Přejít na obsah


Fotka

GM Skript pro české mapy: velmi žhavá betaverze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2007 - 20:16

Tak jsem pro sebe (a vás také) připravil novou, velice žhavou betaverzi starého známého skriptíku pro vkládání odkazů na české mapy do výpisu kešky na GC.com.

 

Umí vše, co ten starý s přidanou hodnotou:

 vložená mapa z AMapy.cz zobrazuje i ADDITIONAL WAYPOINTS ;-)

Samozřejmě další vylepšení a úpravy (třeba schování velké Yahoo mapy a další...)

 

Zkuste si sami a - hlavně - reportujte mi sem problémy - JE TO BETA!

 

A vlastní skrip: gc_czech_maps-0.3beta.user.js
 


  • 0

#2 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2007 - 22:12

Nechces nastinit jak to pouzit? Urcite nebudu sam koho to bude zajimat.

  • 0

#3 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2007 - 8:11

maaaca: Nechces nastinit jak to pouzit? Urcite nebudu sam koho to bude zajimat.

Stačilo by se trochu porozhlédnout v tomto fóru... 

Domovská stránka GreaseMoneky: GreaseSpot 

  1. Geocaching.com GreaseMonkey Scripts - další moje skripty...
  2. geocaching.cz WIKI: GreaseMonkey
  3. geocaching.cz WIKI: Doplňky pro Firefox
  4. Using GreaseMonkey - Installing Scripts

 


  • 0

#4 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 05 červenec 2007 - 10:50

Diky, vypada to fakt dobre

  • 0

#5 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2007 - 13:45

Provedl jsem drobnou změnu v kódu vkládané mapky - neuvědomil jsem si, že pokud je v názvu kešky znak '#', tak v parametrech querystringu (tj. to, co je za názvem stránky za '?') to znamená lokální odkaz ve stránce. Pak se to, co je za '#' ignorovalo a nezobrazovaly se dodatečné body. Nyní je to opraveno.

 

Přeinstalování skriptu není podle všeho nutné.


  • 0

#6 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2007 - 14:59

Funguje pěkně, díky moc za něj.

Jen ten náhled amapy.cz. Když stránku roluju dolů kolečkem myši, vždycky se o něj zaseknu. Stačily by mi jen ty odkazy, náhled kdyby šel vypnout.

Ještě jednou díky.
 


  • 0

#7 drevokocur

drevokocur

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 12:15

Ahoj XPJ

hlasim sa s napadom, co vsetko vyriesi a potom uz nebude nic treba.

Co by si povedal na script, ktory by Ti v prehlade novych CZ kesi -

 http://www.geocachin...x?country_id=56

 uviedol aj vzdialenost kesi od Tvojich home coordinates??

ak je problem s personal coordinates, tak bud by si ich kazdy zahardcodoval do scriptu alebo by to aspon robilo prazakom radost a vyznacovalo farebne kese blizko k 50 05.000 14 24.000
 Stefan


  • 0

#8 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 12:47

Možná se budete smát, ale můžete někdo poradit jak to použít????  Vůbec nechápu co s tím. Na forech jsem nic nevyčetl.

Díky

 


  • 0

#9 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 12:57

xpj:

maaaca: Nechces nastinit jak to pouzit? Urcite nebudu sam koho to bude zajimat.

Stačilo by se trochu porozhlédnout v tomto fóru... 

Domovská stránka GreaseMoneky: GreaseSpot 

  1. Geocaching.com GreaseMonkey Scripts - další moje skripty...
  2. geocaching.cz WIKI: GreaseMonkey
  3. geocaching.cz WIKI: Doplňky pro Firefox
  4. Using GreaseMonkey - Installing Scripts

 

 

Tak nevím, asi jsem pitomej, ale mě to prostě nestačilo... Protože už před přečtením jsem si tento skript nainstaloval a po přečtení jsem zjistil, že vím jen, jak to funguje, ale stejně mi to nefunguje :(

Normálně jsem poklepal na odkaz, dal instalaci, v přidružených stránkách mám odkaz na geocaching.com, takže předpokládám, že by ten skript měl fungovat. Ale když se přesunu na mapu, tak se mi tam stejně žádné poklady nezobrazují. Přitom u nastavení skriptů greasemonkey není žádné nastavení, které by to mohlo způsobovat... Nevíte tedy, co dělám špatně?

Dík.
 


  • 0

#10 Uza

Uza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 146 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 13:02

1. Funguje ve Firefoxu

2. Je potřeba do ní nainstalovat GreaseMonkey engine 

3. Do Grease Monkeyho nainstalovat požadované scripty.

 

 

Jako další pěkné scripty mohu doporučit tyto 


  • 0

#11 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 13:10

Roman_Jaromer:

Normálně jsem poklepal na odkaz, dal instalaci, v přidružených stránkách mám odkaz na geocaching.com, takže předpokládám, že by ten skript měl fungovat. Ale když se přesunu na mapu, tak se mi tam stejně žádné poklady nezobrazují. Přitom u nastavení skriptů greasemonkey není žádné nastavení, které by to mohlo způsobovat... Nevíte tedy, co dělám špatně?

To bohužel nevím. Skript se pouští pouze na stránkách geocaching.com na výpisu podrobností o keši (tj. nějaká stránka, mající adresu jako http://www.geocachin...ails.aspx?guid= ). Mělo by to vypadat nějak takto:

Ukazka... 


  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 14:14

Uza: tohle vše už mám provedeno...

XPJ: Dík moc... To mi běhá v pohodě.. Já myslel, že se mají naopak zobrazovat poklady na mapě od Atlasu nebo jiných mapách... Ne, že se tato mapa zobrazuje na stránce GC. Trochu jsem to nepochopil... 


  • 0

#13 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 14:32

Roman_Jaromer:

XPJ: Dík moc... To mi běhá v pohodě.. Já myslel, že se mají naopak zobrazovat poklady na mapě od Atlasu nebo jiných mapách... Ne, že se tato mapa zobrazuje na stránce GC. Trochu jsem to nepochopil... 

Nene, je to takhle. Nahrazuje to mapu Yahoo (nebo co to tam teď je) a přidává další bonusy a výhody ;-) 


  • 0

#14 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 16:36

Díky, už jsem to pochopil i nainstaloval. Docela dobrá vychytávka.

Mě by se líbila taková věc,  Když jedu někam na výkend, vytisknu si  v Geocaching.googlemap mapku keší v okolí. Je dobrý, že tam vidím názvy keší v okolí, ale nevýhoda je, že se tam zoobrazí jen 20 keší. Kdyby se dala vytisknou mapka s neomezeným počtem keší a zároveň s jejich názvama.. to by bylo něco..... Asi něco takovýho nepůjde, ale co kdyby......  


  • 0

#15 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 17:06

Vancosi:

Mě by se líbila taková věc,  Když jedu někam na výkend, vytisknu si  v Geocaching.googlemap mapku keší v okolí. Je dobrý, že tam vidím názvy keší v okolí, ale nevýhoda je, že se tam zoobrazí jen 20 keší. Kdyby se dala vytisknou mapka s neomezeným počtem keší a zároveň s jejich názvama.. to by bylo něco..... Asi něco takovýho nepůjde, ale co kdyby......  

Jasně že to jde :-) Zkušebně jsem si s tím hrál. Ale potřebuje to PocketQuery okolí a při načtení 500 keší a zobrazení v AMapách to je celkem nepoužitelné :-) 


  • 0

#16 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2007 - 17:50

Vancosi:

Mě by se líbila taková věc,  Když jedu někam na výkend, vytisknu si  v Geocaching.googlemap mapku keší v okolí. Je dobrý, že tam vidím názvy keší v okolí, ale nevýhoda je, že se tam zoobrazí jen 20 keší. Kdyby se dala vytisknou mapka s neomezeným počtem keší a zároveň s jejich názvama.. to by bylo něco..... Asi něco takovýho nepůjde, ale co kdyby...... 

Já tohle řeším Skrýšotlačou. Vygenerovaný gpx soubor pak buď zobrazím v Mapsource nebo po převodu GPSbabelem v OZIExploreru.
Stejnou a víc košer práci by místo Skrýšotlače zastaly i pocket queries, následným postup zobrazení a tisku gpx souboru může zůstat nezměněn.


  • 0

#17 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2007 - 14:37

xpj:

Vancosi:

Mě by se líbila taková věc,  Když jedu někam na výkend, vytisknu si  v Geocaching.googlemap mapku keší v okolí. Je dobrý, že tam vidím názvy keší v okolí, ale nevýhoda je, že se tam zoobrazí jen 20 keší. Kdyby se dala vytisknou mapka s neomezeným počtem keší a zároveň s jejich názvama.. to by bylo něco..... Asi něco takovýho nepůjde, ale co kdyby......  

Jasně že to jde :-) Zkušebně jsem si s tím hrál. Ale potřebuje to PocketQuery okolí a při načtení 500 keší a zobrazení v AMapách to je celkem nepoužitelné :-) 

PocketQuery používám společne s GSAKem. Dokážu keše dostat pomocí makra do googlu mapy, ale tam se nezoobrazujou jejich jména, ale pouze ikony, takže takto vytištěná mapa je v terénu nepoužitelná.


  • 0

#18 pepa.z.pocernic.test2

pepa.z.pocernic.test2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2007 - 15:07

xpj:

Vancosi:

Mě by se líbila taková věc,  Když jedu někam na výkend, vytisknu si  v Geocaching.googlemap mapku keší v okolí. Je dobrý, že tam vidím názvy keší v okolí, ale nevýhoda je, že se tam zoobrazí jen 20 keší. Kdyby se dala vytisknou mapka s neomezeným počtem keší a zároveň s jejich názvama.. to by bylo něco..... Asi něco takovýho nepůjde, ale co kdyby......  

Jasně že to jde :-) Zkušebně jsem si s tím hrál. Ale potřebuje to PocketQuery okolí a při načtení 500 keší a zobrazení v AMapách to je celkem nepoužitelné :-) 

Zobrazovat na mapě 500 kešek je stejně k ničemu, protože pro samou kešku na mapě stejně nic neuvidíš. Smysl má zobrazit tak maximálně do stovky bodů při přiblížení nějaké lokality pro přehled a s popiskama se jich dá kvůli jejich překrývání najednou zobrazit ještě míň. A to AMapy api v pohodě utáhne.


  • 0

#19 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2007 - 11:43

pepa:

Zobrazovat na mapě 500 kešek je stejně k ničemu, protože pro samou kešku na mapě stejně nic neuvidíš. Smysl má zobrazit tak maximálně do stovky bodů při přiblížení nějaké lokality pro přehled a s popiskama se jich dá kvůli jejich překrývání najednou zobrazit ještě míň. A to AMapy api v pohodě utáhne.

Tak jsem to myslel, že to je nepoužitelné z důvodu nepřehlednosti. Když se občas podívám na svůj zobrzovač nalezených kešek, tak nad Prahou je zelenočerný flek ;-) Když je v oblasti pár kešek dál od sebe, je to v pohodě, ale jinak to není nic moc. To už je lepší si je s nějakou přesností překreslit do papírové mapy :-) 


  • 0

#20 WAV

WAV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 434 příspěvků(y)

Publikováno 16 červenec 2007 - 18:38

Zatím mi to chodí jak z praku.

 Díky, fakt dobrej kus práce.[Y]
 


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama