Přejít na obsah


Fotka

Maly clanecek o GC


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2007 - 20:38

Zajimavost zrejme hlavne pro ucastniky znojemskeho eventu - mozna si vybavite, ze tam pobihal takovy clovek v batikovanem tricku, s nekterymi z vas primo mluvil... :] No a vzniklo z toho tohle:

http://brnensky.deni...ing_070307.html


  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2007 - 21:03

Hezky. [:)]

  • 0

#3 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2007 - 21:09

Moc zajimavy clanecek. Nejvic me prekvapilo, ze dle nej mel Saman po delsi dobe zaplou svou GPS, coz je nevidane [:)]

  • 0

#4 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2007 - 21:21

Minulý rok u nás v Krušných horách také novinář uveřejnil článek do místního plátku: http://www.geocachin...d6-5a6cb27828ae
  • 0

#5 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2007 - 21:48

minarjo: Moc zajimavy clanecek. Nejvic me prekvapilo, ze dle nej mel Saman po delsi dobe zaplou svou GPS, coz je nevidane [:)]

No pozor, je tam napsano 'drzi v ruce', o zapnuti ani slovo. No a ja se taky divil, co jsem vsechno rekl... :] Ale tak to v novinarine chodi, jak jsem byl poucen. Ona treba ta slecna na obrazku taky drzi v ruce Legenda, i kdyz je to Verunka od Ivomira, a tihle dva hledaji s PDAckem :]


  • 0

#6 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2007 - 23:37

Hehe, no hovoril som ako to byva nieco ine, ale pracoval som kedysi v novinach, takze viem ako vznikaju. Ale vynimocne je pravda, ze som mal zapnutu GPS, ale len kvoli tomu, ze som konecne nezabudol nabit baterky [:)]

  • 0

#7 Cimrman

Cimrman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2007 - 8:29

Tak Šaman chce prorazit v bulváru?Tak pozor, aby jsi se nemusel za chvili schovávat před paparazii[:D]Šamane, kdybys potřeboval ochranku, víš na koho se obrátit...[;)]
  • 0

#8 choze

choze

    Advanced Member

  • Administrators
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2007 - 11:50

Další zmínka o Znojmu - Marekl ve svém článku uvádí jako přiklad eventu ten ze 3.3.2007 [Y].

BBBubáku, ty nakonec budeš celebrita [;)].


Choze


  • 0

#9 Broupal

Broupal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2007 - 23:14

Tak si tak brouzdám po netu, čtu si, co je ve světě novýho a na co nenarazím:

 http://aktualne.cent...phtml?id=374439
 


  • 0

#10 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 10 březen 2007 - 23:43

Pěkná PR. [:P] Ale nakonec, proč ne?

Například na českých internetových stránkách www.geocaching.cz je nyní registrováno bezmála 1300 uživatelů. Podle některých odborníků může být v Česku až několik tisíc hledačů pokladů,

By mě zajímalo, kteří odborníci to byli? [;)] Třeba už se geocaching někde studuje. [:D]


  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2007 - 14:57

Broupal:

Tak si tak brouzdám po netu, čtu si, co je ve světě novýho a na co nenarazím:

 http://aktualne.cent...phtml?id=374439">http://aktualne.centrum.cz/technika/mobilni-svet/clanek.phtml?id=374439
 

Hahaha [:D][:D]  Co je odbornik na geocaching?


  • 0

#12 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2007 - 19:36


 


  • 0

#13 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2007 - 20:40

Tom Klíčník:

Tak to mám nejvyšší čas najít si nějakou méně masovou záležitost [:S]



Evoluci nezastavíš. Popularita všech outdoorových aktivit roste nezadržitelně. Komerce bude prostupovat hlouběji a hlouběji. Podobné obavy jsem měl už v době, kdy jsem teprve před rokem s GC vůbec začínal. Geocaching v dnešní (nebo možná včerejší) podobě je příliš dobrý na to, aby sám sebe nezahubil. [:'(]

V klidu, časem se to někam vyvine. Možná se z cacherů-staromilů vytříbí skupina "renegátů" s vlastními pravidly a podporovanými zpočátku nekomerční technologií. A bude-li to dobré, pak se objeví další podobné článečky, popularita stoupne, komerce proroste a kruh se uzavře...

A nebo se GC přerodí třeba do interaktivních her typu Matrix, kde se za listing bude platit jako za vstupenku. Odpadky pak bude možné pohazovat kolem sebe, rozhodně žádné nesbírat, protože to vše bude v ceně zaplaceného "zážitku". Špatné zaměření souřadnic bude považováno za funkční nedostatek a vznikne nárok na vrácení části úhrady za odebrané služby, atd.

Začínám být off-topic, takže si své vize raději strčím do... třeba do blogu... možná... anebo .... anebo raději budu mlčet... [:)] Zatím mi totiž geocaching jenom dával. A to málo, co jsem zaplatil či obětoval, se nikdy nevyrovná tomu počtu nádherných míst, které jsem navštívil a hlavně tomu množství fajnových lidí, které jsem díky GC poznal.

  • 0

#14 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 2:01

Tom Klíčník:

Tak už máme 1300 registrovaných a možná ještě víc?

Tak to mám nejvyšší čas najít si nějakou méně masovou záležitost [:S]

Myslel jsem, že "hledáme pro radost" a že "lov je cennější než kořist" a ne protože "chceme se odlišit" a "když už nemůžeme být elita, tak to radši zabalíme" [:@]


  • 0

#15 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 7:21




  • 0

#16 adp.

adp.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 8:11

Dan se pustil do filozofie[:P]

chvili jsem si myslel, ze trosku ryjes do mne a narazis na stalkera a vecnou baterku, ale pak mi doslo, ze ty jsi tam jeste nebyl.[:D]

geocaching se dynamicky vyviji, ale vyviji se smerem, jakym ho vsichni smerujeme.

a treba to nesmerujeme zas tak spatne

kdo vi

ukaze budoucnost


  • 0

#17 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 14:25

Tom Klíčník: Já v tom žádný rozpor nevidím, právě naopak. A už vůbec nechápu tvoji poznámku o "elitě".

Elita možná nebylo správně zvolené slovo, spíš se tam hodí "vyjímeční". Nepřijde mi ale rozumné stavět se na hlavu kvůli tomu, že čím dál tím větší počet lidí proniká do mé zábavy, které jsem se kdysi věnoval já (tím myslím tebe), pár kamarádů a pár desítek pražáků... Pokud bys skutečně chtěl vrátit čas do té romantické dřevní doby, tak by to snad ani takový problém nebyl, protože domluvit se s takovým počtem lidí, jaký tenkrát hrál by bylo otázka několika hodin u ICQ.


  • 0

#18 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 22:03

Abych ještě jednou štouchnul... Ze zprávy podobné té na ČTK, tj. celostátní a všeobecné zpravodajské agentuře, mám popravdě pramalou radost. Mě se líbí, když se geocaching šíří jako dobrý virus od kamaráda ke kamarádovi, v práci mezi kolegy, z rodičů na děti, mezi známými, ap. Současně s pravidly se zároveň předávají i hodnoty, které vyznáváme. Podobné zprávy totiž přivedou jen další stovky a tisíce lámů, kteří považují zasazené cache za něco nárokového, co by mělo jaksi být přibaleno jako bonus k drahému přístroji. Dlouho jim bude trvat než z fór a od nových známých pochopí, že je to hra od fajn lidí pro fajn lidi.

Proto, když se mě někdo ptáte, zda budou na geozávodech média, tak právě v tomto ohledu jako tiskový mluvka plánuji zklamat. Ano, určitě by to ze zpravodajského pohledu stálo za 30-45vteřinovou stopáž ve víkendových večerních zprávách nebo dvoustránkovou reportáž v barevném společenském magazínu. Ale pokud mě kolegové spolupořadatelé nepřehlasují, pak nebudu dobrovolně přispívat ke konci geocachingu v té podobě, jak ho známe nyní [;)]


  • 0

#19 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2007 - 22:42

Nejsem teda spoluporadatel, ale hlasuju pro tvuj pristup, tedy bez medii. Nejen proto, ze taky medializaci nevidim jako ten nejlepsi zpusob sireni GC (kteremu by bylo posetile snazit se nejak obecne branit)... ale i proto, ze ta akce asi prece jen nebude zrovna ukazkou toho, o cem predevsim, nebo vetsinou a typicky, GC je... :)

(Tim ale nechci geozavod jakkoliv shazovat!)


  • 0

#20 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2007 - 10:49

 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama