Přejít na obsah


Fotka

Spojování tras v MapSource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 zskal

zskal

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 21:59

Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu, zda se dají nějak v MS spojit dvě (nebo více) tras do jedné trasy, kterou bych si potom mohl natáhnout do Legenda. Vím, že to jde u stop, ale u tras jsem na to nepřišel.Díky Zdenek.
  • 0

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 22:27

No jestli si nepleteš pojmy. Trasa je soupis bodů, ta jde spojovat jednoduše tak, že si za tu první připíšeš body z té další. Stopa je tebou prošlá trasa, o tom, že by šla spojovat nevím - pokud ano, tak bych ti byl vděčný, kdyby jsi mi to sem napsal ;)
  • 0

#3 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 22:39

Spojování stop také funguje. Když mi u Legenda během výletu několikrát vypadl signál, tak tolik jsem v něm pak měl stop. V MapSouce jsem to pak spojil a bylo...
  • 0

#4 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:04

Czecho Cowboy napsal/a:
No jestli si nepleteš pojmy.
Trasa je soupis bodů, ta jde spojovat jednoduše tak, že si za tu první připíšeš body z té další.
Stopa je tebou prošlá trasa, o tom, že by šla spojovat nevím - pokud ano, tak bych ti byl vděčný, kdyby jsi mi to sem napsal ;)

Musis si aktualizovat MapSource...
  • 0

#5 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:06

Mám poslední verzi, ještě se na to podívám
  • 0

#6 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:16

OT: Nevíte někdo jak naučit poslední verzi MS (6.13.1) mluvit česky pod ENG Windowsy ? Pokaždé se mi tam cpala angličtina. Do této poslední verze stačilo z instalace vydloubat pár soborů s češtinou, těmi přepsat anglické a začalo to fungovat. Teď už to nepomůže, program si jich ani nevšimne... Pomóóóć :o
  • 0

#7 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:17

Mě se tam nandala, když jsem updatoval mapu. Taky se můžeš naučit anglicky, zas tak těžký na ovládání MapSource není ;)
  • 0

#8 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:28

Anglicky umím docela obstojně, ale prostě mne rozčiliuje, když na mapě ČR musím luštit takové věci jako road, lake apod. :D
  • 0

#9 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:34

Co tam máš za mapy? TOPO?
  • 0

#10 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2007 - 23:55

Jj, TOPO 3.10 od Legenda, 2.00 od Mountfielda i TOPO 1.20...
  • 0

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2007 - 6:49

Jarous1 napsal/a:
OT:

Nevíte někdo jak naučit poslední verzi MS (6.13.1) mluvit česky pod ENG Windowsy ? Pokaždé se mi tam cpala angličtina. Do této poslední verze stačilo z instalace vydloubat pár soborů s češtinou, těmi přepsat anglické a začalo to fungovat. Teď už to nepomůže, program si jich ani nevšimne... Pomóóóć :o


Mrkni se diskusi GPS na Pandore. Tam se resil nejaky problem posledni verze MapSource a je tam zminka o lokalizaci v teto verzi.
  • 0

#12 emdotix

emdotix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 15:53

zskal napsal/a:
Ahoj, chtěl bych Vás poprosit o radu, zda se dají nějak v MS spojit dvě (nebo více) tras do jedné trasy, kterou bych si potom mohl natáhnout do Legenda. Vím, že to jde u stop, ale u tras jsem na to nepřišel.Díky Zdenek.


Trošku out-of-date, ale...

Možná to jde i jinak, ale dělám to přes clipboard. Zobrazím si vlastnosti trasy, záložka "Pomocné body", označím vše, kliknu na tlačítko kopírovat, zobrazím vlastností jiné trasy, nastavím se na pozici, kde chci vkládat, stisknu tlačítkko kopírovat.
  • 0

#13 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 16:46

Czecho Cowboy napsal/a:
...Stopa je tebou prošlá trasa, o tom, že by šla spojovat nevím - pokud ano, tak bych ti byl vděčný, kdyby jsi mi to sem napsal ;)


Pokud si dobře vzpomínám, tak kdosi zde na fóru pro spojení stop poradil tento prográmek. Moc šikovný, nejen pro spojování stop.
http://www.gpsinform...onh/g7towin.htm;)
  • 0

#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:03

Czecho Cowboy napsal/a:
...Stopa je tebou prošlá trasa, o tom, že by šla spojovat nevím - pokud ano, tak bych ti byl vděčný, kdyby jsi mi to sem napsal ;)


Stopy jdou spojovat rovnou v MapSource... Vlevo jak máš jejich seznam, tak si označ ty, které chceš spojit, a na nich dej pravý čudl myši. Jedna z nabídek je pak "Spojit..." ;)
  • 0

#15 emdotix

emdotix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:07

Stopy jdou spojovat rovnou v MapSource... Vlevo jak máš jejich seznam, tak si označ ty, které chceš spojit, a na nich dej pravý čudl myši. Jedna z nabídek je pak "Spojit..." ;)


Spojit stopy není v MapSource problém. Původní dostaz zněl spojit trasy...
  • 0

#16 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:21

Já vím, jak zněl dotaz. Tak zkus spojit stopy stažené z gps třeba za týden cestování, když jsou uloženy po jednotlivých dnech jako v 60CSx, do jedné stopy v MapSource. Mě se to ještě nikdy nepodařilo. Problém je v tom, že ty jednotlivé soubory nedostaneš do toho levého sloupce (seznamu stop), vleze tam vždy jen jeden soubor i když se tam snažím všemožně dostat několik GPX souborů. Jinak ten prográmek spojí samozřejmě i trasy.;)
  • 0

#17 emdotix

emdotix

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 17:45

bertlak napsal/a:
...
Problém je v tom, že ty jednotlivé soubory nedostaneš do toho levého sloupce (seznamu stop), vleze tam vždy jen jeden soubor i když se tam snažím všemožně dostat několik GPX souborů.
...


Zkus si pustit dva MapSource zároveň a kopírovat stopy (a nebo trasy) z jednoho do druhého přes kontextové menu (pravý klik) kopírovat / vložit...

Není to řešení?
  • 0

#18 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 18:35

Díky za cennou informaci, to jsem neznal. Tento postup funguje, ale delší cestu bych takto spojovat nechtěl. S G7toWIN je to alespoň pro mě o dost rychlejší.:)
  • 0

#19 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 21:48

bertlak napsal/a:
...Problém je v tom, že ty jednotlivé soubory nedostaneš do toho levého sloupce (seznamu stop), vleze tam vždy jen jeden soubor i když se tam snažím všemožně dostat několik GPX souborů...


Njn, když někdo nezná základní ovládání MS Windows - Ctrl+C a Ctrl+V, to je pak těžké ;)
  • 0

#20 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2009 - 22:49

Škoda, že nevidíš jak mám zrovna tyhle klávesy ošoupané od neustáleho kopírování čehosi. Ono kdyby v Garminu neseděli bezmozci, tak prostě otevřeš třeba 100 gpx souborů se stopou najednou a nemusís dělat Ctrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+VCtrl+C a Ctrl+V. To je pak těžké...;):D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama