Přejít na obsah


Fotka

První zalození kešky a hned ostuda :( ach jo.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
31 odpovědí na toto téma

#1 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 14:43

Ach jo, tak jsem s radosti zalozil svou prvni kesku GC15HGM http://www.geocachin...7b-b59a6a2de0a9, snazil jsem aby bylo vse v poradku a nakonec se s toho vyklubala ostuda.
Nevim proc to sem pisu aby byla jeste vetsi ale co...

Zalozil jsem mikrokes na mem nejoblibenejsim miste v Jihlave a nakonec se ukazalo ze je blizko mista, jako je jenda z jihlavskych multikesek, ne finalka ale i tak se ostatni podivuji jak to.
No a co nejhorsi, zameroval jsem ji pristrojem GARMIN II Plus a byt jsem to kontroloval, zameril jsem ji o 29 metru spatne :( Uz jsem to opravil ale i tak, nevim jak se to mohlo stat.
Takze z meho nadseni a radosti se stala pekna ostuda a uz ani nemam chuz zalozit dalsi o ktere jsem premyslel. Kdyz si predstavim, jak v tom desti ktery tam byl, kaceri hledali spatne zamerenou kes, tak bych si radeji nafackoval a kesku zase zrusil :(
  • 0

#2 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 15:22

To se stane, hlavně, když jseš to schopen přiznat, to poslední dobou hodně kačerů nedělá a raději se hádají. Příští se podaří lépe. :)
  • 0
Galdra

#3 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 15:42

Dle logů prvních nálezců Tvé keše to zase takový propadák není. Na druhou stranu jsi dost odvazista, když se svým počtem nálezů a době od první Tebou nalezené keše sám keš zakládáš. Doporučuji ještě pár kešek pohledat (hlavně v okolí kde chceš keše založit) a pár věcí ještě prostudovat. Přeji hodně štěstí.
  • 0

#4 VladiczeK

VladiczeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 15:48

To se opravdu stava, u mych FTF jsem treba jeste nezazil, aby vse bylo uplne OK a vetsinou se taky pote menily listingy... Je dobre se s nekym z okoli domluvit a nechat si jeste pred publikaci kesku zkusebne odlovit, vetsinou to odhali chyby a nesrovnalosti... Ale jinak opravdu pekne fotky v profilu, to se jen tak nevidi...
  • 0

#5 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 15:58

No jéžiš, tak jsi byl vedle .... Alespoň si to FTF lovci alias beta-testeři keší náležitě užili. Na některých keškách začíná listing upozorněním, že nikdo nikoho nenutí na tu keš chodit .... Docela dobrá poznámka :-) Ale fakt je ten, že zakládat kešku bez dostatku zkušeností s hledáním není zcela bez rizika. Poslední dobou je přesné zaměření docela nedostatkové zboží. Řekl bych, že především schází zkušenosti s chováním GPSky v různých podmínkách a prostředích. Raději, než měřit dvěma přístroji, zkus měřit několikrát v různou dobu, je-li to možné.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#6 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 16:39

VladiczeK napsal/a:
Ale jinak opravdu pekne fotky v profilu, to se jen tak nevidi...


Fotky jsou perfektní :)
  • 0
Galdra

#7 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 17:03

Takhle si sypat popel na hlavu je trochu masochistické, ale jsi opravdu z mála lidí, kteří svoji chybu uznají. Rozhodně tě za to nikdo nevyloučí z geocachingu, protože jsi špatně zaměřil cache. Klidně založ tu druhou a uvidíš, že bude fajnová.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#8 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 17:34

GEO-TOM-CAT napsal/a:
a byt jsem to kontroloval, zameril jsem ji o 29 metru spatne

Ahoj, no, jak tak na ni koukám odsud z Prahy, tak vidím, že ses tradicionálkou trefil do jednoho ze zastavení a ne až tak úplně daleko od finále jihlavské multi, kterou jsi ještě nenašel :o Nelze se pak divit, že jsou problémy hned při publikování. A lovci blbě zaměřené cache si užili asi taky, protože proti kostelu je služebna policie :D

Když dáváš cache k vysoké zdi, je potřeba počítat, že signál se odráží a naměřená poloha zkresluje. V tomto případě je nejlepší cache zaměřit:

1) nejprve přibližně a potom polohu bodu korigovat projekcí (po prvotním zaměření bod posouváš tak, aby při průchodu kolem šipka vždy ukazovala směr i vzdálenost ke skrýši přesně;
2) změřit to několikrát v různou denní dobu při různé konstelaci satelitů
3) zkontrolovat polohu bodu dle fotomapy
  • 0

#9 Mion

Mion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 17:58

dandra napsal/a:
Ahoj, no, jak tak na ni koukám odsud z Prahy, tak vidím, že ses tradicionálkou trefil do jednoho ze zastavení a ne až tak úplně daleko od finále jihlavské multi, kterou jsi ještě nenašel

Je pravda, že je téměř nutností mít v místě zakládání své cache odlovené všechny cizí cache, obzvlášť multiny. U traditionalek a mysterek už kolizi vzdálenosti pohlídá při schvalování reviewer.

Ale jinak myslím asi není příliš proti pravidlům umístit schránku své cache poblíž místa, kde má zastavení jiná multicache (pokud to tedy není stage se schránkou, ale jen waypoint typu "question to answer"). Jen to může být v některých případech "podivné", že se dvě různé cache zabývají stejným místem. Ale taky záleží na tom, jak kdy a jak kde.
  • 0

#10 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 18:18

Diky Vam vsem za podporu. Vim, ze nemam tech nalezenejch kesek v logu tolik, hledal jsem predtim v tymu a nepsal nalezene, ale i tak nemam tak moc, ale o tom se psalo v jinem vlakne. Pred touhle jsme zakladali se synem jinou kesku a tam nebyl se zamerenim problem... No priste si dam uz sakra majzla a najmu nejakyho betatestera. Jo a za pochvalu fotek diky, je fakt ze fotim dele nez lovim kesky ;) Tak lovu zdar.
  • 0

#11 Slavek_CZ

Slavek_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 344 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 18:29

Jeee, no tak ses utnul :), vsak to priste bude lepsi :D:D Lovu zdar a ze na ni pujdu jakmile budu v JI.
  • 0

#12 Fishtrawn

Fishtrawn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 20:53

No tak me jako Jihlavaka to opravdu prekvapilo,zvlast kdyz tam je jedna stage multikese, protoze pak to docela ztraci vyznam a ta kes je v podstate "zbytecna". Stejne tak se muze micro zalozit i na ostatnich stage a pak za prve...multi bude bezvyznamna a za druhe....bude se ve meste po keskach v podstate slapat, tak jak je tomu uz treba v trebici nebo na nekterych mistech v praze. A to mi prijde zbytecne,v jihlave je jeste par mist, ktere kesku zaslouzi, ale zas bych to moc neprehanel, myslim si, ze mit "zabordeleny" mesto keskama je trosku zbytecne. Zas na druhou stranu mam radost, ze se tady to vlakno objevilo a muze o tom zacit otevrena diskuse ostatnich Jihlavaku,jaky nazor na to maji oni...
  • 0

#13 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 21:57

Fishtrawn napsal/a:
...,v jihlave je jeste par mist, ktere kesku zaslouzi, ale zas bych to moc neprehanel, myslim si, ze mit "zabordeleny" mesto keskama je trosku zbytecne. ...


Už se těším, až zase budu projíždět Jihlavou, na jediné krajské město "nezabordelené" keškama [:)].
Ale vážně, z logiky hry neexistuje žádná plánovací komise a ani ji nemůže nahradit žádná místní dohoda, protože kešku může v místě založit i přespolák.
Myslím, že (asi mimo plánované eventy) je zakládání kešek v určité oblasti jakýmsi průsečíkem řady hnutí mysli různých kačerů. Někteří z nich jsou rozvážní, jiní jsou šusové, někdo je zkušený a někdo ne - ale fšichni se mohou rozhodnout založit na určitém místě kešku (a to vpodstatě kdykoli) anebo také ne a jediná omezení jsou popsána v pravidlech GC.com.

Dosti zobecňování - budu teď psát o našem nicku.
První kešku jsme založili 4 dny po nalezení první keše při skóre 6 nalezených a 1 DNF. Dodnes ji nalezlo 85 kačerů. Ti první sice trochu reptali: že je to small, když by tam mohla být regular, že to někdo zaměřil 10 m vedle (ale většina zase ne), ale celkem je možná úspěšnější než některé naše pozdější.
Jednou se mi podařilo odeslat listing se souřadnicemi W místo E - což není až takový problém, protože reviewer promptně zjistil, že tam asi žádná keška nemůže být.
Naše třeti keška je u skalni stěny, a když jsem do listingu popsal, že při zakládání bylo EPE 108 m, byl oheň na střeše - prý jak je to možné. No, a od té doby tam je 89 nálezů a jen 3 DNF.
To, že FTFkaři jsou našimi milými beta-testery, to už je snad obecně známo (ještě jednou díky všem) - proto se o každou další z našich 40 keší zajímají zejména otrlí kačeři, i když je pravda, že řada FTF proběhla téměř nepozorovaně.

Jinými slovy, je to vzkaz pro GEO-TOM-CAT: neztrácej kuráž a dobrou náladu. Zkus založit další kešku a uvidíš, že se Ti to bude líbit a nám ostatním určitě taky - pokud ne, někdo i to určitě napíše [:)].
  • 0

#14 Fishtrawn

Fishtrawn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2007 - 22:05

Ale vážně, z logiky hry neexistuje žádná plánovací komise a ani ji nemůže nahradit žádná místní dohoda, protože kešku může v místě založit i přespolák.


Mno ja prave myslim, ze pokud se mistni kaceri dohodnou,tak by se to realizovat v urcite mire dalo, to ze zalozi kes prespolnak je dost malo pravdepodobny, protoze na proflaklejch mistech uz kese jsou. Jinak ja ho taky neodrazuju od dalsiho zalozeni kese, jen chci upozornit, aby nebylo zas nekde, kde je treba stage multiny...a aby nebylo zalozeny na nejakym prumernym miste jen kvuli tomu, ze chce neco nekde nekdo zalozit....
  • 0

#15 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 1:12

Proti zakládání tradicionálek na stagích multin rozhodně nic nemám, spíš naopak. Pak se můžu lépe rozhodnout, jestli mám zrovna chuť na někým předem naplánovaný výlet (multina), nebo si zakešovat podle sebe. A pokud někdo chce, aby mu "přes" multinu nikdo nepoložil tradicionálku, tak doporučuji udělat všeechny stage jako krabičky nebo ještě lépe místo multiny udělat sérii tradicionálek s prémiovou mysterkou na konci. Rewiever pak zajistí, že vám nikdo "nevleze do zelí". Ze špatného zaměření bych taky nedělal žádné drámo, alespoň je pak FTF zasloužené :-) a opravit se to dá vždycky.
  • 0

#16 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 5:37

Znovu diky za podporu a k zahajene diskusi o tradicni kesi pobliz stage multikese asi tolik. Vychazel jsem z faktu, ze keska prochazi schvalenim a tedy jestli by vazne kolidovala s nejakou z multi tak by to reviewer proste neschvalil. (predpokladal jsem, ze reviewer ma souradnice i kazde stage) a i tak si myslim, ze nazor vrabcaka na celou vec je rozumny. Ale jiste ne jediny. Najdou se zajiste i nazory opacne a o tom asi ten zivot taky je :) Preji vsem krasny den.
  • 0

#17 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 5:41

Fishtrawn napsal/a:

Ale vážně, z logiky hry neexistuje žádná plánovací komise a ani ji nemůže nahradit žádná místní dohoda, protože kešku může v místě založit i přespolák.


Mno ja prave myslim, ze pokud se mistni kaceri dohodnou,tak by se to realizovat v urcite mire dalo, to ze zalozi kes prespolnak je dost malo pravdepodobny, protoze na proflaklejch mistech uz kese jsou. Jinak ja ho taky neodrazuju od dalsiho zalozeni kese, jen chci upozornit, aby nebylo zas nekde, kde je treba stage multiny...a aby nebylo zalozeny na nejakym prumernym miste jen kvuli tomu, ze chce neco nekde nekdo zalozit....


Jak jsem psal, prave sv. Jakuba mam moc rad a myslim ze je to v Jihlave jedno ze zvlaste vyjmecnych mist ktere si tu kes zaslouzi. No a dalsi veci bych asi probral u piva. Co ty na to jihlavaku :)
  • 0

#18 RaRoch

RaRoch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 7:10

Ještě k té stage multiny: Jednou mě na to upozornil reviewer a musel jsem měnit "krásně" připravený přístup ke #2 Reynevana. Kdo tam byl ví, že k radosti stačí úplně jak to je. Jednu keš v pražské ZOO jsme kvuli tomu nepublikovali (zatím). A naši poslední multinu (Kníže Jan Dobrotivý) mi "skazil" kolega z týmu Loch Lommond - Dryják svou keší Duby knížete Jana, která byla publikovaná v okamžiku, kdy jsem se chystal vyplňovat formulář listingu. Tak jsme se domluvili a jeho keš je jedním zastavením té naší. Jinak si myslím, že když je důvod, tak blízkost krabičky a místa pro odečet indícií kolemprocházející multiny není na závadu. Může to být i bonus při hledání.
  • 0

#19 GEO-TOM-CAT

GEO-TOM-CAT

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 7:54

No a kdyz jste mi tak krasne pochvalili ty fotky tak jsem do galerie jeste nejake pridal: http://www.geocachin...7b-b59a6a2de0a9

A k synove kesce 'Kostel svateho Jana Krtitele ' taky: http://www.geocachin...fb-ce87545d8e79

Keskam zdar. B)
  • 0

#20 MilanoXTeam

MilanoXTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2007 - 8:35

Vůbec není ostuda udělat chybu a pak ji opravit, nikdo nejsme dokonalý. Ostuda je udělat keš s chybama a pak se na to vykašlat. Už se těším, až pojedu kolem Jihlavy...
  • 0
Celej svět je jedno velký hřiště...




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama