Přejít na obsah


Fotka

Potapěčská série GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
36 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 17:39

Potapění dělám už docela dlouho a řikám si, že bych mohl založit nejaké cache pod vodou... Respektive řešit to jako multi. Souřadnice vstupu do vody, popis potápění a na daném místě kartička se souřadnicema cílové cache ukryté někde v okolí. Než se do toho pustím, rád bych slyšel názor zkušenějších lovců cachek na takovou serii a případně zda vůbec takové cache lze založit a zda mi budou schváleny ke zveřejnění. Tak se do mne směle puste... Sleduju tím také nějaké doporučení na potapěčské výlety na zajimavé či potencionalně zajímavé lokality....
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 17:52

...založit nejaké cache pod vodou...

Nebylo by spatne udelat pri te prilezitosti nejaky event "Geotopeni", neco jako bylo lezecke "Holesovicke Geopadani". Asi by to bylo organizacne i financne narocnejsi, ale mohlo by to byt zajimave.
Vubec netusim, co by to obnaselo, nemam s potapenim zadne zkusenosti, ale asi nejsem sam, kdo by to rad zkusil...
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 18:09

Potapění dělám už docela dlouho a řikám si, že bych mohl založit nejaké cache pod vodou... Respektive řešit to jako multi. Souřadnice vstupu do vody, popis potápění a na daném místě kartička se souřadnicema cílové cache ukryté někde v okolí. Než se do toho pustím, rád bych slyšel názor zkušenějších lovců cachek na takovou serii a případně zda vůbec takové cache lze založit a zda mi budou schváleny ke zveřejnění. Tak se do mne směle puste... Sleduju tím také nějaké doporučení na potapěčské výlety na zajimavé či potencionalně zajímavé lokality....

rekl bych, ze to je pekny napad. i kdyz asi ne pro nas :)) kese samozrejme jdou zalozit. (vybavuju si ted narychlo vodnika u milicina - potapecska kes) otazka je, kolik je vlastne mezi kacery potapecu, kteri do toho pujdou sami. jestli to pak nebude o tom, ze kaceri budou shanet zname potapece, kteri kdyz pojedou do te lokality, tak se tam pod vodou mrknou na indicie.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 18:45

Podle me to bude malo penez, za hodne muziky = malo nalezu, malo spokojenych geocacheru a hodne prace se zalozenim.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 19:30

Cache pod vodou - proc ne? Budou-li dostupne jen s potapecskym vybavenim, deset metru pod vodou, tak asi opravdu nebude navstevnost nijak zavratna, ale to neni prece argument proti, jen prosty fakt. Budou-li dostupne treba i zdatnym a dostatecne nadsenym (a nadechnutym) cacherum jen tak na volny ponor (nekolik ponoru), tim lepe, behem leta se o ne pokusi jeste par lidi navic (treba i ja :]).

Tipem na potapecsky vylet muzu poslouzit jednim lokalnim - nedaleko Znojma viz cache by Ivomir - Tajny lom Spada do kategorie potencialne zajimave - je docela hluboky, je-li ve vode neco zajimaveho nevim, ale potapeci tu uz spatreni byli, takze mozna jo. Mozna tam v lete zkusim udelat Tajny lom2 - underwater. :]
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 21:38

Ale jo. Proč ne? Nad něčím podobným jsme také přemýšeli. Kdyby to bylo dosažitelné na nádech, do 5m se s trochou snahy potopí kde kdo. Když to bude přesně zaměřené, kdyby to bylo v určité hloubce na bojce, ... Rozhodně to nevidíme nereálně. Možná bude řada nespokojených, asi bude malá návštěvnost ... Ale např. Computer cache jsou také poněkud tématické, za krabičkou na skálu nebude slaňovat kačer, který nemá rád výšky...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2007 - 11:34

Potapění dělám už docela dlouho a řikám si, že bych mohl založit nejaké cache pod vodou...

Dám ti pár námětů, koukni se třeba sem a nebo sem ... Určitě to nebude pro širokou GC veřejnost, ale podle obtížnosti si jistě mnoho lidí vybere i takovouhle cache, je to určitě výzva... :-)
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 18:01

Nebylo by spatne udelat pri te prilezitosti nejaky event "Geotopeni", neco jako bylo lezecke "Holesovicke Geopadani". Asi by to bylo organizacne i financne narocnejsi, ale mohlo by to byt zajimave.
Vubec netusim, co by to obnaselo, nemam s potapenim zadne zkusenosti, ale asi nejsem sam, kdo by to rad zkusil...

no myslim, ze to neni jen tak zajit si zapotapet, nez jako zalezt. nepredchazeji tomu nejake zdravotesty apod..?
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 22:08

no minimalne jedna potapecska keska uz je schvalena a funguje: Vodnik / Water Sprite GCK0KJ takze se schvalovanim by nemusel byt problem, pokud se nezmenili pravidla od doby schvaleni.
Napad peknej, me by se to libilo,jen sehnat nekoho kdy by me vzal s bombou dolu s sebou :)
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 22:39

za krabičkou na skálu nebude slaňovat kačer, který nemá rád výšky...

Ale bude a dokonce se mu to začalo líbit a na výšky si pomalu, ale jistě zvyká a teď si ještě bude pořizovat potápěčskou výstroj :-))).
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 leden 2007 - 22:45

Ale jo. Proč ne? Nad něčím podobným jsme také přemýšeli. Kdyby to bylo dosažitelné na nádech, do 5m se s trochou snahy potopí kde kdo. Když to bude přesně zaměřené, kdyby to bylo v určité hloubce na bojce, ... Rozhodně to nevidíme nereálně. Možná bude řada nespokojených, asi bude malá návštěvnost ... Ale např. Computer cache jsou také poněkud tématické, za krabičkou na skálu nebude slaňovat kačer, který nemá rád výšky...


Tak to udělejte maximálně do 3 metrů hloubky abych se k tomu taky dostal.....
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 0:35

No koukam, ze neco provedu... Puvodne ta prvni, kterou jsem zamyslel (jeste pred postem zavrzena) je v 45m. Jsou tu v CR jedinci co bz to na nadech sice dali, ale i z jinych duvodu jsem tuhle myslenku zavrhl. Add narocnost. Tvorba mi neprijde extremne narocna. V podstate tabulka co je nasmazatelna a ta je dole a potom normalni cache nekde nahore. To mi prijde celkem v pohode. Mist co povazuju za zajimava je celkem dost. Ale vetsinou okolo Prahy. Add GeoEvent. No zvladnout by se to asi dalo, ale predpoklad je pujceni vystroje. Mam doma docela dost kramu, ale to tak pokud chci vzit jednoho ci dva lidi s sebou, na event to neni. Pokud by ale byla ochota do toho neco investovat, tak to muzu zkusit domluvit, ale pouze nekde na bazene. Predpokladana cena nekde okolo 300 az 500 Kc. Bylo by v tom vystroj a bazen. Ja z toho budu mit tak max hlavu jak skopek, ale asi by se to dalo zvladnout. Je to otazka zajmu a casu. Zdravotni stranka veci nelze podcenovat, ale zadna kovbojka pro normalne zdrave lidi to takz neni... To se da nejak dovymyslet. Serie asi teda bude. Udelam jich urcite par co budou dostupne i na nadech. No nechme se prekvapit...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 11:49

mam len 2 pripomienky:

1) mysli na bezpecnost ucastnikov. nic o tom neviem, ale zda sa mi, ze ked sa chce niekto potapat, chodi dlho na teoreticke a prakticke hodiny v bazene, takze to asi nebude na jeden event alebo na hladanie kese bez skusenosti
2) pozri si sucasne potapacske kese. opat sa mi nechce hladat, ale pozri sa, ci take su a kolko, ci je o ne zaujem atd. zda sa mi, ze som cital log ako komusi vytiahli kes spod vody kamarati potapaci. ak je to bezna prax, tak to je na zvazenie.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 12:46

Klidne nejakou potapecskou cache udelej. Podivej se na dosavadni 5-kove cache v republice: samozrejme na ne nechodi tolik lidi jako na parezovky, a cast lidi se zaloguje jen proto ze drzeli pujcenou cache v ruce prestoze se k ni sami nedostali, ale kazda vyzva lidi pritahne. A logy na specializovanych keskach jsou pak vetsinou zajimave :).

A ze tam budou treba jen dve navstevy rocne? To prece nevadi, i tak muze byt zajimave vedet, komu stoji za to potapet se do 40metrove hloubky :-).
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 13:20

No koukam, ze neco provedu... Puvodne ta prvni, kterou jsem zamyslel (jeste pred postem zavrzena) je v 45m.

Potapecske kese urcite ano!! Take ovsem hlasuji pro prevahu kesi dosazitelnych na nadech (5-10m), urcite bude hodne kaceru, kterym to neda spat, pujdou do toho a budou casto uspesni. Hlubsi kese vyzadujici vic nez potapecske ABC jsou sice fajn, ale dopadne to s nimi jako s Vodnikem, ktereho ferove dalo jen nekolik kaceru, zatimco vetsina nalezcu to sama nezkusila, ale nechali si souradnice od nekoho "vylovit" nebo je louskli pomoci pocitacem. To podle me pozbyva jakoukoliv hodnotu a poetiku. Pro mene zdatne ci vybavene lovce je preci dost hezkych parezovek, multina a mysterek. Proto bych se u potapecskych kesi zameril spis na vykon lovce nez na jeho vybaveni. Kes ve 45m je sice zajimava, ale realne se blizi jiste extremni kesi 2,5km pod hladinou Atlantiku na podmorske vedecke stanici.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 14:23

To teda v zadnem pripade!!! Aby mi pak strasila v mape jako neulovena? Kdyz nejsem potapec!
:-D
Ale ted vazne. Jen zakladej. To ze mi bude nekde seznamu okolnich kesi bude nejaka takova viset je prece muj problem! Bud si udelam potapecsky kurs, nebo to budu muset nejak rozdejchat. ;-)
Edit: Jo! A taky bych si moh postavit ponorku.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 12:00

Ja bych asi fakt dal prednost parezovce s peknym vyhledem...potapeni, lusteni hlavolamu a podobne bych nechal jako samostatne discipliny. Nevim, jak je tomu u Vodnika, ale potapecskou kesku odlovi fakt jen par lidi...
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 13:33

.... Proto bych se u potapecskych kesi zameril spis na vykon lovce nez na jeho vybaveni....


Takto pojaté by to chtělo od ownera , aby neuznával logy, kdy cache vyzvedne nějaká pomocná síla, dočasně pro tento účel zařazena do geocacherského teamu. Jinak to pak totiž postrádá smysl a obtížnost cache bude spíš o tom, zda má dotyčný známého potápěče, nebo ne - viz Vodník cache :-) Což pak znehodnocuje snahu těch, co cache odloví bez cizí pomoci (u horolezeckých keší to platí stejně).
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 14:39

Edit: Jo! A taky bych si moh postavit ponorku.

Nahodou. Kdyz jsem se poprve dozvedel o Vodnikovi, tak jsem jakozto naprosta suchozemska krysa stravil den na internetu hledanim, kterak by sla vyrobit miniponorka s CCD. Btw. to by snad jako pravoplatny nalez uznat slo ne? Samozrejme z toho jako ze vseho podobneho seslo, ale i tak mam takovehle cache rad a jsem rad, ze existujou (i kdyz vim, ze si je asi nikdy neodlovim). Je to inspirativni. Jinak by zvitezila fadnost parezu, na ktere by pak jistojiste vsichni, co je ted maji radi, zacli nadavat :-))
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2007 - 12:45

Mně se nápad s potápěčskou sérií líbí. Sám bych sice takovou cache také neodlovil, ale někdo se určitě najde a udělá mu radost. Když autor počítá a smíří se s menší návštěvností, je to jeho věc. Ano, jsem i pro šílené cache určené pro zlomek geopopulace.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama