Přejít na obsah


Fotka

Navigace podle prošlé trasy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 kralik

kralik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 13:14

Ahoj geokolegové, byl mi předložen problém, který jsem zatím neřešil, takže nevím. Kamarád používá GPS (GPSmap 60CSx) na cesty na kole. Po příjezdu domu sedne k MapSource a uloží si prošlou trasu do PC (tak to asi děláme všichni). Pošle soubor někomu, kdo by se rád nechal navigovat podle této uložené prošlé trasy. Já jsem to takhle zatím nikdy nedělal, ale podle jeho tvrzení mu to skutečnost, že se odchýlil od trasy, oznamuje např. až za křižovatkou, na které měl odbočit. Moje teorie je, že zatímco na standardní navigování používá(-me oba) routovatelnou mapu, ta si aktuální spojnici mezi START->CÍL přepočítává průběžně, podle potřeby i mění zobrazovanou trasu a hlavně PŘEDEM upozorňuje "bacha, za chvíli zatoč" (protože ta mapa ví, že tam je odbočka), tak ta "trackback" navigace samozřejmě s mapou nijak nesouvisí - mohu se (nevím, ptám se?) navigovat i v přístroji bez mapy a protože nemám žádné waypointy, mezi kterými by si to GPS dopočítala, tak mě to směruje bodík po bodíku (cesta-necesta) a když se vzdaluji od dalšího v pořadí, tak to řve... Je to tak nějak?

Kratší verze otázky: jak se při "trackback" navigaci (nezávisle na použité mapě) dozvědět o změně směru s předstihem, podobně jako u vypočítané trasy v routovatelné mapě?

Podle mě to ani jít nemůže...


  • 0

#2 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2007 - 13:47

kralik:

Kratší verze otázky: jak se při "trackback" navigaci (nezávisle na použité mapě) dozvědět o změně směru s předstihem, podobně jako u vypočítané trasy v routovatelné mapě?

Podle mě to ani jít nemůže...

Musí si podle toho tracklogu v Mapsource předem naklikat trasu, ktera povede ve stopách toho tracklogu. Pak tuto nově vytvořenou trasu uložit do (routovatelné) GPS a pak lze spustit nad takovou trasou navigaci.

Možná lze přímo v MapSource nějak zkonvertovat tracklog do tracku (s vynecháním přebytečných bodů). Ale nikdy jsem to nepotřeboval, takže jsem to nestudoval.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama