Přejít na obsah


Fotka

Pouziva nekdo uspesne GeoToad?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2005 - 23:58

Zdravim forum. Pokousel jsem se timhle softem stahnout kese pobliz zadanych souradnic, ale jediny vystup, ktery z toho softu dostanu, je jakoby osekany html vypis stranek stazenych s gc.com a ne pozadovany vystup v gpx formatu. Delam neco spatne, musim to pak jeste nejak zkonvertovat? Chystam se v patek vyrazit na dovolenou do Skotska a rad bych tam neco ulovil, proto chci nejak waypointy kesi ve Skotsku dostat do sveho Palmu do programu GPilotS, ale nejsem nejak uspesny...:o(( Poradi prosim nekdo? Alespon do Mapsource to tak dostat...
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 0:07

Zdravim forum. Pokousel jsem se timhle softem stahnout kese pobliz zadanych souradnic, ale jediny vystup, ktery z toho softu dostanu, je jakoby osekany html vypis stranek stazenych s gc.com a ne pozadovany vystup v gpx formatu. Delam neco spatne, musim to pak jeste nejak zkonvertovat? Chystam se v patek vyrazit na dovolenou do Skotska a rad bych tam neco ulovil, proto chci nejak waypointy kesi ve Skotsku dostat do sveho Palmu do programu GPilotS, ale nejsem nejak uspesny...:o(( Poradi prosim nekdo? Alespon do Mapsource to tak dostat...

Musis si nastavit vystupni format = gpx, vzdalenost atd. Nebo mi posli souradnice kde se budes pohybovat a vzdalenost v milich, na kterou si troufas a ja ti to zkusim stahnout. Ale v GB je pres 6500 kesi, tak trochu brzdi :-) Kdyz uz jsem ti Geotoad na pandore doporucil :-).
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2005 - 13:13

Tak byla vydána ofiiciální verse 3.7.6 - bohužel problémy přetrvaly. Pokud zadám blízké okolí (do cca 30 kešek) tak to tak na potřetí projde. Pro větsí počet cache (což v Praze je třeba okolí 20 mil) to havaruje. Zkouším jak exe tak rb.
Jsou to jenom moje problémy nebo to zlobí i někomu jinému?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 0:15

Musis si nastavit vystupni format = gpx, vzdalenost atd. Nebo mi posli souradnice kde se budes pohybovat a vzdalenost v milich, na kterou si troufas a ja ti to zkusim stahnout. Ale v GB je pres 6500 kesi, tak trochu brzdi :-) Kdyz uz jsem ti Geotoad na pandore doporucil :-).

Da se tam nastavit rovnou vystupni format pro gpspilot for palm OS, jestli to chces radsi rovnou.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2005 - 14:04

Ahoj
ja som to prave pouzil na N50 05.000 E14 24.000 radius 15 mil
a v pohode.
viem uz davno, ze to na niektorych cachiach pada, nezistil som, ci na ktorej konkretne
bud to vydebuguj a posli autorovi alebo vymysli query, pri ktorej sa jej vyhnes:-(((
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2005 - 17:19

Tak byla vydána ofiiciální verse 3.7.6 - bohužel problémy přetrvaly. Pokud zadám blízké okolí (do cca 30 kešek) tak to tak na potřetí projde. Pro větsí počet cache (což v Praze je třeba okolí 20 mil) to havaruje. Zkouším jak exe tak rb.
Jsou to jenom moje problémy nebo to zlobí i někomu jinému?

Dneska jsem delal 4x 65 mil (cele Cechy ze 4 bodu) a v pohode mi proslo 492 mnou nenalezenych kesi. Uz jsou v GPS :-) Dle Peckovy rady jsem ten GPX protahl jeste GSAKem a uz je mam v GPSce i podle nazvu (zatim orezane na 8, ale to byl teprve prvni pokus, to doladim :o))))
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2005 - 12:03

Tak byla vydána ofiiciální verse 3.7.6 - bohužel problémy přetrvaly...

Tak zaplať Pánbůh se mi snad podařilo GeoToAd rozchodit. problém byl v XP a správě paměti. Proste pokud jsem program pustil v emulaci Win98, tak poměrně běží.

  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2005 - 16:16

Mi hlásí AVG na distribuci poslední verze trojského koně a to ať je stažena odkudkoliv. Je na ní divné už jen to, že je v tom zipu vše dvakrát... A není to tím, že bych měl zavirovaný počítač. Na předchozí verzi geotoadu nehlásí AVG nic.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 0:42

Da se tam nastavit rovnou vystupni format pro gpspilot for palm OS, jestli to chces radsi rovnou.



Aha, tak to jsi Ty :o) Zkousel jsem Ti psat na mejl, ale mas plnou schranku, vratilo se mi to.
Tak tedy priblizne souradnice stredu naseho pohybu jsou na N55 56.420 W3 3.790 a okruh priblizne 200 mili. Pokud by z toho sly vypreparovat jen traditional, bylo by to idealni. A vystupni format...takovy, abych to dostal do Mapsource, tedy bud pcx nebo gpx. Ale s gpx jak ted zjistuju je docela problem. Soubor ceskych kesi tady odsud schroupne v pohode, ale kese evropske take v gpx z
http://home.debitel.net/user/geocaching/data/
uz ne, docela by mne zajimalo cim to je. Nepomuze ani Tebou doporuceny postup znovuulozeni v easygps. Proste mapsource to odmita importovat.

Tak tedy predem dekuji...:o)
P.S: A stejne by mne zajimalo, kde udelal jakej soudruh chybu, ze mi to GeoToad nefunguje...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2005 - 17:41

Dneska jsem delal 4x 65 mil (cele Cechy ze 4 bodu) a v pohode mi proslo 492 mnou nenalezenych kesi. Uz jsou v GPS :-) Dle Peckovy rady jsem ten GPX protahl jeste GSAKem a uz je mam v GPSce i podle nazvu (zatim orezane na 8, ale to byl teprve prvni pokus, to doladim :o))))

Tak to's mě nepotěšil - problém bude někde v mojí mašině. Nefungovalo mi ani těch 15 veverčích mil :-((((

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červenec 2005 - 22:46

Mi hlásí AVG na distribuci poslední verze trojského koně a to ať je stažena odkudkoliv. Je na ní divné už jen to, že je v tom zipu vše dvakrát...A není to tím, že bych měl zavirovaný počítač. Na předchozí verzi geotoadu nehlásí AVG nic.

No, pro začátek bych zkusil ještě jiný antivir.
Planý poplach už jsem viděl několikrát ...

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 červenec 2005 - 9:08

Mi hlásí AVG na distribuci poslední verze trojského koně ...

Po tom, co jsem slysel o AVG me to neprekvapuje.
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 1:30


P.S: A stejne by mne zajimalo, kde udelal jakej soudruh chybu, ze mi to GeoToad nefunguje...


Tak kese uz jsem do Mapsource dostal, cesta, sice trnita, vedla pres GSAK. Nicmene proc mi nejde GeoToad tak jak by asi melo stejne nevim...:o(
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2005 - 18:02

Ahoj
naozaj Ti neprechadza ani N50 05.000 E14 24.000 a 15 mil?
mas naozaj poslednu verziu 3.7.6?
dal som Ti aspon tento GPX na web.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 10:26

P.S: A stejne by mne zajimalo, kde udelal jakej soudruh chybu, ze mi to GeoToad nefunguje...

Me uz to taky stavkuje. V dubnu to slo normalne, ted chvili hleda a pak to spadne :-(.
Na GC.COM meli namitky proti zatezovani serveru, tak tam autor geotoadu pridal ty pauzy mezi jednotlivymi downloady. Zrejme uz ho ted ustrihli uplne.
Takze se pripojuji k otazce: Pouziva nekdo uspesne GeoToad :-)?
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 10:51

Ahoj
naozaj Ti neprechadza ani N50 05.000 E14 24.000 a 15 mil?
mas naozaj poslednu verziu 3.7.6?
dal som Ti aspon tento GPX na web.


Takže na jiném compu jsem nainstaloval versi 3.7.6, zadal Tvoje parametry a:
GeoToad 3.7.6 TUI edition. Type a number to modify the fields value.
==============================================================================
(1) search type [coord ] | (2) coord [n50 5 e014 24]
(3) distance maximum [15 ] |
|
(4) difficulty min [0.0] | (5) terrain min [0.0]
(6) difficulty max [5.0] | (7) terrain max [5.0]
(8) title keyword [ ] | (9) descr. keyword [ ]
|
(10) cache not found by [ ] | (11) cache owner isn't [ ]
(12) cache found by [ ] | (13) cache owner is [ ]
|
(14) virgin caches only [ ] | (15) travel bug caches only [ ]
(16) cache newer than [ ] days | (17) cache found within [ ] days
(18) cache older than [ ] days | (19) cache not found within [ ] days
(20) EasyName WP length [0 ] | (21) slowlink mode [ ]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - + - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(22) output format [gpx ] | (23) filename [automatic ]
==============================================================================
Enter menu number, (s) to start, or (x) to exit --> s

( o ) To use this query in the future, type:
( o ) geotoad.rb --queryType=coord --distanceMax=15 'n50 5 e014 24'

( - ) Your cache directory is C:/WINNT/TEMP/GeoToad

( o ) Performing coord search for n50 5 e014 24 (constraining to 15 miles)
( o ) Coordinate's have been parsed as latitude n 50'5, longitude e 014'24
*** Could not fetch http://www.geocachin...?lat_ns=1&lat_h
=50&lat_mmss=5&long_ew=1&long_h=014&long_mmss=24&dist=15, retrying in 10 seconds
.. (failures=3, max=4)
*** No waypoints found in coordinate=n50 5 e014 24 search. Possible error fetc
hing http://www.geocachin...0&lat_mmss=5
ng_ew=1&long_h=014&long_mmss=24&dist=15

( o ) First stage filtering complete, 0 caches left
( o ) Fetching geocache pages with 2 second rests between remote fetches
( o ) Filter complete, 0 caches left
*** No caches to generate output for!
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 11:01

ja pouzivam geotoad pravidelne kazdy tyzden.

pisal som Ti do mailu, urcite Ti funguje a uklada do gpx suboru. na konci stahovania cachi to napise, kam to ulozil a ze mas stlacit enter.
okrem toho mozes meno suboru specifikovat v menu tusim 20 - teraz spamati neviem.

jediny problem, o ktorom viem, je ze blbne na niektorych cachiach a vytvori syntakticky nespravny GPX, ktory potom cachemate odmietne naimportovat. vtedy zuzim polomer vyhladavania a zadam radsej viac bodov, takto sa vyhnem problemom alebo to viem zeditovat rucne...

ak by niekto prisiel na to, v com je tento bug, mohol by to poslat autorovi, ten komunikuje.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 12:15

Takze se pripojuji k otazce: Pouziva nekdo uspesne GeoToad :-)?


ještě začátkem května jsem ho úspěšně použil ... výborná věc. Je tam pár věcí, které přeceňují mé chápání, ale asi to jinak nejde. například proč když hledám ve větším okruhu najde cache jen cca 120 mil kolem ...
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2005 - 16:34

Takže na jiném compu jsem nainstaloval versi 3.7.6, zadal Tvoje parametry a:
GeoToad 3.7.6 TUI edition. Type a number to modify the fields value........

Pozoruji tuto diskuzi z povzdali a dnes jsem zkusil stahnout GeoToad 3.7.6 a spustit a havaroval mi, tak jsem zadal souradnice od Drevokocura a vse probehlo bez problemu. Nastavil jsem jen polozku (1), (2), (3) a pokousel jsem se nastavit polozku (21), ale spustilo se mi stahovani a to probehlo bez problemu a ulozil se mi GPX soubor s automatickym jmenem (mam pocit ze to 176 cachi). Verzi 3.7.5 jsem nerozebehl. Tak tolik moje prispeni trochou do mlyna.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2005 - 22:01

ja pouzivam geotoad pravidelne kazdy tyzden.

Pouzival DNES nekdo uspesne GEOTOAD? Zkousim to ruzne, ale vysledek vzdy tentyz: do tempu nastahuje html kody stranek kesi podle zadanych kriterii, ale souhrnny soubor (napr. gpx ale ani jiny) nevytvori a bez varovani skonci tj. zavre se okno s cmd radkem. Drive to bylo tak jak pise Drevokocur. Myslel jsem si, jestli neni chyba v GPSBABELu, ale ten pro gpx neni potrebny. Mam z drivejska ulozene stringy, ktere fungovaly, a ted ne. Az se to nekomu povede, dejte vedet. Diky.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama