezná se s jinými kačery a třeba se ani seznamovat nechce? Nechápu důvod proč by se nemohl zeptat na foru tykajicim se keší, to má jít do uzenářství na rohu nebo na cykloforum?  :)  Specializovana fora jsem povazoval za jeden stezejnich prostredku jak se dostat k informacim o te urcite veci.Celkově považuji bod 8 pravidel za bod který jde proti smyslu fora. Možná by stálo zato požádat o revizi pravidla  :) , vždyť i když je dotaz položen veřejně, tak odpovědi můžou být soukromé. Takže změnu pravidla bych viděl nějak jako že odpovědi které by mohli spojlovat širokou verejnost budou zodpovidany pouze do sz. Hráč který by chtěl nebo potřeboval poradit, by radu dostal a ostatním by tenhle způsob nijak neuškodil.

 

Možná tak trochu souhlas s tím, že mírné rady by se mohli poskytovat po SZ. A nedělám si iluze, že tomu tak není. Na druhou stranu se takhle rozmáhají finálky. I na FB jak jsem koukal se z klasické skupiny o GC rekrutovali lidi, co založili finálky na FB. Mají z čeho čerpat........

Ono tohle fórum je veřejné a bez přihlášení se sem může dostat každý. Já osobně bych třeba rád viděl, kdyby se některé sekce pro nepřihlášené staly nedostupné. Jen nevím, zda je to zde technicky možné. Jinde to funguje. 

 

Slyším více a více stesků jak jsou keše čím dál tím více ničeny a poté od toho samého člověka vidím napsáno, jak reaguje na dotaz jaké keše stojí za to kde navštívit..... Závěr ať si každý udělá sám.

 

Osobně se vydávám na keše, které zvládnu sám, nechci žádnou radu kde jsou hezké keše, protože tím bych se připravil o moment překvapení. A keše na které nemám, ať už z jakéhokoliv důvodu nechávám bejt.

 

Můj názor je ten, že bych zůstal u pravidel, tak jak jsou napsána.


  • 1

#18 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2015 - 10:20

V minulé verzi fóra se sekce o keších nepřihlášeným nezobrazovala. Ono už to nefunguje? I když je otázka, nakolik to někoho zastaví, když udělat si nick je otázkou 2 minut. Osobně bych taky nic neměla proti lehkému nakopnutí v SZ na základě prosby na fóru, ne každej je taková držka, že zná osobně 90% kačerů v okolí svých HC nebo se nebojí otravovat v mailu 20 lidí, až mu konečně někdo odpoví. Řekla bych, že s finálkářema to nemá mnoho co společného, ti se luštěním nezdržujou a rovnou si najdou výsledek. A kdo chce ničit keše, má dost prostoru na tradičkách.

Překvapení na pěkných keších je fajn v okolí HC, ale když jedu někam na dva dny a vím, že na keše budu mít dvě hodiny v polední pauze, tak doporučení, co si vybrat, velice ocením. Stejně jako info, který mysterky např. v centru velkýho města, se mám pokoušet předem vyluštit, a který mě hoděj někam do háje několik kilometrů na periferii, kam se beztak nedostanu.


  • 0

#19 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2015 - 10:35

Pro mě je překvapením to jak keš vypadá, keš kdekoliv, nejenom v okolí HC. A že někam jedu a neodlovím si ty nejhezčí? A co se jako děje? Je mi úplně fuk kolik keší najdu. Prvotní je pro mě místo kam jedu a až poté si kdyžtak odlovím nějakou tu keš. Asi to máme každý jinak.

 

K finálkářům. Nebejt těch co mnohdy souřadnice zveřejní a nebo napovídají, není žádná DB finálek, takže to podle mě má s finálkářema dost společného.


  • 3

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2015 - 12:57

Tak je pravda že jsem pravidla na která odkazujes asi nečetl takže se kolombovi omlouvám, nejedná se o jeho blábol, ale za nesmyslné to považuju nadále. Kam má člověk jít pro radu když např owner nereaguje a loví sám a nezná se s jinými kačery a třeba se ani seznamovat nechce? Nechápu důvod proč by se nemohl zeptat na foru tykajicim se keší, to má jít do uzenářství na rohu nebo na cykloforum?  :)

 

Především vycházíš z prapodivné představy, že každý má nárok odlovit kteroukoliv keš. A to rozhodně není pravda. Když na tu keš nemáš, třeba tak, že neujdeš 50 km na dlouhé multi, tak by jsi ji neměl logovat.

 

Takže pokud někdo nemá chuť luštit opravdu lehkou šifru, tak by tu keš neměl lovit a logovat.

 

Mimochodem, i velmi lehká mysterka v sousedství tradičky je o zhruba 1/10 návštěvnosti keše. A to i když je na finálkách.


  • 7

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama