Přejít na obsah


Fotka

Externí anténa pro eTrex Legend


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 koumes74

koumes74

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 13:14

Ahoj, koupil jsem z Mountfieldu "ten levný zázrak" za "pár korun" a jsem dosti znechucený jeho přesností, rychlostí odezvy atd. Vlastním starý dobrý Garmin III Pilot s Helix anténou, který bez potíží jede i v hustém lese, umí průměrovat pozici, i bez WAAS je vždy přesnější atd. Legend vedle něho působí jako dětská hračka, do které ALE jdou dohrávat mapy... No, vracet ho nehodlám, ale uvažoval jsem nad možností doplnit ho externí anténou typu Helix ale tak, abych nenarušil jeho vodotěsnost a neztratil záruku.

Moc by mě zajímalo, jestli se už touto problematikou někdo nezabýval. Našel jsem něco na Internetu, ale situaci to moc neřeší:

http://www.gpsinform...tennaspecs.htm 

Tohle taky není špatné, ale tahat s sebou napájení...? Spíše řešení do auta:

http://www.gartrip.d...de/antenna.htm 


  • 0

#2 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2007 - 14:23

koumes74: Tohle taky není špatné, ale tahat s sebou napájení...? Spíše řešení do auta:

http://www.gartrip.d...de/antenna.htm 

Ta "převysílací" anténka je fakt docela zajímavá. Nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo jít takhle jednoduše.


  • 0

#3 MasterImp

MasterImp

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 9:41

ANevite, jak to funguje? Docela by me to zajimalo, kdyz GPSr je prijimac. Pomoci tehle anteny ziska moznost vysilat? A k cemu by to bylo dobre?

 
 


  • 0

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 10:16

MasterImp:

ANevite, jak to funguje? Docela by me to zajimalo, kdyz GPSr je prijimac. Pomoci tehle anteny ziska moznost vysilat? A k cemu by to bylo dobre?

 

Jde o to, že eTrexy nemají konektor na externí anténu, takže pokud chceš vylepšit příjem, nebo si třeba vyvést anténu na střechu auta, musíš to vyřešit jinak. V tomhle případě je to uděláno tak, že se použije lepší anténa se zesilovačem a signál z ní je přiveden k jiné anténě, která je přímo na GPSce a vysílá silnější signál do vnitřní antény.

Vysílač v pravém slova smyslu by se z GPSky nestal, ta přídavná část by vlastně sloužila jen jako externí zesilovač signálu z družic. Trošku mi na těch obrázcích ale chybí stínění vnějšího prostoru a nechtěl bych vidět, jak by reagovali další GPSky v několikametrovém okolí...


  • 0

#5 Inri

Inri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 21:31

Třeba v Picodasu používají tzv. šířič signálu. Aby mohli předvádět a zkoušet GPS přímo v prodejně, tak mají venku na budově anténu od které vede kabel dovnitř a tam maji další anténu. Napájené to je myslím trafem. Kde se to dá sehnat a za kolik ale nevím. Zkus se jich zeptat.

 Dodatek: Uz jsem to nasel tady.
 


  • 0

#6 simaja

simaja

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2007 - 22:35

Hodne dobre, mozna by se dalo neco takoveho udelat, ale asi to nebude nic jednoducheho. Me teda elektronika az tak moc nerika .

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama