Přejít na obsah


Fotka

Zviditelnění geocachingu


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
84 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2004 - 14:43

Během vánoční hospůdky Drevokocur (a nebo někdo jiný) nakousl možnost propagace geocachingu u prodejců GPS. Myslím, že by nebyl problém rozšířit např. letáček o geocachingu do prodejen s turistickým vybavením, možná by se to dalo dohodnout i s prodejci GPS, ale je tady otázka: Chceme aby se geocaching v ČR dále rozšiřoval? Jsou různá pro i proti... takže jak to vidíš ty, průměrný český/slovenský/... geohledači :-)
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2004 - 14:56

Během vánoční hospůdky Drevokocur (a nebo někdo jiný) nakousl možnost propagace geocachingu u prodejců GPS. Myslím, že by nebyl problém rozšířit např. letáček o geocachingu do prodejen s turistickým vybavením, možná by se to dalo dohodnout i s prodejci GPS, ale je tady otázka: Chceme aby se geocaching v ČR dále rozšiřoval? Jsou různá pro i proti... takže jak to vidíš ty, průměrný český/slovenský/... geohledači :-)

Mel jsem moznost o GC napsat nejaky clanek, ale nakonec jsem se na to vykaslal. Abych byl uprimny docela mi vyhovuje urcita exkluzivita, takze ja jsem tak trochu PROTI. Mam tak trochu sraz, ze nam tu zacnou nekontrolovatelne rust podivne cache na smetistich a vubec kvalita pujde dolu. Kdyz se mam rozhodnout mezi kvalitou a kvantitou tak beru to prvni.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2004 - 15:36

takže jak to vidíš ty, průměrný český/slovenský/... geohledači :-)


Já jsem spíš podprůměrný hledač, ale jsem spíš pro. Geocaching zůstane asi provždy zálibou úzkého okruhu lidí, určitě bych se nebál nějakého masového rozšíření. Jestli by se to podařilo přes prodejce GPS nevím, možná. Určitě by se na jejich zákaznická fóra (určitě navigacegps.cz nebo gps.web.cz) dal pověsit jednoduchý oznamovací inzerátek s odkazem na nějakou srozumitelnou stránku, kde by bylo vše vysvětleno.
Pak by mohl přijít na řadu nějaký časopis (Turista, Outdoor) a třeba i prodejny. Nebo domluvit nějaký banner na nějakém oborovém webu.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 5:24

jak to vidíš ty, průměrný český/slovenský/... geohledači :-)

Nepopiram, ze na urcite uzavrenosti a jakobyelitarstvi "geoklubu", jakoz i "rodinne atmosfere" je neco pritazliveho, ale jsem presvedcen ze z dlouhodobejsiho hlediska by nejake uzavirani se do sebe bylo nesmyslne a skodlive. Nejsme podvratny spolek, nemame (temer) co tajit, tak proc o sobe nedat vedet?
Jsem rozhodne pro vyuziti kazde dostupne prilezitosti k publicite, za podminky, ze budeme mit moznost nove zverbovane kolegy smerovat na instruktazni stranku, kde jim bude dobre vysvetleno, jak to tady chodi. (aby nam TB nekoncily jako trofeje k permanentnimu zaveseni nad postylku apod.)
Nejtypicteji se geocaching siri jako nakazliva nemoc - preskokem z cloveka na cloveka, ale myslim, ze jenom s tim se nevystaci. Prisun novych tvari je potreba stale a ona ani nejaka publicita zrejme nebude mit za efekt skokovy masovejsi priliv geokolegu, takze toho bych se az tak nebal. Navic neni duvod domnivat se, ze novy kolega, ktereho privede osobnim prikladem nekdo z nas, bude nutne "kvalitnejsi" nez nekdo ziskany anonymni publicitou. Jestli dobre chapu, tak dost velka cast dosud diskutujicich by byla spis jen pro regionalne cilenou kampan; no budiz...

P.S. Doufam, ze nam Dreokocur pak da vedet, jak s tim mailem k GPS prodejcum dopadl.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2004 - 15:21

Mel jsem moznost o GC napsat nejaky clanek, ale nakonec jsem se na to vykaslal. Abych byl uprimny docela mi vyhovuje urcita exkluzivita, takze ja jsem tak trochu PROTI. Mam tak trochu sraz, ze nam tu zacnou nekontrolovatelne rust podivne cache na smetistich a vubec kvalita pujde dolu. Kdyz se mam rozhodnout mezi kvalitou a kvantitou tak beru to prvni.

no, podobnym cache obcas nezabranis ani v sucastnom zlozeni :), aj ked je to skor vynimkou. Takze ja som skor za. Asi stupne pocet menej kvalitnych cache, ale na druhej strane sa urcite vynoria aj perly. A v niektorych lokalitach (napr. zapadne a juzne Cechy) je veru novych geokacerov potreba :)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2004 - 17:40

Já jsem spíš podprůměrný hledač, ale jsem spíš pro. Geocaching zůstane asi provždy zálibou úzkého okruhu lidí, určitě bych se nebál nějakého masového rozšíření. Jestli by se to podařilo přes prodejce GPS nevím, možná. Určitě by se na jejich zákaznická fóra (určitě navigacegps.cz nebo gps.web.cz) dal pověsit jednoduchý oznamovací inzerátek s odkazem na nějakou srozumitelnou stránku, kde by bylo vše vysvětleno.
Pak by mohl přijít na řadu nějaký časopis (Turista, Outdoor) a třeba i prodejny. Nebo domluvit nějaký banner na nějakém oborovém webu.

Mame moznost to precpat na Svet Outdooru, takze kdo se ujme propagatorske cinnosti? Jestli bude treba tak pomuzu, i kdyz vazne nejsem vnitrne prosveden. Sakra, asi se ze me stava elitar. ;-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 8:27

Jestli dobre chapu, tak dost velka cast dosud diskutujicich by byla spis jen pro regionalne cilenou kampan; no budiz...

Vazeni, ja jsem pro obecnou propagaci vsemi moznymi prostredky. Nejucinejsi ze mne jevi propgace regionalni na internetu v regionalnich diskuzich (mestske a zajmove stranky, takto napriklad vznikla propagacni keska REGION879) K nasemu hobby je treba mit internet a GPSku. Tim je aspon prvni polovina tak nejak nenasilne splnena. Ten, kdo bude chtit se geocachingem zabyvat, GPSku si jiste nekde (treba na internetu) sezene. Staci k uplne spokojenosti noveho gekocachera cenove pristupna GEKO 201. Nekdy je situace opacna. Nekteri lide maji GPSku, ale vyuziti pro ni maji minimalni i kdyz maji moznost pristupu na Net.Pri pohledu na Geomapu treba na tomto servru, je jasne, ze nejvetsi sila je v Praze a okoli, ostatni lokality (nyni jako priklad mam na mysli treba Moravu) jsou pokryty bud prazskymi kolegy anebo malou hrstkou mistich "vytrvalcu" . V JM kraji je to 5 tymu, kraj Vysocina jsme dva tymy, kraj ostravsky myslim ze asi 3 a olomoucky pouze (sporadicky)jeden. Proto si myslim, ze do takovych mist je treba smerovat informace o GC. V JC, SC, VC a ZC je situce podobna. Nesouhlasim s nazory typu "elitarstvi". Oni si to ti novi vyzkouseji a stejne jich vetsina odpadne napriklad z duvodu jazykove mene zdatnych (A.J.) Zustanou jen tak potrefeni jako jsme "my".. :-) Tak a ted se do mne pustte.. Ahoj Zdenek BXHOME!
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2004 - 15:41

no, podobnym cache obcas nezabranis ani v sucastnom zlozeni :), aj ked je to skor vynimkou. Takze ja som skor za. Asi stupne pocet menej kvalitnych cache, ale na druhej strane sa urcite vynoria aj perly. A v niektorych lokalitach (napr. zapadne a juzne Cechy) je veru novych geokacerov potreba :)

... tak to abych si pospisil - jeste mam rozdelanych asi 5 mist v JC, ale nemam silu.
Jinak s tou kvalitou, ja myslim, ze se to zhoupne a pak vytridi samo. Lidi na GC prichazi a odchazi, je to pro spoustu lidi jenom chvilkova a trochu i modni zabava a malokdo u toho vydrzi. Stejne se bude zakladni team tocit kolem 20 lidi, kteri to prozivaji a ten zbytek jen prikuluje. Takze proc to nezpopularizovat? Aspon bude vic lidi kupovat HW a SW a bude to levnejsi ... .
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 1:16

Ahoj vsem, i kdyz se do for zapojuji jen zridka, dovolte mi trochu rozsahlejsi prispevek. Po pravde jsem mohl udelat clanek i s fotkou o GC do podzimnich Novinek Sveta outdooru (www.svetoutdooru.cz) - kdo nezna, jsou to barevne jakobynoviny na lepsim papire, ktere se vydavaji na jare a na podzim a jsou rozdavany zdarma v outdoor a sport obchodech, na vystavach a pod. Ale neudelal. Za prve jsem se v te dobe se svymi myslim 18 kousky mozna necitil jeste dostatecne protrely, za druhe - a musim priznat ze i to byl dost dobry duvod - se mi mozna prave taky nezdalo uplne idealni tuhle hezkou zabavu zmasovet.

Kdyz jsem si (konecne!) poridil svoji prvni GPS, tak teprve az potom jsem pri hledani dalsich informaci narazil na GC. Kdo se tim bude chtit jenom trochu zabyvat, tak to urcite taky najde a geomudlove at radeji zustanou v sladke nevedomosti, koneckoncu, je to tim padem zajimavejsi. Az pujdete za humna hledat standardizovanou krabicku z GC obchodu (polopruhlednou velikosti M s barevnym stitkem na viku) a babka s hrabema na vas bude volat "Je to az za tim druhym kamenem, uz jste dneska sesty!" ... no, nevim nevim. Nakonec se tomu asi stejne neubranime, az bude GPS bezne v mobilu nebo v hodinkach - treba se pak udelaji tajne spolky a budou si sifrovane vymenovat souradnice a hadat se "My vam dali dvakrat vyhlidku a vy nam akorat blbou zed a mocal!" :)

Mozna uplne nejlepsi se mi zda nechat to tak, jak to je, nikomu to moc necpat a obcas to povedet kamaradovi, co taky jezdi ven. Je jasny, ze to neni zabava jen pro nekolik lidi, ale proc potkavat treba v Prokopaku zastupy hledacu, kdyz uz takhle je tam tolik lidi, ze kdyz chcete neco najit nenapadne, tak tam musite jit ve vsedni den v desti a mlze. A az vystoupi v Revnici z vlaku hloucky a vsichni se vydaji za sipkou a pak se budou strkat u cile na uzke pesince, bude po legraci. A to tajne, to je na tom prave taky to zabavny...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 8:56

Staci k uplne spokojenosti noveho gekocachera ....

Nevedomky jsem "vyrobil" novy termin :-)) GEKOKACER, pekne co??

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 1:51

Mozna uplne nejlepsi se mi zda nechat to tak, jak to je, nikomu to moc necpat a obcas to povedet kamaradovi, co taky jezdi ven. Je jasny, ze to neni zabava jen pro nekolik lidi, ale proc potkavat treba v Prokopaku zastupy hledacu, kdyz uz takhle je tam tolik lidi, ze kdyz chcete neco najit nenapadne, tak tam musite jit ve vsedni den v desti a mlze. A az vystoupi v Revnici z vlaku hloucky a vsichni se vydaji za sipkou a pak se budou strkat u cile na uzke pesince, bude po legraci. A to tajne, to je na tom prave taky to zabavny...

Taky jsem spis pro prirozeny vyvoj a sireni ustnim podanim, na druhou stranu pokud by se z takove "kampane" urodilo 10 novych cacheru v severnich a zapadnich Cechach, tak bych na ne pripadajicich 100 Prazaku snesl jako nutne zlo. Budiz, nasazeji si mikra do sidlistnich parciku a na odpocivadla u dalnic, ja je hledat nemusim, ani mi to nezkrizi plany na ukryvani mych cache, at jsem treba za elitare.
Svet Outdooru neznam, tak ani netusim, jaka je jeho cilova skupina. Distribuuje se aspon po cele republice?
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 9:07

Nevedomky jsem "vyrobil" novy termin :-)) GEKOKACER, pekne co??

To je uz elitarstvi na druhou, uznavat jediny spravny typ GPS :-))) Dam vedet, az mi prijde tristajednicka.
Marek / gekocacher since 8/2003.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 9:16

Dobra, jestlize chce mit nove geokolegy, tak bude asi nejlepsim resenim "odchytit" si je v ramci pribuznych "oboru". Takze by asi bylo nejlepsi vytvorit spise street-style propagaci, nez psat o tom do mudlovskych novin, casopisu. Asi by se melo vyvorit povidani na papir formatu A5 se strucnymi udaji a ten sirit prez outdoorove prodejny, prodejny s GPS a mapami a podobne. Navic by to chtelo upravit tyto stranky a dopnit je o nejaky ten FAQ a asi taky zaklady slusnosti pri hre (v eng. jsou na groundspeak foru)
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 9:50

Nekteri lide maji GPSku, ale vyuziti pro ni maji minimalni i kdyz maji moznost pristupu na Net.

Geocaching vyzaduje krome technckeho a jazykoveho zazemi hlavne spoustu volneho casu a touhu navstevovat nova mista. Dost lidi preferuje chatu a v lete k mori, pres tyden nemaji cas. V Praze je tradice vyletu do prirody silna, mimo Prahu asi ne tolik (krome kladenska, coz nechapu :-) ).
Ja jsem si poridil GPSku a az za rok jsem se dozvedel o geocachingu nekde na internetu, uz ani nevim kde. Kazdemu v okoli o tom vypravim, vsem se ta myslenka strasne libi, ale nikdo to netouzi prakticky provozovat. Spis na me koukaji jako na detinu, ktery nema zadne starosti.
V diskuzich o PMR jsem zaznamenal podobny trend : my uz ji mame a at nam nikdo dalsi do eteru nepribyva, jenom by nas gumovali zlomyslni pubertaci.
Propagovat letackem u prodejcu GPS - proc ne, ja bych to byl privital. Masovou propagaci? Radsi ne.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 14:26

To je uz elitarstvi na druhou, uznavat jediny spravny typ GPS :-))) Dam vedet, az mi prijde tristajednicka.
Marek / gekocacher since 8/2003.

Srandicky... ale takhle to nebylo Marku vazne mysleno.. :-)) Z.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 11:13

Dobra, jestlize chce mit nove geokolegy, tak bude asi nejlepsim resenim "odchytit" si je v ramci pribuznych "oboru". Takze by asi bylo nejlepsi vytvorit spise street-style propagaci, nez psat o tom do mudlovskych novin, casopisu. Asi by se melo vyvorit povidani na papir formatu A5 se strucnymi udaji a ten sirit prez outdoorove prodejny, prodejny s GPS a mapami a podobne. Navic by to chtelo upravit tyto stranky a dopnit je o nejaky ten FAQ a asi taky zaklady slusnosti pri hre (v eng. jsou na groundspeak foru)


Souhlasím s Peckou, propagace GC v mudlovských informačních zdrojích povede jen k vandalizaci keší, bohužel český národ je v tomto ohledu jeden z nejhorších.... Prodejci GPS + map jsou podle mne ideálním cílem....
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 10:49

Geocaching vyzaduje krome technckeho a jazykoveho zazemi hlavne spoustu volneho casu a touhu navstevovat nova mista. Dost lidi preferuje chatu a v lete k mori, pres tyden nemaji cas. V Praze je tradice vyletu do prirody silna, mimo Prahu asi ne tolik (krome kladenska, coz nechapu :-) ).
Ja jsem si poridil GPSku a az za rok jsem se dozvedel o geocachingu nekde na internetu, uz ani nevim kde. Kazdemu v okoli o tom vypravim, vsem se ta myslenka strasne libi, ale nikdo to netouzi prakticky provozovat. Spis na me koukaji jako na detinu, ktery nema zadne starosti.
V diskuzich o PMR jsem zaznamenal podobny trend : my uz ji mame a at nam nikdo dalsi do eteru nepribyva, jenom by nas gumovali zlomyslni pubertaci.
Propagovat letackem u prodejcu GPS - proc ne, ja bych to byl privital. Masovou propagaci? Radsi ne.

To ses stastlivec, ja sem ted zjistil, ze jsem na GC zaregistrovanej od roku 2001 a sledoval jsem jak to postupne roste. GPS jsem dostal letos na jare, mela byt loni k vanocum, ale rikej to Garminu :). Nejhorsi bylo to cekani, kdyz uz jsem vedel ze bude...a Drevokocur, ktery me kazdy den rikal: "Tak co uz ji mas?" ;-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 11:31

Souhlasím s Peckou, propagace GC v mudlovských informačních zdrojích povede jen k vandalizaci keší, bohužel český národ je v tomto ohledu jeden z nejhorších.... Prodejci GPS + map jsou podle mne ideálním cílem....

Tak jsem napsal email do Picodasu, uvidime co oni na to.
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 11:47

Prodejci GPS + map jsou podle mne ideálním cílem....

Mozna by kazdy mohl napsat jak se dostal k tomuto druhu zabavy, z toho by se pak dalo urcit jakym zpusobem vest naslednou zviditelnovaci kampan ;-)

Ja jsem na geocaching narazil, kdyz jsem si kratil dlouhe chvile cekani na objednanou gps tim, ze jsem hledal software pro spolupraci gps. Nekolikrat po sobe me vyhledavace dovedli sem sem a pak i sem gc.sk. Zprvu, kdyz jsem cetl o pokladu, jsem tomu nevenoval pozornost (poklad obycejne najde jeden clovek a odnese si ho) pak jsem se zacetl vic a pochopil o co tu bezi.. Nakonec jsem nasel mapu CR na gc.com a bylo hotovo;-)
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2004 - 14:51

Tak jsem napsal email do Picodasu, uvidime co oni na to.

No, v mnou nove zakoupenem pristroji u Stadlera uz je u nastaveni geocachi uveden odkaz na tento web pro vice informaci o geocachingu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama