Přejít na obsah


Fotka

Topo Czech - příliš mnoho POI..


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 9:23

Mám poslední verzi TOPO Czech mapy, a zjistuji problem. V Praze i velikych mestech je obrovske mnozstvi POI, ktere pri nejakem vetsim zoomu pokryvaji absolutne cely displej GPS a mapa neni prakticky videt. Slo by nejak vyfiltrovat pouze ty POI, ktere tam chci nechat (samozrejme tradicni caches) a zbavit se tech, co tam nechci ? (Autoopravny, hotely...)
  • 0

#2 LiborH

LiborH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 334 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 10:01

Dle mého jsou dva typy POI - jedny ty, které si tam nasoukáš sám třeba přes POIloader a tam si to můžeš omezit a nahrát jen to co chceš. Pak jsou nějaké POI zakleté přímo v mapě a s tím asi nic nenaděláš. Možná to lze změnit tzv "týpkem" který se tu někde vyskutuje, ale to řeší spíše to, jak se ty věci budou zobrazovat, než jestli se budou zobrazovat.
  • 0

#3 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 10:31

Tak ono se to nastavit nějak dá, ale buď tam bude mít všechno nebo nic. Mluvím tedy o těch, které jsou natvrdo v mapě... Určitě nepůjde vyfiltrovat něco na způsob "chci hotely, ale už ne benzínky". Toto je v nastavení mapy pod položkou "Mapa-body" -> "mapove body". Ty ručně dohrané jsou hned pod tím, "Uziv. body".
  • 0

#4 GeoAnimals Team

GeoAnimals Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 10:32

No jasně, tohle právě vím, ale i uživatelsky nahrané body se natvrdo připíšou těm dodávaných mapou a zobrazují se stejně, jako ony..
  • 0

#5 BBBubak

BBBubak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 322 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 10:47

Nevim co mas za pristroj, ale treba 60CSx ma nastaveni pro POI z mapy a uzivatelske body zvlast... takze ty POI mam treba az od 120m niz, vlastni body (cache atd) od 2km... Samozrejme to neresi problem, ze by clovek rad z mapovych bodu videl treba MHD, ale ne hospody (kterych je v centru fakt tolik, ze neni videt nic jineho) ...
  • 0

#6 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1823 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 11:44

GeoAnimals Team napsal/a:
No jasně, tohle právě vím, ale i uživatelsky nahrané body se natvrdo připíšou těm dodávaných mapou a zobrazují se stejně, jako ony..


Určitě ne, dá se to nastavit každé zvlášť. V nastavení mapy to jsou dvě různé položky. Jejich nastavení určuje, do kterého měřítka mapy se to ještě zobrazí.

V ruce jsem měl jen eTrex Legend a Vistu HCx a na obou to tak je.
  • 0

#7 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 13:06

BBBubak napsal/a:
... Samozrejme to neresi problem, ze by clovek rad z mapovych bodu videl treba MHD, ale ne hospody (kterych je v centru fakt tolik, ze neni videt nic jineho) ...

Tohle měl výborně vyřešené Magellan. V nastavení mapy byl mj. i seznam všech kategorií POI, a každá z nich se jednotlivě zapínat nebo vypínat. Na deaktivaci hospod, nebo naopak zobrazení jen benzinek to bylo vynikající. Škoda že se Garmin neinspiroval.
  • 0

#8 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 18 September 2007 - 15:33

Jde to take tak, ze si nezajimave body mapeditem proste vymazes a nahrajes si do GPSky takto upravenou mapu. Ale pak uz je tam samozrejme neuvidis i kdybys chtel.
  • 0

#9 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2007 - 14:05

BBBubak napsal/a:
Nevim co mas za pristroj, ale treba 60CSx ma nastaveni pro POI z mapy a uzivatelske body zvlast... takze ty POI mam treba az od 120m niz, vlastni body (cache atd) od 2km...

Samozrejme to neresi problem, ze by clovek rad z mapovych bodu videl treba MHD, ale ne hospody (kterych je v centru fakt tolik, ze neni videt nic jineho) ...


Mám taky 60 CSx, ale tak jak píšeš mi to nefunguje. Vlastní body nikdy nevidím samotné. Nastavím třeba POI z mapy od 120m a vlastní od 2km, ale vlastní vidím taky až od 120m.
  • 0

#10 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 19 September 2007 - 14:08

nebude to odlisnym firmware?
  • 0

#11 Hroch

Hroch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2007 - 9:28

Dain & Olik napsal/a:
nebude to odlisnym firmware?


Mám verzi firmware 3.30.
  • 0

#12 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2007 - 10:02

vrabcak napsal/a:
Jde to take tak, ze si nezajimave body mapeditem proste vymazes a nahrajes si do GPSky takto upravenou mapu. Ale pak uz je tam samozrejme neuvidis i kdybys chtel.

To je bohužel řešení použitelné tak přes 5 lety, kdy ještě lidi běžně používali free topo mapy. Neumím si představit jak tohle provádím s City Navigatorem nebo Atlasem 10R :-))).

Ale jinak díky za tip, protože mě napadlo že by se k tomu daly snadno použít TYPci. Stačilo by některým kategoriím POI přidělit buď prázdnou bitmapu, nebo (ale to nevím jestli jde) jim úplně zrušit viditelnost.
Měko by to i tu výhodu, že by zmíněné POI šly bez problémů vyhledat v databázi, a pouze by se nezobrazovaly na mapě.
  • 0

#13 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2007 - 11:15

To je bohužel řešení použitelné tak přes 5 lety, kdy ještě lidi běžně používali free topo mapy. Neumím si představit jak tohle provádím s City Navigatorem nebo Atlasem 10R :-))).


Proč ne? Já jsem to zkoušel s normální komerční Topo 50 a bez problémů to prošlo. Výhoda pro nás majitele předpotopních Legendů je, že se tím i zmenší velikost mapy.

Jinak řešení s TYPkama je samozřejmě elegantnější. Jen mě zajímá, proč by to odstranění bodů zrovna s Atlasem 10R nemělo jít.
  • 0

#14 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2007 - 12:27

vrabcak napsal/a:
Proč ne? Já jsem to zkoušel s normální komerční Topo 50 a bez problémů to prošlo. Výhoda pro nás majitele předpotopních Legendů je, že se tím i zmenší velikost mapy.

Jinak řešení s TYPkama je samozřejmě elegantnější. Jen mě zajímá, proč by to odstranění bodů zrovna s Atlasem 10R nemělo jít.


No, třeba proto že i když GPSMapEdit umí v posledních verzích i oficiálně načítat zamknuté mapy, tak si pořád neporadí se vším. Například data z CN9NT zaručeně nenačte. A i u ostatních map často hlásí v logu že některé části img souboru nerozuměl.

Ale hlavně: následnou rekompilací přes cGPSmapper přijdu o routovací data, a taky myslím o indexy (nemám plnou verzi). To by zrovna u Atlasu10R nebylo to pravé ořechové :-))). A i u neroutovatelných map přijdeš o DEM data, protože ty GPSMapEdit taky myslím vytáhnout neumí.

U staré TOPO50 a Legenda by to takhle asi šlo, vzhledem k tomu že ta mapa kromě samotných mapových dat nic dalšího neobsahuje.

Tzn. pro mě by kombinace GPSMapEdit + cGPSMapper byla spíš nouzovka, která za určitých okolností může vygenerovat stejnou mapu jako byla ta původní, ale zaručit se to nedá.

Naprosto super by bylo (a ani by to nemuselo být složité na naprogramování), kdyby u Garminu umožnili nahrání několika různých TYPů k jedné mapě, s tím že by se pak v nastavení mapy dalo vybrat který TYP se použije. Zkusím to nadhodit jako návrh k vylepšení :)
  • 0

#15 vrabcak

vrabcak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2007 - 12:45

Ale hlavně: následnou rekompilací přes cGPSmapper přijdu o routovací data, a taky myslím o indexy (nemám plnou verzi). To by zrovna u Atlasu10R nebylo to pravé ořechové :-))). A i u neroutovatelných map přijdeš o DEM data, protože ty GPSMapEdit taky myslím vytáhnout neumí.


Jo, to je pravda, díky za vysvětlení. Jelikož starý Legend neroutuje, tak mi to nevadilo a tak jsem na to zapomněl :-)
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 20 September 2007 - 12:56

vrabcak napsal/a:


Ale hlavně: následnou rekompilací přes cGPSmapper přijdu o routovací data, a taky myslím o indexy (nemám plnou verzi). To by zrovna u Atlasu10R nebylo to pravé ořechové :-))). A i u neroutovatelných map přijdeš o DEM data, protože ty GPSMapEdit taky myslím vytáhnout neumí.


Jo, to je pravda, díky za vysvětlení. Jelikož starý Legend neroutuje, tak mi to nevadilo a tak jsem na to zapomněl :-)


Jojo, freeware cgpsmapper rozhodne neudela indexy na vyhledavani POI podle nazvu. Na to je potreba alespon ta shareware verze. A na verzi, co by zachovala i routovaci data a podobne veci, na tu asi jednotlivec prachy neda. :)
  • 0

#17 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2008 - 13:06

Je to uz skoro trictvrte roku co se to tu resilo, nenasel nekdo nejake reseni? Mam 60CSX s topo 1.2 a treba v Praze to je silenej maglajz. Ja bych se obesel i bez vsech POI, krom tech v kterych si tam nahravam kese. Nastavit zvlast meritko pro "body mapy" a "uzivatelske body" v nastaveni map mi nepomaha, vse mam jen v "body mapy"
  • 0

#18 pk84

pk84

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2008 - 13:52

Snad to částečně vyřeší nové TOPO v2. Topo v1.2 je i ve velkém měřítku strašně zasekaná silnicemi. Tenhle problém je super řešen v CNEU 2008 - do jistého měřítka je vidět jen basemapa a stačí, pak se postupně přidávají silnice, a POI až od 120m. Všechno tohle ale závisí na nastavených detailech mapy-které mě nebaví pořád přepínat. Upravovat to lze: -pomůže změna velikosti textu na mapě na nižší -zobrazení uživatelských a jiných dat do/od xxx m -nastavení detailů mapy větší/největší (normální má na můj vkus málo informací) -vhodná práce s měřítkem Akorát mi trochu vadí že mimo město chci max detaily a ve městě se to pak hned zase musí omezit.
  • 0

#19 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2008 - 14:39

pk84 napsal/a:
Snad to částečně vyřeší nové TOPO v2.


no uvidime, ale tohle je spis zalezitost fw pristroje, nez mapy.
  • 0

#20 doktor-2269

doktor-2269

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 19 June 2008 - 14:57

no uvidime, ale tohle je spis zalezitost fw pristroje, nez mapy.


Presne tak, Topo Czech 2.0 to ma stejne jako Topo v 1.2,
toto vse je veci konfigurace pristroje ( detail mapy, limitni meritko pro vykreslovani POI, ... ).
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama