Přejít na obsah


Fotka

Co s ulozenou trasou? & Muzu do GPS "pridat" silnici?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Mr.Voza

Mr.Voza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 11:58

Ahoj,

Koupil jsem si na inzerat GPS Garmin eTrex Legend a tomu mapu TOPO50 v3 od Bedi Travnicka. Je to moje prvni GPS a jsem v oblasi GPS navigace naprosty novacek, takze prosim budte shovivavi k me naproste neznalosti zakladu problematiky GPS ;o)

 

Mel bych 3 otazky:

 

1. Ulozenou proslou trasu si stahnu pres MapSource do PC. Na mape v MapSource se me zobrazi, ale na netu jsem videl i tyto trasy zobrazene na satelitni mape. (Napr: na gpscentrum.cz - GPS Grafiti). JAK SE TO DELA? CO VSECHNO JESTE MUZU S ULOZENOU TRASOU V PC TAKE DELAT (pripadne doporucte nejakej software)?

 

2. Pobliz mesta, kde bydlim postavili novou silici a chysta se dalsi. Tyto silnice ale mapa TPOP50 neukazuje. (na mapy.cz je videt to videt tady: Loc: 49°58'35.44"N,15°46'54.87"E - musite trochu oddalit zoom, jinak se nezobrazi). KDYZ SI TUTO SILNICI PROJEDU A ULOZIM JAKO PROSLOU TRASU, MUZU JI PAK NEJAK PRENEST DO GPS JAKO SILNICI? POKUD ANO TAK JAK?

 

3. MUZU DO MAPY V GPS NEJAKYM ZPUSOBEM ULOZIT SVUJ VLASTNI (nakresleny) OBEKT ABY SE ZOBRAZOVAL JAKO SOUCAST MAPY? POKOD ANO, TAK JAK? Konkretne tim myslim treba obrys plochy pardubickeho nebo hradeckeho letiste.

 

Predem moc dik za kazdou odpoved a radu.

Mr.Voza ;o) 


  • 0

#2 ghamik

ghamik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2007 - 23:12

Ahoj, tak popořadě:

1) Ano, lze to, je mnoho různých aplikací, já preferuju super českou na adrese http://utrack.crempa.net/index_cz.php tam vložíš GPX soubor a o zbytek se postará aplikace. GPX soubor získáš tak, že požadovanou trasu si z Mapsource zkopíruješ do jiné instance Mapsource (abys v tom měl jen ten úsek co tě zajímá) a následně uložíš jako formát GPX.

 2 a 3) Řešením je výroba vlastní mapy - vyrobíš nad požadovanou oblastí další, průhlednou vrstvu jen s tvými objekty (cesty, plochy apod.) a následně pošleš do přístroje jak základní mapu, tak tu tvoji vrstvu. Výroba není zrovna snadná a vyžaduje dost experimentování i s návodem. Hezký postup je třeba tady: http://wiki.geocachi...mapy_pro_Garmin


 


  • 0

#3 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 0:23

http://utrack.crempa.net/index_cz.php WOW....super....akorat bych potreboval mensi napovedu...byl jsem v terenu...celej den chodim, a semtam vypadne signal, vypnu gps atd....a za ten den se me trasa rozdelila asi na 20 kousku....nejde to nejak vyresit aby se to spojilo? nebo jakoby bralo jako jednu trasu? proste abych tam nemel 20 kousku po kilometru ale jeden 20kilometrovej;)
 


  • 0

#4 ghamik

ghamik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 0:29

Jasně že jde, všechno jde :-) V Mapsource je na to přímo nástroj - spojení tras (příp. Nástroje --> spojení stopy). Dá se nejen spojovat přerušená trasa, ale i mazat přebytečné chybné body, upravit nesmyslná výška apod.


 


  • 0

#5 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 17:17

Tak v te verzi co mam asi ne:( (6.7)

  • 0

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2007 - 18:05

swenney: Tak v te verzi co mam asi ne:( (6.7)

Stahni si novejsi. Myslim, ze spojovani tras funguje od 6.10. 


  • 0

#7 Mr.Voza

Mr.Voza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2007 - 16:52

Jeste jednou moc dik za odpovedi... to vykreslovani trasy do satelitni mapy je fakt super [:)]

Jeste bych se chtel zeptat jak se u TOPO50 v3 a Garmina eTrex Legend pouziva funkce Routing, kterou mam moznost si nahrat do pristroje pri nahravani mapy... myslel jsem, ze s temito daty bude pristroj vyhledavat cestu z bodu A do bodu B po silnici a ne jenom vzdusnou carou, jako bez nich... zkusil jsem nahrat mapu do GPS nejdriv bez routingu a pak s nim, ale absoulutne zadny rozdil jsem nezpozoroval... Objasni me prosim nekdo k cemu tam ty data zabiraj misto? Neni lepsi nahravat mapy do GPS bez techto dat? Da se to vubec s Garminem eTrex Legend nejak vyuzit?

Predem zase moc dik za kazdou odpoved

Mr.Voza 


  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2007 - 17:17

Legend nema v sobe funkci routingu, takze proto nepozorujes zadny rozdil. Proto je zcela zbytecne do teto GPS ty routingove informace necitat, jen to zbytecne zabira misto v uz tak male pameti.

  • 0

#9 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2007 - 17:20

Mr.Voza:

Jeste bych se chtel zeptat jak se u TOPO50 v3 a Garmina eTrex Legend pouziva funkce Routing,

U cernobileho Legenda nijak... bohuzel neumiroutovat. Pro tento prristroj je opravdu zbytecne nahravat routovacidata do pameti. Jsou nevyuzitelna a zbytecne zabiraji celkem dost mista.


  • 0

#10 Mr.Voza

Mr.Voza

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2007 - 23:55

Vyborne... to jsem potreboval vedet... uz to mazu a nahraju si tam misto toho 2 okresy navic...

diky... 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama