Přejít na obsah


Fotka

LEGEND JE KRASNEJ


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2007 - 20:20

Zdravim, zdarma jsem si sehnal mapu pro GPS ... krasna, presna, podrobna. Navic me potesilo GPS, ze ve vetsine pripade... i v hlubokem lese je bez waas presne na 10m :) pri waas kolem 4-8m nadherara... GPS me plne staci, nepotrebuju jine :)

  • 0

#2 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 1:30

Tomy signalu v hustem lese se mi nechtelo verit, ale v momentalnim suchu je vsechno mozne, dobre si Beda zaridil pocasi, aby doprodal Legendy :)

  • 0

#3 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 10:51

Já mám s Legendem v lese přesnost od 10 do 20 m a opravdu záleží na počasí a taky na náladě GPSky [:D]. Ale copak les, to ještě jde, horší je to mezi jakýmikoli vysokými objekty, ať jsou to skály a nebo městské domy - tam se Legend moc nechytá a když už, tak je úplně mimo [:S]. Ale přesto souhlasím, pro GC když nemáš moc peněz, je Legend ideální....

  • 0

#4 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2007 - 12:01

simaja: Zdravim, zdarma jsem si sehnal mapu pro GPS ... krasna, presna, podrobna. Navic me potesilo GPS, ze ve vetsine pripade... i v hlubokem lese je bez waas presne na 10m :) pri waas kolem 4-8m nadherara... GPS me plne staci, nepotrebuju jine :)

Jestli je ta krasna mapa zdarma legalne, muzes prosim napsat nejaky odkaz ? Diky 


  • 0

#5 petrikpa

petrikpa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2007 - 19:17

Zdravím,taky by mě zajímal zdroj té krásné mapy a jestli vyžaduje Mapsource nebo jiné prostředí? Napiš ,dík petrikpa

  • 0

#6 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 7:35

Tak to bohuzel nemuzu. [*-)]

  • 0

#7 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 7:38

Zdroj je neznamy.... proste me najednou na internetu cvrnkla pri delsim hledanim do oci :D. Ejhle unlock :D  ... tu beru.. snad to nebude nejaka mrxxa jako predchozi :D Kdyz jsem zjistil, ze dokaze zobrazit v Krkonosich i pesinku, kterou pouzivaji zasadne drevorubci. Velice me to nadchlo.

  • 0

#8 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 7:41

Jinak... Legenda nemam od Bedi, ale z USA, abych hodne usetril. :) sehnal jsem ji tam za dvojku :). Akorat me nastvali celnici, ze si napocitali za jiz zdanenou vec 19% DPH. Budu to muset nejak jeste poresit, protoze si myslim, ze DPH by se nemelo platit. Kdyby jen 5%, tak mavnu rukou, ale 19 je na me moc. Ptal jsem se na celnici a rikali, ze zadne DPH se platit nebude. DMNCE ..... kazdopadne ta cena je pekna. Jo a zakladni nahrana mapa neni jen USA, ale cela USA, Evropa. Nevim, zda jeste dalsi kontinenty. Tak hluboce jsem zatim nemel cas to zkoumat.

  • 0

#9 El Carlos

El Carlos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 87 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 17:38

Legend neznám. Já mám Venture Cx a výrazně si nestěžuju. Je nutné dodat, že jsem se už setkal s případem absolutní vychýlenosti. Tj. zobrazovaná přesnost 10m, ve skutečnosti jsem byl úplně jinde.

 Zase na druhou stranu jsem se nesetkal s tím, že by měl jakýkoliv problém v zastavěné části města nebo vedle skály. Pokud je výhled na oblohu, je přesný a s EGNOSem i 1m [ip]
 


  • 0

#10 Pe-tr

Pe-tr

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 19:11

Nevím, jestli bych o Legendu prohlásil, že je krásnej, ale určitě je malej, praktickej, odolnej (po čase jsem teda doplnil pouzdro), levnej a spolehlivej.

A asi se přidám i k tomu, že černobílej, pomalej a s malou pamětí. A to jak vykreslování, tak reakce šipky při navigaci. Používám ho s TOPO 50 v.3 ke spokojenosti. (Pominu přesnost a aktuálnost mapy). Nemám problém s žádnými odrazy, za to si ale občas musím někam dojít pro signál.

 Počet WP je 1000, ale včetně WP uložených tras.

Navíc musím ocenit vstřícný přístup Pikodasu k zákazníkům, resp. k majitelům Garminů.

Takže při té velikosti a ceně jsem spokojenej.


  • 0

#11 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 20:15

Neni moc hezkej a to prekreslovani map je pomerne pomale, ale za ty penize je to super. Navic se me zda pomerne dost presny. Dnes pri prutrzi mracen, prudkem desti v listnatem lese a orchylka kolem 10m to nebylo vubec spatne. Navic videl asi na sedm druzic. :D

Hned, jak jsem zapl legenda, skocil jsem do auta, abych zkusil, jakou budu mit maximalku :D 


  • 0

#12 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2007 - 20:33

simaja: Navic me potesilo GPS, ze ve vetsine pripade... i v hlubokem lese je bez waas presne na 10m :) pri waas kolem 4-8m nadherara... GPS me plne staci, nepotrebuju jine :)

Ten signál v hlubokém lese bych chtěl vidět. Testoval jsem Legenda na Vysočině v lesích a tam legend opakovaně ztrácel signál měl můj Asus 4-5 satelitů a tam kde legend chytal 4 jsem jich měl 8. Jinak souhlasím, že je to levná a dostupná GPSka.


  • 0

#13 dreamere

dreamere

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 10:42

Pe-tr:

Navíc musím ocenit vstřícný přístup Pikodasu k zákazníkům, resp. k majitelům Garminů.

 

tak nas napadlo, kdyby clovek musel do servisu, a doslo k vymene pristroje at uz z jakehokoli duvodu za jiny, jak je vyresena otazka nasledne funkcnosti nainstalovanych map s oficialne vymenenym pristrojem, napr. topo50 ad. 


  • 0

#14 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 12:02

Zrovna včera jsem zkoušel Legenda v hlubokých lesích Vysočiny po dešti a se signálem opravdu řádný problém nebyl, záznam trasy byl kontinuální a držel se skutečné polohy v rámci hlášené odchylky 5-10m - porovnáváno s mapou Topo v3 (schválně jsem to chtěl vyzkoušet po přečtení negaivních zkušeností v různých fórech).
 Ale je naprosto nutné mít Legenda v  ruce  nebo nahoře na batohu,  jakmile  ho dáte  do kapsy, je po signálu.  Taky se nechytá  v úzkých městských uličkách, ale les mu opravdu žádné problémy nedělá. Možná v poslední sérii vylepšili anténu?

  • 0

#15 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 12:14

vrabcak: Zrovna včera jsem zkoušel Legenda v hlubokých lesích Vysočiny po dešti a se signálem opravdu řádný problém nebyl, záznam trasy byl kontinuální a držel se skutečné polohy v rámci hlášené odchylky 5-10m - porovnáváno s mapou Topo v3 (schválně jsem to chtěl vyzkoušet po přečtení negaivních zkušeností v různých fórech).
 Ale je naprosto nutné mít Legenda v  ruce  nebo nahoře na batohu,  jakmile  ho dáte  do kapsy, je po signálu.  Taky se nechytá  v úzkých městských uličkách, ale les mu opravdu žádné problémy nedělá. Možná v poslední sérii vylepšili anténu?

Jeden test je malo. Po delsim pouzivani a srovnani s jinymi pristroji das myslim negativnim zkusenostem zapravdu. O zlepseni anteny pochybuji. Dost take zalezi na postaveni satelitu.


  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 12:19

dreamere:

tak nas napadlo, kdyby clovek musel do servisu, a doslo k vymene pristroje at uz z jakehokoli duvodu za jiny, jak je vyresena otazka nasledne funkcnosti nainstalovanych map s oficialne vymenenym pristrojem, napr. topo50 ad.

S tim servisem by me to take zajimalo. Konkretne, jestli uz jste nekdo reklamoval u Bedi... popripade jestli nekdo zkousel reklamovat Bedova Legenda v Picodasu a vzali ho. Sam se na reklamaci v dohledne dobe chystam a mam trosku obavy, jak u Bedi pochodim.

 Jedna poloha ctyrpolohoveho tlacitka funguje, jen kdyz se ji zachce a odlepuje se guma (coz je mimochodem u eTrexu bezny jev)... tolik k spolehlivosti a odolnosti. Krase prispiva jen to, ze je videt dovnitr. [:D]
 


  • 0

#17 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 12:34

Pokud bude reklamace řešena výměnou přístroje, tak vám ty mapy přeregistrují...

  • 0

#18 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2007 - 13:56

Verzi SW mam 3.70. Nevim, zda je to nejaka nejnovejsi. Ale podle ni by se dalo zjistit, zda je to nejaky novejsi typ. Nebo alspon jestli to neni nejaky starsi SW. Kazdopadne slape jako hodinky. Jak funguje ta PREDPOVED v Sekci LOV a RYBY? + Co jsou ty nejlepsi casy? Dale ve SMER POHYBU je SMER K SEVERU .... co se tam ma nastavit?:D Potom jeste nejaka MAGNETICKA VARIACE.

Premyslim o tom, zda by se dal nejak udelat zasilovac na prijmac signalu :) ... Co myslite? Je tu nejaky elektronik? :D 


  • 0

#19 edheldil

edheldil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2007 - 0:43

simaja:

Potom jeste nejaka MAGNETICKA VARIACE.


myslim, ze to je to same jako magneticka deklinace, t.j. mistniodchylka mezi zemepisnym a magnetickym severem + pripadne mistnimagneticke anomalie
 

Mimochodem:  http://en.wikipedia....netic_variation


  • 0

#20 Tom Fuk

Tom Fuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 144 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2007 - 16:48

Zkousel jste nekdo necim prilepit tu odlepujici se gumu? Nechce se mi kvuli tomu Legenda reklamovat...

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama