Přejít na obsah


Fotka

Garmin Topo czech v. 1.20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#1 golom

golom

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2007 - 17:13

Nevite nekdo kdy bude tato aktualizace uvolnena ke stazeni, popripade pokud uz je, kde se da stahnout? Na www.garmin.cz zatim neni. Diky Michal

  • 0

#2 JedlaTeam

JedlaTeam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2007 - 9:25

A kde jsi se dozvedel, ze uz je verze 1.2?
  • 0

#3 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2007 - 9:58

JedlaTeam: A kde jsi se dozvedel, ze uz je verze 1.2?

Viz. Exkluzivně: nová verze mapy Topo Czech pro Garminy


  • 0

#4 oldtulak

oldtulak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 16:39

tak už tam je a dá se stáhnout 174MB

  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2007 - 23:25

S potesenim musim konstatovat, ze verze 1.2 mi na starickem Legendu beha o poznani svizneji (!) nez puvodni verze 1. [:)] (alespon pri praci s mapou v Praze... rychlejsi prekreslovani a plynulejsi pohyb pohyb po mape.)

Mozna to bude tim, ze nejvice detailni vrstva je nyni az na priblizeni 200m (posledni vrstva, ktera se hlasi jako "mapsource", dalsi se uz hlasi jako "overzoom"), zatimco puvodni verze 1 mela nejvice detailni vrstvu na priblizeni 80m, tedy o dve vrstvy nize. Mozna to je duvod, proc ikdyz mapa obsahuje vice objektu, je jeji velikost jen malicko vetsi. (81MB vuci starym 79MB)

 


  • 0

#6 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 1:10

a mapa je aj pro legendy? v clanku se pise ze ne ne?

  • 0

#7 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 8:53

swenney: a mapa je aj pro legendy? v clanku se pise ze ne ne?

Mapa neni vhodna pro Legened ne proto, ze by na nem nefungovala, ale proto, ze legend ma jednak malou pamet a jednak nizky vykon procesoru. Takze to co nekomu vyhovuje muze pro jineho byt neunosne pomale. Ja osobne verim tomu, ze i na Legendu je mapa pouzitelna.

  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 9:50

Pouzitelna zjevne je, kdyz ji na Legendu uz dlouho pouzivam. :-) Oni to nedoporucuji presne z tech duvodu, aby si tam pak nechodili rozzureni uzivatele stezovat, ze je to pomale.

 

Ano, pomale to je. Pri vetsi zmene polohy musis cekat tak 8-15 vterin, nez se ti mapa vykresli. Ted verze 1.2 je na prvn pohled rychlejsi, odhadem tak 5-10 vterin. S tim se da bez problemu zit, pokud nepotrebujes nejake masivni rucni "prochazeni mapou".

Mala pamet neni take tak hrozna, jak by se mohlo zdat. Jednoduchym vypoctem se zjisti, ze se do pameti vejde desetina mapy. Ve skutecnosti se tam vejde vic, protoze nepotrebujes routovaci informace. Takze neni problem si do pristroje nahrat jen mapy kolem mista dovolene + vsechny mapy po ceste. To mi vzdy stacilo, proste si tam nahraju jen ty mapy, ktere zrovna potrebuji.

Legend take neumi modifikovat zpusob vykreslovani mapy, takze vsechny cary a znacky se ukazuji defaultnim Garmin zpusobem, bez ohledu na to jak se tu to ukazuje v pocitaci. I to se da prezit.

Pro mne ma ta TOPO Czech mapa i pres tyto nevyhody vetsi uzitnou hodnotu nez doporucovana TOPO50.


  • 0

#9 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 16:20

swenney: a mapa je aj pro legendy? v clanku se pise ze ne ne?

Já jsem s Legendem koupil mapu TOPO 50 V3, to je ale uplně jiná mapa, ne? Tý se tenhle upgrade netýká. Opravte mě, prosím, pokud se pletu.


  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2007 - 17:17

Mafi5bj:

Já jsem s Legendem koupil mapu TOPO 50 V3, to je ale uplně jiná mapa, ne? Tý se tenhle upgrade netýká. Opravte mě, prosím, pokud se pletu.

Nepletes se, "TOPO 50" je opravdu jina mapa nez "TOPO Czech" Da se rict, ze TOPO Czech je dalsi evolucni krok po TOPO 50. A protoze TOPO 50 je vhodnejsi pro Legendy, a protoze Legendu je na nasem trhu opravdu mnoho, proslycha se, ze specielne pro ne bude udelana jeste snad v prubehu roku i aktualizace te TOPO 50 mapy.

Ale kazdopadne plati, ze TOPO 50 je vlastne podmnozina TOPO Czech.

Jo, abych nezapomnel, posledni TOPO 50 je verze 3.1! Viz. http://www.garmin.cz...hp?section=6005


  • 0

#11 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 9:32

Mam dve instalace posledni verze Mapsource na rozdilnych PC a v nich shodnou TOPO CZECH 1.2 mapu. Oboji pouziva originalni CZ TYP z instalace. V jedne aplikaci se stinovani (vyskovy profil) zobrazuje, v druhe za boha ne a ne a ne! [:|]

Dokáže někdo poradit, v čem je asi problém? Díky!


  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 9:43

Stinovani se vypina/zapina v nastaveni mapsource... nemas to jen vypnute?

  • 0

#13 volfi

volfi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 10:29

Po nainstalovaní v. 1.20 se mi objevilo víc problémů - už popsaný s knihovnou jazykové mutace + zamrzání programu. Pomohlo úplné odinstalování MSource, nová instalace starodávné verze dodávané s Topo50 a upgrade na posl. verzi 6.12.4 - nyní vše bez problémů.

Mimochodem, ve výčtu GPS, které podporují barevné značení turistických cest není moje starodávná Vista C a přesto to umí! O víkendu ověřím jak podle toho lze chodit, zatím se mi plete červená turistická, cyklotrasa a hlavní silnice :-(

 


 


  • 0

#14 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 12:43

volfi:

... zatím se mi plete červená turistická, cyklotrasa a hlavní silnice :-(



Já zkusil před přenosem TOPO CZECH 1.2 do GPS nejprve přeTYPovani na Nilgiriho TYP pro verzi 1.0 - pak je to v GPS podstatně přehlednější, i když by to chtělo asi upgrade TYPka na plnohodnotnou variantu pro nove fíčury jednadvojkové verze. Ale použitelné to je.


Pro zobrazení v Mapsource přeregistrovávám na originální CZ.TYP z instalace.


Jo, jinak díky za radu ohledně konfigurace na zviditelnění reliéfu mapy. Znovu jsem prošel konfiguraci Mapsource a tentokrát to konečně našel :-)


  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 14:30

Me na verzi 1.2 prijde vesela jedna vec:

Ve verzi 1.0 meli vypadle casti vrstvy lesu. To ted sice opravili, ale zase jim zjevne vypadla zast vrstvy vodnich ploch. [*-)]  Co bude chybet priste? Jsem zvedav, za jak dlouho udelaji dalsi verzi...


  • 0

#16 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 16:08

V Praze zase chybeji kusy ostrovu. Silnice (nebo cervena znacka?) konci ve vode. Jinak mam ale pocit, ze je rychlejsi v prekreslovani a hlavne se nehrouti na mistech, kde Topo v 1.0 pri zapnutem routingu vzdy spolehlive zkolabovala.
  • 0

#17 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 16:21

 


  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 0:09

Stinovani je opravdu jen a jen pro mapsource, GPS se to netyka. (mam dojem, ze v dokumentaci se to pise.)

 


  • 0

#19 Tom Kl

Tom Kl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 10:17



  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 17:02

Tom Klíčník: U první verze mapy se stínováním se říkalo, že se posílá do GPS, i když je neumí zobrazit.

 Ach tak, uz ti rozumim. Tady jde tedy o to, jestli ty DEM vyskova data, ze kterych se to stinovani generuje, jsou soucasti  IMG souboru spolecne s mapovymi daty, nebo jestli jsou separovany do samostatneho souboru.

Pokud je mi znamo, tak MapSource nepredelava IMG soubory, pouze vezme urcitou mnozinu IMG souboru, a posle je
do GPS. Ze by je prechroustaval, aby z nich vyhodil nejakou informaci, to asi fakt ne.

Takze bud jsou soucasti tech souboru, ale volba v mapsource nemuze ovlivnit jejich obsah, nebo je to separe, pak mapsource to ovlivnit muze.

Ted mne ale tak napadlo, ackoliv zadna GPS nestinuje relief podle techto dat, nepouzivaji GPSky ty DEM informace tak ci tak jako vyskovou informaci v mape? Ja ted fakt nevim, zkusim se pri nejblizsi prilezitosti nekoho znaleho optat.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama