Přejít na obsah


Fotka

GPSMAM60CSx a držák na kolo


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Georf

Georf

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 10:14

Zdravím a prosím o radu,

na www.svetgps.cz jsem si koupil držák na kolo pr GPSMAP60CSx a protože jsem technický antitalent, nepochopil jsem, jak jej ke kolu, ale hlavně k GPS připevnit. V horní části GPS je závit pro držák na opasek, který je příslušenstvím GPS, ale ten tam zjevně s držákem kola nepatří.

Prosím o radu. Díky.


  • 0

#2 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2007 - 10:29

Georf:

Zdravím a prosím o radu,

na www.svetgps.cz jsem si koupil držák na kolo pr GPSMAP60CSx a protože jsem technický antitalent, nepochopil jsem, jak jej ke kolu, ale hlavně k GPS připevnit. V horní části GPS je závit pro držák na opasek, který je příslušenstvím GPS, ale ten tam zjevně s držákem kola nepatří.

Prosím o radu. Díky.

Do toho závitu zašroubuješ úchytku, která se pak právě používá jak pro uchycení do klipu za opasek, tak do "kolébky". Ta kolébka obepíná zezadu GPS a ta má lyžiny, kterými se pak zaklapne do držáku na řidítkách. Kolébka by měla být součástí koupeného držáku na kolo, včetně té úchytky do závitu. Samotný držák na řidítka je obepínací dvoudílná svorka, která se přetáhne přes trubku řidítek a stáhne šrouby.
Prodává se to všechno dohromady jako set, ale netuším, zda se to dá koupit i samostatně, jako náhradní díly.


  • 0

#3 Pat a Mat

Pat a Mat

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 17:32

Prosím tě, napiš mi, který jse to typ. Až když jsem si objednal držák na Garmina 60 CSx, zjistil jsem, že je asi pět druhů (já objednal typ (189) a všechny mi podle obrázku připadají příšerný a podle obrázku taky nechápu, jak to má sedět. Vůbec k tomu nenapíšou na jaký je to přesně typ, tak nevím. Ještě mi nedošel, tak mám možnost ho odmítnout, ale potřebuji taky poradit. Díky za odpověď. Jirka
  • 0

#4 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 18:24

Ahoj,

já byla nejdříve taky celá bezradná, jak to mám upevnit na kolo, pak mne ale trklo, je to taková kolébka, do které uložíš svoji GPS Map60CSX a teprve tu kolébku uchytíš do kolejnic na držáku na kole. Kolébku lze rovněž upevnit na držák na skle v autě. Na čísla se podívám doma, snad ještě mám obal a papírky k tomu. Drží to pevně a mám vyzkoušeno, že zatím zcela bezpečně odolává i všem otřesům na kole.


  • 0

#5 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 23:14

NadaK2:

Drží to pevně a mám vyzkoušeno, že zatím zcela bezpečně odolává i všem otřesům na kole.

Máme asi stejný typ - kolébka a kolejničky na kolo. Kolébka je stejná i pro upevnění do auta, tam mám samolepku na přístrojové desce. Kolébky mám tedy dvě, protože samostatně jednotlivé díly se asi koupit nedají. Fotky, jak to vypadá v autě jsem uvedl v jiném vlákně: http://geocaching.cz...ShowThread.aspx.

Ale k té bezpečnosti. Taky jsem si myslel, že to nemůže vypadnout. Ale při jednom trochu rychlejším sjezdu po trochu rozbitější cestě se stalo. Nestihl jsem nadlehčit přední kolo, najel nešetrně do odvodňovacího kanálku napříč cestou a už to bylo. GPSka vyskočila z kolébky a skákala po cestě jako balón. Když jsem ji zvedal, tak se mi orosilo čelo. Displej tmavý, ale bez škrábance. Trochu podřený byl kryt ze všech stran a anténa. Navíc jedna polovina krytu je v místě, kde je gumové těsnění trochu promáčklá, tak nevím jak to bude s voděodolností. Když na mne po zapnutí pípla a našla družice byl jsem radostí bez sebe [:D] Funguje bez problémů! Ale už ji raději při rychlejších sjezdech kamenitým terénem sundávám.


  • 0

#6 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2007 - 16:54

Díky za upozornění. Jezdím všude možně po cestách i necestách, ale protože se bojím padat, tak jezdím opatrně. GPS-ka mi už také upadla, naštěstí bez následků (mám jeden škrábanec na displeji hned z prvního výletu). taxe měj
  • 0

#7 vytrvalec

vytrvalec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2007 - 14:42

Mně zatím šedesátka z kola neupadla. Poutko na ruku ale raději navlékám na řídítka. V případě vysmeknutí by pak nemusela skákat po kamenech, ale jen by párkrát bouchla do vidlice.
  • 0

#8 HonzaK72

HonzaK72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2007 - 20:40

Mion napsal/a:

Georf:
<P>Zdravím a prosím o radu,</P>
<P>na <A href="http://www.svetgps.cz/" mce_href="http://www.svetgps.c....svetgps.cz</A> jsem si koupil držák na kolo pr GPSMAP60CSx a protože jsem technický antitalent, nepochopil jsem, jak jej ke kolu, ale hlavně k GPS připevnit. V horní části GPS je závit pro držák na opasek, který je příslušenstvím GPS, ale ten tam zjevně s držákem kola nepatří.</P>
<P>Prosím o radu. Díky.</P>
<P>

</P>
<P>Do toho závitu zašroubuješ úchytku, která se pak právě používá jak pro uchycení do klipu za opasek, tak do "kolébky". Ta kolébka obepíná zezadu GPS a ta má lyžiny, kterými se pak zaklapne do držáku na řidítkách. Kolébka by měla být součástí koupeného držáku na kolo, včetně té úchytky do závitu. Samotný držák na řidítka je obepínací dvoudílná svorka, která se přetáhne přes trubku řidítek a stáhne šrouby.<BR>Prodává se to všechno dohromady jako set, ale netuším, zda se to dá koupit i samostatně, jako náhradní díly.</P>


Tady to vsechno je:
http://www.it-zone.c...Id=16743&Page=1
  • 0

#9 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2007 - 19:52

Ahoj!Jezdím na kole s GPS60Csx už více než rok,zatim mi upadla jen jednou a to jsem si byl vědom,že jsem jí neúplně zacvaknul do vaničky.Přežila s pár škrábanci!Proto teď provléknu poutko navigace kolem páček brzdy,jen tak pro jistotu!Doporučuji všem!;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama