Přejít na obsah


Fotka

TB nebo GC v již nalezené cachi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 22:07

Jde vzít TB nebo GC z již nalezené cache?Myslím tím třeba nalezené už před půl rokem atd.
  • 0

#2 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 22:12

Tomaaas napsal/a:
Jde vzít TB nebo GC z již nalezené cache?Myslím tím třeba nalezené už před půl rokem atd.

jasne. vyzvednuti zapises na netu jako "write note"
  • 0

#3 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 22:44

na druhou stranu by to měla být spíš výjimka, např. kvůli skvělému nápadu na jeho posunutí dle instrukcí, popohnání "ležáku" apod. Nemyslím, že je úplně fér "vykrádání" GC a TB z již objevených keší kvůli zápisu do statistik, beru je spíš jako odměnu pro nálezce a z hlediska ownera jako lákadlo do keše
  • 0

#4 george8011

george8011

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2007 - 23:27

Ja si myslim, ze GC a TB maji cestovat a je jedno ktery Cacher je poponese, hlavne at se hybaji. A je to tez duvod dojit si na nejakou cache vicekrat. Hlaseni "write note" alespon oznami ownerovi, ze v cachi nekdo byl a ze je v poradku.
  • 0

#5 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 7:59

Me se to taky moc nelibi. TB a GC beru jako lakadlo pro lidi, kteri kesku jeste nemaji a jistou odmenu za hledani. Uz nekolikrat se mi stalo, ze jsem si rano vyhledl kes kvuli pekne minci, a kdyz jsem ji nasel, tak tam nekdo jen napsal note beru si GC (uz jsem vydel i beru 2xGC) a pak ji u sebe mel dele nez tyden. To mi nepripada fer. Pochopim, ze jini lide budou mit jiny nazor, ale to je pochopitelne.
  • 0

#6 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 8:22

Chápu to v případě, že někdo chce poposunout coin nebo TB s nějakým úkolem, se kterým může tomuto předmětu pomoci. Pokud někdo che pouze ikonku do statistiky, tak mu stačí coina "discovernout" a nemusí ho vůbec z keše vybírat.
  • 0

#7 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 8:49

lépe je z již nalezené cache TB nebo GC objevit "discover", tím člověk dává vlastníkovi signál že ta věc tam ještě v tu a tu dobu byla. Pochopitelně je u již nalezených keší nejlépe měnit coin za coin apod...
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 11:19

coiny maji cestovat, discover byl zaveden na to, aby se pri logovani coinu na eventu nelogovalo porad: coin out event, coin in event. to ze se to pak rozsirilo i na kese je neco jineho. jako majitele tb/coinu by me vubec nenadchlo, kdyby mesic lezel v kesi a pribyval tak leda discover. to at ho nekdo radsi ma tyden v kapse a dalsi vikend ho poponese jinam. a zlobit se na nekoho, ze coin z kese nekdo vezme driv, nez tam stacim dojit ja, i kdyz jen jako write note.... :o no tak ho tam nenajdu, no boooze, vzdyt je to hra. a hra neni o jistote, ze tam pocka zrovna na me. proste vyzvedavejte coiny co hrdlo raci a hlavne je premistujte.
  • 0

#9 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 11:35

Myslel jsem si, ze bude nekdo v opozici. To je Vase vec, jestli navstevujete nalezene kese a berete si z nich co se vam zlibi. Me se to nelibi a tak to nedelam.
  • 0

#10 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 12:29

kvapa napsal/a:
Myslel jsem si, ze bude nekdo v opozici. To je Vase vec, jestli navstevujete nalezene kese a berete si z nich co se vam zlibi. Me se to nelibi a tak to nedelam.

To, ze se ti to nelibi, neznamena, ze je na tom neco spatneho. Ke kesi se clovek muze vratit kolikrat chce a muze tam menit co chce a jak chce. Neni to vubec proti nicemu. Pokud neco vezme/prida, je vhodne o tom napsat poznamku (Write Note). Tot vse, je to fakt jednoduche ;)...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#11 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 12:49

PaBa napsal/a:

kvapa napsal/a:
Myslel jsem si, ze bude nekdo v opozici. To je Vase vec, jestli navstevujete nalezene kese a berete si z nich co se vam zlibi. Me se to nelibi a tak to nedelam.

To, ze se ti to nelibi, neznamena, ze je na tom neco spatneho. Ke kesi se clovek muze vratit kolikrat chce a muze tam menit co chce a jak chce. Neni to vubec proti nicemu. Pokud neco vezme/prida, je vhodne o tom napsat poznamku (Write Note). Tot vse, je to fakt jednoduche ;)...


Vzdyt ja to taky nikomu nenutim. Kazdy at si to delajak chce, kdyz mu to dela radost. Je to na kazdem z nas. Jen jsem projevil nazor, aby ostatni vedeli, ze to nekdo nema rad. Proto tady ta diskuse je.
  • 0

#12 Pegos team-2408

Pegos team-2408

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 16:44

Také nemám nic proti vyzvednutí a přesunutí jinam podle mě by TB nebo GC měl cestovat. Poze jestli je uvedeno majitelem, že má v kešce zůstat. Sám jsem jeden TB vyzvedl a vezu ho na Slovensko v zápisu i pri logování jsem to uvedel pro případ když by majite tak aby věděl kam napsat o vrácení na původní místo.Ale jelikož je to TB který cestuje jsem za to, že majiteli to nevadí.;)
  • 0

#13 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 18:43

Vidím to asi tak, jak už zde bylo zmíněno. GC/TB nejsou běžné předměty na výměnu, takže pokud poblíž vidím GC, který ještě nemám, nebo TB, který má namířeno tam, kam jedu, vyzvednu ho a napíšu "Write note." To, že ho pak má někdo u sebe třeba týden není problém, na posunutí je minimální doba 2 týdny, takže také nevidím problém. A to, že v poslední době nevyměňuju běžné předměty (obvykle nemám co na výměnu, nebo mě nic nezaujme), ale jen GC/TB (zde neplatí "Trade Equal") a to klidně tak, že si vezmu GC/TB a do kešky žádný nedám. Nevidím problém.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2007 - 20:07

kvapa napsal/a:
Myslel jsem si, ze bude nekdo v opozici. To je Vase vec, jestli navstevujete nalezene kese a berete si z nich co se vam zlibi. Me se to nelibi a tak to nedelam.

a ja si zase vzdycky myslel, ze opozice je ten, jehoz nazor je mensinovy :P no a jen bych se chtel ohradit, ze z kesi neberu co se mi zlibi, ze normalne vymenuju. howgh. koncim s diskuzi, ve ktere se nekdo snazi zavadet radobypravidla odporujici dobrym gc zvykum a pravidlum.
  • 0

#15 kvapa

kvapa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 7:47

Dain & Olik napsal/a:
a ja si zase vzdycky myslel, ze opozice je ten, jehoz nazor je mensinovy :P no a jen bych se chtel ohradit, ze z kesi neberu co se mi zlibi, ze normalne vymenuju. howgh. koncim s diskuzi, ve ktere se nekdo snazi zavadet radobypravidla odporujici dobrym gc zvykum a pravidlum.


To ze se prave v diskuzi objevilo vice nazoru "pro" neznamena, ze by to byl vetsinovy nazor :) a o zadnych radoby pravidlech ani neuvazuju.
  • 0

#16 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 8:55

kvapa napsal/a:
To ze se prave v diskuzi objevilo vice nazoru "pro" neznamena, ze by to byl vetsinovy nazor :) a o zadnych radoby pravidlech ani neuvazuju.


:
http://forums.ground...showtopic=94185

...(This information is taken from the Groundspeak knowledge base)

Notes about logging TB's:


You can take a TB from cache to cache and log it in and out on the way. Keep your logs straight, take notes.

You can revisit a cache as often as you like to help a TB on the way.

You cannot attach anything to a TB without getting the owner's permission first, this includes a ziplock baggie and a laminated card or sheet.

You cannot mail a TB without asking the owner first.

You can take a TB from your own cache.

A TB is not a trade item, you do not have to put something in the cache to take a TB, and you should not take something from a cache in trade for a TB. You should take something from a cache, place the TB and a trade item.....

Nic noveho pod sluncem postopadesate aneb "je uz davno jasne, ktery nazor je ten vetsinovy."
  • 0

#17 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 12:09

V tomto případě je to myslím hodně o citu a smyslu pro hru a pravdila nepravidla - něco se mi prostě moc nelíbí.

"You can revisit a cache as often as you like to help a TB on the way"

chápu tak, jak jsem to napsal výše - pokud má speciální cíl a já tam zrovna jedu, pokud v cache leží dlouho atd atd. A ne u běžného GC/TB v cache s "Found it" logem každý den.

Připadá mi necitlivé dát si watchlist na všechny dávno objevené cache v okruhu 1km od svého domu a v okamžiku vložení GC/TB vyrážet ho přidat do své sbírky nálezů, halvně ať se nedostane do tlap jinému.
  • 0

#18 jarry-2395

jarry-2395

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 12:36

Fénix napsal/a:
V tomto případě je to myslím hodně o citu a smyslu pro hru a pravdila nepravidla - něco se mi prostě moc nelíbí.

"You can revisit a cache as often as you like to help a TB on the way"

chápu tak, jak jsem to napsal výše - pokud má speciální cíl a já tam zrovna jedu, pokud v cache leží dlouho atd atd. A ne u běžného GC/TB v cache s "Found it" logem každý den.

Připadá mi necitlivé dát si watchlist na všechny dávno objevené cache v okruhu 1km od svého domu a v okamžiku vložení GC/TB vyrážet ho přidat do své sbírky nálezů, halvně ať se nedostane do tlap jinému.


Otazka:
Jde vzít TB nebo GC z již nalezené cache?Myslím tím třeba nalezené už před půl rokem atd.
Odpoved: Ano.
Jine aspekty je mozno s pripadnymi zajemci o city a smysly diskutovat v jinem, nejlepe vlastnorucne zalozenem vlakne.
  • 0

#19 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2007 - 13:29

Jine aspekty je mozno s pripadnymi zajemci o city a smysly diskutovat v jinem, nejlepe vlastnorucne zalozenem vlakne.


tebe budou mít moderátoři rádi :D
  • 0

#20 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2007 - 10:31

Chtel bych se zeptat obracene. To, zda mohu navstivit cache, kde jsem uz jednou byl vim. Ano mohu jen dam pri zapisu jiny parametr logu.

Mohu ale pri opakovane navsteve vlozit TB ?

Predpokladam ze ano, ale jen tak pro jistotu...

Diky za rychlou odpoved.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama