Přejít na obsah


Fotka

Scanované mapy jako podklad


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1 odpovědí na toto téma

#1 anapurna8000

anapurna8000

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2007 - 16:21

Ahoj všem

Mám následující dotaz. Chci si pořídit nějakou gps navigaci do terénu. Bude mi sloužit jako navigace v přírodě (tedy nutno napájení přes aa baterie, které jsou dostupné všude na světě. Byl bych rád, kdyby jsem ji mohl použít i jako navigaci do auta, tedy abych zadaljedno mesto a druhe a ono me to vedlo po nejake idealni cetse (to ale neni podminkou).

Muj hlavni dotaz vsak smeruje na skenovane, nebo jine elektronicke mapy. Casto vyjizdim do odlehlych koncin sveta, kde se obavam, ze toto uzemi nebude pokryto nejakymi podrobnejsimi mapami od Garmina. (Blizky vychod, ruzne hory a tak.)

Je tedy mozne nejakou mapu naskenovat, zorientovat a pak ji treba vlozit jako pruhledny podklad pres mapu napr. silnicni site, nebo tak neco podobneho?

Predem dekuji za Vase odpovedi.

Kuba

muj email: anapurna8000@atlas.cz 


  • 0

#2 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2007 - 18:13

Ne, to u outdoorovych pristroju Garmin nejde. Ty pracuji vyhradne s mapami vektorovymi.
 Takto funguji PDA, ktere pracuji s mapami rastrovymi (obrazky s doplnenou kalibraci). Napr do iQue 3600 (palm s integrovanou GPS) můžete nahrát jak vektorové mapy (ty se dají přibližovat a oddalovat bez změny kvality), tak i rastrové. Nevyhodou vsech PDA pro geocaching je nizka odolnost proti vlhkosti a mala vydrz baterii.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama