Přejít na obsah


Fotka

Paperless GC na PDA - poraďte prosím


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
14 odpovědí na toto téma

#1 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 1:02

Chci se svým PDA přejít k paperless GC. Zatím jsem si listingy většinou tisknul, ale s PDA je to asi blbost.

Poraďte prosím nejjednoduší (popř. váš oblíbený) způsob jak dostat listingy cachí (popř. další věci jako logy, obr. atd.) do PDA na offline prohlížení v terénu.  

Jsem obyč. member ne Premium takže GSAK je mi asi na nic (nemůžu stahovat GPX). Nedávno jsem si stáhnul skrýšotlač, ta vypadá docela použitelně.Jiné programy na offline GC zatím moc neznám takže si nechám rád poradit.

Předem všem díky za rady!
 


  • 0

#2 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 7:16

Bez toho GPX to bude těžký. Asi nejlepší pro tebe bude ona Skrýšotlač, kde si listingy vyexportuješ jako html dokument. Uvidíš, že dál si budeš tisknout složitější multi nebo mystery, aspoň já to tak dělám. Ale jinak je tvá snad chránit naše lesy chválihodná! [:)]

Choze


  • 0

#3 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 9:00

Při hledání jsem tady na foru našel postup se Skrýšotlačí a prohlížečem Plucker, ale ten je bohužel jen pro Palmy a já mám Pocket PC.

Taky je zmiňován program Easyniche (geoniche), na obrázky geoniche jsem koukal tam to vypadá to jako jako navigace na cache s šipkou - to už ale mám mě osobně úplně vyhovující VitoNavigator II a BeeLineGPS (ten má možnost importu seznamu cachí z online.poi.cz).

Spíš mě fakt zjímají ty offline listingy na prohlížení v PDA. Jak to děláte s tou Skýšotlačí? Napište mi prosím nějaký jednoduchý postup jak na to. Včera večer jsem zkoušel nějaké cache exportovat do html, ale výstup byl pěkný jen na PC v PDA už nebyl moc přesvědčivý (nevešlo se to na obrazovku PDA musel jsem furt skrolovat, nebyly tam žádné obrázky ani takové ty malé ikony atp. ), zatím prostě asi nevím jak to správně nastavit..

Předem moc díky!


  • 0

#4 Pazitka

Pazitka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 9:58

Podivej se na program GeoScout. Zkusis, a uz nebudes chtit nic jineho. Majitele OBYCEJNYCH outdoorovych GPS ti budou zavidet ;-)

  • 0

#5 Kate & Scooby

Kate & Scooby

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2007 - 10:03

>Jak to děláte s tou Skýšotlačí?

Skrolovani - pohraj si s nastaveni Skrysotlace (listing pro tisk, blokovani tabulek...) 

Obrazky - jeste na PC s pripojenim na Internet vygenerovane HTML otevri a znovu uloz jako kompletni HTML, pak do PDA zkopiruj toto HTML i slozku s obrazky

 Scooby

 


  • 0

#6 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2007 - 19:45

pazitka: Podivej se na program GeoScout. Zkusis, a uz nebudes chtit nic jineho. Majitele OBYCEJNYCH outdoorovych GPS ti budou zavidet ;-)

Tak jsem nainstaloval ten GeoScout - umí stáhnout cache jako gpx i s info o cache i pro non PM, ale bohužel jenom jako prostý text bez obrázků a někdy dokonce ani ne celý, dále se mi podařilo stáhnout maximálně 50 nejbližších cachí od zadaných souřadnic (když dám víc vyskakuje nějaký error). Máte s tím někdo podobné zkušenosti, nebo dělám něco špatně.


  • 0

#7 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 17:39

Zde jsou moje zkušenosti Paperless GC na PDA. Absolutně nutné je mít k dispozici GPX soubory s popisem keše. Nyní jakožto PM využívám PocketQuery z GC.COM, ale GPX, které produkuje skrýšotlač jsou také výborné. Na PDA používám BeelineGPS, který dokáže GPX importovat a zobrazovat listingy v Pocket Exploreru (pro neznalé = Internet Explorer pro PDA). V nejnovější betaverzi 1.80.beta 9 dokonce korektně zobrazuje i nestandardní znaky, které se propašovali do listingu.

Nově také používám GSAK, který dokáže vygenerovat a vyexportovat složku se html listingy.Ty se pak dají pohodlně prohlížet v PDA v libovolném internetovém prohlížeči (Např Opera Mobile apod). Výhodou generování těchto html listingů z GSAKu je to, že obsahují i všechny  obrázky z listingu.

 Paperless GC je výborný na regular cache a jednodušší multiny. Přesto ale výrazně doporučuji si sebou brát papírový blok a tužku na poznámky při přepočítávání souřadnic, luštění myster v terénu apod. Je ale pravda, že se výrazně sníží spotřeba inkoustu v tiskárně a spotřebovaných papírů...


  • 0

#8 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2007 - 9:28

Honzik&Pavlinka:  

 Paperless GC je výborný na regular cache a jednodušší multiny. Přesto ale výrazně doporučuji si sebou brát papírový blok a tužku na poznámky při přepočítávání souřadnic, luštění myster v terénu apod. Je ale pravda, že se výrazně sníží spotřeba inkoustu v tiskárně a spotřebovaných papírů...



PDAčko je právě úžasné na složitější multiny [;)] - z listingu si přes clipboard přeneseš i opravdu brutální vzorce do Pocket Excelu bez jediné chybičky, tam uděláš drobné úpravy a Excel to za tebe všechno spočítá.


A pokud si chceš udělat poznámku, můžeš přímo do BeeLinu nebo GPXSonaru, případně do jiného poznámkového programu v PDAčku.


Už jsem si přestal nosit i papír a tužtičku pro strýčka příhodu po té, co jsem je na posledních několika desítkách multin nepotřeboval. Jsem 100% paperless a je mi fajn [:D] A navíc je to ekologický. Až teda na ty plastové krabičky, které pořád nechávám někde v lesích [;)]


  • 0

#9 JedlaTeam

JedlaTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 15:35

Zdravim, chtel jsem vyzkouset GeoScout na mem novem HTC S730, stahnul jsem posledni verzi z netu a nainstaloval. Nechce se ale spustit, hlasi chybu, ze v exe doslo k neocekavane chybe. Nevite nekdo co s tim?
  • 0

#10 Favet

Favet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 16:33

Mně se poslední dobou nejvíce líbí listingy pro PDA jako HTML uložené přes GeoGet. Dříve jsem používal starší verzi Skrýšotlače, ale ta již při několika desítkách keší generovala moc dlouhé soubory, u kterých pak v PDAčku šíleně trvalo, než jsem si našel a zobrazil co bylo potřeba (u HTML kolem 1 MB již načítalo a scrolovalo velmi pomalu).
Novější verze Skrýšotlače HTML sice již dělí a indexuje, ale ukládám si z ní pouze XML, která importuji do GG.
V něm si dělám přehledy, mapy, případně doplňující poznámky a další waypointy a pak to exportuji pro offline použití v PDA.
Sice to chce zpočátku chvíli zkoušet a učit se, ale s výsledky jsem momentálně spokojen a nic jiného nehledám! :P
  • 0
Favet (dříve FaVeTteam)

#11 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 16:48

Naprosto souhlasím s FaVeTteamem...
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 17:46

A ja mohu uz jen dodat, ze vyvoj GeoGetu rozhodne neni u konce, a veci na vylepseni je tam jeste dost. Aneb, nejake ty napady tu jsou. ;)
  • 0

#13 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 18:47

Já jsem naprosto spokojený s tenademem OziExplorer+Geoscout. Jsem PM a tak si stáhnu gpx soubor, ten načtu v Geosoutu a v Gsaku převedu do wpt souboru, který pak načtu v Ozim. Než jsem byl PM, tak jsem požadovaná data stáhnul rovnou Geoscoutem (po 99 keších, z čehož GS udělal 99 gpx souborů), která jsem načetl v gsaku a tam převedl do wpt.
  • 0

#14 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 22:12

Vlákno je už rok staré, ale snad jen že PM+GSAK je vzhledem ke kurzu dolaru dost výhodné. Jinak já mám kombinaci GPX Sonar, který keš vyplivne jako html do prohlížeče (P-IE, Opera). Tahá to z GPX.
  • 0

#15 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2008 - 10:11

abakus napsal/a:
<P>PDAčko je právě úžasné na složitější multiny [;)] - z listingu si přes clipboard přeneseš i opravdu brutální vzorce do Pocket Excelu bez jediné chybičky, tam uděláš drobné úpravy a Excel to za tebe všechno spočítá.</P>

Je nějakej jinej způsob, než to zdlouhavě naklikat?:)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama