Přejít na obsah


Fotka

Přejmenování map v MapSource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 17:06

Lze nějak (např. skrze registry) přejmenovat mapy, abych si je v MapSource mohl pojmenovat podle své vůle ? - Znáte to - pokud si člověk stáhne kdejakou free chujovinu, tak jich je tam hromada a žádná konvence pro pojmenování neexistuje, takže vzniká neskutečný bordel. Např mapa Maďarska se jmenuje tak, že ani po tréninku nejsem schopný vyslovit ta slůvka ;-)

resp.: Četl jsem toto: http://gps-maps.info..._mapsource.html
takže při troše snahy bych byl schopný si znovu zkompilovat nový tdb soubor, ale radši bych chtěl editovat ten současný, protože jediná věc o kterou mi jde název mapy zobrazovaný v MapSource
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 19:24

U mapy Thajska se mi teď podařilo změnit název editací souboru Thailand.TDB. V hexaeditoru jsem upravil řetězec Thailand, co začínal na pozici 0009 a končil na 0010. Ale musím dodržet počet znaků, nenapíšu tam víc ani méně - anebo zatím nevím jak.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 20:30

U mapy Thajska se mi teď podařilo změnit název editací souboru Thailand.TDB. V hexaeditoru jsem upravil řetězec Thailand, co začínal na pozici 0009 a končil na 0010. Ale musím dodržet počet znaků, nenapíšu tam víc ani méně - anebo zatím nevím jak.

No vida, zkusil jsem to taky a šlo to - evidentně to nějak editovat jde, teď ještě kdyby se našel někdo chytřejší, kdo tomu rozumí víc než já, to bych byl ščasné :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 21:05

No vida, zkusil jsem to taky a šlo to - evidentně to nějak editovat jde, teď ještě kdyby se našel někdo chytřejší, kdo tomu rozumí víc než já, to bych byl ščasné :-)

Pokud neuděláš zpětnej překlad, opravu a novej překlad, můžeš v tom skutečně menit jen stringy stejný delky.

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 leden 2007 - 21:17

Jde nějak udělat zpětný překlad komerční a zamknuté mapy?
  • 0

#6 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2007 - 23:25

Anonymous: Lze nějak (např. skrze registry) přejmenovat mapy, abych si je v MapSource mohl pojmenovat podle své vůle ? - Znáte to - pokud si člověk stáhne kdejakou free chujovinu, tak jich je tam hromada a žádná konvence pro pojmenování neexistuje, takže vzniká neskutečný bordel. Např mapa Maďarska se jmenuje tak, že ani po tréninku nejsem schopný vyslovit ta slůvka ;-)

resp.: Četl jsem toto: http://gps-maps.info..._mapsource.html
takže při troše snahy bych byl schopný si znovu zkompilovat nový tdb soubor, ale radši bych chtěl editovat ten současný, protože jediná věc o kterou mi jde název mapy zobrazovaný v MapSource

A proč ti to v tom MapSource vadí? Já myslím, že je lepší název mapy ignorovat, než si zbytečně poškodit skripty.


  • 0

#7 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2007 - 13:02

Od okamžiku, kdy mám v MapSource víc jak deset map v tom vzniká hrozný bordel - mapy nejsou nijak seřazené, resp. jsou podle abecedy, ale vzhledem k tomu, že si každý tvůrce svou mapu pojmenuje jak chce a zpravidla nějak totálně blbě, tak při výběru musím hodně hledat - abych to udržel v rozumných mezích, tak mapy používám tím způsobem, že pokud si chci naplánovat nějaký výlet - typicky teď do Thajska, tak překousnu ten bordel a měsíc dopředu tam mám milion porůznu stažených volných map jednotlivých oblastí kde se budu pohybovat a pak většinu zase smažu, i kdybych se měl za další dva měsíce vrátit na stejné místo - Kdybych si to mohl pojmenovat sám, tak udělám systém podle nejpoužívanějších:

1.ČR

2.Slovensko, Rakousko 

3.Evropa

4.Zbytek světa 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama