Přejít na obsah


Fotka

Počítání nálezů v rodinných teamech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
11 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 11:06

Jak se počítají nálezy geocache v rodinných týmech?


Staršího synka (16) to děsně začalo zajímat, ale asi je nesmysl, aby šel hledat samostatně cache, kterou už našel jednou, na rodinné výpravě.

A koneckonců, mladší (9), se mnou už aktivně hledal.
A pokud mu dám do ruky GPS, aby kontrolně našel právě ukrytou cache, ještě nezveřejněnou cache, počítá se to jako nález?

Mimochodem, nemá někdo nějakou GPS asi tak za 2 tis?

Opravdu nerad bych mu půjčoval tu svoji .....

  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 12:06

Jak se počítají nálezy geocache v rodinných týmech?


Staršího synka (16) to děsně začalo zajímat, ale asi je nesmysl, aby šel hledat samostatně cache, kterou už našel jednou, na rodinné výpravě.

A koneckonců, mladší (9), se mnou už aktivně hledal.
A pokud mu dám do ruky GPS, aby kontrolně našel právě ukrytou cache, ještě nezveřejněnou cache, počítá se to jako nález?

Mimochodem, nemá někdo nějakou GPS asi tak za 2 tis?

Opravdu nerad bych mu půjčoval tu svoji .....

Moj nazor: ako rodinny team - vsetci spolu jedno konto- staci uviest ze ste team a hociktory clen teamu moze svoj nalez logovat pod tym kontom - na cache nemusia byt vsetci clenovia teamu
ak chce mat samostatne konto, tak nech si zaloguje tie cache, co ste nasli spolu pod novym kontom a dalej nech si loguje sam
k nalezom este neprihlasenych cache tu bola velka diskusia, osobne si myslim, ze ak je to v lokalite, kam sa potom dost tazko clovek dostane, tak je to ok, niektori si to nemyslia.Ohladom GPS - skus skontaktovat PC-Romea cez profil na gc.com, ma volny jeden zlty eTrex, skus ci ti ho lacno nepreda :)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 12:19

Osobně si myslím to samé jako Šaman. Ačkoliv jsem si na začátku založila vlstní konto (ivcatko), Groula tvrdil, že logovat 2x jeden nález s jednou GPS je blbost, takže jsme jeli jen na něj. Potom se mi občas podařilo jít na cache sama nebo až po Groulově nálezu, takže jsem si začala na sebe logovat tyto nálezy. Teď už si většinou loguju věechno. Zpětně jsem si nic nezapsala, protože by to všichni považovali za nečestné a nesportovní :-), ale musím přiznat, že teď nemám přehled kde už jsem byla, protože Groula chodí dost často na cache sám. Co se týká bodů, tak je mi to úplně jedno.
K hledání ještě nezapsané cache musím říct tolik - neděláme to. Pokud jeden z nás založí cache bez druhého, tak si ji při další navštěvě najdeme, ale třeba miji chatrč si Groula nezalogoval, i když jí našel sám druhý den po uložení (ještě nebyla na gc.com). No, ale možná by z nás mohli být dobří lovci FTF :-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 15:13

K hledání ještě nezapsané cache musím říct tolik - neděláme to. Pokud jeden z nás založí cache bez druhého, tak si ji při další navštěvě najdeme, ale třeba miji chatrč si Groula nezalogoval, i když jí našel sám druhý den po uložení (ještě nebyla na gc.com). No, ale možná by z nás mohli být dobří lovci FTF :-)

Tam, mi šlo o to, že těžko ho přesvedčím, aby mi šel hledat cache, když si ji nemůže zalogovat a já zase nechci udělat cache, která nepůjde najít.
Navíc, v našem okolí cache zase tolik není, aby si mohl dovolit ten přepych nějaké vypouštět.
Jo FTF už mám taky, ale dělat mi cache na Ještědu, to si o to přímo říká :-)

  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 15:27

Pokud vyloženě neplánujete chodit půl hodiny za sebou a syn si nebude logovat na tvůj účet, tak v tom problém nebude :-)
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 15:27

Pokud vyloženě neplánujete chodit půl hodiny za sebou a syn si nebude logovat na tvůj účet, tak v tom problém nebude :-)
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 16:58

Tam, mi šlo o to, že těžko ho přesvedčím, aby mi šel hledat cache, když si ji nemůže zalogovat a já zase nechci udělat cache, která nepůjde najít.

To je myslím o tom, jestli ho to baví nebo ne. Když jsme teď zakládali Královské město, tak jsme nejprve všechny body zaměřili, vymysleli text, pak si zkusil trasu projít Pavel (podle zadání s veškerým počítáním) a protože jsme ještě některé body znovu přeměřovali, tak si ji pak zkusil ještě projít Martin (9 let) taky s veškerým počítáním a dohledáním samotné cache (při jejím ukládání nebyl). Žádné body ve vlastním logu k tomu nepotřebovali, prostě je to společně založená cache.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 16:17

Pokud vyloženě neplánujete chodit půl hodiny za sebou a syn si nebude logovat na tvůj účet, tak v tom problém nebude :-)

Plánoval jsem to tak, že ji schovám, zaměřím, pak mu řeknu souřadnice a on ji prostě najde nebo taky ne.
Což je postup, který jde použít jen když to neloguje, je to tak?

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 16:42

Mě osobně je to jedno, ale pokud se podíváš na diskusi "Jak lehce zjískat FTF" nebo jak se to jmenovalo, tak zjistíš, že by se to hodně lidí dotklo. BTW: Myslím, že by nebylo od věci začít zviditelňovat jiné stránky geocachingu než jsou body. Když uvedu jako příklad Dorcadiona, o kterém všichni víme, že se honí za statistikou :-)))... tak pro jeho holky je určitě důležitější, že jsou celý víkend s tátou na výletě a ještě si přivezou suvenýr v podobě dárklu z cache, než že jsou první v ČR. Geocaching je o poznávání nových míst, o možnosti trávit volný čas v přírodě, s rodinou, s kamarádama, o pocitu objevitele, když se prodíráte lesem za šipkou a strkáte ruce do míst, kam se bojíte podívat... a body jsou prostě jen bonus zdarma.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 16:44

Což je postup, který jde použít jen když to neloguje, je to tak?

Tak at ji odlovi az pote co ji uverejnis na gc.com, ne? Jinak, bohuzel GPS na prodej nemam. Zlutej etrex je taty. Mel jsem ho dlouhodobe pujceneho a ted uz mam svou, tedy se jemu vratila jeho gps. A prodat ji nechce. ;)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 16:58

Mě osobně je to jedno, ale pokud se podíváš na diskusi "Jak lehce zjískat FTF" nebo jak se to jmenovalo, tak zjistíš, že by se to hodně lidí dotklo.

Jo, postrehl jsem to.

BTW: Myslím, že by nebylo od věci začít zviditelňovat jiné stránky geocachingu než jsou body. Když uvedu jako příklad Dorcadiona, o kterém všichni víme, že se honí za statistikou :-)))... tak pro jeho holky je určitě důležitější, že jsou celý víkend s tátou na výletě a ještě si přivezou suvenýr v podobě dárklu z cache, než že jsou první v ČR. Geocaching je o poznávání nových míst, o možnosti trávit volný čas v přírodě, s rodinou, s kamarádama, o pocitu objevitele, když se prodíráte lesem za šipkou a strkáte ruce do míst, kam se bojíte podívat... a body jsou prostě jen bonus zdarma.

No, žena si na návratu z první a taky poslední výpravy podvrkla kotník, takže kdy ji zase někam dostanu je otázka. Mladší synek bude určitě tvárnější, tomu se to líbilo, ale zase se mu moc nechtělo chodit.
A ten starší se odmítl vzdálit od počítače :-( , takže nešel vůbec.

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2005 - 17:12

Myslím, že syna od počítače neodtrhneš ani slíbeným bodem - má teď ten "blbý věk" ... Pokud ti jde jen o otestování "náleznosti", tak to klidně nech na prvního :-)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama