Přejít na obsah


Fotka

GARMIN Etrex - limit paměti pro uložení tracku


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 voogins

voogins

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 13:03

Můj Garmin Etrex používám taky pro záznam projeté trasy na kole. 

Tento víkend jsem narazil na to, že mi GPSka uložila track, ale zřejmě se celý nevešel do paměti a tak ho uložila jen částečně (chyběla první část). Zdá se, že když je plně využita kapaciat paměti, tak GPS začně umazávat data ze začátku logu, a na volné místo zapisuje aktuální data (snad je to srozumitelné).

Dotaz tedy zní: je nějak omezena celková paměť přístroje? Jistě ano, ale čím? Časem, počtem úseků v track-logu, jinak? Jde zvětšit prostor pro track-log například tím, že bych vymazal z paměti waypointy, které nepotřebuju? Nebo toto nepomůže, protože má přístroj oddělené paměti na WPTs a track?

Lze nějak nastavit přístroj tak, aby například záznam v logu nebyl tak přesný, ale bylo možné ukládat delší trasu?

Díky za pomoc.

Jarda.


  • 0

#2 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 13:42

Zdravím jmenovce [;)]

Je to dané počtem zaznámů. Např. u eTrex Legend je záznam omezen na max. 10000 bodů projeté trasy. Dá se to nastavit,  někde v menu u prošlých tras je možnost měnit parametry ukládání, např. podle času nebo délkových úseků nebo i automaticky, kdy sama GPS si volí ideální metodu. Pak je tam ještě nastavení intervalů ukládání, např. dlouhý, normalní, kratší nebo nejkratší. A jak sám píšeš, tak podle nastavení může při nedostatku paměti přemazávat nejstarší zaznamenané body. Nebo je další možnost, a to, že při zaplnění paměti záznam ukončí.

V každém případě je ale nejdříve nutné přímo v mapě nastavit jeden parametr, a to počet maxima úložných bodů. V defaultu jich u Legenda bylo nastaveno jen 3000, tak pozor !

 

Snad Ti tohle pomůže.


  • 0

#3 ja-prvy

ja-prvy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2007 - 13:48

Citujem z http://www.garmin.cz...tail&product=18 : • Záznam trasy: kapacita aktivní paměti na 10 000 záznamů, s možností zapnutí/vypnutí záznamu a nastavení intervalu záznamu Sice mam iny model od garminu, ale myslim ze v tomto su dost podobne. Malo by tam ist nastavit interval v akom uklada pozicie, vzdialenost alebo automaticky s moznostou od "nejmene casto" az po "nejvice casto" (alebo tak nejak sa to vola) :)
  • 0

#4 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2007 - 9:11

Tyto limity mě taky trápí! Mám Garmin eTrex Vista, záznam při 10 000 bodech mi stačí cca na 4 dny, a třeba teď potřebuji jet na 9 dní a chtěl bych záznam celý. Nechápu proč musí být toto omezení, když mám jinak 64 MB kartu, kam by se to v pohodě vešlo. Stejěn jako mě štve limit pro uložení max. 400 vlastních bodů. Nemůžu tam nahrát ani dost pokladů :((

Jinak částečné řešení - uložit si trasu jako Prošlou trasu... U mého Garmina to jde v menu "Prošlé trasy" Nevím, jak je to přesně v angličtině, nedávno jsem si nahrál českou verzi. Zde se taky ukazuje, kolik procent z celkové kapacity pro záznam trasy je využito. V tomto menu se dá taky nastavit "Přepis při plné trase", ale pak by se asi nenahrával současná trasa...

Bohužel toto částečné řešení má své velké nevýhody - pokud uložíte prošlou trasu, tak max. kapacita je 500 bodů (nenašel jsem, kde to změnit na víc), takže pokud ukládáte trasu, která má už třeba 5000 bodů, tak dojde ke značnému zjednodušení (zmizí podrobnosti)

Nevíte náhodou někdo, jak se dá změnit velikost "uložené prošlé trasy" a  počet možných nahraných bodů? Dík.  


  • 0

#5 minarjo

minarjo

    minarjo

  • Members
  • PipPipPip
  • 758 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2007 - 11:59

Moznosti reseni jsou 2 :
-v okamziku, kdyz prosla trasa v active tracklogu dochazi, ulozit ji jako proslou zvlast a active tracklog smazat - tim ale prijdete o detaily (prosla trasa z mene bodu) a take o nektere informace (napr. ulozena prosla trasa nema narozdil od active tracklogu datum a cas bodu tracklogu, tj. nemuzete pak analyzovat, kde jste v kolik a kdy byli)
-druha a lepsi moznost je NESPOLEHAT na prednastaveny automaticky zaznam prosle trasy, ale v menu pro proslou trasu si nastavit manualne interval zaznamu. Me se osvedcilo nastaveni dle vzdalenosti bodu - pouzivam ukladani po 0.03km pri pesim pohybu a 0.2-0.5km pri cyklo- ci jinam pohybu. Pak pamet vydrzi znatelne dele - ono to automaticke ukladani nejak uvazuje s prumerem, cili kdyz jdete pesky a pak sednete do auta, tak nez zvetsi interval ukladani, tak zaplni zbytecne velky kus tracklogu. Cili tudy vede cesta, automatika neni vzdy optimalni.


  • 0

#6 voogins

voogins

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2007 - 16:41

No tak to je zvláštní. Prostudoval jsem manuál (mám holý ETREX ne ETREX-LEGEND) a tam píšou, že pokud se ti skoro zaplní pamět tracku, tak máš track uložit. Limit je myslím 10 nebo 20 uložených tracků. Nikde se nezmiňují o tom, že by se uložením měl track-log nějak komprimovat čili, že by se ztrácela data.

Na možnost nastavení způsobu záznamu track-logu jsem v Etrexu vůbec nenarazil...

Jarda.


  • 0

#7 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2007 - 17:11

To nastavení jsem v českém návodu také nenašel... Ale v originálním to je, viz http://www.garmin.co...00andabove_.pdf , najdi si tam stránku 31... Týká se to firmware 3.00 a výše, takže pokud máš nižší, tak to tam třeba není, nevím...

 

Edit: A také že není ! Koukni se na ty obrázky na str.28 ve starém manuálu  http://www.garmin.co...wnersManual.pdf a pak to porovnej se str.29 z toho novějšího.

Takže bych asi doporučil updatovat FW [;)


  • 0

#8 ja-prvy

ja-prvy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2007 - 23:58

O tom komprimovani dat sa nikde nepise (aspon som nenasiel) ale robi sa to. Napriklad ak je v originalnom zazname pohyb a bodu A do bodu B po priamke (aj ked len pribliznej), vynechavaju sa niektore body medzi A a B. Ale napriklad v miestach kde je zaznamenana zmena kurzu optimalizacia vypusta minimum bodov. Aspon tak som to postrehol z garminu ktory vlastnim, aj ked nejde o etrexa. A prave som si uvedomil ze podobnu optimalizaciu robi aj mapsource, vo vlastnostiach trasy je mozne nastavit filter ktory takto "prepocita" trasu na menej bodov (pri limite X bodov na track je to celkom dobra ficura).


  • 0

#9 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2007 - 15:14

A nejenom to... Kromě toho, že GPS podle svého uvážení vyhází hodně bodů, tak u takové trasy už ani nejsou zaznamenané časy a naměřená výška... Takový záznam je pak vhodný jen pro navigaci, také je to tak původně myšleno. Na podrobnější analýzu projeté trasy se to použít ale nedá...

  • 0

#10 voogins

voogins

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2007 - 9:18

No tak je to asi tím, že mám GPS se SW verze 2.14.

Na webu Garminu jsem našel update na verzi 2.20 a potom na 3.60. Když to ale skouším natáhnout do GPS, tak mi to vždy nahlásí, že žádný update pro můj přístroj není k dispozici. U té verze 3.60 tomu rozumím, protože ta je kompatibilní pouze s verzí 3.0, ale u té 2.20 mě tato hláška překvapuje.

Co s tím?

J. 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama