![Fotka](http://test.geocaching.cz/public/style_images/gccz/profile/default_large.png)
Prevod podivnych souradnic
#1
Publikováno 31 srpen 2004 - 9:11
http://www.geocachin...66d&LID=4221798 ?
Jak to narvat do GPS? Projel jsem vsechny formaty a nic nenasel.
Stejne je to hrozny, ty formaty. Pri chozeni pouzivam S42, pri hledani podle mapy.cz jinej a na GC taky jinej....
Diky Boza
#2
Publikováno 31 srpen 2004 - 11:09
Ja radsi uvazuju jen ve WGS84 a na ostatni lokalnejsi systemy, kterymi nas nasi kartografove krmi, zpravidla kaslu...Ahoj, muzete mi prosim poradit, v jakem formatu jsou tyto souradnice:
http://www.geocachin...66d&LID=4221798 ?
Jak to narvat do GPS? Projel jsem vsechny formaty a nic nenasel.
Stejne je to hrozny, ty formaty. Pri chozeni pouzivam S42, pri hledani podle mapy.cz jinej a na GC taky jinej....
Ke zminenemu obrazku a dotazu:
Na tom miste jsem fyzicky nebyl, podle souradnic je to na severnim upati hory. Nevim, co maji ty "zulove sutry" predstavovat ci jak je to velke nebo kolik jich tam vlastne je. Tys tamtudy sel? Pribliz nam to?
Pokud to neni nahoda ci Milanuv for (nebo oboji ;-)), a opravdu se jedna o souradnice, pak ve formatu problem nevidim. Staci vzit kalkulacku a prepocitat si posledni dve cislice z sedesatin na tisiciny. V nasem obvyklem formatu je to pak N48 07.783 E011 34.933. Coz je skutecne v samem stredu Mnichova. Co si o tom myslet?
#3
Publikováno 31 srpen 2004 - 22:29
#4
Publikováno 31 srpen 2004 - 11:39
Diky za objasneni toho prevodu.
Boza
#5
Publikováno 31 srpen 2004 - 21:12
5 "zidlicek" a jen na dvou z nich jsou ta numera? V tom pripade to opravdu vypada jako souradnice. A kdyz jsem je zadal do vyhledavani, tak se ukazala vec jeste zajimavejsi. Velechram pro zvidave - Deutsches Museum na ostrove uprostred Isary.Tyto souradnice se nalezaji na zulovych kamenech ve tvaru zidlicek. Jsou podel cesty z Bilky na Milesovku (tudy vede tajy cervena turisticka znacka). Je to neprehlednutelne, hned vedle silnice, jeste nez se dojde ke spodni stanici lanovky. Nejdrive clovek potka neco jako kriz (myslel jsem ze to bude krizova cesta) pak jeste jednu sochu a pak techto 5 zidlicek.
Jedna cerstva cache se nachazi jen par desitek metru odtud. V tehle souvislosti by bylo docela dobre mozne, ze tam nekde jsou podobne kamenne objekty se souradnicemi Milesovky, kdo vi, oni si tam v muzeu na vselijake nazorne demonstrace potrpi. Ale vic takhle tezko zjistime. Mohl bys treba polozit dotaz do nemeckeho fora, jestli by nam nekdo z mnichovskych kolegu prilezitostne neproveril, co na tom presnem miste na "druhem konci"vlastne je. Mozna by to pro ne bylo docela zajimave dobrodruzstvi.
Ale uplne nejjednodussi by bylo poprosit je o spolupraci primo formou poznamky k vyse uvedene cachi - je nova, pristich par dni za ni pujde hezkych par lidi. Zeptal bych se sam, ale ty prece jen na vlastni oci vis, o cem je rec, kdezto ja to mam jen z druhe ruky.
#7
Publikováno 01 září 2004 - 0:35
Diky za info, Milane. Dobre, nebudeme zatim delat poplach na "druhe strane". Ja to mezitim jeste jednou konzultoval s planem a ukazuje to primo na budovu muzea na ostrove. Takze to prilezitostne prozkoumame, kdo se v Bavorich nachomytneme jako prvni, jestli tam opravdu neco k tomu je :-) (Ja byl v Mnichove naposled predloni a zatim tam nejakou dalsi cestu v planu nemam.)Nejakej pokec o tech kamenech jsem nasel tady .
Nasel jsem fotky tech trech dalsich kamenu. Hned je pridam k logu.
#8
Publikováno 03 září 2004 - 15:14
11 34 56E
48 08 47N
MÍSTNÍ
ZVLÁST
NOST
Ta zvláštnost by mohla být muzeum v Mnichově. Chtělo by to místní pátrání v Mnichově a fotku toho místa připojit k Cache GCJ6RD "Thunder mountain". Leží mi to v hlavě od toho okamžiku, kdy jsem zjistil kam souřadnice ukazují.
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů