Přejít na obsah


Fotka

eTrex přestal fungovat


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 MartinBrno

MartinBrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 10 April 2007 - 22:46

Zdravím z Brna,

mám problém. Vlastním 2 měsíce eTrexe (oranžovýho), z druhé ruky a najednou nefunguje. Měnil jsem vybité accu za nové a už se nezapnul. Při zapojení externího napájení přes konektor je spotřeba 6 mA při podrženém tlačítku, jinak 0,05mA. Přístroj je evidentně nový, od známého co ho dostal jako dar a nepoužíval. Netuší někdo co stím? Reklamovat nejde. Nemůže být před tím uvnitř před tím zavařeným vnitřkem vřazenej nějakej stabilizátor co mohl odejít, že by jako se vyměnil? Jde to rozdělat(ten oranžovej kryt), komplikovaně, ale jde.

Martin Brno.


  • 0

#2 MartinBrno

MartinBrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 12 April 2007 - 21:14

Takmještě poznámku,

přístroj jsem bez problému rozdělal (mám fota, ale neumím je sem vložit), uvnitř je plošný spoj jako v mobilu a kovový kvádřík pravděpodobně s čipem příjmače. Myslím, že mi odešel stabilizátor, nevíte kde by šlo sehnat od eTrexe schéma? Mělo by to jít opravit. Nic tím neskazím, vyhodit to můžu vždycky.

P.S. Bacha na vodotěsnost těchto přístrojů, tuto zajišťuje pouze onen gumový kryt okolo přístroje, pod ním jsou otvory! skrz které prochází tlačítka...

MArtin Brno


  • 0

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3176 příspěvků(y)

Publikováno 12 April 2007 - 21:47

MartinBrno:

Takmještě poznámku,

přístroj jsem bez problému rozdělal (mám fota, ale neumím je sem vložit), uvnitř je plošný spoj jako v mobilu a kovový kvádřík pravděpodobně s čipem příjmače. Myslím, že mi odešel stabilizátor, nevíte kde by šlo sehnat od eTrexe schéma? Mělo by to jít opravit. Nic tím neskazím, vyhodit to můžu vždycky.

P.S. Bacha na vodotěsnost těchto přístrojů, tuto zajišťuje pouze onen gumový kryt okolo přístroje, pod ním jsou otvory! skrz které prochází tlačítka...

MArtin Brno

Fotky, ktere chces zobrazit tady na foru, musis nejdriv nahrat nekam na net. Pro geocachera je docela pouzitelne dat je pod svuj profil na geocaching.com. Nikde se nezobrazujou a muzes na ne v pohode odkazat. Jen se mozna automaticky zmensi velikost. Ja bych se tada kazdopadne primlouval, abys je nekam vystavil. [:D] Vzdycky me zajima, jak to vypada uvnitr. Obcas tahle uchylka dopada i takhle. [:S]

Jinak, co se nefunkcnosti pristroje tyce, fakt tezko rict, muze to byt od spatneho kontaktu pres nejaky umrly integrac az po displej, pokud to ale po zapnuti bere proud, tak prinejmensim nebude spatne vsechno :-). Mne treba u Magellanu (ten na fotce vyse) upadnul kablik pri padu na zem a nefungoval seriovy port. Pak se zacal sam vypinat a nakonec to dopadlo tak, ze jsem ho po otevreni pilkou na zelezo diky matoucimu navodu z nekolika zdroju definitivne odpalil externim napetim 12V [:'(]

Mozna zkus svuj dotaz poslat jeste sem.... GPS-CZ

edit: btw. jake napeti tam cpes pres ten externi konektor? 


  • 0

#4 MartinBrno

MartinBrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2007 - 21:11

Díky za odpověď,

rád tam ty fotky pod svůj profil nahraju, ale fakt nevím kam, nenašel jsem tam u editace svýho profilu nějakou sekci jako "Photo" nebo "Picture" nebo tak, můžeš mi to popsat jako pro blbýho???

Jinak co se týče toho tvého Magellana, tak je vidět, že na rozdíl od eTrexů je SKUTEČNĚ vodotěsný...Kdybys viděl ty fotky eTrexe, divil by ses že to má standart 30 minut v 1metru. Jo a půjčoval jsem si od kamaráda dříve GPS 12 a ten se stále (někdy více, někdy méně) vypíná. Netušíme proč. Ale pomůže obvykle poklep o stehno.

Martin.


  • 0

#5 MartinBrno

MartinBrno

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2007 - 21:44

Tak tady by měly být ty obrázky eTrexe po pitvě. http://pandora.idnes...rt/2007/4/13673
  • 0

#6 Darquer

Darquer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 14 April 2007 - 23:26

Uz zrejme nepotrebujes ten odkaz, kam ulozit fota na Geocaching.com, ale kdyby snad nekdy v budoucnu, tak tady je link http://www.geocachin...my/upload.aspx.

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama