Přejít na obsah


Fotka

5644 českých skrýší v Google Earth (jiná Cachemapa)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#1 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 15:56

Vážení přátelé Geocachingu :)!
Naše malá země je fakt pestrobarevná ;) a docela plná - různé typy, velikosti a obtížnosti... Vložený obrázek
Nejsem "prémiový" lovec, proto jsem stáhl databázi ve formátu *.DB, kterou jsem prohnal MS Wordem, Excelem (tím hlavně) a na závěr využil skvělé služby GPSVISUALIZER.COM!
Výsledkem jsou soubory v různých formátech s 5644 záznamy. Nevím, jak moc legální by bylo je sem vystavit třeba CSV soubor všem, kteří by si rádi vytvořili vlastní mapu nebo databázi pro svou potřebu!?!? Na stránkách, kde jsem ten zdrojový soubor našel bylo ještě včera datum poslední aktualizace 28.10.2007, ale dnes už tam mají nový (04.11.2007 - odhaduji, že tam bude všech 5683 kousků).

Má práce k vidění zde (1024x768 pixelů)
* gccz.jpg,
* gccz_z.jpg,
* gc_260.jpg - díky Google mapám a GPSVISUALIZERu - přehled mých nalezených.

Odkazy na GPX, KML, KMZ, XLS / CSV tu úmyslně neuvádím - nechci porušovat autorská práva (přestože jsou to jen přepracovaná data stažené databáze).

Možná pro někoho cesta ke "skorolegálním" datům od Groundspeaku?
Co VY na to?
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#2 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2007 - 19:00

Ahoj, vypadá to zajímavě, jen by mě zajímalo, kde jsi přišel k té databázi :o
  • 0

#3 ghamik

ghamik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 9:08

Jestli myslíš http://cecky.home.ro/ tak tam je ten seznam ale už měsíc starý!
  • 0

#4 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 940 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 10:13

no, jeden by povedal, ze tie data su vystavovane "nelegalne", niekto s PM porusuje licenciu Groundspeaku.
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#5 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 12:41

ghamik napsal/a:
Jestli myslíš http://cecky.home.ro/ tak tam je ten seznam ale už měsíc starý!


Zdravim vsechny :)!
Pro upresneni - vyse uvadeny odkaz jsem neznal (pro nekoho mozna postcujici a bez prace stazitelny GPX soubor - cesta k datum podobnym tem "piratskym ;)" z POI.CZ). Muj zdroj je pravidelne aktualizovan... jen ten format neni nic moc (je s tim docela hodne prace, nez z toho vyplave KML pro Google Earth :P).

Saman napsal/a:
no, jeden by povedal, ze tie data su vystavovane "nelegalne", niekto s PM porusuje licenciu Groundspeaku.


Nevim, KDO ta data krade, ale JA jsem je jen stahnul a upravil... radeji je nezverejnuji, i kdyz vim, ze mnozi by to uvitali ;) - tim spis, ze by se ta databaze dala jednou za tyden dopnit a jede se dal... A zdrojova XLS / CSV tabulka by mohla byt zdrojem pro personalizovanou mapu nalezenych / nenalezenych pri pouziti treba bile barvy pro ulovene... nakonec Google Mapam a GPSVISUALIZERu dekuji za mapu nalezu :P.
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#6 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 13:11

tea_cr: nemas ted zaplneny email dotazy, kde ze se to ke stazeni nachazi? :D
  • 0

#7 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 14:48

Dain & Olik napsal/a:
tea_cr: nemas ted zaplneny email dotazy, kde ze se to ke stazeni nachazi? :D


Zdarec, kolegackove z Prahy (nejen) :)!
Bal jsem se toho a ocekaval, ze ma tabulka, pripadne hotovy KML soubor (oboje vytvoreno pro vlastni potrebu spis ze zvedavosti, jestli /a za jak dlouho/ to svedu ;)). Z velike radosti, ze to funguje jsem vysledek vlozil do fora... ozval se jeden kolega, kteremu jsem dal odkaz na puvodni .DB soubor (a nakonec i mou upravenou databazi :o). Ale fakt nechci porusovat zakon vic, nez je nutne ;) (chte nechte se to kazdemu z nas podari, ale neni nutno vzdy).

Nicmene jestli si vetsina mysli, ze mnou upravena data NEJSOU piratska, rad je siroke ceske-geokomunite poskytnu (mohlo by to byt platne i tvurcum Beta-Mapy - mimochodem - moooc podarena zalezitost).

Mejte se vsichni hezky a kdo jdete na lov... zavidiiim, Vas (toho casu bohuzel neaktivni - zamestnany) kolega.

JAKY JE VAS NAZOR NA POSKYTNUTI UPRAVENEHO .DB SOUBORU - ve formatu CSV - PRIPRAVENEHO K DALSI AKTUALIZACI B)?
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 15:08

no osobne si myslim to co saman, nekdo porusuje licenci GS.
  • 0

#9 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 15:23

Ti kdo chtějí mít databázi keší celé ČR ji stejně mají. Prostředků na "pokoutné" získávání je hodně. Osobně si myslim že tady na stránkách bych nic takového nerozmazával, protože to dopadne stejně jako s GeoGet. Někdo bude žalovat, Groudspeak se na..re a nebude ani ofi mapa :(
  • 0

#10 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 15:51

TAE_CR máš pěkný stránky o čajíčcích, myslím, že i některí kačeři by si dali dobrý cajíček z vylouhovaných kešek - některí samozřejmě ne, ti si ho třeba dělají potajnu sami i když říkají že ne nebo o tom ani nevedí. Když dáš odkaz tam, gc.cz nebude muset uzavřít toto fórum :o a tobě se třeba zvedne návštěvnost... :) O legálnosti nebo nelegálnosti se vyjádřit neumím - nevím odkud ty data jsou. Třeba je poskytuje sám Groundspeak... (na Wapu jsou třeba souřadnice keší bez registrace) - jak tu může hned zaznít, že "nekdo porušuje licenci GS??? :(
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 16:02

Pitrus napsal/a:
... jak tu může hned zaznít, že "nekdo porušuje licenci GS??? :(

uplne jednoduse: az mi dokazes, jak muzes aktualizovat kazdy tyden 5600 kesi rucne jednu po druhe z wapu, tak to hned nezazni ;)
  • 0

#12 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 16:13

Pitrus napsal/a:
(na Wapu jsou třeba souřadnice keší bez registrace) - jak tu může hned zaznít, že "nekdo porušuje licenci GS??? :(


To že něco jde, ještě neznamená, že je to legální.
  • 0

#13 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 16:53

PLAJ family napsal/a:
To že něco jde, ještě neznamená, že je to legální.

To jsi tedy řekl zajímavou myšlenku :o. Já řeknu jinou:
To že něco jde, ještě neznamená, že to je nelegální.

P.S.: Na Wapu ty souřadnice poskytuje přímo Groundspeak.
  • 0

#14 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 17:03

PLAJ family napsal/a:
To že něco jde, ještě neznamená, že je to legální.


S tim, jak moc (ne)legalni to je, jsem si prave nebyl jisty - proto jsem umistil jen nahledy ve forme obrazku.

Pitrus napsal/a:
TAE_CR máš pěkný stránky o čajíčcích, myslím, že i některí kačeři by si dali dobrý cajíček z vylouhovaných kešek - některí samozřejmě ne, ti si ho třeba dělají potajnu sami i když říkají že ne nebo o tom ani nevedí. Když dáš odkaz tam, gc.cz nebude muset uzavřít toto fórum :o a tobě se třeba zvedne návštěvnost... :)


O navstevnost mych zaprasenych :( cajovych stranek tady nejde (mel bych je uz taky dat dohromady - aktualizovat... ne, rovnou predelat :o !). Odkaz na databazi najdete mozna sami... ani nevim, jak se mi to povedlo ;)!

FHonza napsal/a:
Ti kdo chtějí mít databázi keší celé ČR ji stejně mají. Prostředků na "pokoutné" získávání je hodně. Osobně si myslim že tady na stránkách bych nic takového nerozmazával, protože to dopadne stejně jako s GeoGet. Někdo bude žalovat, Groudspeak se na..re a nebude ani ofi mapa :(


O to prave jde - MIT databazi pro vlastni potrebu a NEVYTOCIT nikoho z kolegu, adminu, natoz ty nejvyssi - GROUNDSPEAK (i kdyz jak mi rekl nejmenovany kolega, ktery me zadal o data - "satelity vlastni vlada USA a Groundspeak se taky nepta, jestli je muze pouzivat :) (a neplati)". Mimochodem - prispivaji vubec nejak na jejich provoz? Snad jen tim, ze jako firma na nich zavisla plati dane... No nic, jen uvaha!
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR

#15 FHonza

FHonza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 17:43

TEA_CR napsal/a:
O to prave jde - MIT databazi pro vlastni potrebu a NEVYTOCIT nikoho z kolegu, adminu, natoz ty nejvyssi - GROUNDSPEAK


To sem měl přesně na mysli. Osobně sem rád že gc.cz funguje, že se o něj někdo dobrovolně stará. Tak mu přidělávat starosti a nepříjemnosti z datama, které Groudspeak považuje za nelegálně získané (a jestli oprávněně vůbec teď neřešim), mě přijde právě vůči správcům sprostý.
  • 0

#16 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 18:21

tea_cr: vztah satelity - gs je samozrejme kladna externalita. stejne jako vsechny tomtomy, igo a pod. nikomu se nekladou meze, aby vyuzil něco, co vznika pro uplne jiny ucel. az to armada us bude chtit zpoplatnit, tak zacnou kodovat. tady se neplati za pouzivani satelitu, ale za napad na hru gc. fakt posahana argumentace nejmenovaneho kolegy. to bych moh rikat, at mi tomtom kouka navalit program zadarmo, ze prece za satelity neplati :) pripadne prijdu na cez a prohlasim, ze jim ani nahodou nebudu platit elektrinu, protože ji castecne vyrabi z vetru, vody a tem taky neplati ;)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 18:39

TEA_CR napsal/a:
O to prave jde - MIT databazi pro vlastni potrebu a NEVYTOCIT nikoho z kolegu, adminu, natoz ty nejvyssi - GROUNDSPEAK


Databazi pro vlastni potrebu mit muzes. Cesty jsou:

1. legalni cesta pomoci placenych PQ.
2. nelegalni cesta pomoci robotickeho tahani dat z webu.

Nechtej ale po jinych, aby kradli za tebe. Pokud chces krast, ukradni si to sam, nastroje na to existuji (a jejich pohodlnost se blizi k pohodlnosti stazeni hotovych dat z webu...). Ale pak bud pripraveny na to, ze se muze GroundSpeak branit, pocinaje zablokovanim tve adresy, konce zablokovanim tveho uctu.

Muzes si o GroundSpeaku myslet co chces, ale je treba pamatovat na to, ze oni tobe svoje sluzby poskytovat nemusi.
  • 0

#18 Mates168

Mates168

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 19:09

Ajéje, už je to tady, tak tahle diskuze se zachvíli stane velice zajímavou :D už se těšim :D neberte si servítky lidi :D
  • 0

#19 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 20:07

Pitrus napsal/a:

PLAJ family napsal/a:
To že něco jde, ještě neznamená, že je to legální.

To jsi tedy řekl zajímavou myšlenku :o. Já řeknu jinou:
To že něco jde, ještě neznamená, že to je nelegální.

P.S.: Na Wapu ty souřadnice poskytuje přímo Groundspeak.


Ano. Máš taky pravdu. Já to myslel tak, že když ti někdo ukradne nezamčené kolo, je to stále krádež. Samozřejmě, že se ti taky každej vysměje, žes ho nezamkl.
No flame pls.
  • 0

#20 TEA_CR

TEA_CR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2007 - 21:15

HaLuMa napsal/a:
Databazi pro vlastni potrebu mit muzes. Cesty jsou:

1. legalni cesta pomoci placenych PQ.
2. nelegalni cesta pomoci robotickeho tahani dat z webu.

Nechtej ale po jinych, aby kradli za tebe. Pokud chces krast, ukradni si to sam, nastroje na to existuji (a jejich pohodlnost se blizi k pohodlnosti stazeni hotovych dat z webu...). Ale pak bud pripraveny na to, ze se muze GroundSpeak branit, pocinaje zablokovanim tve adresy, konce zablokovanim tveho uctu.

Muzes si o GroundSpeaku myslet co chces, ale je treba pamatovat na to, ze oni tobe svoje sluzby poskytovat nemusi.



Konec dohadu a spekulaci - NEKRADU DATA - kradou jini a jinde, ja je jen pretvoril k obrazu svemu :P. Kdo mel zajem, pozadal o CSV soubor, ale lepsi bude uvest zdroj (http://www.cachewiki...wiki/Hauptseite). Neni to presne - musite si jeste trochu "SUCHNOUT" ;)... Databaze ve formatu .DB bude mozna pouzitelna pro nektere existujici programy (GeoGet ci jine - napriklad nektere zminovane na vyse uvedene CACHEWIKI.DE).

Tak snad jsem nic spatneho neprovedl a nekomu pomohl...
  • 0
LOVU ZDAR Vložený obrázek!
TEA_CR




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama