Přejít na obsah


Fotka

Žádost o pomoc pro geomotorkáře


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 11:16

Rád bych Vás všechny požádal o pomoc. Znám několik geomotorkářů (včetně mě), kteří by rádi pálili benzín za účelem keškolovu a spojili tak příjemné s ještě příjemnějším ;o)
Napadá Vás někoho, jak vytvořit databázi kešek, které jsou v dosahu do 500 m od možnosti zaparkovat?
Neradi necháváme stroje uprostřed lesa ;o)
Tímto se obracím na všchny kdo jsou ochotni pomoci - napište mi prosím na
REXOTEAMzavinacQUICKteckaCZ
které kešky nebo multikešky vyhovují tomuto požadavku - stačí mi kódy.
Udělám z toho nějaký seznam a zveřejnil bych ho zde.
Předem díky
Rexo
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 11:40

Napadá Vás někoho, jak vytvořit databázi kešek, které jsou v dosahu do 500 m od možnosti zaparkovat?


Nepomohla by nějak ikonka Motorcycles?
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 11:49

Nepomohla by nějak ikonka Motorcycles?



Ona tam je? To se teda omlouvám, ale to jsem přehlédl. Stejně se ale obávám, že náš problém to neřeší, protože to nejde podle ikonek filtrovat, nebo ano?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 11:57


Nepomohla by nějak ikonka Motorcycles?


At se snazim jak se snazim, mail se mi odeslat nepovedlo. z hedaru mi SMTP server na IOL hlasi "access denied" na koncovou e-mail adresu na *.opel.com ... Neni k dispozici jina, funknci mail adresa?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 12:01

budu myslet na to, aby to brzy šlo. stejně to myslím není absolutní řešení, protože mnoho lidí na to nemyslí nebo si není jistá. asi to stejně bude chtít ten seznam a pak podle něj projít cache, poprosit majitele o ikonku. a počítat s tím, že i když se tam dá dostat, majitel ji tam nemusí zviditelnit, protože s tím, aby se tam jezdilo třeba nemusí souhlasit. a co se týká seznamu myslím, že groula a hajtra by ti pomohli :)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 12:56

At se snazim jak se snazim, mail se mi odeslat nepovedlo. z hedaru mi SMTP server na IOL hlasi "access denied" na koncovou e-mail adresu na *.opel.com ... Neni k dispozici jina, funknci mail adresa?

OK, už to mám od Tebe 3x ;o)))
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 12:59

budu myslet na to, aby to brzy šlo. stejně to myslím není absolutní řešení, protože mnoho lidí na to nemyslí nebo si není jistá. asi to stejně bude chtít ten seznam a pak podle něj projít cache, poprosit majitele o ikonku. a počítat s tím, že i když se tam dá dostat, majitel ji tam nemusí zviditelnit, protože s tím, aby se tam jezdilo třeba nemusí souhlasit. a co se týká seznamu myslím, že groula a hajtra by ti pomohli :)



V každém případě děkuji za pomoc. Zkusím oslovit zkušené harcovníky přímo.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 13:06

OK, už to mám od Tebe 3x ;o)))


Oops, no telecomacky IOL teda pekne keca :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 20:13

V každém případě děkuji za pomoc. Zkusím oslovit zkušené harcovníky přímo.

Z kesi ktere jsem videl si nevybavuju snad ani jednu, ktera by byla dal nez 500 m vzdusnou carou od nejake silnice nebo cesty. Nekdy je to ale do kopce anebo dobre ukryto a trva to dyl. U multi je to dalsi problem - zacatecni souradnice muzou byt dost vzdaleny od konce, a ty se to nedozvis driv nez to probehnes. Na druhou stranu Adventure cache je 3 km za znackami zakazu vjezdu a stopy motorek vedou az nahoru 10m od kese. Coz takhle vozit maskacovou sit s trsy boruvek a motorku v lese kamuflovat? :-) .
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2005 - 10:44

Já tedy ač mám cestovní enduro, tedy stroj uzpůsobený pro jízdu v terénu, a rád na něm jezdím za poklady, tak keška, kterou bych ulovil s tím, že bych projížděl zákazy vjezdu a rozoral pneumatikami všechno okolo, by mě asi zrovna dvakrát netěšila. Zákazy vjezdu neprojíždím a přímo do lesa nejezdím - pak by přeci ten geocaching neměl žádný smysl!

Neříkám, že do terénu nejezdím vůbec, třeba takové polní cesty pro traktory na Jindřichohradecku mám moc rád... ale tam už ty stopy motorky fakt nikdo nepozná...

Vyjímkou byla cache Terčino údolí v jižních Čechách, kdy jsem nedopatřením jel a jel po cestě, rozum trochu zastřený vidinou FTF... :-), ale chyba byla také na straně GPS a mapy ATLAS 10R, která psala "nalevo do Silnice", jenže "silnice" se rázem změnila v lesní cestu a když jsem začal potkávat cyklisty a pak i rodinku s kočárkem na sobotním výletu, kteří na mě naštvaně koukali, tak už byla cesta tak úzká, že jsem se se svým velkým strojem prostě nemohl otočit...

Ale věřte mi, nemám hroší kůži a v tu chvíli bych se raději propadl do země, než snáše ty pohledy cyklistů a lidí na výletě... naprosto jsem je chápal - sám jsem často na téhle druhé straně pohledu.......

Uff... jsem se rozepsal... :-) Tož sedím v práci, tak nemám co dělat.... :-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 20:59

Z kesi ktere jsem videl si nevybavuju snad ani jednu, ktera by byla dal nez 500 m vzdusnou carou od nejake silnice nebo cesty. Nekdy je to ale do kopce anebo dobre ukryto a trva to dyl. .... Na druhou stranu Adventure cache je 3 km za znackami zakazu vjezdu a stopy motorek vedou az nahoru 10m od kese.
Coz takhle vozit maskacovou sit s trsy boruvek a motorku v lese kamuflovat? :-) .


Zrovna vcera jsem byl na GCKHBV. Den predtim jsem k ni vyrazil na motorce. Vypadalo to, ze se dostanu k cili na nejakych 300m, ale cca 2km pred cilem jsem narazil ze dvou stran (W, S) na zakaz vjezdu. Tak jsem to otocil a druhy den jsem tam radeji zasel prochazkou s celou rodinou. Nemusim prece dobyt kazdy poklad behem 10 minut, klidne se k ni vypravim i na cely den. A pokud na to nemam cas, radeji to necham na jindy.
Ja vim, ze jsou motorkari, kteri si ze zakazu vjezdu v turisticky zajimavych oblastech nedelaji nic. Takove samozrejme nejaky seznam dostupnosti kesek na moto prilis nezajima.
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 21:10

Z kesi ktere jsem videl si nevybavuju snad ani jednu, ktera by byla dal nez 500 m vzdusnou carou od nejake silnice nebo cesty. Nekdy je to ale do kopce anebo dobre ukryto a trva to dyl. U multi je to dalsi problem - zacatecni souradnice muzou byt dost vzdaleny od konce, a ty se to nedozvis driv nez to probehnes. Na druhou stranu Adventure cache je 3 km za znackami zakazu vjezdu a stopy motorek vedou az nahoru 10m od kese. Coz takhle vozit maskacovou sit s trsy boruvek a motorku v lese kamuflovat? :-) .



To není špatný nápad. Stejně tak je riziko krádeže motocyklu uprostřed lesa minimální. Zloději tam většinou nechodí a medvědů je málo. Bohužel však spousta motocyklů není způsobilá k jízdě po lese :o(
Proto preferuji nalezení místa a rychlé vyzvednutí kešky - aby byl motocykl ponechán bez dozoru co nejkratší dobu.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2005 - 21:52

Já tedy ač mám cestovní enduro, tedy stroj uzpůsobený pro jízdu v terénu, a rád na něm jezdím za poklady, tak keška, kterou bych ulovil s tím, že bych projížděl zákazy vjezdu a rozoral pneumatikami všechno okolo, by mě asi zrovna dvakrát netěšila. Zákazy vjezdu neprojíždím a přímo do lesa nejezdím - pak by přeci ten geocaching neměl žádný smysl!
... (zkraceno) ...
Ale věřte mi, nemám hroší kůži a v tu chvíli bych se raději propadl do země, než snáše ty pohledy cyklistů a lidí na výletě... naprosto jsem je chápal - sám jsem často na téhle druhé straně pohledu.......
Uff... jsem se rozepsal... :-) Tož sedím v práci, tak nemám co dělat.... :-)

Koukam, ze jsme motorkari ze stejneho testa :-)
Nemam sice cestovni enduro (v CZ krajinach je to ale pomalu nutnost), ale po polnackach s mou strojovnou jazk takz jezdit muzu taky. Ale za zakazy proste nejezdim. Ze stejneho duvodu...
Jojo, sobotni nebo nedelni praci znam velmi dobre :-( Doufam, ze pres leto jich bude minimalne...
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2005 - 21:41

To není špatný nápad. Stejně tak je riziko krádeže motocyklu uprostřed lesa minimální. Zloději tam většinou nechodí a medvědů je málo. Bohužel však spousta motocyklů není způsobilá k jízdě po lese :o(
Proto preferuji nalezení místa a rychlé vyzvednutí kešky - aby byl motocykl ponechán bez dozoru co nejkratší dobu.

Tak to sorry, v puvodnim doazu ctu jasne: "Neradi necháváme stroje uprostřed lesa ;o)".
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2005 - 12:40

Já se teda přiznam :-) Ve vozidle se snažim všechny zákazy, příkazy i nesmyslný značky dodržovat (vyjma rychlosti), ale na motorce mě to tolik netrápí. Klidně prasácky projedu kolem bílýho, červenym pruhem obkreslenýho obrazku na kovový tyčce a je mi to tak trochu jedno. Stopy pneumatik se snažimn zanechávat minimální, ale když vidim, co udělaj traktoristi tak si myslim, že se zbytečně opanuju. Řikam si totiž, že když mam motorku, tak jezdit jenom po silnici, to už jí vůbec nepotřebuju a taková cesta lesem je moc příjemná záležitost, když člověk jede na dvojku 40 a kochá se... Ale nechci samozřejmě nikomu nic vnucovat a ani bejt nikým osočován za nemravný chování... Neb zakázaný ovoce nejvích chutná :-))) Groula
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2005 - 13:59

Já se teda přiznam :-)
Ve vozidle se snažim všechny zákazy, příkazy i nesmyslný značky dodržovat (vyjma rychlosti), ale na motorce mě to tolik netrápí. Klidně prasácky projedu kolem bílýho, červenym pruhem obkreslenýho obrazku na kovový tyčce a je mi to tak trochu jedno. Stopy pneumatik se snažimn zanechávat minimální, ale když vidim, co udělaj traktoristi tak si myslim, že se zbytečně opanuju.
Řikam si totiž, že když mam motorku, tak jezdit jenom po silnici, to už jí vůbec nepotřebuju a taková cesta lesem je moc příjemná záležitost, když člověk jede na dvojku 40 a kochá se...
Ale nechci samozřejmě nikomu nic vnucovat a ani bejt nikým osočován za nemravný chování... Neb zakázaný ovoce nejvích chutná :-)))

Groula

tak ja ta teda osocim Groula, si nemrava :))))

  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2005 - 14:36

Teda Groulo! To se nestydíš?! Takhle ničit nám motorkářům pověst! Fuj, hanba!
:-)))))
Tak jsem si zamoralizoval... :-) Ale asi jde taky o konkrétní situaci. Někde je to ouplně jedno a někde je to prostě podle mě nevhodné... když jezdím na motorce, tak proto, že mě to baví. Chci se u toho cítit příjemně. A v lese (i když tam zákaz nebyl) u toho Terčina údolí jsem se cítil hloupě a trapně, jaksi nepatřičně, stresovalo mě to a tak jsem z toho pak nic neměl. Takže když do terénu, tak raději polní cesty, les ne-e.

Mion + Groula -> Co máte vlastně za mašiny?
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2005 - 14:55

Koukám, že se nám začínají množit geomotorkáři - tak to já musím také se svou troškou do mlýna.
(BTW: Who, jak sis užil oslavu narozenin - pořádná pařba ;o)))
Mám už nějakou dobu rozpracovaný seznam motokešek - viz výše. Bohuže jsem dosu neměl čas to doělat - ale polepším se.
Groulo - při Tvých zkušenostech - nepřispějejš také nějakým seznámkem z Tebou navštívených?

Uf - to bude mít Ferda ve vedlejším fóru radost, že k tomu "bordelu po lesích" ještě jezdíme na "cool" "in" a "free" zbohatlíckých motorkách ;o))))))))
Geomotorkářům zdar
Rexo (Honda NT650V Deauville)


  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2005 - 14:59


Omlouvám se - vidím že se mi nějak v předchozím příspěvku nezdařil formát textu :o(
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2005 - 12:03

Na seznamu motokešek urputně pracuju. udělam z toho wpt soubor s nějakou poznámkou kam s mašinou ano a kam s mašinou nee :-)
Chtěl bych to zpytlíkovat do konce tejdne. ale rači nenapíšu kterýho :-)

Jinak se strašlivě stydim za to, co s motorkou pácham, ale Honda 650NX Dominátor si o terén přímo říká.... :-) A tim sem naznačil, co mam za stroj :-)




http://img.groundspe...a5944f33277.jpg
Groula
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama